Predátor: Korisť

Rok 1719. Komančovia lovia, aby prežili. Či už ide o muža alebo ženu, všetci sú dôležitými členmi komunity lovcov. Takou je aj Naru (Amber Midthunderová), mladá bojovníčka, ktorá sa učila od najlepších lovcov svojho kmeňa. Keď sa však z ničoho nič objaví zdanlivo neviditeľná entita, ktorá chce loviť jej ľud, musí sa povzniesť nad seba samú, aby ho ochránila. Jej protivník je vyspelý dravec z vesmíru a loví pre samotnú radosť zo svojej podstaty. Vďaka v tej dobe nepredstaviteľne vyspelej technológii má nad Indiánmi vždy rozhodujúcu prevahu. Je to Predátor! (TV JOJ)

xzajox

Ďalší, a koniec koncov veľmi uspokojivý snímok z Predátorského univerza. Ako prvé je treba zvyknúť si, že hrdinom nie je nejaký Schwarzi s guľometom, ale indiánske dievča, ktoré má viac rozumu (a tiež kus šťastia a psa), ako svalov. Celé to funguje, herecky som nevidel väčšie zaváhania, prostredie, hudba, atmosféra, cit pre detail... všetko fajn. Asi najviac by som im vyčítal finálny Boss fight (nejako ma neohúril: "WTF, to je všetko?") a bullshit okolo oranžovej byliny, ktorý som proste nezožral. Radšej ju mohli znova vyváľať v blate. Ak niečo funguje, mohli to okopčiť po Schwarzim a nie tlačiť oranžové kaleráby. Nevadí, myslím že si to zaslúži aspoň 74% - 4* ()

Gig

Koná se konečně návrat k původnímu odkazu či duchu původního filmu Predátor? Autoři začali opravdu od kořenů. Místo bojovníků se samopaly či modernějšími zbraněmi jsme downgradovali a vrátili si téměř na stromy, tedy někde do období kolonizace Ameriky a máme tu bojovníky s luky a šípy. A bychom tu neměli jen komanče, tak se tu objevili i Francouzi či zálesáci. Zatím to vypadá jako indiánka, kdyby se tu neobjevil vetřelec, tedy lovec z jiné planety, náš starý známý predátor. Příběh se pomalu vystavuje a počátek mi trochu připomíná Úsvit planety opic. Lov na jelena, boj s medvědem, lesy. Jen s tím rozdílem, že tu máme predátora, který komplikuje život domorodcům. Navíc tu máme lov na lva (dle slov indiánky - Lion, i když mi trochu připomínal víc pumu nebo při přivření oči - lvici). Moment lva v Americe? A tu jsem si uvědomil, že americký lev vyhynul, ale v době vyprávění existoval. Vraťme se k predátorovi a bojovníkům. Člověk si říká, když už Schwarzeneger se samopaly a se svou bandou měl problém dostat tohohle vetřelce z vesmíru,  co teprve indiáni s luky  a zálesáci s bambitkami? Trochu jsem nevěřil, že to může fungovat. Ale vše vypadá, že atmosféra je, jak má být.  První půle filmu byla hustější a budovala atmosféru, druhá půlka už byla trochu šablonovka. člověk tušil, jak to bude dál - postupná likvidace všeho živého a hlavní hrdinka bude válčit do konce filmu. I konec odkazoval na původní film (i dvojku). Jen jsem trochu doufal, že bude originálnější (a nemyslím tu flintu). Ale musím říct, že byl krásně vystavěn. Původní Predátor  nebyl překonán. To by ani nešlo, už pro to, že původní film je vždy jen jeden, a každý zná postavu vetřelce z původního filmu a moment vaw efektu nemohla nastat. Nicméně film jde ve šlépějích toho prvního filmu a ne jako ty následující filmy. A feministky budou taky nadšené. :) p.s. Jen doufám, že další pokračování, pokud bude, nepůjde stejnou myšlenou, myšleno, že film začne Columbem v Americe, válkou Jih proti Severu nebo První světovou či jiným posunem v čase, jen jiné vybavení bojovníků a boj s predátorem. Doufám, že ho vystavějí na příběhu, který bude hutný a důstojný Predátora. Aspoň jako je tento film. Jo a všimli jste si, že je tam víc té predátoří krve (té zelené) než té pozemské? ()

