Spisovateľka Elly Conway (Bryce Dallas Howard) sa preslávila sériou románov o tajnom agentovi Argylovi (Henry Cavill), ktorý ide po stopách Jamesa Bonda a zachraňuje ľudstvo pred šialencami všetkého druhu. Príbeh jej najnovšej knihy opisuje jeho boj s mocným syndikátom, ktorý plánuje ovládnuť svet. Detaily zápletky sa pozoruhodne zhodujú s plánmi, ktoré sa chystá uskutočniť skutočný zločinecký syndikát. Musia sa rozhodnúť, čo s Elly urobia, aby ich náhodou neprezradila. Je to len náhoda, alebo spolupracuje s niekým dobre informovaným? Bude stačiť si ju vypočuť? Alebo ju treba rovno zlikvidovať? Je jasné, že spisovateľkin veľmi pokojný život v idylickom ústraní, kde jej robí spoločnosť len jej kocúr Alfie, sa práve skončil. Ocitla sa v šialenom kolotoči, ktorý nemá šancu zastaviť ani spomaliť. Našťastie sa v jej živote objaví “špión, ktorý ,,kope,, za dobrých” (Sam Rockwell) a podobne ako Argyle v jej románoch jej pomáha prežiť. Skutočný život je však často oveľa komplikovanejší ako príbehy v knihách. (CinemArt SK)

MB612

Tak bohužel noví Kingsmani se nekonají. Film není úplná katastrofa, ale působí jako 2 filmy slepené k sobě. První půlka šlape slušně, akční scény, prolínání reality s představami hlavní hrdinky, budování napětí a očekávání, jak to teda všechno je. Bohužel v momentě „velkého“ odhalení, kdy hlavní hrdinka změní barvu vlasů a šaty (zajímalo by mě, kdo tu nesedící zlatou hrůzu vybral) to jde všechno do kopru. Nevyrovnanost tempa, nesmyslné kličky a za vlasy přitažené zvraty. Duhová finální sekvence byla v Kingsmanech naprostá pecka, ale tady je to prostě jen barevné. Howard jako kočkomilka je v první půlce filmu věrohodná a docela roztomilá, ale na druhou akční část prostě nemá a působí nepřevědčivě a až směšně. Rockwell to sice celé táhne, ale jako hláškující superšpion mě upřímně moc nebavil. Chemie mezi nimi je tak tak a romantická linka je úplně mimo. Zamrzí až hříšné nevyužití zbytku osazenstva. Cavill, Cena, Jackson nebo Boutella mají opravdu jen pár štěků. A to je škoda, protože ve svých rolích jsou moc fajn. ()

jara12

Vznikla nám další práce režiséra Matthew Vaughna, který je známý svým odvážným a dravým stylem. Film nabízí typický vaughnovský rukopis s akcí a nápady, které neustále překvapují diváka. Choreografii akčních scén zajišťoval Čech Rudolf Vrba, což přispělo k dynamickému provedení akčních sekvencí. Vaughnovi se daří posouvat hranice špionážního žánru, ale občas se může zdát, že přehání, což může některé diváky unavit. Film se inspiruje různými žánry, včetně bondovek a Mission: Impossible, ale občas se zdá, že je přeplácaný a příliš přetéká nápady. Navzdory technické brilanci může být pro některé diváky tento špionážní film trochu příliš. ()

Geon

Začátek má spád a dynamiku, twist (mám na mysli ten filmový) je povedený a konec taky vlastně ujde. Bohužel však po odhalení zápletky a jejím následném rozmotávání agentu/ce Argyllovi dochází dech, z nadsázky se ztrácí serióznost a vše tak nějak lehce zabředne do ropné skvrny, z níž má jedinou šanci nás vytáhnout úplně poslední scéna před titulky, která podtrhla film. *** ()

