Zatýkanie a akcia zásahovej polície privedie na vyšetrovacie oddelenie pestrú paletu podozrivých, ktorí sa podieľali na sérii brutálnych vrážd. Aké sú medzi nimi vzťahy? Kto predstavuje najslabší článok a bude rozprávať? (RTVS)

hrumsrt

Nejradši bych toho Sokola vzal a jednu mu plesknul! Tentokrát ukázal, že když se mu chce a nehraje si na kdovíco, tak i umí. Přesně tohle měl hrát od začátku, empatický ucho (alá Víťa z PPO). Zatýkání Kopáče naprosto nejlepší scéna z celého seriálu! I setkání s Alexejem velmi super, atmosféricky prostě top. Jen nakonec vykoupeno takovou blbostí.. A proč Plíšek neřídí a nestřílí? Protože to slíbil ;). P.S. Co dávali večer po premiéře posledního dílu.. No Sametové vrahy! ()

fafejt001

Ale  jo  , Sokol  skutečně hooodně   dobrej . Sice  tento díl  , mne  tak  nechytil , jako ten před ním , ale  jinak  pěkná  tečka  za  tímto  případem . Možná  mohl  Orozovič  více  rozehrát  svůj  part , ovšem  to  je  pouze  můj  subjektivní  názor . A  rovněž  by  nebylo " naškodu "  na  závěr  tohoto  dílu  NAPSAT  , že  to  nebylo  přesně  podle  pravdy , ale  nějak  umělecky  zpracováno  pro  diváka  z  důvodu  atraktivity . To  jen  tak  na  okraj . Jinak  výborný   seriááááál .  VO  TOM  ŽÁÁÁDNÁÁÁ .  Za  mne     CELKEM  * * * * A PŮL  *  . ()

Korbitch

S orlickými vraždami jsem víceméně úzce spojen. V Orlíku nad Vltavou máme statek, na který pravidelně jezdíme, tudíž mě začal tento případ v budoucnu zajímat. Příběhová linka s Tůmou - ty vole, kdo tohle vymyslí a proč? Pokud by se seriál nezabýval skutečnou událostí, neměl bych s tím problém. Ale oni se snaží všechno do detailu vyobrazit a pak si tam vycucaj z prstu úplnou píčovinu, nechápu. ()

daleba

Vynikající seriál, skvělá práce všech zúčastněných od režiséra po posledního nosiče vody! I ty nejmenší detaily, jako loga médií z roku 1995 na mikrofonech, dělají z tohohle seriálu něco výjimečného! Strašně se bavím šaškama na Facebooku, kteří v jednom příspěvku nadávají na ČT, můžou se posrat z toho, že posílají měsíčně 135 korun, a v druhém příspěvku jsou nadšení z toho, že dokáže ČT natočit takhle skvělej seriál... To je směšný, ale přesně to vystihuje náš národ! ()

Big Bear

Je mi docela líto, že těch sudů nestihli hoši naházet do Orlíku víc. Vyšetřování by se táhlo a ani seriál by pak nemusel mít jen šest dílů! .-) Docela nerad jsem u závěrečných titulků přijal fakt, že šmytec. Že další díly už nebudou. Nerad člověk opouští tu partu zabejčenejch detektivů, kteří jak buldozery se drali kamení nekamení vpřed za partou vrahů. Je to obdivuhodné, když si člověk uvědomí jak divoká doba to tehdá byla. Martin Finger tu byl super, ale někoho možná překvapil i Sokol. Mně tedy ne, já vím ze hrát umí. Někdo ho má možná zaškatulkovaného jako baviče nebo moderátora, ale mne přesvědčil už v Rédlovi, že ho lze nasadit na vážnější role. Tady skvěle hrál toho svého vynerveného poldu. Úplně jsem z něj cítil tu nesoustředěnost na práci když zjistil, že má v patách kolegy. V takovou chvíli se snažíte před ostatními nezůčastněnými dělat jako že nic, ale zároveň se vevnitř citíte hrozně a nejraději by jste někam zapadli. Zalezli a nevylézali dokud se to nějak nepřežene. Jenže vy víte, že samo se to nepřežene. Konec skončil tak, že by koncem být nemusel. Podle mně si ČT tenhle úspěch divácky srovnatelný snad jen se Ženou za pultem a Chalupáři asi nenechá jen tak protéct mezi prsty. Štáb i herci udělali solidní pevný základ pro něco dalšího, něco na čem se dá stavět.  Tak uvidíme! * * * * * ()

• Závěrečný díl sledovalo v průměru 2,27 milionu diváků starších 15 let (podíl 50,24 %), jednalo se tak o nejsledovanějším pořad nedělního večera a také celého dne. (rublik05)
  • Železniční přejezd, za kterým Ludvík Černý (Matouš Ruml) zastřelil podnikatele Katovského (v seriálu Skuherského), dodnes existuje. Nachází se na pražském Zličíně, na hranici ulic Na Radosti a Plzeňská. (Šéfik)
  • Na konci epizody zazní skladba „Vodopády“ od skupiny Chaozz. Tato píseň ale vyšla až v roce 1999. (Punisher)