Šerif Wyatt Earp sa už počas svojho života stal legendou a jedným z najobávanejších pištoľníkov, ale aj najrešpektovanejších ochrancov zákona na divokom západe. Spolu so svojimi bratmi pôsobil v mestečku Tombstone, kde ich relatívne pokojný život navždy zmenila prestrelka pri O.K. Corrale, ktorá rozpútala krvavú vendettu... (STV)

Kosmik 1

"Rodina je to nejdůležitější, všichni ostatní jsou jenom cizáci." Tři hodinky kvalitní zábavy. Já se nenudil ani minutu, ani po opakovaných projekcích. Tři hodiny jsou docela záběr, ale pokud to jsou dobře využité tři hodiny, tak to stojí za to. A to tenhle western splňuje na výbornou. Miluju westerny a tenhle tak trochu vyčnívá nad ostatními. Velký příběh jednoho velkého muže Wyatta Earpa, jeho rodiny a jejich činů. Film jenž znázorňuje celý jeho život. To všechno podkresluje výborná hudba Jamese Newtona Howarda. 95% ()

Autogram

Príbeh rodiny Earpovcov v naozaj veľkolepom westerne. Možno až príliš veľkolepom a prvú hodinu som dosť ťažko znášal, keď sa len uvedú postavy a detstvo hlavného hrdinu. Zvyšok už je čistý western, no ničím výnimočný, snáď len kovbojom, ktorý v saloone pije výlučne kávu a nevolá sa Joe. –––– Pamatujte si: Važte si vlastní krve. Ostatní lidi jsou cizinci. –––– Opilectví je neomluvitelné. Stejně jako opilecká sebelítost. ()

Philoun1

Hodně dobrý western, což zaručuje hlavně Kevin Costner v hlavní roli. Vlastně ani nevim proč dávám ,,jen" 4*, no asi to nebylo úplně perfektní, ale i tak skvělej zážitek. Jo a taky Dennis Quaid vypadal hodně drsně v roli vyhublého, tuberou prolezlého Doca Hollidaye. ()

SG-1

"Myslím, že je tu jedna holka akorát pro tebe, Dutchi. Vydrží vzhůru dvě minuty a má v oblibě malý věci." -Red- ()

Bobek15

Príliš natiahnuté a v mnohých miestach až nezáživné a nudné. Costner bol takisto akýsi zvláštny až mal problémy uniesť ťarchu celého veľkofilmu na svojich pleciach. Jediným, zato výrazným, pozitívom celého filmu bola Howardova famózna hudba, kvôli ktorej som sa v podstate aj na túto (vyše) 3-hodinovú jazdu vydal. ()

KoRner

Podľa mňa jeden z najlepších westernov čo mal možnosť vidieť. Nevadila mi ani dlžka, pre mňa bolo zaujímave sledovať bratov Earpovcov od začiatku ich kariéry. Veľmi podcenený film. ()

jondoe

Dobre veci prichadzaju dva-krat. V roku 1993 ma potesil western Tombstone a o rok neskor Whyat Earp. Ak by som mal porovnavat tak sa mi z viacerych hladisk pacil viac popcornovejsi Tombstone. A to vdaka vybornemu Kilmerovi, kratsej stopazi, lepsim prestrelkami a suprovejsim hlaskam. Na druhu stranu Costnerov Wyat Eart bol lepsie stvarneny prave Costnerom a mne ako divakovy ponukol viac zo zivota spominaneho hrdinu a jeho rodiny. Costner sa vsak privelmi sustreduje prave na svoju postavu a ostatne velmi dobre obsadenie sice divak vidi ale ich herecke vykony nevnima. Snad az na Dennisa Quaida, ako Doca Hollydaya, ktory bol taky zamaskovany, ze som ho spoznal az v zaverecnych titulkoch. Aj napriek tej vrazednej stopazi, ktoru tento film ma mozem z kludnym svedomim povedat, ze som sa nenudil a aj po tretom pozreti mozem skonstatovat, ze som si zivot Wyatta Earpa a jeho druziny uzival po cely film. A aj ked je film Tombstone o nieco lepsi, tak tento ponuka asi viac faktou o legendornom Whyattovi a jeho zivote. ()

casioa....

