Je odpratávanie nepohodlných mŕtvol nová forma podnikania, podobne ako vražda na objednávku? Fantázia zločincov nemá hraníc. Do akej hĺbky sa dokážu ponoriť pátrací potápači a čo nakoniec páchateľov usvedčí? (RTVS)

Eleanor05

Nesrovnávala bych to s Pustinou, jako někteří zdejší uživatelé, ta je přece jenom ještě hutnější a depresivnější, ale i tak jsou Devadesátky velmi dobrým seriálem. Dokonce díl od dílu lepším, atmosféričtějším, syrovějším. Martin Finger a Ondra Sokol to táhli od začátku, posledním dílem se k nim však přidal i dosud ne úplně výrazný Kryštof Bartoš. Kdyby to bylo více o otevírání sudů a méně o poradách policie, šla bych s hodnocením ještě výše. Silné 3*. ()

fabecc1222

Tady už se jede přímo k cíli. Žádné odbočky, nebo vsuvky. Sokolova linka výborně reflektuje policejní poměry té doby, a už je definitivně jasné, že nedospěje k dobrému konci (Pokud se teda neukáže, že je nějak tajně nasazenej, ale to nepředpokládám...). Orlické vraždy mi tady příjdou mnohem lépe a divácky atraktivněji ztvárněné, než v Sametových vrazích. Hlavně ta detailní práce policie, všechny ty procedury (technik chce podepsaný rozkaz) co museli všichni absolvovat, a co se tu tvůrcům podařilo dostat do děje. Jen škoda nevyužitého Korejse, který tu působí jako postava z donucení v návaznosti na Případy, jelikož do děje moc nezasahuje. ()

jefff

Nevěřil bych, že se kdy něco vyrovná Případům 1. oddělení. Minimálně od minulého dílu je ale kvalita rozhodně srovnatelná. Devadesátky stoupají kvalitou výš a výš. Tohle bylo už k nevydržení napínavé. To že to má jen šest dílů neberu. Chci víc Devadesátek! ()

Stružák odpad!

Nuda, nuda, šeď, šeď. To jsem se zas jednou těšil na zajímavou minisérii... I ejhle, jak jsem se zklamal! Celá série je šíleně uloudaná od začátku a pátej díl to zatím korunoval. Není to ani herectví, ani dokument, není to vůbec, ale vůbec nic. Technicky to je protivný zběsilou kamerou a nerytmickým střihem, postavy jsou zmatečný, herci nehrajou – tyvole ty snad fakt ty svoje repliky čtou někde z taháku, hudba není pro jistotu vůbec nikde. Bebjak dostal zajímavou předlohu, ze který mohl hodně vytřískat, místo toho dal všem divákům přes hubu sám. Já už si jako ten kalich hořkosti dopiju do dna a na poslední díl se podívám, ale mám dojem, že "filmový" Devadesátky ve mě zanechaj stejnou pachuť jak ty reálný. ()

Foxhound#1

Před branami finále, napětí stále na vysokém stupni. Čekací doba mezi epizodou 3 a 4 byla nekonečná, totéž 4 a 5, ale když konečně pětka přišla tak něco mi tam trochu chybělo.  Nějaké kořeníčko. Ruml konečně mohl ukázat něco víc a já trochu doufám, že se na chvíli dostaneme někam do "hrané minulosti". Skoro se až bojím, aby se do závěrečného dílu vešlo všechno podstatné a např. konečné doznání Kopáče nebylo odbyto jen závěrečným textem na obrazovce. ()

mira007

Mám sice pocit, že předchozí díl vygradoval do maxima brilatněji a tohle už bylo jen přešlapování na rovince, ale rovince, která je ve srovnání se současnou tvorbou opravdu někde jinde. ()

LachtanShows

Nejsem z Devadesátek tak odpálen jako valná většina republiky, ale ta stylizace českých devadesátých let do nejmenšího detailu mě fakt baví. A k tomu Ondra Sokol, který tady hraje nejlépe ze svých dosavadních rolí, byť těch prokreslených moc zatím nemá. ()