Lukango

Matthew Vaughn expanduje a jeho Kingsmanskej vesmír okořeňuje o Argylle, sorry za spoiler. Film je pro jeho tvorbu jasně charakteristickej - akční komedie, která praroduje Bonda a všechny ostatní klišé z akčních filmů. Bohužel se do té parodie zamotá a tak film paroduje sám sebe. On je celej film taková kombinace Kingsmanů a romantické komedie, Ztracené město s Bullock a Tatumnem. Začnu s humorem, na který jsem se spoléhal jen v určitých momentech. Těmito momenty myslím ty, kde si Elly Conway, hlavní postava, představovala agenta Argylle v roli agenta Aidena. Tam mě Cavill se svým klidným charismatickým pohledem opravdu bavil a pasáž z vlaku byla asi ta nejzábavnější. Obecně však humor moc nefungoval, a nebýt Cavilla, který ve mne evokoval Pitta ze Ztraceného města, tak se u filmu téměř vůbec pořádně nezasměju. Jak už jsem zmínil, tak film paroduje, a to ve velkém. Problém je ten, že paroduje natolik, že se po nějaké době toho parodování zamotá a paroduje sám sebe, aniž by si to uvědomoval. A pak tu jsou zvraty, buď je budete milovat za svojí šílenost, která je často někdy až příliš, nebo nenávidět za tu nesmyslnost. Bohužel ty zvraty jsou tak divoké a tak nedůvěryhodné, tedy z většiny, že se člověk pousměje a zastaví se nad tou nedomyšleností. Bohužel se druhý Fincher nenarodil. Uznávám, že tu je mnoho nápadů, jak nemít klasickkej klišé akčnák, např., když se naše kladná hrdinka promění v záporačku. Cool nápad, jenže je záhy zadupán dalším twistem, který to zabije a je taky nesmyslný. Vaughn tu trošku přestřelil vypravonání a udělal plácaninu všeho, co si s akčním filmem spojíme, co chceme, na co jsme zvyklí, co nečekáme a vše splácel dohromady a vyšla z toho zábavná akční ptákovina. On je taky problém s postavami a herci. Postavy shrnu tak, že o nich řeknu, že jsou šablonovité a asi žádná z nich svým charakterem nepřekvapí. Cranston, i když ho miluju z Braking Bad, kde hrál špičkově, tak tady si nedokáže diváka zístat a je tak pouhý šablonovitý záporák s perfektní artikulací a zabijáckým výrazem. Rockwell jako agent Aiden tu je bezstarostný komediální zabiják, který však moc nebaví. Neříkám, že je k zahození, ale prostě bych od něj čekal něco jako od bezva Brada Pitta z Bullet Trainu. Bryce Dallas Oward je z ostatních postav světlejší článek a postava spisovatelky Conway jí celkem sedla. Teda do té doby než se z ní stala dokonalá agentka, která jí vůbec neslušela. Což mě lehce přivádí k té scéně na bruslích, u které jsem musel přivřít oči, protože to byla čirá ropo-trapnost. Jakkoliv chci z hlediska příběhu o filmu vyprávět, tak mě to přivádí ke zvratům, kterých jednak byly až moc. Ale také v drtivé většině ani nedávali smysl a po prvních 250 zvratech jsem byl už otupělý a jen jsem přijímal další a další. Lekce pro Vaughna: Více zvratů neznamená, že bude film lepší. Netvrdím, že ty zvraty byly vyloženě špatné, protože pár jich bylo poměrně dobrých, ale těch otoček o sto osmdesát bylo tolik, že přestali nabývat na důležitosti, a na konec to filmu jen ubližovalo. To jsem ale trochu odbočil. Vrátím se k hercům, kde ještě zmíním Samuela L. Jacksona, který potěšil, ale mohl se snažil líp. Cena jako namakanej ajťák potěší též a problém jsem s ním neměl. Koho jsem si ale opravdu užil, tak byl Cavill, který v roli klidného, šarmantního, charismatického agenta Argyllea exceloval. Když jsem říkal, že bych ho přirovnal k Pittovi ze Ztraceného města, tak jsem to myslel vážně a Cavill s jeho bondovským Argyllem bavil na sto procent. Škoda, že těch jeho humornějších scén nebylo tolik. Z hlediska akce tu máme klasickou ,,Vaughnovku" čili mnoho barev, které mi upřímně první Kingsmany na konci celkem zkazily a to samé platí i tady, jen s tím rozdílem, že tady se nejedná o tak dobrý film jako první Kingsmani. Co ale nepochopím, tak je to, kolik ten film stál. 200 milionů dolarů za film, kde je sice herecká elita, ale 200 milionů dolarů za film, u kterého se vzhledem ke kvalitě akce a efektům stále divím. Už jsem viděl filmy, které za stejnou částku měli i horší efekty, ale to nijak neomlouvá Vaughna za to, že film za 80 milionů udělal za 200. Dalším prvkem je kamera, která je poměrně dobrá, ale jakmile se smísí se cgi a green screenem, tak je k ničemu. Hudba tu je v celku dobrá a písničky cool, což se tak lehce u Vaughnovek mírně očekává. Celkově je tak Argylle splácanina Kingsmanů, Bullet Trainu, Ztraceného města a mnoho dalšího. Je to parodie, která se však do toho parodování sama zachytila, což jí dost ublížilo. A já je doufám, že Vaughn si vezme tužku a papír, přestane blbnout s milionem zvratů, a napíše pořádný Kingsmany, ze kterých si sedneme na zadek, protože jak to tak cítím, tak jestli s touhle značkou nepohne, tak tu máme další osud Dcčka a dalších nepovedených universů. I když tu píšu jen o záporech, tak musím přiznat, že jsem filmu dost odpouštěl a na tu šílenost jsem se poměrně naladil. Příště však, po druhém zhlédnutí pravděpodobně to čísílko trochu zredukuju. Známka: 5/10 () (menej) (viac)