Skvelý westernový opus opisujúci prerod mladého ucha meno Wyatt, v legendu menom Wyatt Earp. Od chvíle, ako v bare ako mladý odobral kolt prvému grázlovi, nastúpil na ťažkú cestu spravodlivosti, lemovanú ťažkosťami-chorobou a následnou smrťou jeho ženy....s následným utápaním žiaľu v alkohole. Zo sebaľútosti sa dostáva pomaly, a vytrhne sa z nej po návšteve otca vo väzení, kde sa dostal ako zlodej koní-otec zaplatí kauciu, a Wyatt opúšťa Arkansas. Vo Wichite (Kansas) sa stáva šerifovým pomocníkom....a odtiaľ pokračuje v Dodge city-jeho spravodlivosť však bola nad sily ľudí z Arkansasu, tak zamieril do Texasu (budem básnikom :)) stáva sa lovcom odmien..potom, po nejakom čase, si to namieri spolu s bratmi do Tombstone (Arizona, kde začínajú podnikať-ale moc sa im nedarí....aj tu chcú "vtlačiť do zeme pečať zákona", tak zložia šerifskú prísahu. Bandy v Tombstone sa cítia s Earpovcami naokolo trošku tesne, a tak začína boj na život a na smrť. Časť bratov zahynie, alebo skončia ako mrzácii a vrátia sa domov, k rodičom spolu so ženami. Wyatt a Josie (jeho životná láska), sa poberú na Aliašku, kde práve-17 rokov po opustení Tombstone, zažíva svoj zlatý vek, zlatú horúčku. Josie-presne ako kedysi v Tombstone Wyattovi sľúbila-sedí v roku 1929, v Los Angels, na jeho smrteľnej posteli.....vo veku, ktorého sa nechcel dožiť (80). Wyatt Earp-skutočná legenda spravodlivosti v srdci "divokého západu", právo a spravodlivosť ukryté v šiestich ranách bubienku revolvera, a Kevin Costner sa pre jeho rolu narodil, aj keď....pre mňa bude navždy tým-ktorý-tancoval-s-vlkmi! ()

xaver

Typ westernu, který se mi příliš nelíbí. Takový šedý průměr nadprůměrně roztažený. Nadprůměrný člověk Wyat Earp, nadčověk, bez kterého by se na Divokém Západě nic neobešlo. Dejme tomu, ale ten film jakoby chtěl být o všem a o ničem. Závěr? Taková normální, neroztažená, průmerná skoro trojka. ()

klúčik

Ako chlapec som miloval westerny. Tento film ma tiež zaujal no neviem prečo to točia tak strašne dlhé.. Stačilo by to zostrihať na 120 minút..... Filmu dávam 70%. ()

iXtr3m3

Zbytočne dlhé, taká polhodinka dole by tomu prospela, ale inak dobre špinavé, chladné a technicky zvládnuté na výbornú. Obsadenie špičkové na danú dobu a hudobný podmaz opäť nesklamal, keďže to bola jedna z éry Howard - Costner spolupráce. ()

Loki_Six

Bessie Earp - We are your wives. Don't we ever count more than the damn brothers? Wyatt Earp - No, Bessie, you don't. Wives come and go, that's the plain truth of it. They run off. They die. ()

Paity

Jakmile se sejde žánrově western a Kevin Costner, nikdy z toho není nic dobrého. A jiné to není ani u Wyatt Earpa. Tedy, ne že by to bylo špatné, ale řadu věcí bych tomu vytkl, ale nemám sílu se rozepisovat. ()

