Soukromá vyšetřovatelka tvrdí, že je silně paranoidní. Nastoupí proto do psychiatrické léčebny, aby tam přišla na kloub záhadné smrti jednoho pacienta. (Netflix)

mclenin

Lož, lož, lož a niekde medzi tým pravda. Filmy pracujúce s témou psychiatrie a psychických chorôb poskytujú tvorcom pomerne jednoduchý podklad pre hranie sa s divákom a zvratmi, obzvlášť ak pracovnou metódou je paranoja. Téma niekoľkokrát videná a obohraná, avšak baví aj po x-tý krát, hoci v tomto prípade som mal pocit, že tvorcovia sa s tou snahou o prekvapenie diváka zamotali sami do seba. ()

Zombi

Parádní mysteriózní detektivka podobná Prokletému ostrovu a přesto jiná. Škoda že to je tak dlouhé, ale i tak super. ()

bozka10

Tak je tu toho hodne zo Shutter Island,ale Oriol si k tomu dáva svoj typický rukopis a nutno dodať že jeho hlavolamy ma bavia a bavili ma aj nové cesty boží.Na druhú stranu nutno dodať že neskáčem od nadšenia ako som si myslel že teda budem.Stopáž mi vôbec nevadila, prvá polovica je mysteriózna s nepríjemnou atmosférou,ale silno ide po koľajách Prekliateho ostrova, druhá polovica si ide skôr krimi a záver bol tentokrát predvídateľný,teda aspoň premňa a málo vygradovaný.Chýbalo mi viac dynamiky a energie.Oriol aj naďalej zostáva šampiónom Španielskych hlavolamov a v konečnom dôsledku to pôsobilo učesane,ale tentokrát ma moc neoklamal.Jeho hlavolam som rozlúskol hneď. ()

Warhorr

Španělský Prokletý ostrov namixovaný s Přeletem nad kukaččím hnízdem a do toho ještě Madhouse. Kvalitní mysteriozní thriller. Soukromé očko nastoupí do blázince aby zjistila smrt jednoho z pacientů. Příběh se odehrává ve dvou dějových linií. Ze začátku je v tom takový ten klasický chaos, kdy moc nevíte, co se kolem Vás děje a proč. Proč se založil požár, kdo ho založil, kdo je mrtvý v cele a hlavní mindfuck v roli hlavní představitelky. Téměř po celou dobu netušíte, jestli s lidmi kolem sebe nemanipuluje, jestli říká zrovna pravdu nebo lže, to bylo skvělý. Celkově potěší všechny herecké výkon, prostředí sanatoria a samozřejmě i atmosféra, která je v těchto thrillerech zapotřebí. A ten konec ? Nebudu říkat, že bych něco podobnýho nečekal, ale i tak to byl slušný '' what the fuck '' ? Chorizo tentokrát zabodovalo víc než obstojně. ()

Olaf7

Oriol Paulo je frajer, o tom žádná, ale tenhle snímek chtěl tak vybombit, až to totálně překombinoval - 126 krát zmatem diváka, dáme pár zdlouhavých záběrů a pak není divu, že těch 155 minut se doopravdy vleče a z mysteriózní pochutiny je tak trochu nepovedená bramboračka. ()

TheSpearCZ

Nemám ani tak problém s filmem jako s režisérem Pauloem, který mě opět nedokázal přesvědčit, že patří do vybrané skupiny elitních režisérů. Stejně jako v Contratiempu tu máme psychologickou podívanou, tentokrát z prostředí blázince, což filmu samo o sobě dodává strašně moc, co se týče atmosféry je to dokonalé, i postavy jsou skvěle napsané a na Bárbaru Lennie se opět kouká jedna báseň, ale jasným problémem je tu vedení scénáře, které se mi úplně nelíbilo, gradace samotného filmu ve druhé polovině měla být daleko ale daleko intenzivnější, a s tím i poslední twist, který byl tak zbytečně předvídatelný a laciný, což zapříčinilo, že tenhle film ani nemůžu brát jako něco víc než jen další psychologický film, který to měl dobře rozjeté, ale ve finále nenaplnil očekávání. A zbytečně dlouhá stopáž tomu taky rozhodně nepomohla. Celkově to špatné není, ale pachuť zůstává velká, tohle mohlo být vyšperkované k dokonalosti. Slabší 4* ()

djfun

Hodně lákavý začátek a pak už jen nekonečnýýýý konstrukt. A navíc konstrukt s prostředky mizivě důvěryhodnými, často průhledný a odhadnutelný. Zbaštit celou tuhle rádobypsychologickou zbytečnost, která vykonstruuje v podstatě jen navoněný Freudovo hovno, můžou snad jen Ti, co toho na "plátně" ani v životě ještě moc neviděli... Film drží snad jen docela fajn civilní herecké výkony a celkem líbivý obraz (pokud se to dá říct o prostředí cvokárny:), která je zde btw slušnou karikaturou). ()