petrsponar

Rozhodně velké překvapení roku, už jsem nedoufal ale já dostal konečně pořádného Predátora jak se patří. Prey si na nic nehraje ví čím má být a hlavně dělá to pořádně,svižné tempo ikdyž jsem rád že byl začátek pomalejší,dále skvělé budování atmosféry, predátor je surový a nebere si servítky, mínus asi jediné některá zvířata a jejich CGI nepůsobí dost reálně,ale vlastně to je fuk já jsem dostal přesně to co jsem chtěl a jsem moc spokojen,po Evoluci konečně Real matherfucking Predator, A KDYŽ MŮŽE KRVÁCET MŮŽE I UMŘÍT.  8,5/10 ()

Mamutol

Veliké překvapení na to, že to nejde do kin. Začátek se trochu táhl, ale vynahradila to krásná příroda. Od souboje s medvědem už jsem si jenom chrochtal blahem a užíval si parádní indiánskou jízdu s predátorem. Dan Trachtenberg je kouzelník, protože vzhledem k rozpočtu natočil takový parádní akčňák, že to se dneska nevidí. A Dane DiLiegro (2,06m) byl důstojným Predátorem. Howgh !!! ()

jim_clark65

Po odhalení zápletky (popisu) a videní traileru som pociťoval istú dávku zdravého skepticizmu, ktorá by mala byť pri dnešných filmoch súčasťou každého rozvážneho človeka. V konečnom dôsledku to nie je až tak "woke", ako sa môže zdať ale aj tak je Prey celkom očividnou agitkou na silné ženské, emancipované a hlavne namyslené "Mary Sue" postavy = objektívne zlé znaky postavy Naru sú veľmi dobre viditeľné. Začnem pozitívami: po technickej stránke tomu okrem CGI a hudby v podstate nemám, čo vytknúť. Kamera a réžia boli na chválitebnej úrovni, zábery sú pekne jednoducho poňaté, nič obzvlášť zbytočného alebo naťahujúceho, žiadne zbytočné vychytávky, všetko pekne plynulo. Dĺžka je temer ideálna, priebeh deja je celkom dobre vyvážený (filmy pod 2 hod. sú pomaly unikát) a vo svojej podstate to takmer nikde priveľmi „nedrhne“ (aj keď sa dajú nájsť a vypichnúť určité hluché miesta). Hudba mi z väčšej časti veľmi nebola po chuti, pretože mi navodzovala pocit, akoby sa už rozbehnutý dej mal znova rozbiehať, je to divný popis ale neprišlo mi to tak ucelené, skôr to pôsobilo, ako nejaký cestopisný hraný dokument a nie film o predátorovi, ktorý by mal mať podobne dobrý soundtrack, ako bol v jednotke. Kameru a réžiu som síce chválil ale nemôžem neopomenúť problém s nočnými scénami. Neviem, čo je to za nový/aktuálny trend točiť nočné scény doslova v „tme tmúcej“- štýlom, kedy si musím zvýšiť jas pomaly tak, že mi to v nočnom prostredí vypáli sietnicu. Chápem, že ak ste niekde v lese a nesvieti mesiac, tak dokáže byť riadna tma ale, žeby som zrovna bažil po tom, aby to bolo takto točené, to povedať nemôžem a mne osobne to vadilo. Na to, že to nebolo robené s nejakým veľkým filmovým rozpočtom si s tým vedeli celkom poradiť ale bohužiaľ ten rozpočet bol viditeľný na CGI, nebolo to bohviečo a v tomto jednoznačne víťazia praktické efekty z filmov, ako bol práve pôvodný Predátor. Chápem, že je v tom skrytá určitá vízia režiséra ale, ak už vedeli, že sa to bude robiť s menším rozpočtom a nepôjde to do kín, tak sa s tým mohli trocha inak pohrať a obísť zjavné muchy, ktoré si urobili tým veľmi priemerným (miestami zlým) CGI, prípadne to investovať do menej efektov ale aspoň praktických, ktoré by tomu dodávali lepší pocit. Príbehovo to bolo poňaté celkom jednoducho ale nedá sa nevidieť určitý zámer urobiť z hlavnej postavy na silu hrdinu. Naru je zle napísaná postava, ktorá by nemala byť vôbec hlavnou postavou, pretože prejavuje črty, ktoré by nemali byť odmeňované ale skôr inherentne trestané. Scenár nie je zrovna bohatý na nejaké zapamätateľné repliky a skôr je dosť priemerný (miestami podpriemerný), ľudia v kmeni hovoria angličtinou 21. storočia a používajú pomaly aktuálne slangové výrazy. Dabing s originálnym komančským jazykom je len také alibistické riešenie, buď mal byť film čisto hovorený v komančskom jazyku alebo mali daní Komančovia rozprávať inak, ako bolo zobrazené vo filme, a hlavne sa mali správať, ako ľudia, ktorí žijú v súlade s prírodou