Hapretor

absurdní ... debilní ... však skvěle zahrané ... vtipné ... vážné v pár momentech ale hlavně bestiálně parodické ... feeling jako ve snímku Mrtvý sníh tam byl znát v druhé půli až asi moc ... ()

BOURQUE

Postavy režiséra Tommy Wirkola akoby boli vypožičané z D-verzie skriptu, ktorý inšpiroval (nie písal) Q. Tarantino. Čiastočne sa to však dá povedať aj jednotlivých prvkov príbehu/scén. Základ zápletky je na maximálnu možnú mieru zjednodušená, príbeh generuje permutácia konceptu „kto má zbraň, má moc“. Pôvodný plán hlavných postáv sa časom mení na plán prežitia. Vedľajšie postavy robia to, na čo boli vymyslené. Najviac z nich však žiari „paradoxne“ tá, ktorá dostala najmenej priestoru (Nils Ole Oftebro). V hlavnej roli je Noomi Rapace viac istejšia ako jej „partner“ Aksel Hennie. Divoká jazda v peknom prostredí Nórskej prírody s nemalou dávkou krvi a násilných scén – pre mnohých jeden z „nad“ filmov, ktorý na Netflixu za posledné obdobie videli. P.S.: Ten záver budí dojem, akoby to režíroval režisér, Aksel Hennie. Skúste to ignorovať. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

Evander

Cesta za smířením je po velmi dlouhé době prvním filmem, který nejen, že splnil má očekávání, ale dokonce je předčil, a to se v poslední době moc nestává. Film je potřeba brát s velkou nadsázkou, ale pak se divák opravdu královsky pobaví. Zejména závěr, který ač značně přitažený za vlasy, mě upřímně rozesmál a rozuzlení děje pak zanechalo hezký pocit na duši. 81% ()

Rockerman

Věčně rozhádaný a zadlužený manželský pár jede na chatu jednou provždy vyřešit problém. Oba manželé mají skvělý plán, jak toho druhého zabít. Jak už to tak bývá leccos se může zvrtnout a plány překazit. Výborný námět s velkým potenciálem, leč v první půli nevyužitý. Tam se sere na půdě, líže boty a celkově je to bez nápadu. Druhá půle je už o něčem jiném, ale až úplný závěr mě přesvědčil dát s odřenýma ušima i zády čtyři hvězdy. Nejlepší fór: Když chce Larsův otec tankovat do kradeného elektromobilu. Noomi Rapace jsem měl rád především jako herečku. Snad poprvé se mi skoro, možná líbila i jako žena. ()

Razzor_82

Wirkolova brutální manželská terapie bez servítek. Nekorektní a hodně černý humor skoro ve dvou hodinách skvostně běží. Výborná severská atmosféra i hudební podkres dodají šťávu. Ústřední duo Rapace a Hennie táhnou celý film neustálým poštuchováním i peprnými dialogy, které jen tak nezapomenu. Škoda natahovaného závěru, který mohl přejít v originálnější nápad. 8/10 ()

Torgal

Český distribučný názov filmu je teda riadne mimo, podľa neho by ma nenapadlo, že sa jedná o tú záležitosť, kde sa ľudia masakrujú na chate. Je to béčko ako bič, ale vďaka bohu za to, takýto typ filmu mi už chýbal. Čím menej o deji viete, tým lepšie, len sa pred pozeraním uistite, že vám neprekáža pohľad na ustrelené končatiny a vypadnuté vnútornosti, obojeho sa tu dočkáte v miere vrchovatej. Celé je to ale odľahčené riadne čiernym humorom, ktorý graduje až do epilógu filmu. Nekorektná zábava v korektnej dobe, to vždy dobre padne. 8-/10 ()

Kingjiri

Námět odcizenejch manželů, co už se nemůžou ani vystát a chtěj se jeden druhýho zbavit, měl velkej potenciál. A dalo se toho vymyslet fakt spoustu, od nevraživejch nahláškovanejch rozhovorů až po různý rafinovaný způsoby, jak ovdovět. Jenže tomuhle tématu se příběh věnuje jen v úvodu (navíc poněkud rozvláčnym tempem vyprávění). Nejdřív teda bylo zapojení trestanců do příběhu fajn a i ty krvavější scény byly sympatickym vzkazem, že se toho Norové nebojej. Nicméně humor se postupně vytrácel a zbyl v podstatě jen takovej zbytečně vyhrocenej gorefest s nějakou tou hláškou (tady se naopak tempo vyprávění až příliš utrhlo ze řetězu). Samotnej závěr byl ale pěkně vypointovanej a poslední "remake" scéna solidně nekorektní. Obsah jako celek nakonec vcelku obstál, ale bez tý prvoplánově brutální formy bych se fakt obešel. Škoda, tenhle biják měl bez pochyb na víc, tři silnější hvězdy. ()

