Shiny_Flakes: Náctiletý drogový baron

• Nemecko Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord (viac)

Max S. prozradí, jak v pubertě vybudoval drogové impérium z dětského pokoje. Příběh, podle kterého vznikl seriál Jak prodávat drogy přes internet (rychle). (Netflix)

majec4

Toto ma fakt prekvapilo. Pozrel som si to, lebo mi to Netflix tlacil do pozornosti. Cakal som ze to po par minutach vypnem. Podobne postaveny dokument som vsak este nevidel a celkom ma to oslovilo, kedze sa Max kompletne ucastnil na natacani. Za to, co dokazal si zasluzi urcitu formu uznania, no jeho pohlad na vec je kus pokriveny. Ved uznal mu to aj psycholog. Ta hodinka a pol ubehla rychlo a info obsiahnute vo filme ma dobre pobavili. ()

montongery

Místo dokumentu mi tohle přijde spíš jako taková oslavná sága někoho, kdo by se rozhodně neměl nějak velebit a někoho kdo určitě ego už zvedat nepotřebuje. ()

Evander

Jak obecně nemám rád drogovou tématiku, tak tento dokument mě velmi zaujal. Má obrovský spád, diváka snadno dostane do děje a samozřejmě, že nefandím drogovému dealerovi, ale klobouk dolů před tím, co v podstatě sám dokázal. Sice je to z mého úhlu pohledu nesnesitelný, arogantní spratek, ale upřímně místní policejní „náčelník“ mě není ani o chlup sympatičtější a myslím si, že na straně policie stálo v daném momentě obrovské štěstí, jinak si myslím, že by tento „floutek“ prodával drogy ve velkém ještě roky. Na každý pád tento dokument je moc dobře zpracovaný a ke zhlédnutí každému jednoznačně doporučuji. 83% ()

FeriusParfax

S otevřenou pusou, nevěřícím výrazem, občasným zasmatim a provoláváním "ty vole" jsem se z ničeho nic, po 90 minutách, vynořila na hladinu, zpět do realneho světa. Inteligentní, pracovitý a cílevědomý perfekcionista, nad kterym se tajil dech. Nezbývá, než Maxe obdivovat. Neustálé otázky, zda se citi provinile kvůli možným ztrátám na životě byly zcestné. Alespoň z mého pohledu. Jako kdyby se alkoholici a jejich ztracené životy dávaly za vinu likérkám...  Nechápu, jak mohl všechno zvládat. Jak jsem již psala v recenzi Chyť mě, když to dokážeš, tyto lidi obdivuji. Naprosto perfektní dokument. Jen škoda tak krátké stopáže. Chci víc. ()

boni

Jestli je něco skutečně výkladní skříní Netflixu, tak jsou to právě tyhle z části hrané dokumenty. Skvělé zpracování, poutavé téma, a i když se mi drogy hnusí, tak přeji hlavnímu protagonistovi úspěšný život mimo vězeňskou celu, protože tohle chtělo mozek a hlavně pořádné koule. ()

vikino1

Konečně kvalitní E-shop a oni ho normálně zavřou.... A ponaučení na závěr ? Když už si uživatel udělá neprolomitelný heslo, tak by ho neměl mít napsaný na papíru vedle komplu... ()

Likan7

Zajímavé téma, ale zpracování dokumentu mi prostě nesedělo a závěr mě už vyloženě nebavil. Určitě se někdy dostanu k seriálu inspirovanému těmito událostmi, ale tenhle dokument mi toho zase tolik neřekl. ()

celticek

Viděl jsem seriál. Tento dokument je o stupeň lepší. Kdoví, jestli má Max někde peníze zašité. Empaticky nepůsobí vůbec. Já bych od něho čekal další shop na bázi Shiny flakes. ()

IvonaK

Nevím jak to mám brát. Propaganda drogového dealera který ve výsledku se projevil jako zlatíčko, který si našel slečnu která evidentně žila pouze přítomností a na jeho minulost vůbec nehleděla. Opravdu velmi poučná pohádka dle pravdy ze které bychom si měli vzít příklad. No už dost. Nebylo nic zajímavého na tom, když kluk seděl u počítače a rozesílal zákazníkům balíčky pro radost. (V uvozovkách) Ale nadruhou stranu zahraniční dokumenty převážně nikdy nezklamou a tento nebyl výjimkou. Všichni se pěkně vyjadřovali a byli tak přeslazení a dobrosrdeční až jsem se jim musela zasmát a vlastně se ani na ně nemohla zlobit. A ti policisti mě taky spíš pobavili. Takže to hodit do odpadu prostě nemůžu. Ten dokument nějáké charisma má. ()