a veria na mýtické veci tj = mali vedieť, ako sa správne loví a Naru nemala za 5 minút pochopiť, ako funguje mimozemská technológia, pretože normálny Indián by na niečo také "čumel", ako teľa na nové vráta. Keď už robia dobový film, nestačilo len obsadiť prvých hercov, ktorí majú indiánsky pôvod a obliecť ich do dobrých kostýmov ale hlavne im mali napísať postavy, ktoré sa aj chovali presvedčivo, ako Indiáni, pretože Naru a jej súkmeňovci pôsobili, ako nejaké školské predstavenie na strednej, znova ten istý trend dnešnej doby = forma nad obsah. Tvorcovia použili jednu známejšiu repliku z jednotky, lenže v tomto prípade to vytŕča, ako kôl v plote. V jednotke bola replika "if it bleeds, we can kill it" dobre zakomponovaná do deja, zatiaľ čo v Prey to je čisto hodené do pléna na spôsob: "počuli ste? povedal tú vetu, čo Arnie v jednotke" - je to robené na spôsob "member berries", podobne, ako tá zbraň z dvojky, ktorú sem hodili taktiež, ako na znak nostalgie: "pamätáte si tú zbraň z dvojky, kde ju na konci predátor odovzdá hl. hrdinovi?  - tak teraz ju vidíte aj tu, wau" a potom to potrebovali nejako "ošetriť" aby to dejovo zapadalo do univerza, čiže (SPOILER) na konci je vidno na kresbách, že si predátori pravdepodobne prišli pre danú pištoľ. Celý koncept a koncipovanie príbehu hlavnej hrdinky by sa mi páčil viac, ak by bol skôr elementárne o tom, že do situácie boja proti predátorovi sa dostala preto, lebo jej to osud pred ňu postavil (podobne, ako to bolo dobre urobené s Ripleyovou v prvom Votrelcovi) a nie, tým spôsobom, že sa ona sama stavia do tej pozície, pretože potrebuje niečo neustále dokazovať a jednoducho musí ukázať tým „zlým mužom v kmeni“, že aj ona je lovec. Mne osobne neprišla Naru nejak zvlášť sympatická, vyzerá neustále naduto a príliš sebaisto, a často sa chová, ako taká nevďačná a povrchná osoba - najmä, keď ju jej brat zachránil (absolútne mu nepoďakovala)  a neskôr, keď jej brata vymenujú za „šéfa“ lovcov – vyzerala, ako taká pyšná princezná po poľsky („zdutá p**a“). Pritom jej brat jej chce vyhovieť a mne osobne sa zdá, ako zaujímavejší charakter, ktorý má pre ňu pochopenie a chce jej pomôcť aby sa stala tiež lovcom (i keď herecký výkon oboch hercov bol celkom priemerný a dovolím si napísať, že herec, ktorý hral jej brata bol podpriemerný až zlý). Jej zázračný "tréning", kedy sa pravdepodobne sama trénovala, mi pripadal mierne pritiahnutý za vlasy v zmysle toho, že zo začiatku robila chyby a postupne sa niečo učila, ale v nejaký bližšie nešpecifikovaný moment v poslednej tretine filmu, akoby prepla výhybku a bola z nej už úplne vyfarbená a ostrieľaná bojovníčka (ako bolo vidno počas bitky s francúzskymi lovcami a v záverečnom boji s predátorom), jednoducho sa z nej asi v polovici filmu stane "Mary Sue". Ak by to pozmenili a nebolo by priamo jasné, kto je hlavná postava, potom by bolo v tom možno viac napätia. Napríklad, ak by boli Naru s jej bratom „hlavní hrdinovia“ a on podobne, ako aj vo filme (SPOILER) zomrie pri jej záchrane a osud ju tým privedie práve do tejto uličky, bez všetkých tých omáčok okolo toho, ako musí všetkým dokázať, že je tak isto dobrá (ak nie aj lepšia), ako oni – bolo by to podľa mňa omnoho lepšie a malo by to menší zvrat, kedy by si človek myslel, že hlavným hrdinom je jej brat ale v skutočnosti to bola ona. Naozaj mi prišla smiešna tá jej sekerka na „banji“ lane a taktiež tá jej zázračná bylinka (doslova), ktorá ju vedela schladiť a urobiť ju tak pre predátora neviditeľnú = čo je už len pri slabšom zamyslení kompletná kravina, pretože, ak by vám teplota klesla na úroveň okolia = ste mŕtvy. Síce to bola zmena ale je to také príbehové „udělátko“, ktoré akoby pochádzalo z dielne najsamlepšieho režiséra a scenáristu Riana Johnsona. Ľudia môžu akokoľvek vypichovať chyby v jednotke, ale Dutch sa natrel blatom = ktoré má naozajstné(!) termodynamické vlastnosti a v danej oblasti, kde mal nastavené pasce, založil obrovskú vatru a taktiež použil mínu (granát z mínometu) aby predátorovi, čo najviac znemožnil jeho termo-videnie, to mi prišlo, ako oveľa jednoduchšie a logickejšie riešenie, ako mať nejakú vymyslenú a stupídnu bylinku, ktorá vás zázračne „zmrazí“.   