Soukromá vyšetřovatelka tvrdí, že je silně paranoidní. Nastoupí proto do psychiatrické léčebny, aby tam přišla na kloub záhadné smrti jednoho pacienta. (Netflix)

Juto

Film má veľmi zaujímavý koncept, je to napínavé byť v takomto bláznivom koši s takými zvláštnymi a fascinujúcimi postavami. Tempo je zo začiatku trochu pomalé, ale dialógy sú intenzívne a naozaj musíte venovať pozornosť detailom, aby ste pochopili, čo sa deje. A funguje to až do posledného dejového zvratu, ktorý prichádza bez vysvetlenia, čo je škoda. 6,5/10 ()

veertiik

Celkem se mi to i dost líbilo. Ale ten překombinovaný děj a tím pádem i zbytečně přepálená stopáž tomu ubírají…3,5 hvězdy ()

jedna_vrana

Torcuato Luca de Tena: "Možno pravé šialenstvo nie je nič iné ako samotná múdrosť, ktorá unavená z objavovania hanby sveta prijala rozumné rozhodnutie zblázniť sa." Filmov z psychiatrických ústavov sú asi stovky. Mám pocit, že majú spoločné to, že „figúrky“ na tejto šachovnici sa často správajú príliš bláznivo, vyhrotene, desivo, aj vonkajším vzhľadom sú jasní blázni. To mi aj v tomto filme prekážalo, prílišná nenormálnosť – myslím si, že v skutočnosti to na psychiatrických oddeleniach takto nevyzerá. Aspoň v tomto storočí. Celá myšlienka je postavená na matematickej logike: ak vylúčime pravdivosť výroku A, musí nevyhnutne platiť výrok B. Ktorý z nich je pravdivý? O to tu ide... Nechať nás v napätí do posledného záberu. Film je pozerateľný, ale nezanechal vo mne nezabudnuteľnú stopu. ()

Tosi

Ta hra mezi pravdou a lží byla sice zajímavá, ale tak dlouhá, že jsem měl stejnej pocit, jako ta ženská v tom blázinci. Hlavně at'už to skončí. ()

Lachtaan

Španělská kinematografie zase zasahuje a za pomoci nejzručnějšího režiséra na tamním poli poskytuje nečekanými zvraty nabobtnalý film, který vám uškvaří mozek za cenu bezprecedentního zážitku. Kousky, co přiletí bez sebemenšího oznámení a ve finále člověka totálně ohromí, cením ze všech nejvíc. Vrhám se hned do zbytku Paulovy tvorby. [viděno na Netflixu 27.12.2022] ()

Johnny.ARN

Toto by chcelo ešte jedno videnie s plnou pozornosťou, lebo ako takto na pol oka som z toho ostal dosť zmätený. Lenže je to dlhé jak týždeň pred výplatou, takže druhé pozretie nehrozí. Zaujímavý snímok. 3 z 5 ()

bizz_mjc

Dávám 4* s přimhouřením očí, a to hlavně proto, jak rychle se to celé dalo prokouknout. Jinak ale Španělé umí, o tom žádná. ()

Skeksis

Okej, okej. Keď mi už bude totálne jebať, tak ma zavrite na psychiatriu, kde vás môžem presvedčiť, že mi nejebe. Typická španielska komédia, ktorej ale chýba zmysel. Všetci, ktorí to chápu, alebo si myslia, že chápu, prepáčte. Toto je proste nonsens. Išla tam kvôli určitému prípadu - nevysvetlené. Odkiaľ mala toľko peňazí, a kde zmizol jej manžel - nevysvetlené. Vlastne je to celé akési nedopovedané, pretkané hodinou kravín. Je pekné, že si blázni vyšli von v daždi, ale hlavne to poberám z tohto filmu. ()

coscarelli

Čakalo sa oplatiť, Oriol ma za to odmenil svojim TéeMkom. Ale tentokrát mu nešlo o mindfuck(!) Len sa rád hrá s divákom a pýta sa. A ja rád neodpovedám a od Neho sa nechávam fackať. Nasrať na nejaký "ostrov", kto povedal? Pripomenuť môže, ale toto je iná centryfuga. Doteraz neviem , ako sa mu darí držať pokope vizuál a scenár dokopy. Musí byť teda sústredený, čo asi čaká aj odomňa. Laťky si nenastavuje. Za mňa ohnivé fajn. ()

psychoJoa

Dala bych pět hvězd, ale nenasytnost tvůrců si žáda o dvě hvězdy míň. Film je zápletkou podobný Prokletému ostrovu nebo E.A.Poe: Podivnému experimentu, ve zkratce: zvrat jedna, zvrat dvě (tady pořád dobrý), … zvrat tři (tady už jsem si říkala, že by to mělo skončit), ale přišel i zvrat čtyři, který ve skutečnosti moc zvratový nebyl (tzv. nedává smysl, když skutečně dokázali tok peněz). Pocitovně to mohlo být kratší a mohlo se to obejít bez záhadného překonáním fóbie (vyléčenej, happyend, hurá!), ale jinak je to příjemně napínavá podívaná plná bizarních bláznů! ()

Maynard.

