Asteroid City by bolo úplne nezaujímavým miestom na mape, keby ho pred rokmi nezasiahol meteorit, ktorý doň vyhĺbil dieru. Neďaleko vzniklo bizarné mestečko, kde sa pravidelne stretávajú výnimoční mladí ľudia a ich rodičia, aby si porovnali sily, zabavili sa a uistili, že vo svojej genialite nie sú sami. Odtrhnutie od každodennej reality oceňuje pomerne čerstvý vdovec so štyrmi výnimočnými deťmi a svokrom, ktorý si na neho ešte nezvykol. Podobne aj filmová hviezda Midge Campbellová, ktorej geniálna dcéra má väčšie sebavedomie ako ona sama. Aj ostatní účastníci sú svojím spôsobom veľmi jedineční a do púšte prišli s nadšením a túžbou po dobrodružstve. Práve takéto stretnutie by stačilo na to, aby si Asteroid City zaslúžilo zvýšenú pozornosť. Mesto sa dostane na titulky novín po celom svete vďaka “blízkemu stretnutiu tretieho druhu”, ktoré sa uskutoční počas podujatia. A kým sa podarí zistiť, čo sa vlastne stalo, musia tu všetci zostať a nevedomky nadviazať vzťahy rôzneho druhu. (CinemArt SK)

nyxe

Možná sem dospěla já, možná se Wes jen vytáhl o něco víc než obvykle. Každopádně pro mě to byl první film od Wese, kde jsem hltala záběr za záběrem, ocenila rámování, barvy, budování scény a reference na i 10 let starý americký virály mě rozsekaly. + to hvězdný obsazení!! konečně chápu, proč se o tomto režisérovi bude učit za 50 let. doporučuji všemi dvaceti, pro úsměv, pobavení a lehce nevšední poetičnosti a krásy. díky Wesi,) ()

david141474

Úplně mě nenapadá jak tento film popsat. Je to šílenost od začátku do konce, to bylo jasně vidět i v traileru, ale finální výsledek je o kapánek šílenější. Co se týče provedení, tak tohle se jen tak nevidí. Navíc je tohle druhý letošní kino film kde hrála Margot Robbie a na kterým jsem byl přítomen, tím filmem nebylo nic jiného než Babylon. To stejný platí i u Toma Hankse, ale u něj to byl Muž jménem Otto. Co se týče děje tak ten je vyprávěn a natočen velice šíleně. Soundtrack byl velice solidní a ta ozvěna po celým městě byla velice solidní. No a to s těma mimozemšťanama bylo skvělý, prostě skvělý, já nemůžu jinak. Tohle je film s velkým a velice solidním castingem, takovej Liev Schreiber, Adrien Brody, Margot Robbie, Tom Hanks, Scarlett Johansson, Wiliam Defoe, Edward Norton, Steve Carell, Jeff Goldblum atd. atd. a takhle bych mohl pokračovat dál a dál. 8/10 Je to sice šílený, ale je to solidní a nenudí to! (Olympia - 26.6.2023) ()

xdavidg

Wes opět nezklamal! Barevné ladění, středová kompozice, skvělý výběr herců. Oceňuji retrospektivní záběry a propojení divadelní hry a filmu. ()

Heywood

Asi už se více filmových hvězd sehnat nedalo. Projekt rozhodně zajímavý (nikoliv originální), provedení v té žlutozelenočerné bylo poutavé, tři čarodějnice v zácviku mě dostaly, a Scarlet, jak stárne, začíná mít jiné kouzlo, než ta hubená malá holka z přiblblých komiksáků, kde hází dvěstěkilové chlapy tři metry daleko. Edward Norton je úžasný, jak se nebojí rolí, Hanks splnil standard, Jason Schwartzman byl pro mě nóvum. Všechny ty oblasti 51 tu jsou úžasně karikaturně vyjádřené, včetně toho prodeje triček mimozemšťanů. Opět fórek, co mě uzemnil a na mysl mi vytanul Ray Bradbury a jeho Marťanská kronika a prodejce párků. Film není pro každého, běžný divák si v něm nenajde spád, akci či vzrušující lásku. My sebemrskači vítající každou vybočující nabídku to vydržíme až do konce a u mě za 65%. ()

Tomas_PO

Očakávaná komédia s absurdnými prvkami od Wesa Andersona stála napokon za to. A to aj počas teplých letných dní, kedy má predsa len divák na filmy menej času či nálady. Skvelé, vtipné, úžasné spracované, s množstvo mikro detailov, ktoré nie je možné na prvý krát postihúť. K tomu výborné herecké obsadenie. ()

bonovox

Asteroid City je zatiaľ najslabší Wesov film. Ten jeho  osobitý štýl je tu už dosť opakovaný a pre niekoho môže byť aj otravný a už to nezachraňuje ani plejáda skvelých hercov na čele so Scarlett. Aj za mňa tu chýba viacej humoru. Verní fandovia si jednu hviezdu radi pripočítajú. 60% ()

Standa12

Veľké nič. Už dlho som nevidel niečo tak mdlé, nudné a nezáživné, ako toto. O to viac som sklamaný, že išlo o môjho obľúbenca. Ale toto sa fakt nedalo. Ten film bol prázdny ako črevá po kolonoskopii. Veľmi som sa premáhal aby som dopozeral do konca. Hviezdne obsadenie, ktorému z úst išlo len bla bla bla. Škoda zdrojov a môjho času. 1 hviezdička za grafiku a obsadenie. Obrovské sklamanie. ()