Čo sa týka samotného predátora, ako nováčik (pripomienka režiséra) si viedol celkom dobre - i keď neviem, ako mohol na začiatku vidieť hada, ktorého zabil, pretože had je predsa chladnokrvný a teda defacto by nemal byť viditeľný cez termálne videnie, ktoré predátor používa = takúto základnú vec si mohli tvorcovia vyhľadať. Predátorove „primitívne“ vychytávky boli zaujímavé, dovolím si povedať, že viac zaujímavé, ako mali predátori doteraz, resp. to bolo dobré v tom, že každý predátor bol odlišný a tým nám ukázali rozmanitosť ich výstroje počas vývoja ich rasy. Na môj vkus ho ukazovali príliš často a nemalo to taký punc mystickosti, ako bol v jednotke alebo miestami aj v dvojke. Sám sa zbytočne často zviditeľňoval a tým pádom dával šancu ostatným aby ho videli, miestami to nepôsobilo neskúsene ale doslova účelovo sproste. Škoda, že nedali do filmu nejaký bližší záber podobný jednotke, kde boli masky na vysokej úrovni, to mne osobne chýbalo, neustále som mal pocit, akoby chceli predátora, čo najmenej ukazovať v priamom zábere, aby nebolo vidno, že to nie je až tak dobre prepracované alebo je použité to už priemerné CGI. Záverečný súboj je celkom diskutabilný, aj napriek všetkým domnienkam a ospravedlneniam niektorých ľudí, síce to bol predátor „začiatočník“ a bol do istej miery ranený, stále mi to nepripadá tak, že by sa správal tak nemotorne a nechal by sa poraziť tým spôsobom, ako to bolo zobrazené vo filme, mne osobne to prišlo pritiahnuté za vlasy. Do istej miery týmto súbojom okopírovali jednotku a keď sa na to pozriem spätne, tak mierne mi tento film pripomína SW VII: The Force Awakens (v podstate kópia SW IV), s tým, že Prey sa tiež snaží kopírovať originálneho Predátora. Celkovo postavy v tomto filme boli plytko vyobrazené, počas jeden a pol hodiny sa toho dá zvládnuť dosť, čiže obhajovať to časom nie je zrovna dobrý argument. Dva mnou nepochopené momenty (mierne „wtf“), prečo lovili pumu (alebo, čo to bolo za mačkovitú šelmu) počas noci, keď je ona 100% vo výhode? (mačkovité šelmy majú "nočné videnie") to nech mi nik nehovorí, že skúsení lovci by lovili šelmu v takej hlbokej noci, kedy im je tma skôr nevýhodou. Ďalej som nepochopil scénu s medveďom, ktorý zacítil Naru, ktorá ho chcela, čo? uloviť? alebo len pozorovať? neviem, každopádne, začal ísť po nej a potom meter pred ňou si to rozmyslí, pretože začal naňho štekať pes? to bolo divné, a ani to nie je „nitpicking“ ale absolútne mi to nedávalo zmysel, ona miesto toho aby začala utekať, radšej sa tam „crcala“ s tou tetivou, akoby práve šíp z luku mal niečo vyriešiť proti neviem koľko kilovému ozrutnému medveďovi. To, že niektoré veci nedávali zmysel aj v predošlých dieloch nedáva týmto novým dielom priestor k tomu, že môžu robiť tiež menšie/väčšie chyby. Suma sumárum: tento diel by som zaradil za Predátorov (2010), pre mňa osobne sú Predátori lepší, ako tento aktuálny počin, pretože mi hlavný hrdina prišiel viac sympatický a aj zápletka bola trochu viac zaujímavá. Prey nezaškodí vidieť aspoň raz, aby si človek napravil chuť po tej "travesti show" z roku 2018 ale stále to nie je žiadna veľká sláva a "hype", aký sa okolo toho vybudoval je značne nadhodnotený. Pôvodne som tomuto filmu dal 3/5, neskôr 2/5, ale, keď som si to pozrel po tretí krát, musím tomu bohužiaľ dať 1/5. 1/5 dávam za technickú stránku (réžiu/akciu). Scenár, koncept príbehu a hlavná postava sú veľkými mínusmi tohto filmu, taktiež určité nelogickosti a záverečná časť filmu boli ďalším "klincom do rakvy" tohto filmu. Niekto na internete zhrnul tento film do jednej vety a objektívne to k Prey naozaj sedí: "A scared female “warrior” sacrifices her tribe over an ego trip and gets lucky." () (menej) (viac)

