Hellraiser: Návrat mrtvých je poslední a nestrašidelnější díl zabijácké série. Zlo je opět stělesněno v postavě Pinheada (Doug Bradley), který vede armádu mrtvých, kteří vracejí k životu a mají ovšem velkou žízeň po krvi. Aby rozkryla jejich děsivé tajemství, pronikne do tohoto zabijáckého společenství reportérka v přestrojení Amy Klein. Každým okamžikem však může být odhalena a to by byl její konec… Je jisté, že Pinhead Vám, opět v celé své kráse, přinese další ďábelskou noční můru, na kterou jen tak nezapomenete! (oficiálny text distribútora)

kingik

Charismatická postava Pinheada má obrovský potenciál, ale ani tentokrát nebyl naplno využit. Může za to levné zpracování, ošklivý vizuál a jen několika vteřinová Pinheadova přítomnost, kdy se snad ani herce Douga Bradleyho nevyplatí na tu chvilku, co pobude na place, složitě líčit. Jsou zde však i klady. Kari Wuhrer v roli reportérky je docela kost a na začátku je svým šéfem pověřena ověřit pravost videokazety, která byla zaslána na adresu redakce. Je na ní zachycen obětní rituál, při němž zavražděná dívka vstane z mrtvých. To nebylo pro začátek vůbec špatné, ale horší bylo to, že stopy sekty vedou do Bukurešti a film se pak odehrává jen v neatraktivních lokacích a je doprovázen potoky krve a halucinogenními výjevy hlavní hrdinky, jejíž duše propadla po otevření pekelné kostky, jak jinak, než Peklu. Asi nejpřísnější měřítko snese závěrečná scéna Pinheadova zúčtování, která dokazuje, že Rick Bota na režijní stoličce až tolik nekazil, ale s nízkým rozpočtem a málo využitým Pinheadem, přes lepší průměr nepřelezl. 60% ()

dr.horrible

Jedno z tých lepších pokračovaní. Pinheada si opäť moc neužijeme, zato hororová stránka funguje, je to napínavé a na rozdiel od predošlej časti celkom dobre natočené. Ku koncu, jak keby sa Bota snažil film predsa len v závere odpísať, ale vcelku ide o pozerateľný malý satanistický horor, ktorý si tie slabé tri hviezdičky zaslúži. 50% ()

Anderton

Jediné plus tejto osemkrát nastavovanej kaše je sexi hlavná predstavitelka. Ak je lubovolná, pôvodne pre kiná určená séria vyčerpaná, mala by sa ukončiť. Takto je degradovaná ako kvalitou, tak označením video film. ()

GigaPudding

Nevím komu tehdy ruplo v kouli a rozhodli se z nesouvisejících scénářů udělat Hellraisery, ale v tomhle případě zjevně moc neřešili, že to nedává absolutně žádný smysl v kontextu předchozích hellraiserů a hlavně to ani vůbec nechápe smysl cenobitů. V čem si to ale zaslouží druhou hvězdičku je zaprvé kvalitní krev, sice je občas trochu moc marmeládová, ale pořád lepší hustější než vodovky se kterýma nejde ani napsat nápis na zeď. Za druhé pak za vtipný retro. Připomíná to chvílema hardcore záležitosti jako Howling 2, ale ten rozdíl je v tom, že Howling 2 si to mohl dovolit, protože to byl film z roku 1985. Tohle je film z roku 1990, ale překvapivě natočen v roce 2005 :D, ale aspoň to má všechno, co levnej horor z těchto let má mít. Je tu nehodící se hudba, sjetí raveři v nesmyslným hambatým metru s nahatýma holkama, výprodejovej napodobitel Kyla MacLachlana a Kari Wuhrer bez implantátů, co si neuvědomila, že už má věk na to, aby se neoblíkala jak grungeová patnáctka, které se nepodařilo sehnat pruhovanej svetr, a tak na sebe navlíkla pánskou koženou bundu z nadměrných velikostí. A do toho ty dialogy a hlášky - totální demence v zemljance, a to doslova vzhledem k prostorám, kde se to natáčelo. Jednoduše jako Hellraiser totální tragédie až do takové míry, že to vypadá, jak kdyby si doug bradley a parta lacinejch halloweenovejch masek spletlo scény s úplně nesouvisejícím filmem a produkce to neřešila, protože to stejně jde rovnou na dvd. Jako špatnej retro film s totálně přiblblýma hláškama a nápadama (viz ručník pod bundou nebo snaha neupoutat na sebe pozornost znuděnýho rumunskýho hlídače v metru) je to ale docela vtipné, i když by asi bylo lepší, kdyby si to uvědomili, a nesnažili se až do konce prezentovat ten film jako úplně vážný :D. ()