PoprockCZ

V porovnání s French Dispatch se jedná o mnohem klidnější a humornější film. Za mě jeden z nejlepších Andersonových filmů. Pointy byly krásně načasované, příběh správně švihlý a postavy hezky své. Smálo se celé kino. ()

I.ball

Klasický Wes Anderson. Situační komedie / romance v popředí rodinného dramatu a hledání identity se scifi motivy. Dvoustupňová realita a velmi vkusně zvládnuté přechody mezi světem herců a světem diváků. Obsazení super jako vždy, ačkoliv Tom Hanks mi do role tchána přišel moc seriózní. Úplně jsem tam viděl nebožtíka Murreyho. Nu což, jdeme dál. Milý film za 75%. ()

Knifeos

Původně jsme měli s Wesem Andersonem jako obvykle v plánu vykročit opačnou nohou a vydat se na opačnou světovou stranu, nakonec se ale vše náhodou vyvrbilo úplně jinak a my se střetli kdesi uprostřed pustiny v Asteroid City. Za celou dobu mi Wes nebyl schopný úplně vysvětlit, co tady děláme a kde jsme se tu vzali a ani mě nedokázal úplně přesvědčit, že se tu alespoň on cítí jako doma, byť dělal vše pro to, aby to tak působilo. Pookřál jsem z části hned z kraje, když jsme tam potkali až podezřele mnoho známých tváří, které se sice dle očekávání tvářily jako voskové figuríny, ale zážitek to i tak byl. Po nějaké době mi ale bylo jasné, že vůbec tím nejlepším je ta nekonečná pohoda, která tam vládla a působila na mě extrémně komfortně. Měl jsem to tam rád. Večerní flám s mimozemšťanem byl taky dobrým zpestřením a uspokojující událostí vzhledem k tomu, že jsem v tu chvíli pocítil, že tohle nechápe už fakt vůbec nikdo z přítomných. Pokud kolem Asteroid City někdy pojedete, stavte se, třeba vás akorát zastihne i raketový test v dáli za humny. 6/10 ()

Moonwalker

Na tento snímek jsem se velice těšil a tím pádem jsem ho i velmi očekával. Co se týče Wese Andersona tak jeho tvorbu naprosto miluju a těším se na každý nový snímek, protože pokaždé překvapí něčím novým. Asteroid City je však úplně stejný film jako jeho předešlé počiny, a přece jen se to někomu může už po nějaké době okoukat. Já upřímně stále miluju a stále sleduju další jeho výtvory jak opět odvypráví další svůj příběh se svými postavičkami. A musím říct, že Wes mě opět mile překvapil. Co se týče castingu tak ten je klasicky hvězdný, protože si myslím že to je u Andersona ve filmu naprosto běžné. A kdybych měl poukázat na prostředí ve kterém se celé tohle ,,divadlo'' odehrává, tak hodně pěkné. Já si nemůžu stěžovat, za mě hodně parádní a vtipná podívaná. ()

Sefko

Čakal som, že to bude niečo ako Blízke stretnutia ale od Andersona. Žiaľ nevyšlo to. Film sa pri svojej minutáži pod dve hodiny neskutočne vlečie. Monotónne a chladné herecké prejavy poriadne uspávajú. A nepomáha ani rozprávanie na preskakovačku. Jedine čo je fajn je obraz ale to je u Andersona tutovka. Možno sa nájde par zaujímavých nápadov ale nič pamätné. ()

Hall900

Stále po tajmu tak trochu doufám že Wes Anderson pouze naházel do automatu na pozemky příliš drobných a musel tak vydělat své peníze zpátky.  Not. Ale kdyby byl Wes o dvacet let mladší,  my byly o dvacet let mladší, tenhle svět o dvacet let mladší, pořád by byla šance že to večer někoho potěší v nějakém filmovém klubu kdesi v televizi . Ale takhle fakt ne . I když teď jsem zvědav na jeho další počin.  Třeba mu do té doby dojde o čem měl být tento film .P.S. šíleně přebarvený vizuál měl bejt asi retro..  Ale upřímně kdo ví.  Who cares . ..Půjdu najít nějaký automat na promrhané minuty života u tohohle filmu . ()

Chystaný film Wese Andersona nabírá obsazení

Chystaný film Wese Andersona nabírá obsazení

13.01.2024

Ačkoliv zatím poslední celovečerní snímek Wese Andersona, komedie Asteroid City z loňského roku, patří k o něco rozporuplněji přijatým dílům tohoto svébytného režiséra, oblíbený hollywoodský tvůrce s… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

27.06.2023

Drazí filmoví fanoušci, rádi bychom vás pozvali na již 12. ročník Filmového víkendu ČSFD, který se letos uskuteční od pátku do neděle 4. - 6. srpna na už tradiční lokaci čerstvě zrekonstruovaného… (viac)

Art Film Fest 2023

Art Film Fest 2023

16.06.2023

29. ročník festivalu Art Film Fest sa bude konať v dňoch 16. – 23. júna 2023 v Košiciach. Art Film Fest vo svojom programe ponúka mnohostranný priestor pre prezentáciu diel najnovšej svetovej… (viac)