easaque

+3* Norové přidali do skandinávské filmografie další drsný kousek, který je však naštěstí okořeněn absurdním humorem, což u mě podobné snímky plné násilí dokáže změnit na poživatelné ;-). Partnerské neshody se manželé tentokrát snaží řešit razantně, což je zdrojem zajímavých situací. Bohužel však čím dál více byly tyto akce nepřesvědčivé a přehnané. Protože žádná z postav nebyla nijak sympatická, tak se nedalo nikomu fandit, a proto mi bylo vesměs jedno jak to skončí. Nakonec to skončilo předvídatelně, tak to taky nepřidává filmu moc plusových bodů. Ale nejsem zklamaný a parkrát jsem se dobře zasmál. Není to film, ke kterému se budu chtít vrátit a ani doporučit, takže čistý průměr s malým pluskem na konci. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

M.i.k.e

Wirkola mě zatím ani jednou nezklamal a ani Cesta za smířením není výjimka.Čekal jsem sice něco víc černohumorného a lehce mě překvapilo,že zhruba od poloviny se tu jede docela na vážnou notu,ale i tak je to celé tak akorát šílené aby to nebylo moc a bylo to zábavné.Ústřední dvojice je výborná,hlavně pak polonesmrtelná Noomi Rapace...70% ()

Martin741

Tommy Wirkola sa neboji experimentovat, je to brutalne, drsne, ma to hodne krvi ... a nie je to USA, tudiz s Hollywoodom to nema nic spolocne. Vyborna film, dalsi reziser, ktoreho tvorbu sa oplati sledovat : 88 % ()

Figu

Válka Roseových na norskej způsob. Ovšem Douglas nemá vlasy, Turner lokny a DeVita vystřídala halda jinejch prapodivnejch lidiček se vkusem vyprávět. Fakt se tahle rozmanitá pohodová dovolená u jezírka vydařila. Kdo je zvědav, ať nemarní čas na prdeli v baráku a vypraví se za tou vůní lesa a čerstvýho vzduchu taky, stojí to za to! 80% ()

Aljak

Po scenáristickej stráne super, ale ten súbor prehnanej akčnosti a extrémnych vizuálnych efektov mi dosť pokazilo celkový dojem. Asi cielili na milovníkov hororov a akčného násilia, tak pre takých divákov to musí byť fakt ideálny film po všetkých stránkach. U mňa takéto niečo bohužiaľ úspech nemá, ale aspoň dej ako taký a dialógy boli pre mňa výborný. Kiežby to nehnali do takých extrémov, bol by som aj ja z tých nadšenejších. Ale OK, dávam 3* (no mohlo byť aj viac). ()

BarryLyndon

Fakt pecka a jeden z filmů roku. Wirkola je démon. Noomi Rapace moc nemusím, ale tohle jí sedlo. Aksel Hennie je super, ale to jsme u něj zvyklí. Mega zábavné, konceptem, provedením i akcí 9/10 ()

bourec

Tommy si u mě šplhnul Sedmi životama, a posunul se o dost vejš, než byl po Dead snow. A to na svým kontě filmů ještě tolik nemá. Sice Cesta....... nemá nijakou dynamiku, a příběh je jednoduchej jak prase, jatka jsou to ale slušný. Fakt už si ani nepamatuju na podobnej krvavej koncept filmu , jako tohle. V poslední době toho v podobný tónině příliš nevzniká. Ale je to pekelný, a slušný. 80%. P.S. Podobně nadšeně sem zprvu hodnotil i francouzský Uvnitř, a pak to vyprchalo. Snad se to tady taky nestane. ()

moviefreak

Morbidne zábavný scenár, ešte zábavnejšia réžia a najviac sa museli zabávať herci. Lebo s chuťou zahrať také veci :) Malý, brutálny, a vtipný filmový klenot roku 2021! ()

C0r0ner

Becky ve veselém podání a je z toho celkem příjemná taškařice, která především ve scénách s dědou hraničí s genialitou, nicméně si to dovedu představit buď kratší nebo nařachlejší, protože takhle to bylo místy takové normální. Celkově ovšem velmi podařená záležitost a Wirkola tradičně potvrdil svou formu. 90% ()