Renswo

Shiny_Flakes: skutočný kriminálny dokument o Maximiliánovi Schmidtovi. Nenájdete tu drogový  kartel , gang alebo prázdne zásobníky , dokonca ani predaj drog na ulici , bare či diskotéke. Nájdete tu mladého sympatického mladíka z Lipska , ktorí sa dosť nudil a výsledkom nudy sa stala dokonalá a geniálna práčka peňazí . Držal som mu cely čas palce , aby z toho vyšiel bez ujmy na zdraví. A čím najmenším trestom. Prečo ? Po prvé • Už len kvôli tej šikovnosti jednoduchosti a zároveň ako sa polícia bezmocne natrapila. Po druhé • v dnešnej šialenej dobe tu mame farmaceutické spoločnosti ktoré tiež žijú podobne , len pod štitkom “Legálne” Oceňujem že sme mali možnosť sa pozrieť na obe strany , či už vyšetrovateľov alebo Maxa . Každý to vnímal inak a každý mal prirodzene rozdielne názory . Sebavedomie nechýba ani na jednej strane . Super kriminálny dokument . ()

DonBraso

Až to určitě není z nejpovedenějších dokumentů o drogách, tak s Maxíkem to vcelku rychle odcejpá. Líbí se mně ta detektivní část z druhé strany. Logicky jsou zde jenom úseky jak to mohlo fungovat. Jako návod jak prodávat drogy to zde nemá sloužit, až by si to nejeden člověk určitě přál. Bohužel o Maxovi víme absolutní minimum. Díky i názorům ostatních to má díky bohu tempo. V Evropě tohle byl významný milník a že někdo chtěl od něj přímo drogy z Kolumbie bylo už docela úsměvný. Vlastně to chce trochu píle, umět z PC než uživatelsky, odsedět si nějaký rok a voalá. Konec byl sice jemně tajemný, ale s takovýma informace co měl, by byla blbost končit.75% ()

Doli10

Velice zajímavě zpracovaný dokument, kdy sám aktér figuruje v tomto dokumentu. Je to poutavý, a ani mě na chvíli nenapadlo spustit z příběhu oči. Příběh byl pro mě překvapivý a stejně tak nahlédnutí do psychologie onoho drogového barona. ()

zodiak217

Výborne spracovaný dokument o jednom neskutočne skutočnom príbehu, ktorý je tak šialený, že mi to doteraz rozum neberie. V každom prípade som sa od toho nevedel odtrhnúť. Lepšie ako napínavý film, lebo clovek neverí, že ť nie je vymyslené výbornými scenáristami, ale naozaj sa to stalo. Doporučujem. Budem zvedavý ako to s tým chlapcom bude pokračovať ďalej. ()

jackalsc

Dokument dal možnost vyjádřit se jednomu z nejvíc naivních, egoistických narcistických lidí co jsem měl šanci kdy vidět. A dělá to velmi dobře, v podstatě nezasahuje, moc nekonfrotuje, protože na to si stačí on VELKÝ Maxmilián sám. Já ani nemám tak problém s tím co dělal, v podstatě pokryl poptávku. Ale jak to dělal to je věc druhá. A pak tu máme to jeho vystupování, kde je vidět jeho absolutní pýcha, kde se chvástá jak přechytračil systém blablabla... přitom to jak to dělal je tak uboze směšné :) V podstatě se vysmívá policii, že je celý rok přechytračoval. OK, pár kliček policii přichystal, ale zdaleka nic co by stálo za chvástání. Policie udělala svou práci a ani to v podstatě podle mě netrvalo nad standardní dobu, přeci jen všechno nějaký ten čas trvá, než se udělá papírování, než se příjde o co vlastně jde, než se vybuduje strategie k získání co nejvíce důkazů atd atd... Proto naprosto souhlasím s policisty ve videu, to jak se jim vysmívá je bez komentáře, jak se jim může vysmívat když ho hned po roce chytli?  Ale samozřejmě Max to hodí zase na to jak je nejlepší, a jak za to můžou ostatní :D A ten konec, tam jsem se smál, protože přesně toto jsem čekal. Možná má ten psychiatr fakt pravdu, to asi fakt musí být nějaká mentální porucha. Nikdo nemůže být tak očividně blbej. ()