eraserhead666

Návrat mrtvých pokračuje v dějové odbočce, nastoupené předešlými dvěma díly, což se mimo jiné projevuje např. náhlými změnami prostředí, kdy se hlavní hrdina najednou objeví (v jiném oblečení) na jiném místě, bez ohledu na předešlé události, a od tohoto střihu se děj zase někam ubírá. Naštěstí těchto střihů není tak požehnaně jako v předchozím díle. V porovnání s prvními Hellraisery jde samozřejmě o neuvěřitelně slabou záležitost, v porovnání s předchozím dílem to je ale alespoň trochu hororové a má to nějaké světlé chvilky (např. scéna, kdy Amy objeví mrtvou dívku v koupelně, ta má i docela grády). Mou osobní pozitivní stránkou filmu je pak Kari Wührer v hlavní roli, ale sama o sobě to moc nezachrání. Na své si přijdeme klasicky až v závěrečných minutách, kdy konečně dostane slovo Pinhead a jeho (konečně zase na větším prostoru) létající řetězy. Co se ale týče příběhu, má dost hluchých a nelogických míst. Ale na to si u Ricka Boty asi docela rychle zvyknete. ()

SOLOM.

Rick Bota se stal prvním režisérem této série, který natočil víc jak jeden díl. Což však samozřejmě rozhodně nepotěšilo fandy Hellraisera, protože mnozí právě jeho označují za hrobníka této kultovní záležitosti. Předcházející díl se mi moc nelíbil, ale tady bych to neviděl zas až tak černě. Opět se to sice ani vzdáleně nepřiblížilo kvalitě prvních dílů, ale oproti šestce zde vidím jisté zlepšení. Sice nepatrné, ale bylo tu. Zvláště pak co se samotné atmosféry týče. Začátek sebou totiž přinesl opravdu svěží podívanou i ponurou atmosféru. Přesně tak jak jsme byli u Hellraisera zvyklí. Samozřejmě zase se to opírá o „detektivní zápletku“, ale byla tomu navrácena ona tajemnost/ špinavost a do jisté míry i brutálnost, které jsem na této sérii obdivoval vždy nejvíc. Prostředí rumunského velkoměsta a zvláště pak hnus v podobě hotelového pokoje či metra – přesně tohle bylo něco pro mou maličkost. Pasáž s mrtvolou Marly v koupelně, nebo samotné návštěvy posledního vozu soupravy – přesně tyto momenty patří k tomu nejlepšímu, co nám Bota nabídl. Mělo to atmosféru, mělo to onu ponurost i nechutnost, no prostě jsem si tyto minuty neskutečně užíval. No a stejně tak samozřejmě i přítomnost Kari Wuhrer. Já tuhle tu herečky prostě žeru, ať už hraje v dobrém filmu, nebo totálním propadáku. Vždycky jsem měl pro ni slabost – však je to taky kus pěkné ženské, která se navíc absolutně nestydí ukázat i své ženské zbraně a své role se zhostila s bravurou i tentokrát. Opět však zamrzí hlavně fakt, že Cenobité jsou tu jen pro ozdobu a jako by se jich poslední díly vlastně ani moc netýkali. Tady se ale alespoň Pinhead dostal zase do akce a zase se bylo na co koukat. Své řetězy bolesti ovládá pořád mistrně a závěr byl zcela v jeho režii. Jen škoda všech těch nelogických kopanců a nudných míst, kterých tu zase bylo požehnaně. 50% ()

Morholt odpad!

Mrtvouni? Co je to ku*va za slovo? Kde se vzalo v Hellraiserovi? Navíc kde po celou stopáž byli cenobité? Nejdřív se tam mihne Pinhead uprostřed filmu a pak až na konci společně s dvojicí nohsledů, kteří starý partě nesahají ani po kotníky. Poslední Hellraiser, kterej za něco stál bylo Peklo na Zemi. ()

Terva

Scénář : Tim Day a Neal Marshall Stevens. Kamera : Vivi Dragan Vasile. Hudba : Henning Lohner. Tak tohle bylo vcelku povedené. Že by vzkříšení ? ()

Andersis odpad!