Endavour

Ono je asi těžké říci, že  "tento konkrétní díl je nejlepší", když každý následující nastavuje ještě vyšší laťku. Tohle se prostě ČT nesmírně povedlo a škoda, že za týden uvidíme poslední díl. ()

FOCKE_WULF

Atmosféra v týmu houstne, možná si kluci dají do řepy. V příštím díle nás čeká katarze, tipoval bych, že největší krysa se stane šéfem oddělení. ()

helraiser

Je to čím dál lepší, má to neskutečnou atmosféru a spád. Akce se pomalu rozbíhá a příprava na závěrečný díl, nemohl dopadnout lépe. Tohle se prostě povedlo a dívat se na to je opravdu radost. ()

milwaukee

Jsem napnutej jako kšandy. Myslím, že pět hvězd nebude stačit. Jak mi ze začátku Kozák neseděl, tak teď už je z něj super profík. A docela se obávám o tu holčinu z veselého domu. A pochopitelně texťák T602, ve kterém psali návrhy na vazbu. :-) ()

Jozka7

Tíživé dusno před bouří, která se zjevně strhne v posledním díle. Titěrná, zejména administrativní práce před realizací, bez ohledu na spánek, jídlo, rodinu, jelikož pokud vše nebude na 105%, mohou jít roky práce do kopru. Tihle lidi jsou pro společnost k nezaplacení. Samozřejmě mimo těch, kteří mají svého Arména ve skříni… ()

topi80

Tak jsem si ten zázrak také konečně pustil. Další utahaná, nezáživná a atmosférou nepolíbená kriminálka z dílny České televize s postavami, kolem kterých jakýkoli náznak charismatu či sympatií ani neprošel. Je mi jasné, že hlavním cílem naší státní televize je propagandistické vykreslení nejsvobodnějšího desetiletí v historii naší země jako nějakého mafiánského rejdiště, ale seriál selhává i na tomto poli. Nezdařila se ani snaha o devadesátkovou stylizaci (oproti skvostnému Světu pod hlavou je to opravdu bída). Mimochodem, věřili byste, že v nějakém seriálu může půl hodiny zabrat otvírání sudu (aniž by to bylo prostříhnuté nějakou jinou dějovou linkou)? ()

hrumsrt

Potápěči část druhá, tady zase není co dodat. Obsah sudů už je dobře znám. Poměrně nenásilně přesto trefně se ukazuje, kolik za vším stojí byrokracie. Nad nadporučíkem Tůmou se začínají stahovat mračna... Napětí se nám parádně stupňuje, až mě i poprvé mrzí, že se zase musí týden čekat. ()

Casull

Musim priznat, ze mne v posledni dobe maloktery serial tak nadchnul, jako devadesatky. Vzhledem k tomu, ze jsou ted zpravodajske weby plne clanku a rozhovoru o relnych skutecnostech a pozadi vrazd i vysetrovani, tak asi temer kazdy vi, co a jak se stane. Navic je zde i efekt neustaleho porovnavani odchylek deje v serialu oproti skutecnosti. I presto jsem byl u tohoto dilu napnuty jak struna. Herecke vykony jsou nadstandardni, vyprava temer bezchybna a za tim vsim stoji primo excelentni scenar. Scena s oteviranim sudu byla snad nejlepsi z celeho serialu. Obavam se, ze takhle vysoko polozenou latku jentak nekdo nepreleze. ()

brzozin

Takže je to přesně, jak jsem čekal. Celý seriál s bombastickým názvem odkazujícím se na celé desetiletí naší historie, se smrsknul na Orlické vraždy a zejména lovení a otevírání rezavých sudů, kde se dvacet minut řeší, jak ten sud otevřít. Ve druhém díle se sice mihnul Jonák, a v prvním na pár vteřin Mrázek s Bělou. Ti ale jako by sem vůbec nepatřili, když celé tohle dílo je jen a pouze o gangu Kopáče a spol. No a ještě o neustále umanuté snaze vyšetřit, kdo teda zabil toho Jívu. Možná se to dozvíme v posledním díle a tím se kruh uzavře. ()