siloalampa

Nuž ja neviem. Spájať žánre hlava nehlava - to vedia najlepšie tuším Dáni. Toto mi chutilo, ako keby som do mixéra hodil pepsi, mlieko, vajce a mrkvu. A pritom každú spomenutú ingredienciu mám celkom rád... ()

aR3Zz

Zábavná černá komedie, kde plány manželů na vzájemnou vraždu dostanou pořádnou trhlinu a vše skončí happy-endem, kdy se vlastně snaží zachránit nejen život svůj, ale také toho druhého. Vcelku jednoduchá myšlenka, ale pěkně se na to kouká. Několik překvapivých scén, místy dosti morbidní a celkově tak nějak "amatérsky profesionální". Ale bavilo mě to (a to doslova, fakt jsem se místy musel dost nahlas smát). 80% ()

Urukhaj98

Je to vztahové drama? Je to nervy drásající thriller? Je to přepálená černohumorná komedie s prvky gore násilí? Pro všechno platí ANO. Skandinávci zase jednou ukazují Hollywoodu a vlastně i všem ostatním, že nikdo neumí tak ladně kombinovat žánry jako oni. 9/10 ()

zberatel

Tommy sa nám vrátil a naservíroval skvelý mix žánrov. Komédia ktorá pobaví, triler naštartuje myšlienkové pochody, groteska natiahne bránicu,Gore a čierny humor triafa do čierneho a navrch, nie každá vojna (Rosseovych) má ťažký happyend. PS: Kto pozná hlášku tam kde měl mozek má ted nos, tu rozhodne neplatí 😂 ()

Maximilianus

Severania nám opäť naservirovali jeden kvalitný kúsok. V tomto prípade sa však servírovali najmä litre krvi, kopec úderov, kopancov, striel a severská chladnokrvnosť. Rozbeh trochu pomalší, humor mierny,  skôr taký úsmevný, ale inak sa jedná o nekompromisnú rezačku s tempom, ktoré keď začne, tak nepovolí až takmer do konca 7,7/10. ()

ER

Tak tohle je vcelku dobré. Na první pohled brutalitka, ale pod povrchem komedie . Není to sice kvalita Rytířů nebes, ale komu nevadí trochu více krve, tak to "přežije". ()

Likan7

Že mě bude královsky bavit brutální krvavá norská komedie? Ještě mě občas něco překvapí, a o to příjemnější Cesta za příměřím je. Manželé se nesnáší, chtějí se zabít a jen tak mimoto se mezi ně připletou 3 zločinci, co utekli z vězení. A zbytek je vtipná, šíleně brutální, krvavá a parodující podívaná, možná o 15 minut delší než mohla být, ale ale se spoustou skvělých pasáží! Natáčení musela být strašná bžunda a film taky podle toho vypadá. A Noomi nikdy nevypadala líp. ()

rublik05

Cesta za smířením mě od začátku lákala svým námětem, zpočátku jsem se však bál zklamání, jelikož tvorba Netflixu v loňském roce stála za pendrek. Prozíravě jsem se tedy rozhodl vyčkat, až své názory projeví zdejší recenzenti. Jak už to tak u odkládaných věcí bývá, projevil se pan Alzheimer, takže jsem se k filmu dostal prakticky až nedávno, o to víc mě překvapilo, jak kladné hodnocení má. Teď už můžu s klidným svědomím říct, že se jedná patrně o nejlepší netlixovský akčňák loňského roku. Perfektně natočený a zahraný akční thriller, který má tak velké množství naprosto absurdních situací, je neskutečně brutální a krvavý, podařilo se ale zakomponovat i hromadu komediálních prvků, takže se divák také pořádně pobaví. Zvraty jsou šílené a nečekané, něco takového jsem fakt nečekal. Vyloženě žánrová lahůdka. Chyběla tomu jen jediná věc, a to pořádná hudba, ta by jednotlivé scény ještě více podpořila a celý film by tak vystřelila do vesmíru. 8/10. ()