HEELDRAW

Who is who. Twisty prošpikovaná špiónská komedie, ve stylu Kingsmanů, kde nic není jak se původně zdá. Henry Cavill, jako pomyslná třešnička na dortu je tu fajn ale prim si tu pro sebe krade, opět skvělý Sam Rockwell, který se jako Fred Astaire protancuje, akčními sekvencemi do zdárného konce. V rytmu skvělého soundtracku BTW. ()

Matesaktesak

První polovinu filmu jsem se nudil, pak se to o něco zlepšilo. Nejlepší scénou bylo asi zjevení S.L.Jacksona, v závěsu s krásnou růžovomodrou bojovou scénou u které jsem se upřímně smál a je mi líto, že se do podobných končin nepouští více filmů. Zajímavé by mohlo být třeba muzikálové zpracování stejného díla. Film má všechny ty nejikoničtější momenty z klasických akčňáků, (spoiler) ať už je to nemožnost střílet nad kaluží ropy nebo centrála padouchů/vězení na masivní lodi, tahle vykradačka se povedla a filmu to prospělo. ()

555borac555

Akčňák o knížkách, které jakoby ožily nebo je to vlastně celé trošku jinak? Základní zápletka je docela zajímavá. Postavy jsou poměrné zajímavé a sympatické. Akce velmi zábavná a hlavně v poslední třetině filmu se Matthew Vaughn po svojem správně utrhl ze řetězu. Na někoho je asi moc šílené, možná až za hranou, ale mě to nevadilo. Dávám 7/10. ()

mezonek

Kdybych nevydržel do poloviny, myslel bych si, že jsem právě viděl nejhorší blbost za dlouhou dobu. Potom to ale začalo dávat smysl, a začalo mě i to bavit sledovat. Rozhodně se jedná o béčko, hlavně scénářem, v různých detailech a dialozích to někdy bolí. Ale tak celkově to koukatelné je. Kdybych mohl hodnotit procenty, dal bych 60 %. ()

tonysawer

Vaughn umí, ale jede jak na horské dráze. Jednou natočí pecku a hned na to cosi, u čeho si říkáte: "Tolik potenciálu! Tohle by mohla být pecka, kdyby..." ()

carebear

Tak už ďalší, kedysi bezchybný a inovatívny režisér nám na rope prekorčuľoval do priemerného ba až smiešneho blockbusteroveho mainstreamu. Nie je to vyložene zlé, určite lepšie ako posledný retro Kingsman,ale nevyvážené po celú stopáž. Plejáda inokedy skvelých hercov v podstate nemá čo hrať na čele so síce roztomilou Bryce ale tu ako najsi agentka pod slnkom pôsobí ako päsť na oko. Normálne sa bojím pokračovania resp. prequelu. ()

batmancz

Tohle bolí. Režisér skvělých filmů a teď tohle. Nejlepší část toho filmu je vlastně kočka? Líbí se mi nápad, herci skvělý, ale pro mě to bylo nekonečně dlouhé a většinou bohužel nudné. A ano, scénář velmi složitý, v tomto by bylo méně více. Na komedii málo vtipů, na akci málo akce. Jestli chcete něco podobného, tak určitě mnohem lepší volba Kingsman a KickAass (ano, od stejného režiséra). Škoda. ()

jirikzaboj

Matthew Vaughn by se měl konečně odprostit od svého pomyslného alterega coby mistra krimi-com a zkusit to jinde. Nejen že Argylle není zábava. Je to velká nuda, má to hloupé twisty a ani nějaká skrytá parodie nedokáže obhájit fakt, že jde pouze o recyklaci jeho předchozích filmů. O to víc mě děsí potitulková scéna a nedávno vydaná kniha fiktivním autorem, která naznačuje rozšíření tohoto světa, či podobné velké plány. Herecké přehrávání Bryce H. nezachránil ani tahoun Rockwell a jediné co oceňuji, je Mattyho hudební vkus, ale to už taky víme. Pochválit mohu také finální SKI scénu a barevnou kouřovou dance scénu, ale to výsledný dojem obrovského zklamání nepřekryje. ()