Hledal sem náké pozitivum, ale žádné sem nenašel. Maximálně prolízáni kolem mrtvoly. Tahle série spadla do úplných sraček. ()

Krt.Ek

Na úvod technická: k ozřejmění mého (o)hodnocení: je na místě ho vnímat tak, že spíše než 3*, jsem tomuto „dílu“ udělil 2 a 1/2*; a hlavně proto, že jsem při sledování netrpěl tolik, jako u šestky - tedy „Vyslance pekla“ -, jsem si dovolit (co dovolil? - zachoval jsem se matematicky korektně!) zaokrouhlit nahoru. ___ Má hlavní výtka: nemohu se zbavit dojmu, že bez Pinheada (a dalších cenobitů) by byl „Deader“ lepším filmem. Tohle měl být zkrátka jen a pouze film o rozplétaní tajemství jedné bizarní sekty (což je samo o sobě nosné téma, přitažlivý námět), když si čtu zajímavosti k filmu (HellFirova poznámka o přepisování scénáře), vnímám to tak, že to tak bylo původně zamyšleno, natlačit do toho na sílu Pinheada (snad pro obohacení se na relativně úspěšné značce) se mně v tomto případě jeví být kontraproduktivním. Nejsem si jistý, že spolu roviny světa „pekelníků“ a světa „sektářů“ úspěšně komunikují, jak funkčně se do sebe vplétají a nakolik je jejich spojení pro průměrného diváka srozumitelné (pro důkaz, že tomu tak zřejmě není: v anotaci se píše cosi o „Pinheadovi vedoucí armádu mrtvých, kteří se vracejí k životu a mají velkou žízeň po krvi“ – každý, kdo film pozorně sledoval musí uznat, že tenhle popis je bullshit, že se ve filmu děje úplně jiného - co? - tím si právě nejsem zas tak jistý). Na druhé straně Amy Kleinová je po Kirsty (HI a HII) a Joey (HIII) teprve třetí postavou z tohoto univerza, které jsem fakt přál, aby vyvázla se zdravou kůží, jinými slovy měla mé sympatie, a to není zrovna málo. Nejvíc si však budu pamatovat vykreslení Bukurešti, to město je plnohodnotným (anti)hrdinou filmu. A víte co, bych se klidně vsadil, že tenhle portrét má mnoho společného s politikou, takhle hnusně Bukurešť za Oceánem vnímají beztak proto, jelikož jí bezmála 50 let ovládali komunisti, kdyby scénář poslal Amy do Prahy (mohl by! - však Východ jako Východ, no ne?), beztak by se brodila v totožných stračkách. Inu, "orientalismus" (lidé, nekoukejte na ty Hellraisery, nýbrž čtěte Edwarda W. Saida, tím mi uděláte radost) v praxi. 45 % ()

mysiak odpad!

Tento odpad má spoločný len názov, krajina je Rumunsko, takže automaticky to nemôže byť lepšie ako céčko...film je jedným slovom humus, ktorý sa ani nedá dopozerať...ja som to nedopozeral ()

PKD

Pěkné,leč pro mě,jako velkého fandy této série,nejslabší díl. I tak ale lepší průměr. Ovšem,pořád lepší než H IV. Ale,co není,že? ()

gogos

Sám jsem až s podivem sledoval sám sebe, že se i u sedmého dílu celkem bavím. Povedená atmosféra, po dlouhé době také solidně sestříhaný povedený příběh. Pinhead zde dostává asi nejvíce prostoru za poslední díly a to je dobře. Také po zvukové a napínající stránce se nejedná o špatný film. Opravdu je to lehce napdrůměrný snímek, solidní pokračování legendární ságy a hlavně, dle mého soudu, 4. nejlepší díl Hellraisera. Kdyby se upustilo od přespřílišné patlaniny ve střední pasáži, mohlo se jednat i 4* snímek! ()

kaylin

„Hellraiser: Návrat mrtvých“ se tak řadí k tomu horšímu, co v sérii najdete, možná dokonce k tomu nejhoršímu. Pinhead je vlastně použit jen jako omluva pro špatně napsaný příběh, který se skutečně může jen těžko líbit. Je to příběh, který pořádně nemá smysl, zbytečně se překombinovává a nakonec je do něj vložen Pinhead, aby to celé nějak dalo smysl. Triky už zde skoro chybí, je to celkově levné, což v tomhle případě snímku nesvědčí. Takže padáme dál. ()