Zatýkanie a akcia zásahovej polície privedie na vyšetrovacie oddelenie pestrú paletu podozrivých, ktorí sa podieľali na sérii brutálnych vrážd. Aké sú medzi nimi vzťahy? Kto predstavuje najslabší článok a bude rozprávať? (RTVS)

Big Bear

Je mi docela líto, že těch sudů nestihli hoši naházet do Orlíku víc. Vyšetřování by se táhlo a ani seriál by pak nemusel mít jen šest dílů! .-) Docela nerad jsem u závěrečných titulků přijal fakt, že šmytec. Že další díly už nebudou. Nerad člověk opouští tu partu zabejčenejch detektivů, kteří jak buldozery se drali kamení nekamení vpřed za partou vrahů. Je to obdivuhodné, když si člověk uvědomí jak divoká doba to tehdá byla. Martin Finger tu byl super, ale někoho možná překvapil i Sokol. Mně tedy ne, já vím ze hrát umí. Někdo ho má možná zaškatulkovaného jako baviče nebo moderátora, ale mne přesvědčil už v Rédlovi, že ho lze nasadit na vážnější role. Tady skvěle hrál toho svého vynerveného poldu. Úplně jsem z něj cítil tu nesoustředěnost na práci když zjistil, že má v patách kolegy. V takovou chvíli se snažíte před ostatními nezůčastněnými dělat jako že nic, ale zároveň se vevnitř citíte hrozně a nejraději by jste někam zapadli. Zalezli a nevylézali dokud se to nějak nepřežene. Jenže vy víte, že samo se to nepřežene. Konec skončil tak, že by koncem být nemusel. Podle mně si ČT tenhle úspěch divácky srovnatelný snad jen se Ženou za pultem a Chalupáři asi nenechá jen tak protéct mezi prsty. Štáb i herci udělali solidní pevný základ pro něco dalšího, něco na čem se dá stavět.  Tak uvidíme! * * * * * ()

Mr.Apache

Jsem strašlivě zklamán: Tento díl se vůbec nevěnoval největšímu monstru celého seriálu, sousedce poručíka Kozáka! Doufám, že tvůrci tuto chybu ve druhé sérii napraví. ()

flanker.27

Jediná výtka by byla, že poslední díl toho přece jen obsahoval až moc na jednu epizodu. Třeba vyjednávání s Kopáčem tady bylo hodně useknuté, tohle v Sametových vrazích udělali lépe a napínavěji. A souhlasím s ostatními, že na konci se mělo objevit, že postavy policistů jsou fiktivní a zejména Sokolův Tůma není odrazem Havloviče, Jinak paráda. Tak co, Devadesátky II a LTO? To už je na rozdíl od Orlíku skoro zapomenutá kauza a neškodilo by připomenout účast polistopadové reprezentace v ní, alespoň co se týče zákonodárného diletantství. "Václave, slib mi, že nebudeš střílet a jezdit." ()

castor

Úvodní archivní sestřihy, doprovázené údernými dobovými hity, zůstávají, pár neznámých v případě nechvalně proslulých vražd také. Doba fascinující objemem zla a úplnou absencí čehokoli, co souvisí s vědomím hodnot, doba nesnadného přechodu od práce ve výrazně politicky úkolovaném sboru k policii, která měla chránit zákon a pořádek ve svobodné společnosti. I o tom je linie zkušeného Franty, který se nechal koupit ruskojazyčnou mafií (samozřejmě o tom bylo napsáno hodně, nemá jít o čistý předobraz, autor spíš na příkladu dané postavy ukázal, čemu všemu museli tehdejší vyšetřovatelé čelit). Vyříkávání si mezi Sokolem a Fingerem bylo správně chlapské. Každopádně teď jde hlavně o to, kdo je nejslabší článek a začne jako první mluvit. Čekal bych ale trochu jinou provozní teplotu. Na to, že jde o závěrečný díl, tak mi chybělo větší napětí i hutnější atmosféra. ()

troufalka

U prvního dílu jsem byla trochu skeptická, od druhého dílu jsem si přestala představovat, že Kryštof Bartoš je vlastně Ondřej Vetchý a Martin Finger je Bolek Polívka, pak mě Devadesátky vtáhly. Popravdě jsem si nemyslela, že mě budou tak bavit příběhy, u kterých jsem předem věděla, jak to dopadne. ()

salahadin

Už to nebyl takový fičák, ale přesto je konec fajn a Sokol zaslouží absolutorium. Přece jen bych jednu výtku měl - chápu, že seriál není dokudrama, že obsahuje uměleckou fikci, ale možná na konci neškodilo jednou větou napsat, že postavy policajtů jsou víceméně fiktivní. Díky tomu se nám noviny množí nasranými reakcemi skutečných operativců, kteří případ ve skutečnosti dotáhli (Štoček, Havlovič). Já je trochu chápu, trochu ne, ale ta jedna informativní věta na konci být měla. Bylo by to fér. Jinak seriál dopadl dobře, oceňuju, že seriál neobsahoval rychlokvašené city (těch tu bylo díkybohu poskrovnu), vyříkávání mezi Sokolem a Fingerem bylo správně chlapský a Orozovič působil přesně jako Kopáč na archivních záběrech. Za mě paleček do obláček. PS: Co třeba seriál o Kolínském gangu? Biederman byl snad ještě větší hovado než Černý. ()