darius1706

Asi budu hodně spoilerovat, tak kdo neviděl, ať nečte. Žila byla taková usedlá tetka, která píše úspěšné špionážní romány. Do práce je tak zažraná, že akorát sedí na zadku, nemá čas na sebe, na rodinu a ještě k tomu je natolik vžitá do své hlavní postavy z knihy, že si s ním i povídá. A takhle se vypraví za svou matkou do města a ve vlaku se potká se skutečným špionem. Ten ovšem vypadá trochu jinak, než ten její vysněný. Potud to celkem jde, párkrát jsem se i rozesmál. Jenže pak to jde celé nějak do háje. Pro oživení příběhu se do scénáře implementovaly zvraty. A bylo jich požehnaně, tak každých cca 10 minut nějaký. Ne, že by byly bůh ví jak nepředvídatelné, z děje se dalo celkem často vyvodit, co asi přijde, ale tak nějak mi to tam začalo od té doby drhnout. Za první cca čtvrtinu bych dal možná i plný počet. Bylo to svižné, vtipné, Henry Cavill hrál výborně, dobře mu sekundoval John Cena, pak nastoupil Sam Rockwell, kterému to taky sedlo. A dokonce mi v této pasáži nevadila Bryce Dallas Howard, kterou z nějakého důvodu fakt nemusím, jen jsem doteď nepřišel na to, proč mi vlastně tak vadí. Ale tady na začátku cajk. Pak se to celé bohužel otočilo, lehkost a vtip někam zmizel a film, přestože to asi tak být nemělo, začal být vážnější, až na pár momentů (tanec v kouři, který byl ovšem zbytečně moc dlouhý), to vlastně byl jako špionážní thriller. Bohužel Bryce jsem tu roli fakt už nevěřil, prostě se na ní typově nehodí a když jí Sam při tanci (vrtulník) zvedal, tak jsem čekal nějakou taškařici, která ale překvapivě nepřišla. Shrnutí - první čtvrtina super, zbytek šeď a hledání, jestli komedie nebo akčňák, nakonec ani jedno. Lehce horší průměr. ()

tein

Hrozně jsem tomuto filmu fandil a doufal, že nebude tak blbej jak se o něm všude píše. Začátek byl docela ok a říkal jsem si, že to přejen není vůbec špatný... Jenže pak to špatný začalo a bylo to čím dál horší, hloupější a násilně přehnaně ne/vtipný, až "cringe". Vrcholem toho pak byly "taneční" scéna v berevným kouří a hlavně "bruslící" scéna, následně korunovaný tím posledním zvratem když se na scéně objeví jistá nečekaná postava. Nakonec mi teda bohužel tento film připomíná ty ubohým trapnohumorem totálně zmršený filmy od DC a MCU. Film je to teda průměrnej a občas spadající až hluboko pod průměr, přesto mu zcela zaujatě budu nadržovat a dám nezasloužený 3*, přestože bych to často viděl spíš max tak na 2* ()

hdraf

Škoda, škoda, škoda! Filmy o Kingsmanech mám rád a i když tady bylo několik skvělých míst, tak některé stály zase za h....3 hvězdy jsou asi maximum. ()

CHIPOSS

Moc nechápu zdejší recenze. Je to originální, je to vtipný a Bryce předvedla skvělý bojový scény (nevypadá to, že by jí někdo zastupoval), kde jsem jí tu rvačku fakt věřil a mohl by jí závidět kdejaký mužský protagonista. Plus skvělý vizuální efekty a samozřejmě skvělý obsazení. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

02.04.2022

Jen co streamovací služba Apple TV+ získala Oscara za své univerzálně chválené drama V rytmu srdce, uvolnila společnost dalších 100 milionů dolarů za novou sci-fi Project Artemis s hvězdami Avengers… (viac)

Koho by chtěl Henry Cavill hrát v MCU?

Koho by chtěl Henry Cavill hrát v MCU?

14.11.2021

Britský herec Henry Cavill v posledních letech o velké role nemá nouzi. Bývalý (nebo stále současný, těžko říct) Superman se například objevil jako záporák po boku Toma Cruise v sérii Mission:… (viac)