Soukromá vyšetřovatelka tvrdí, že je silně paranoidní. Nastoupí proto do psychiatrické léčebny, aby tam přišla na kloub záhadné smrti jednoho pacienta. (Netflix)

NikiVai

Rozporuplné pocity z filmu mám. Chvílemi mě nudil, chvílemi se mi zdál až překombinovaný, zmatený a chvílemi jsem se od něj nemohla odtrhnout. Ani nevím, co z toho převažovalo, v polovině jsem ho chtěla vzdát, ale jsem ráda, že jsem dokoukala až do konce. Škoda jen, že finální rozuzlení jsem tušila už předem, doufala jsem, že se mýlím a čeká mě alespoň za odměnu nějaké překvápko. ()

Sopholojong

K pocudovaniu, ze Oriola Paula este nezlanaril velky Hollywood. A Spanielsko, co sa za poslednu dekadu kvality pocinov tyka, nim v Europe definitivne je. Tato historka je sice prekombinovana ako "ekonomicka kriza", ale ak sa vam v nej premava jeb... ehm "clever" milfka Barbara Lennie a je "posolena" tymi najvyberanejsimi "freaks" psycho-institutu (vodny alergik, perverzny midget, Romulus & Remus, tichy obor), tak nuda nehrozi. Uz od minula (The Body, The Invisible Guest, During the Storm) je zname, ze prave s nou vie Oriol pracovat excelentne a na vrazednej ploche 150 min. sice nerozohrava dychvyrazajucu, ale zato scenaristicky zaujimavu hru "kto z koho" a "s kym, cim", aby sa v uplne poslednej scene na sude pohral s divackymi ocakavaniami a prevratil vsetko naruby. Scena v podzemnej kobke s tou "najvymazlenejsou psychopatickou chatrou" absolutne excelentna. 7/10 ()

JB001

V rámci netflixových sraček nadprůměrné dílo. Podařený vizuál, zajímavý scénář i představitelka v hlavní roli. Milé překvapení i když mi bylo od počátku jasné, že tahle detektivka je velmi schopná. Schopná všeho... ()

axolotllman

Filmy z blázince mám rád, hodně dobrý snímek, i přes dlouhou stopáž sem se nenudil a film shlédl na zadržený dech. Když už sem si myslel, že jsem film prokoukl tak se objevilo něco nového, co mne vrátilo zpět a nevěděl jsem která bije. Do poslední minuty napnutý jak trenky.  Trochu mi to připomínalo Shutter Island s Leonardem DiCaprio. ()

gramofonix

Vzdialená španielska verzia Shutter Island. Atmosféra dobrá, obecne filmy z blázincov môžem. Ale za mňa zbytočne dlhé a od istej časti filmu predvidateľné. Na jedno pozretie sa dá. ()

mdf

Soukromý detektiv se dostane do psychiatrické léčebny, aby vyšetřila údajnou vraždu, ale všechno se může otočit úplně jinak.Další z těch španělských tajemných thrillerů,Po nějaké době vám určité věci dojdou, ale jak to opravdu dopadlo...... ()

lineker

Oriol od El Cuerpo vystřídal silné anglické té, za vymáchané pytlliky z Jemče Jemnice. Každý jeho další film reálně ztrácí na síle. Jen stále opakujícími dějovými twistry kvalitu nevyrobíš. Čekáme vždy na konec, jestli to bude černá, nebo bílá. ()

Jimmy73

Pěkné, jen škoda té dlouhé stopáže po rádoby vyřešení, je pak jasné, že tam bude nějaké ale....No a musím říct, že chvilka tance Bárbary doma u krbu také stála za shlédnutí. ()

Zaks

Vizuálne aj hudobne príjemný dobový film o živote v blázinci, kde sa tvorcovia s divákom pekne pohrávajú. Prekvapením bolo, aké zaujímavé postavy možno v liečebni stretnúť a čo všetko sa za múrmi zariadenia môže diať. Dlhý potlesk postojačky si však za svoj výkon zaslúži hlavná herečka Bárbara Lennie, ktorej roľa inteligentnej návštevníčky ústavu sadla ako uliata. ()

premhel

Výborné herecké výkony, děj, který si do poslední chvíle pohrává s vaším úsudkem a vůbec vše, kde mělo být.  Po dlouhé době film, který mě bavil od začátku až do konce, na čemž, pravda, měla lví podíl i herečka, co ztvárnila hlavní postavu ;-) Je mi jen záhadou, jak se takové dílko - bez povinné genderově zmatené postavy a černého lékaře, či vědce, nebo aspoň policisty mohlo prodrat na Netflix. ()