Juto

Nikdy som naozaj nevedel, kam tento film smeruje, a to oceňujem. Bolo tam veľa vtipných momentov, veľa špičkového gore a slušné herecké výkony. Je to krvavá zábava. 8/10 ()

zette

Tak konecne jsem se zase dockal filmu, ktery mi ve vsem sedl. Morbidni rezba na osamocene chate, prosate absurdnim humorem, me nekolikrat rozesmala. Vyborne herecke vykony a akce od zacatku do konce. Ve svem zanru je tento film na TOPu, u me urcite. ()

PROCESOR

Tak to byl slušný masakr, to byla jízda. Takový idylický víkend na chatičce. Tohle se hodně povedlo a i když se tam vzájemně zabíjeli, musel sem se chvílemi smát, protože to jinak nešlo. Nenudil jsem se ani chviličku. Za mě plná palba s plnou parádou. ()

alchac

Norské OČTŘ už by, kurva, měly konat! Nejpozději po premiéře tohoto díla vyhlášeného masokostního gurmána z Altafjordu totiž nepochybně mělo dojít k důkladné prohlídce páně režisérova sklepa a garáže, k pečlivému ohledání jeho domácího nářadí a překopání zahrady, aby tak konečně na světlo světa vyšla pravda o tom, kde a jak jej líbá jeho múza. Protože tohle, to už je vysloveně na diagnózu – odporně zlé a divoce nechutné! A závěrečná scéna?!? Naprosto skandální, jak něco takového cenzura mohla pustit. Asi BLMbečci zrovna hledali dioptrie v pytlíku se svou snídaní. P.S.: Ale nejlepší byli stejně Hans a zejména Mikkel, který by si klidně mohl někdy střihnout duet pro luparu a kozlici s Kryštofem Lloydem.  Buhehehe… ()

UhLee

(8/10). Pořádně surové a brutální. Tak to mám rád. Ale musím uznat, že někdy ty scény byly fakt výživné. Skandinávci umí kromě mrazivých thrillerů i pořádnou řežbu hlava nehlava. Začne to docela nevinně, ale divákovi to hned smrdí průšvihem. Postupně to začíná nabírat na obrátkách a já jsem žasnul nad nápaditostí režiséra. Za mě byli nejlepší ti tři lesní trollové, kteří tam objeví z čista jasna. Některé scény a hlášky byly fakt legendární. "Larsi, jak to jde? Dobře tati. Právě jsem odpálil chlápkovi koule brokovnicí. Jsem na tebe pyšný" Je to skvělé, rychle to odsýpá a nestačíte se divit co se může stát na takovém výletu svou manželů. Herci naprosto výborní. Všichni do jednoho. Konec byl nápaditý, neobvyklý a docela obstojný. ()

Script

Ačkoliv se mi tomu nechce vůbec věřit, tak tahle ptákovina na mě docela dost zapůsobila. Není divu, že natočili takový námět! Začátek filmu šel na to zlehka, a pak přišli zvraty. Bylo to plný překvapení a nervů až do konce. V závěru filmu jsem si řekl "Ti bastardi." :D ()

jedna_vrana

„Vědel si to, Larsi? Po svadbě se o všechno dělíš. Tvoje je moje a moje je tvoje. Moje!“ Už v úvode divák pochopí, že nič nemôže brať príliš vážne, ide o komédiu plnú absurdít a kaluží krvi. Herci potešili svojimi výkonmi, ale na konci zostal dojem, že autori vykradli Kevina zo Sám doma. Ak máte radi čierny humor, akčné filmy a veľa násilia a krvi, nebudete sa nudiť. ()

Qitek

Film, který scénářem irituje, ale zároveň úmyslně střílí do jediného terče, který zde nepředstavuje nic jiného, než si dělat legraci ze samoúčelného mordování, které se dnes z pochopitelných důvodů ve filmech nenosí. Z celého filmu jde pak cítit, že si to všichni zúčastnění pekelně užívali. Reálně za tři, ald že tohle pobaví mou ženu, to bych spíš čekal že skončím v sekačce na trávu čelem ()

YumiOkami

Právě jsem odpálil chlápkovi koule brokovnicí.” … scénář: tommy wirkola, nick ball, JOHN NIVEN - uviděla jsem v titulcích tohle jméno a pozastavila se. “toho týpka přece znám!”, řekla jsem si a uvědomila, že ten “týpek” napsal jednu z mých nejoblíbenějších knížek - kill your friends. očekávala jsem tedy podobný styl a víceméně jsem ho i dostala. — poslední půlhodina se šíleně táhla; nápad byl originální, ALE zpracování celkem nudný. #girlboss #slay ()