mata77

Fakt sa na to dalo pozerať a viem si predstaviť, že by som na to kľudne išla do kina. Filmu uberajú okaté digitálne triky zvierat, rozpočet v tomto prípade proste nepustil. Príbeh a zasadenie do doby bolo nové a teda úplne iné, ako predchádzajúce filmy. Rovnako zaujímavé bolo sledovať počínanie a rozhodovanie sa samotného predátora, ktorý nebol tak nedotknuteľný, ale hlavne sa zdalo, že neoplýval výrazným dôvtipom. Myslím si, že to bol nejaký zelenáč, podobne, ako Nara. ()

JasonV

Pre mňa niekde medzi Arnoldovým Predátorom a polozabudnutými Predátormi s Adrienom Brodym.  Na prvý pohľad je jasné, že tá baba má asi 10% Arnoldovej svalovej hmoty a 5% jeho charizmy, ale vďaka perfektnej réžii, krásnemu vizuálu a rýchlemu spádu to až tak nevadí. Rýchlopalné zbrane nahradili väčšinou tie chladné a prispósobil sa tomu svojim arzenálom aj samotný Predátor, čo tvorcovia patrične kreatívne využili. Páčilo sa mi aj to obrazné aj názorné rozoberanie problematiky lovu a lovcov. ()

