Strážci vesmíru

• USA Mighty Morphin' Power Rangers (viac)
Akčný / Rodinný / Komédia / Fantasy
USA / Francúzsko / Japonsko, (1993–1995), 48 h 22 min (Minutáž: 19–21 min)

Tvorcovia:

Shuki Levy, Haim Saban

Kamera:

Ilan Rosenberg

Richard Steven Horvitz, David Yost, Ed Neil, Paul Schrier, Jason Narvy, Barbara Goodson, Amy Jo Johnson, Robert Axelrod, Johnny Yong Bosch, Tom Wyner (viac)

Pět normálních teenagerů je vybráno intergalaktickým čarodějem, aby se z nich stali Strážci vesmíru a pomocí svých nových schopností bojovali proti zlé Ritě Repulsa. (Netflix)

khue

"Super" seriál, který mě postupně přestával ovlivňovat, až jsem na něj téměř zapomněl. Jinak je to samozřejmě totální shit. ()

kery-

Nevim teda u jakých seriálů trávil zbytek várky nejrychlejších spermií 90. let sobotní rána, ale pro mě to bylo číslo jedna. Jasně, je to kravina, ale u věkové kategorie na kterou to bylo zaměřené to funguje skvěle. Prostě chci jen říct že tolik odpadů si to nezaslouží. Nuly! ()

boro123

na tomhle seríálu se dá zkritizovat snad všechno od postav a zápletek, až po kostýmy, ale z mého dětského pohledu to byl jeden z nejmilovanějších pořadů, takže z nostalgie dávám * ()

Prochy38

Vy všichni "odpad!"isti, vzpamatujte se. Byl to kult jako mnoho jiných. Bylo to točený pro tehdejší puberťáky a ti to taky solidně žrali. Já byl jedním z nich. Teď bych u toho blil, ale jede to snad teď někde v tv? Ne, takže hodnotím vůči době, ve které to drtilo televizní obrazovky. Takže brzděte. Pojďte děcka, morfujeme!! ()

Foxhound#1

Dát tomu odpad by bylo opravdu nespravedlivé. Zvlášť ode mne, jelikož jsem jako malej neustále během venku po zahradě a morfoval jak o život :D Jinak 95 % seriálu běží podle jednoduchého vzorce: začíná se útokem tupých formelínů ->hlavní záporák se naštve a pošle ultraspeciální monstrum -> to je takřka zklikvidováno strážci -> záporák ho zvětší do rozměrů godzilly -> strážci si zavolají robotické zorby a godzillu zničej. Zbytek seriálu tvoří občanská výměna hlavních postav, kladnýc i záporných. No nehledejte v tom vědu, pro děcka více než uspokojující :) ()

Mleako

Těžko se to hodnotí. Jako malý jsem to žral a hltal a vstával jsem kvůli tomu o víkendy v sedm, abych žádný díl neprošvihl. Když jsem nedávno viděl jeden díl znovu, tak jsem si říkal, že to snad tvůrci ani nikdy nemohli myslet vážně a točili to jen pro svoje pobavení vzhledem k té céčkové produkci. A jak už někdo říkal, kdyby k tomu přidali pořádnou dávku krve a nějaké to odhalené prso, bylo by to celkem zábavné béčko:) ()

Asmodin

Nooo, když jsem byla malá tak to na mě hodně působilo a pamatuji si, že se mi to hodně líbilo ;o) teď bych dala odpad ani bych nemrkla, jenže to omlouvá doba, v které byl seriál natočen. ()

Darik

Víte proč dávám 4*? Protože toto je seriál mého dětství a jako malej jsem na něm byl naprosto závislej. A i když se teď podívám na jakoukoliv epizodu, tak se stále vidím jako ten malý kluk, co chtěl být strážcem. Takže proto ty 4* - nostalgie je pěkná potvora, ale nedá se jí odolat. ()

Jespi

Božéééé, to byla konina. MORFUJEME éjjjjá ua ha eh..."Jsem mocný Zord a teď váš zničím!"... prskavky, třaskavinky, petardy UÁÁÁ JA! Každopádně jako malej jsem to žral neskutečně moc, takže nemám důvod tomu dávat špatné hodnocení. 70% ()

Kuzzie

Já chtěla bejt ten červenej! A taky jsem měla doma jeho zmenšeninu s mechanickou vykopávací nohou. Dodnes si pamatuju, jak jsem si ho za svoje vlastní peníze koupila někde v Německu za strašně moc Marek, i když nad tim rodiče kroutili hlavou. A já ho držela po cestě domů v rukách, mačkala mu na zádech na čuflík a on vykopával a vykopával.. ()

Peca7

Tak z toho jsme jako děti byli úplně vedle... už bych to vidět nechtěl aby se mi nezkazily ty příjemné vzpomínky :) ()

Vejrrr odpad!

Jako na recesi vzpomínám na Strážce vesmíru s úsměvem, ale nemění to nic na tom, že to byla kravina... mírně řečeno... ()

chim.chim

Jak jsem se na TOHLE mohla kdy dívat? Opravdu to patřilo do série sobotních programů, které jsem každý týden jako malá hltala? Bohužel jo. Šílený vymývač mozků pro děti, ale dneska mi stačí pár scének z téhle nádhery na youtube a záchvat smíchu mě nemine, takže jednu hvězdu hanby si toto veledílo zaslouží. ()

Mikeel

Každý to haní, přesto se na to stoprocentně každý v dětství díval. Já teda jo, my si na to i hráli a já byl ten zelenej! :D ()

Strážce vesmíru čeká další reboot

Strážce vesmíru čeká další reboot

25.10.2020

Připraveni na nové Strážce vesmíru? Tvůrce seriálu The End of the F***ing World Jonathan Entwistle byl najat, aby vytvořil nové filmové univerzum založené na slavných postavách pro filmovou… (viac)

Strážci vesmíru to nevzdávají

Strážci vesmíru to nevzdávají

03.06.2018

Zatímco nedávný pokus o přenesení populární televizní série Power Rangers: Strážci vesmíru na velká plátna nedopadl nijak slavně, společnost Hasbro je zdá se připravena dát Strážcům vesmíru druhou… (viac)

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?

12.08.2016

Kdybyste nechali filmové fandy hlasovat o tom, zda by chtěli vidět blockbuster od Davida Finchera, dopadlo by to celkem jednoznačně. Režisér Sedmi nebo Klubu rváčů patři mezi filmařskou elitu, která… (viac)

Strážci vesmíru v celovečerním filmu

Strážci vesmíru v celovečerním filmu

08.05.2014

Pokud je vám pod 30 let, těžko jste vyrůstali bez Strážců vesmíru. Původní seriál z roku 1993 se za poslední dvě dekády dočkal obřího množství bláznivých inkarnací, jeho celosvětový úspěch jej… (viac)