Je odpratávanie nepohodlných mŕtvol nová forma podnikania, podobne ako vražda na objednávku? Fantázia zločincov nemá hraníc. Do akej hĺbky sa dokážu ponoriť pátrací potápači a čo nakoniec páchateľov usvedčí? (RTVS)

Ironhead

Krom faktu, že podle mě Kryštof Bartoš není moc dobrý herec, tak i mladý Kozák (postava) byl pěkný p.čus a Mirek Dušín, jak doma tak v práci :_) Nicméně slušná kriminálka (na domácí poměry) to díky všemu ostatnímu pořád je, i když každý ty případy zná a tudíž to zrovna není o napínavém vyšetřování a o tom, kdo je pachatelem. ()

topi

Tohle je fakt nášup, každým dílem to graduje takovým způsobem, že nelze od obrazovky odtrhnout oči. Masakr, toto je fakt liga!! Krásná práce maskérů mrtvoly vylovené v prvním sudu. Hudba začíná jít do více rozměrů a já jsem naprosto nadšen! Nevím, co furt lidi nadávají na Sokola, postavu Tůmy hraje naprosto s přehledem. Co mě ale fakt mrzí je to, že už bude díl poslední. Věřím, že to zakončení bude bomba! ()

Pepi74

Tak já to nadšení až tak sdílet nebudu. Zatím co v prvních dvou dílech se nakupilo mnoho postav, že laik se v nich ztrácel, byl jsem rád, že další dva se uklidnily a už se v ději může každý orientovat. Bohužel pátá epizoda je pravý opak začátku seriálu, kdy se řeší aférka - neaférka detektiva s prostitutkou, to jak Sokol pomalu ale jistě padá do velkého problému a sem tam se někdo poleptá louhem. Navíc mladý vyšetřovatel, který ze začátku nosil kolegům svačiny (a takovou situaci zažil každý z nás kdo někde někdy začínal) po dvou letech sekýruje svoje zkušenější kolegy a ti na něj víceméně hledí jako na toho co má vždycky pravdu. Chápu scénáristu, kterého je předobrazem právě tento "mlaďoch" ale nejsem si jist, že by to byl vlastně jen on co to všechno vyřeší. Možná kdyby se ubralo na sklouzávání do Ordinace a natočila se třebas vražda Mrázka  (kterou odbyli již dříve tvůrci závěrečným titulkem) bylo by to o hvězdu víc. Takhle tři s odřenýma ušima. Kvalitní recenze Dobrý_člověk. ()

Foxhound#1

Před branami finále, napětí stále na vysokém stupni. Čekací doba mezi epizodou 3 a 4 byla nekonečná, totéž 4 a 5, ale když konečně pětka přišla tak něco mi tam trochu chybělo.  Nějaké kořeníčko. Ruml konečně mohl ukázat něco víc a já trochu doufám, že se na chvíli dostaneme někam do "hrané minulosti". Skoro se až bojím, aby se do závěrečného dílu vešlo všechno podstatné a např. konečné doznání Kopáče nebylo odbyto jen závěrečným textem na obrazovce. ()

rakovnik

Tento díl právem zaslouží svou atmosférou a stylem vyprávění plné hodnocení. Téměř bez dechu jsem sledoval práci policistů, cítil jsem napětí, únavu i obavy, jako bych byl v reálu s nimi. A to nás to nejlepší (věřím) čeká. Jinak musím uznat, že se konečně také věrohodně párují charaktery postav v "budoucích" Případech 1. oddělení. ()

• Před vytažením druhého sudu Kozák skočí po hlavě do vody. V zápětí, po epizodě s novináři, stojí na palubě člunu a má suché vlasy i plavky, což lze poznat, když má na sobě tričko, jelikož to je suché, přitom když měl mokré plavky, tak by mělo být tričko také mokré. (Brain)
  • V 58. minutě je vidět budova Urologické kliniky VFN, která je zde prezentována jako budova PČR Středočeského kraje. (Winster)