ScarFace_V8

Tak tohle má být ten nejlepší Predátor hned po jedničce? Vážně jsme všichni viděli stejný film? Jako neříkám že je to úplný odpad a mnoho pozitiv jsem tam našel. Bohužel po tom všemožném hypu jsem měl standardy nastavené úplně jinde. Příběh klasicky vypráví o utlačovaném jedinci jménem Naru, kterému nikdo nevěří a proto se tedy snaží ostatní přesvědčit o opaku. To že je to žena je mi úplně jedno. Natočení a scenérie filmu uznávám. Ty byly skvělé. OST Sarah Schachner byl perfektní a opravdu se tu nezapře. Často jsem měl flashbacky na AC Valhallu. Ale hold to kazí scénář hlavní postavy. Od někoho jsem zaslechl, že tu Naru plně využívala svojí inteligenci k přežití… zato z Predátora jí úplně vysávala. Ten nejenom, že je šeredný jak *****, ale je ještě víc hloupější. Opravdu jsem 2/3 filmu doufal, že finále nebude přesně takové jaké jsem ho čekal. Jenže ono opravdu bylo přesně takové jaké jsem ho čekal! Predátor tu úplně zapomněl, že je Predátor. Ona si ho tam povodila, udělala si na něm rodeo a souboj byl úplně bez napětí… ehm – Dutch, Harrigan nebo Royce jsou oproti naší Ms. Marvel úplní pozéři! Nehledě na to, že Naru nemá žádný vývoj. Prostě od začátku je nejlepší z nejlepších. Jediný její vývoj, kterým si prošla bylo když si uvázala tomahawk na ‚vodítko‘. Sarah Connor a Ellen Ripley si stále drží své prvenství a jestli ženské charkatery budou dělat i nadále takto, tak to i nadále to tak zůstane. Popravdě jsem původně očekával, že film bude max lepší jak Predators (2010), jenže ve výsledku je horší jak Predator Evoluce neboť ten nám aspoň z 60% dal to co fans toho chtěli. Nehledě na to, že díky tomuto filmu to vypadá, že došlo na retcon Raphaela Adoliniho. Jak jinak by se tu dostali k bambitce, kterou Adolini věnoval Greybackovi? Můj spoilerový rozbor filmu: PREY ()

Ricci

Neuvěřitelná jízda. Čekal jsem nějaký derivát (asi jako alien vs. predator), ale dostal jsem skvělý film, prequel na úrovni. ()

mnx

Ne sice tak bomba jako původní Predátor (ten stejně nikdo nepřekoná), ale pořád mnohem lepší než všechny předchozí pokračování. Zkrátka velmi důstojný nástupce. Film poráží i spoustu přírodopisných dokumentů, protože tady je potravní řetězec znázorněn opravdu mistrně. Nápad umístit prostředí do divoké Ameriky 17. století je taky moc fajn. Není nad to koukat na vidlácké lovce kožešin s jednokulovými bambitkami, jak se před nimi zjevuje mimozemská technika :-) ()

Vasyl

Už jsem chvílema myslel, že predátor tu Nšoči pomiluje jak na ni byl hodnej. Bílý muž se pak s nima sral o dost míň. ()

smarkus

Neviem či všetci pozerali iný film ako ja...Indiánka, ktorá sa vzoprela patriarchátu :D dpči dostala by po hube a nie chodiť loviť. Odhliadnuc od toho je to celkom pozeratelný film, scenérie sú veľmi podarené. Ten záverečný súboj je...hmm..takto... ani Arnie by si netrúfol na taký súboj, tak je to prepálené. Nechápem ten hype okolo tohto filmu. 3/5 ()

hrumsrt

Když se mluví o nejpůsobivějším o nejkultovnějším filmovém monstru je to spíše jen souboj mezi Vetřelcem a Predátorem. Což už nám dokonce bylo i nabídnuto v rámci filmové tvorby, že výsledek nebyl nejlepší tak nějak nikoho nepřekvapí. Pravě predátorská držka se pro větší humanitu a takový příběhově univerzálnější obraz dočkala více zpracování, a tak jindy si vyšlápne na partičku vojáků a podruhé zase třeba jen na osadu indiánů... A jaké je teda nové provedení? Osobně jsem čekal daleko větší průměrnost a ani první trailery mě nikterak nepřesvědčily o opaku. Proto jsem mile překvapený, jak funkční to nakonec je. Nesnaží se to odkazovat na to co bylo a brázdí si vlastní cestu. První půle, kdy se jen šponuje atmosféra a neviditelný predátor nás přes řadu hororovějších prvků dokáže navnadit, mi přijde více než povedená. Famózní provedení těch neviditelných prvků, na snímku jsou ty finance vidět a to mě těší. Jakmile se pak nebeský lovec ukáže v celé svojí kráse a kosí vše co mu přijde do cesty, snímek je vynikající. Skvělá poklona původnímu filmu s Arniem a zároveň skvělé moderní okořenění. Staré dobré gadgety, které zvládají nahánět strach a zároveň potěšit. Připadá mi to celé takové syrovější, takové animalističtější... Příběhově nelze čekat žádné veledílo, v tomhle snad vede i každý předchozí snímek, ale zvládne to s klidem zaujmout. Jen teda v závěru až možná zahanbit právě původní skvadru, když ho takhle vyškolí i malá indiánská holka. Akční kus, který táhne nostalgie a přesto nešetří na modernosti. 75% ()