Wishkah

Skvělý western který se řadí mezi moje nejoblíbenější. Wyatt Earp je legendou divokého západu a tenhle film jej zobrazuje nejpřesněji ze všech filmů. Jako zásadového hrdinu, který nemá zrovna nejčistší štít. Všichni tu podávají vynikající herecké výkony, především Costner, který se pro western snad narodil, ale všechny zastiňuje Dennis Quaid, kterého sem poznal až podle závěrečných titulků. Jeho Doc Holliday je perfektní. ()

Haymar

Dobrej western, celkem realisticky pojat (až na onu magickou auru Wyattovy nedotknulelnosti). Sama legenda divokýho západu zde překvapivě nepostrádá lidský rozměr (co si budeme povídat, žádný Mirek Dušín to nebyl), k čemuž přispívá i solidní Costnerův výkon. Celkově ale bylo obsazení velice silné (viz dále např.: Hackman, Sizemore, Pullman, Madsen a nebo Dennis Quaid jako Doc Holiday). Jen ta stopáž byla značně přemrštěná, díky čemuž film chvílemi nudil (být to o hodinu kratší, možná bych šel na plný počet)... ()

lareinna

Trojhodinové dobrodružstvo s bratmi Earpovcami, ktorí sa snažia nastoliť zákon, ale nie vždy sa to vypláca. Western ako sa patrí. Výborný film. ()

filipvrbik

Uznávám, že to není nic extra (připomíná to několik dílů Doktorky Quinnové poskládaných za sebou) , ale ty nominace na maliny to je trochu příliš....50% ()

mira007

Kevin Costner jako jedna z legendárních postav divokého západu ve filmu, který má víc než k americkým limonádám blíž k realistickým dramatům. Pro běžného diváka to při délce 183 minut sklouzává do nudy a malé atraktivity, ale u neběžného diváka jako já to ... taky sklouzává do nudy a neatraktivity. Průměrný western, který byl solidním komerčním propadákem. ()

Klajnik

Na to, že stopáž má 3 hodiny, tak to nijak zvlášť silné není. Nudit jsem se nezačal, ale ani jsem se příliš nebavil, příběh mě nijak nezasáhl a znovu se k tomuto filmu tedy nevrátím. Kvality spočívají hlavně v pojetí protagonisty a v tom, že film nemá žádné výrazné vady. Krásně vypadá, protože produkce stála 63 mega a na scénografii si dali tvůrci záležet - výsledek tedy působí velmi uvěřitelně a diváka nevytrhávají sevřené prostory nebo levné kulisy. Rovněž zde hraje řada dobrých herců, kteří utáhnou jednotlivé scény. Costnerova Wyatta pak možná trochu přehrává charismatický Doc Holliday v podání Dennise Quaida - to je však částečně dáno tím, že protagonista zde není líčen jako takový charismatický sympaťák jako nejspíš bývalo zvykem. Bez ohledu na to jsem si však obě postavy více užil ve filmu Tombstone z roku 1993, který bych doporučil spíše, protože má většinu kvalit tohoto filmu, je však dramaticky sevřenější (navzdory tomu, že mu v druhé půlce dojde trochu dech), je svižnější (nejen proto, že je o hodinu kratší) a je zkrátka zábavnější i co se jednotlivých scén a interakcí mezi postavami týká. Tento film však onu slavnou postavu Divokého Západu polidšťuje - Protagonista, Wyatt Earp, zde není zosobněním všech ctností, má své vady a občas se zachová jako hovado. Divák však rozumí jeho pochodům, takže to ničemu nevadí - ba naopak. Scénář není děravý, jen by potřeboval být dramaticky a tematicky soustředěnější a vypointovanější, protože takový, jaký je, neobhájí délku své stopáže. Scénárista se měl možná více nořit do vztahů Waytta jinými postavami a zvýraznit nějakého antagonistu (klidně i abstraktního). ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Costnerova malá velká válka

Costnerova malá velká válka

14.02.2010

Nějakou dobu o něm nebylo slyšet. Tanečník s vlky se však vrací na scénu, a opět ve filmu, který hodlá i sám režírovat. Nikoho asi nepřekvapí, že akční dobrodružství A Little War of Our Own bude… (viac)