Frajer42

Velice důstojné zakončení vynikajícího seriálu, a to nejenom na české poměry. I když informovaný divák ví, kdo byl odsouzen a mnohdy i na jak dlouho, tak je to zkrátka natočenou s takovou noblesou, že seriálu nelze upřít koule. Umí být napínavý a velmi dramatický. Jsem fanouškem podobně krátkých minisérií a zpravidla platí, že čím kratší, tím lépe. Zde bych se ovšem vůbec nebránil dostat přidáno. Minimálně tento díl si zasloužil více rozvést. Netuším, jaký větší názorný příklad toho, že rušit trest smrti byla absoultní píčovina, zákonodárci potřebují. [87 %] ()

honajz

Mně to finále přišlo hodně bezradné. A nakonec se vlastně ani nedozvíme, kdo zastřelil toho chlápka z prvního dílu. Ale obecně - jak se přešlo jen na zatýkání a výslechy, vedené tak nějak všelijak, ztratilo to hodně z té patiny každodenního řešení problémů. Navíc jsme zjistili, že poldové jedou na kompromisy, takže kdoví, kolik darebáků výměnou za informace nikdy nezatkli. A kdoví, kolik poldů si dnes mafiáni platí? Ani linka s manželkou není uzavřena, prostě nějak mi přišlo, že to nemá šťávu a mohlo to být vydojenější. ()

Necrotongue

Nepředpokládal jsem, že by tvůrci předvedli ve finále nějaký kiks, a taky na něj nedošlo. Závěrečný díl se tak u mě zařadil po bok předchozím skvělým epizodám, a potvrdil tak všechno to, co jsem zatím napsal v komentářích/ recenzích k jednotlivým částem. I tentokrát bylo pro mě zážitkem sledovat veškerou tu často úmornou kriminalistickou práci, která alespoň v tomto případě přinesla výsledky. Úplně jsem se dokázal vcítit do role takového vyšetřovatele, který udělá první poslední, a pak doufá, že ve chvíli, kdy už nemůže celou kauzu aktivně ovlivnit, neudělají právníci nějakou chybu... Byla to síla. / Poučení: Bez spolupráce nejsou grilovaná kuřata. ()

Padme_Anakin

Na atmosféru devadesátek jsem se naladila okamžitě a neměla s tím žádný problém, nicméně to, co se stalo, mi připadá hrůzné a zarážející, ovšem stalo se to, víme.. Houstnoucí napětí, dobré herecké výkony a naprosto jistá režie mi vyhovovala.. Nepochybně stojí za to vidět, ale ta hořká pachuť zůstává.. ()

Korbitch

S orlickými vraždami jsem víceméně úzce spojen. V Orlíku nad Vltavou máme statek, na který pravidelně jezdíme, tudíž mě začal tento případ v budoucnu zajímat. Příběhová linka s Tůmou - ty vole, kdo tohle vymyslí a proč? Pokud by se seriál nezabýval skutečnou událostí, neměl bych s tím problém. Ale oni se snaží všechno do detailu vyobrazit a pak si tam vycucaj z prstu úplnou píčovinu, nechápu. ()

Praxis

A svět se točí točí točí. Poslední díl byl možná trochu uspěchaný, ale to vůbec nevadí. Jednoznačně největší seriálové zjevení nejen posledních několika let, možná i desetiletí. Doufám, že budeme pokračovat v kauze LTO. ()

topi

Jedna malinká výtka - zatýkání a vyjednávání s Kopáčem mohlo být delší a chybělo mi tam gesto Duchoně, který měl naznačit policajtovi schovanému ve druhé místnosti, aby na Kopáče skočil. A jedna obrovitánská mrzutost - že je seriál u konce. Byl to moc příjemně strávený čas a bylo by super, kdyby se pokračovalo dál kauzou Lehké topné oleje, na kterou závěr seriálu odkazuje. Uvidíme... ()

Rosalinda

Nejlepší seriál posledních dob. Vynikající... všechno vynikající. Až na to, že postava policisty Sokolem brilantně zahrána s žádnou mafií nespolupracoval, vlastně žádný z policistů.  Jak tady někdo psal, že to měli napsat alespoň do závěrečných titulků. S tím naprosto souhlasím. Jinak SUPER!!! ()

rakovnik

Výborný díl, ovšem na napětí toho minulého neměl. Zatčení proběhlo rychle a nedramaticky, Kopáče zrychlili a Černý na konci zmizel. Jinak držel i tento díl laťku seriálu vysoko. Příští série LTO? Kéž by. ()