HellFireFery

Předpokládal jsem, že podle zdejšího hodnocení mohu očekávat skutečnou pecku. Nedočkal jsem se. Na druhou stranu je však třeba přiznat, že jsem nebyl ani vyloženě zklamaný. Film je má dostatek napětí a surovosti a vyhýbá se klasickému klišé, které měly předchozí díly z posledních let. Na druhou stranu se mohlo výrazně lépe zapracovat na vývoji ústřední hrdinky, digitálních tricích (zvířata) a zejména na závěrečném souboji, který byl na můj vkus až moc krátký.  Zklamaný nejsem, ale čekal jsem mnohem více. ()

cerdax2

Ctyri hvezdicky za paradni predatorovinu, u ktery by i Vinetou slzil Oldovi S. na rameni, a pul hvezdicky dolu za praseci digitalni efekty. 65% ()

jemine

Asi nejlepší z predátorů; třebaže srovnávat osmdesátkovou Arnoldovu pecku s touto navoněnou akcí je poněkud ne zrovna košer, obrazově i vypravěčsky Kořist vládne. ()

krvinka56

Já si to užil jedničku zbožňuji a tohle řadím hned za ní. Konečně originální a zábavný Predátor a i v pěkné přírodě. Plusem je že to není hned od začátku rychlá akce  ale konečně se tu buduje i trochu příběh a sblížíte se s hlavními hrdiny. Odkazy na předešlé filmy jsem si užil Ke konci to trochu škobrtne ale i tak je to dobré.  A na další díl se rozhodně těším. Jen by to chtělo větší změnu a nechat Predátora konečně vyhrát. A nebo aby to skončilo remízou. ()

Kinofil

|| R || 20th Century Studios/Hulu/Disney+ || Rozpočet: N/A || Predátoří značka to od druhého dílu nemá vůbec lehké uplně stejně jako Terminátor. Proto každý oznámený projekt způsobuje nervozitu a zbytečné ždímání značky. A to hlavně v souvislosti prohlubování mytologie, rozšiřování série apod. o co se pokoušel poslední díl. Proto když někdo odklepne komorní spin-off s originálním námětem: co by se stalo, kdyby Predátor uděřil v "pravěku" je aspoň malý důvod se těšit. A nakonec to překvapivě vyšlo! Trachtenbergovo jméno coby režisér působilo jako anestesie od začátku, protože jeho Cloverfield byl hodně fajn i s dalším zhlédnutím. Umí budovat atmosféru, umí si poradit s malým rozpočtem a omezeným prostředím. A to všechno předvádí i zde. Celkem neznámá Midthunter (příhodné jméno) překvapivě zvládá film utáhnout a ani jednou jsem nenabyl pocitu, že by filmu prospěla známější herečka. Akční scény jsou přesně to, co bych od takového filmu očekával a dojde i na brutalitu. Avšak škoda, že byl celý koncept s Predátorem vyzrazen už v reklamní kampani. Kořisti by hodně prospěl původní námět, ve kterém se měl Predátor zjevit nečekaně až v půlce příběhu. Ale co už. Tato horová jednohubka ala herní Farcry: Primal říznutý Revenantem funguje i tak a třeba takový Terminátor by se mohl přiučit, že víc neznamená lepší film. Díky za dosluhující Foxe, kteří stihli projekt odklepnout ještě před odkoupením Disneym. Doufám, že i přesto budou i nadále vznikat podobná díla. 75%. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023