Jirkacek

Španělský mysteriózní snímek Nevyzpytatelné cesty Boží z roku 2022 jsme si pro jeden večer vybrali z nabídky společnosti NETFLIX, když jsme měli chuť na nějakou zajímavou zápletku a trochu toho pátrání kriminalistů po nějakém vrahovi. Film jsem si vybral také proto, že se odehrával v psychiatrické léčebně, což bylo vždy ideální prostřední pro něco tajemného, zvrhlého, nečekaného a divného, co se v normálním světě nemohlo stát. A ještě tu byl jeden důvod pro spuštění filmu Nevyzpytatelné cesty Boží. Už několik španělských filmů mne mile překvapilo a doufal jsem, že se i tento zařadí do šuplíku snímků s dobrým hodnocením. Děj se začal odvíjet roku 1979 tím, že soukromá vyšetřovatelka Alice Gould de Almenara (Bárbara Lenine) přijela k psychiatrické léčebně a vstoupila dovnitř. Vzápětí musela podstoupit přijímací procedury a rozhovor s Dr. Ruipérezem (Federico Aguado), který si přečetl průvodní dopis od Dr. Donadía (Lluís Soler), v němž byl popisován stav a povaha ženy, která před ním seděla na židli. Alice však trvala na tom, že byla legálně unesena svým manželem Heliodorem (David Selvas), aby se mohl zmocnit jejího bohatství. Lhala, protože ve skutečnosti přijela vyšetřovat smrt Damiána, syna Dr. Raimunda Garcíi del Olma (Joan Crosas), který ji zařídil zdejší pobyt. Po přijímacím pohovoru se Alicia začala seznamovat s prostředím a pacienty, kteří se měli v následujících týdnech pohybovat v její blízkosti. Mezi nejdůležitější patřil Ignacieo Urquieta (Pablo Derqui), dvojčata Romulus a Rémus (Samuel Soler) a trpasličí muž (Luis Sakristán), který obtěžoval každou dívku či ženu. Mohl si to dovolit, protože ho chránil vysoký silák s přezdívkou Sloní muž (Francisco Javier Pastor), s nímž se trpaslík spřátelil a společně nenáviděli dvojčata. Druhý den Alicia podstoupila sezení u Dr. Arellana (Javier Beltrán), se kterým si padli do oka a tak se jí snažil pomáhat. Vzápětí jsme se podívali do minulosti, do deštivé noci, během níž začalo v léčebně hořet a tak vypukly nepokoje. Zároveň byla v jedné z cel nalezena mrtvola, kterou byl již zmíněný Damián. Zločin přijel vyšetřit inspektor z místního oddělení, který nejprve podezříval Urquietu, jenž mrtvolu objevil a měl ruce od krve, ale když se na scéně objevil ředitel psychiatrické léčebny Dr. Samuel Alvar (Eduard Fernández), byl muž osvobozen. Urquieta totiž trpěl iracionálním strachem z vody a nemohl tak během deště přejít přes dvůr, aby Damiána zabil. Byla tedy otázka, kdo to byl a Alicia se na to snažila přijít. Jenže jednoho dne byla trpaslíkem přepadena v lese, který byl součástí léčebného areálu a malý muž se ji pokusil znásilnit. Vzápětí upadla do bezvědomí a probudila se přivázaná k posteli. Arellano jí řekl, že trpaslíka zabila, což si ona nepamatovala. Pak přišel ředitel Alvaro, jemuž Alicia tvrdila, že je nevinná. Prý si mezi sebou před jejím nástupem do léčebny vyměnili dopisy a tak měl ředitel vědět, že sem přišla dobrovolně. Jenže doktor a ředitel v jedné osobě to popřel, čímž nás i Alicii překvapil. Vše začalo být rázem ještě zamotanější, navíc Alicia ředitele fyzicky napadla a tak ji nechal zavřít na samotku a nechal ji dát sedativa a elektrické šoky. Alicia tedy začala hledat spojence mezi ostatními lékaři a jak už jsem prozradil, nejvíce ji pomáhal Arellano a mladá doktorka Montserrat Castellová (Loreto Mauleón). Alicia jim řekla nejen o Damiánově vraždě, ale také o tom, že oklamala Ruipéreze a předstírala duševní chorobu, aby vstoupila do zařízení a vyprávěla, jak se setkala s Garcíou del Olmem a zahájila vyšetřování, aby zjistila, co se stalo Damiánovi. Dále prozradila, že jí García del Olmo poradil jak předstírat stav paranoie a také další okolnosti jejího vstupu do léčebny. Jenže zde existovalo podezření, že ji sem manžel nechal zavřít proto, že se ho pokusila potrávit. Vše se začalo ještě více zamotávat a to se mi líbilo. Jelikož v dalším průběhu proběhlo několik zvratů, vůbec mi nevadilo 155 minut, které jsem musel u obrazovky strávit. Výkon herečky jménem Bárbara Lenine byl obdivuhodný a svým vzezřením mi připomínala Raqel z La Casa de Papel. Ředitel léčebny byl velmi nesympatický, což mu velela jeho role, které se zhostil opravdu skvěle. Myslím, že režisér Oriol Paulo vytvořil pozoruhodné dílo a určitě se budu těšit na jeho další filmy, čemuž odpovídá i mé hodnocení tohoto díla z roku 2022. Snímek Nevyzpytatelné cesty Boží ode mne získal čtyři nevyzpytatelné hvězdy ****. () (menej) (viac)

Petbrab

Moje mírné zklamání, první u tohoto režiséra. Do filmu jsem se nedokázal i přes velkou snahu pořádně se dostat. A nic na tom nezměnila ani závěrečná scéna. ()