Orio Paulo, rejjža a scénárista, od kterýho sem viděl všechny filmy... Tohle je eden ze dvou filmů, kterej se mi nelíbil na 5 hvězdiček. Je to ze dvou důvodů... 1. Je to zbytečně dlouhý 2 a půl hoďky. 2.e to až zbytečně překombinovaný... Jako chápu, že když chceš dobrej film, chce to promyslet, aby byl divák pořád napjate a překvapenej. Ale tady to rejža s těma verzema a fiktivníma verzema přehnal. Což je škoda. Ze začátku to vypadalo na Prokletý ostrov, uprostřed na Přelet nad kukaččím hnízdem, ale nakonec se to zvrtlo v To je vražda napsala .o))) ()

sedm.1

Se španělskou kinematografií mám upřímně velmi málo zkušeností, nicméně v tomto případě musím určitě uznat, že tento thrillerový příspěvek z pyrenejského poloostrova mě opravdu hodně oslovil a vlastně nebýt až vážně už zbytečně natahovaného závěru, kde je divák prakticky non-stop už jen bombardován zvraty nad zvraty, tak bych klidně při hodnocení uvažoval i nad plnou palbou, i takto jsem byl po většinu času ale skutečně spokojený, jelikož Nevyzpytatelné cesty Boží nabízejí ve všech ohledech fakt působivou a výraznou podívanou. Samozřejmě prim zde pro mě osobně každopádně sehrává prostředí psychiatrické léčebny, to je ve většině případech sázka na jistotu, a konkrétně toto sanatorium patří opravdu k těm nejpůsobivějším. Zápletce, respektive jejímu zpracování, pak též nemám příliš co vytknout, po celou dobu jsem byl udržován v neustálé nejistotě a napětí, tvůrci si s divákem velmi zábavně hrají, a to i díky vyprávění ve dvou liniích, které nakonec též nejsou takovými, jakými se zdají být, od začátku až do konce je to navíc doslova napěchované velmi povedenými a nečekanými zvraty, a skutečně jen škoda toho závěru, kde už je to bohužel dost přehnané a vlastně já nakonec ani příliš nepochopil, jak to tedy s tou ústředí postavou v několika ohledech je, což mně naštvalo ze všeho nejvíc. Za opravdu perfektní nicméně mohu dále považovat i atmosféru, ta je fakt parádní a samozřejmě i veškeré postavy a jejich herecké představitele, kdy se jedná vesměs o fakt výrazné typy, no a co se týče ústřední hrdinky, wow, klobouček dolu, sexy a navíc skvěle hraje, co chtít víc. Za mně se zkrátka jedná o skutečně hodně výrazný, hlavně i nápaditý, výborně zpracovaný a úžasně zahraný thriller, s malou kaňkou v závěru, jinak se ale fakt jedná o parádní záležitost. ()

herr_carter

Je to asi jasně nejslabší z Oriolovy tvorby, i tak ale pořád těžký nadprůměr. Jak to ten chlap jen dělá? Možná tím, že netočí 345 píčovin za dva roky, má čas na tvorbu zapamatovatelného spektáklu, ke kterému se člověk i po letech rád vrátí , jako já například nedávno ke Contratiempu, nebo Tělu. Což jsou podle mě top 50 filmy všech dob. Celý žážitek tak jako u ostatní tvorby umocní španělština a pečlivě vybraní herci, kde někteří z nich patří mezi Oriolovy oblíbence. Už se těším na další od toho mistra....................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

klukluka

Po prvním promítání mám dojem, že to vůbec nedává smysl, a že to tak tvůrci zamýšleli- pohrát si s námi diváky a prohnat nás myšlenkovým tornádem, ze kterého se každému zatočí hlava. Já osobně si to budu muset dát ještě jednou. I s tím rizikem, že na konci znovu zjistím, že opět nevím vůbec nic. Ale ta filmařská preciznost tady má tak dokonalou podobu, že mi to nebude vadit, protože tohle je film ve stylu dívej se a žasni./// Druhé promítání do toho vneslo světlo, ten příběh se hned zdá být mnohem jednodušším (a je jednoduchý), napoprvé je tam příliš mnoho různých vjemů, postav, lidských nectností (!) a do sebe zapletených časových rovin, než aby to průměrně chápavý divák (jako já) všechno správně vyhodnotil. Tentokrát jsem to rozklíčoval, pro změnu už mě ale tolik neokouzlila vizuální stránka, suma sumárum- hodnotil bych úplně stejně jako poprvé. ()

borec999

Typický Oriol Paulo. Hravé, neskutočne zamotané (kto bude tvrdiť po zhliadnutí prvej polovice že vie ako to ďalej dopadne a čo sa stane, tak určite klame) a kvalitne natočené. Kto má rád podobné mindfuckove trilery kde nič nie je tak ako sa na 1. pohľad zdá, bude istotne spokojný. Jednu hviezdu uberám za prehnanú dĺžku a fakt, že tých zvratov bolo v závere podľa mňa predsa len až príliš. Od Contratiempa či Tela slabšie len o kúsok. 75% ()

SpaceOdyseus

Pekne zamotany thriller plny twistu, kdy si do uplneho konce nemuze byt divak jisty tim, co sleduje. Oriol Paulo natocil hru s divakem a povedlo se mu do toho narvat prijemne hutnou atmosferu cvokhauzu. Dobre to bylo. ()

janesX

Tento film sa tvári, akoby zhltol celú múdrosť "svetla", ale v skutočnosti je to len také egocentrické, sebavedomé a samoľúbe divadielko. Navyše som mal veľmi často veľký problém s uveriteľnosťou a niekedy dokonca aj s logikou (voda, kameň atď, nebudem sa rozpisovať - kto videl, vie o čom hovorím). Základ príbehu možno nie je na zahodenie, no detaily sú príšerne nedotiahnuté. Od tohto režiséra som už čosi videl a nebolo to zlé. Toto bolo zlé, miestami mi to pripadalo veľmi naduté a hlúpe. Som sklamaný a mohol by som byť aj nahnevaný, keďže to zožralo skoro tri hodiny času. ()

Disease

Někdy je doutník prostě jenom doutník a někdy nejsou sovy tím, čím se zdají být. Paulo dovede diváka velmi zdatně tahat za nohu a tentokrát to má ještě navíc naprosto dokonalou formu. ()