KosiR_ksr

Zdá se, že Oriol Paulo má oblibu v komplikovanějších či mysteriózních zápletkách a někdy se mu daří toho dobře využít jako u filmu Tělo a jindy mu to na můj vkus ujede jako u Záhadné bouře. V tomto případě mi jeho výtvor sedl a byl pro mne příjemným mysteriózním thrillerem. Přestože jsem vytušil kam zápletka spěje, tak jsem si film náležitě užíval a těšil se z každého nápadu, se kterým přišel. Výjimkou bylo střídání časových linií, které mi přišlo nadbytečné a zčásti matoucí. 80% ()

warrenur

Moj 4ty film s touto talentovanou a sexy hereckou Barbarou Lennie. Tentokrat ako detektivka preniknuvsia do horskeho komplexu sanatoria za ucelom vysetrenia pripadu. Minutaz mi nevadila a i detektivna linia bola fajn. Nemenej obyvatelia "blazinca". Co vsak problem bol, ze som tusil, kedze sa to priam nukalo a videli sme to aj v mnozstve podobnych filmov, co sa nasej hrdinke asi tak moze stat. :) Prekvapenim bol uplne posledny zvrat. Vysvetlovacky predtym, pocas procesu prisli skor naivne. I tak nadpriemer. Odporucam. 60% ()

Rockerman

Zmatené a překombinované vyprávění, které trpí naivním amatérismem, které se projevuje v několika nelogických scénách. Na druhou stranu nelze tomu upřít zajímavost a fakt, že divák je udržován v nejistotě až do samotného konce. ()

Daiker

Dokonalý španělský thriller.... Sice je to dlouhé, ale celou dobu napínavé..... Mám rád filmy tohoto režiséra a už se těším na další jeho thrillerový kousek.... ()

Ivo

Působilo to jako by se jeden z chovanců nějaké léčebny tajně pod peřinou podíval na Shutter Island a pak začal několik dnů nepřetržitě skákat a rytmicky řvát - to chci udělat takyyy!!! kyy kyy kyy!  Pan ředitel s paní doktorkou nevěděli co s tím, ale nakonec rezignovaně pokrčili rameny, Janeček zasponzoroval profesionální filmařský tým a hudebního skladatele, no a během večerních zájmových kroužků bylo tak nějak do týdne hotovo. Scénář a režie lokální. První hodina se táhla jako unylý sopel, plná nudných bezobsažných keců v jakémsi roztančeném cirkusovém psychiatrickém táboře a zbytek začal přicházet s jakože překvapujícími "contra konstrukcemi", které ale nedávaly sebemenší smysl a souvislost, ale musely tam prostě povinně a náhodně být do poslední vteřiny. Aspoň se tam jako v předchozí "Nevině" netančilo 90% času u tyče, ale proti dávným majstrštykům Contratiempo nebo El Cuerpo to tedy byla totální meganudná srajda. Los Přeletos nad Hnizdos Kukačkos Usinalos. 155 minutos. Pavlíku, Pavlíku ... inspirace vyčerpána? ()

KUFI

Spanelsky horrory jsou dobry jenom kdyz se na tom podili vic zemi, ale jak je to ciste spanelsky, tak to vetsinou stoji za hovno. El habitante incierto je jedinej povedenej cistokrevnej spanelskej horror kterej existuje. Tohle je klasicky brutalne prekombinovany, kdy az do samotnych zaverecnych titulku prebiji jeden zvrat druhej az je to absurdne smesny. A navrch to velky mnozstvi postav s podobnyma jmenama. Clovek se v nich za chvily ztrati, ze nevi kdo je kdo. To dokaze prebit jenom japonsko nebo korea, kde muzou mit vsichni stejny jmeno a vyjde to pro me nastejno :) Stejne nevim o kom je tam rec. ()

Kingjiri

Mysteriózní thriller s hodně působivou atmosférou blázince, kterou ještě víc dokresluje obsazený panoptikum bláznů. Příběh je ale dost překombinovanej, jeden zvrat střídá druhej a časem už mi vlastně bylo vcelku jedno, jak to ve skutečnosti je a jak to dopadne. Držet pozornost nepomáhá ani dvou a půl hodinová stopáž, která mohla s klidem být kolem dvou hodin. Taky mě nepotěšila drtivá převaha ukecanejch scén oproti těm napínavějším nebo aspoň trochu akčnim. Třetí hodně slabá hvězda za atmosféru a casting od hlavních až po ty vedleší roličky. ()

bearmeedek

Začne to jako kriminálka, postupně se to přesouvá do něčeho jiného. Je to dobře natočené, bylo to zajímavé a mé nadšení trochu pokazil konec. ()

Mngwa

Název filmu je naprosto příhodný, jde o naprosto dokonalý mindfuck, kde až do poslední chvíle má divák pochybnosti. Ty španělské filmy jsou čím dál lepší a lepší. ()

gemi

Mindfuck ve stylu Prokletý ostrov (2010), ale ještě o dost zamotanější. Tady si člověk hned několikrát myslí, že už to prokoukl, ale kdepak... Potenciál znovuzhlédnutí je tady obrovský, protože k prozření dojde až v samotném závěru a do té doby si člověk prostě NEMŮŽE být jistý vůbec ničím. ()