gemi

Naprosto brutální slasher Tarantinovského střihu, který umně balancuje na hraně drsného thrilleru a fakt vtipné komedie. Začne to jako nudná soap opera, ale postupně to nabírá solidní obrátky a v závěru už je to pořádný fičák. Dobře Netflix. ()

E lan

Krvák bez tolik potřebného odlehčení. Lákavý námět, severská extrémní hrubost, nesympatická ústřední dvojice a docela dobří záporáci. Ne, tohle na průměr nestačí. ()

Nix

To si tak jedete na chatu zabít se se svou ženou a trochu se vám to vymkne z ruky. Určité scény a situace jsou vtipný, goru je tu dost, ale některé natahovací scény mne nechali chladným. Netvrdím, že to není ale zábava, svým způsobem zvrácená ano s dobrými hereckými výkony, ale do mého vkusu tam spoustu chybělo a mohlo to bejt více dotažený a méně bizarností. Ale věřím, že pokud vám tohle nevadí, tak si to užijete. Atmosféra na chatě je super a seveřani se prostě toho nebojí. ()

Franc1s

Víc takových vztahovek! :D Tommy Wirkola má svoje nápady, které se nebojí převést do filmy a já mu za to děkuji, že se můžu tak nesmírně bavit. Krása střídá nádheru. 8/10 PS.: Na scénu s el.autem a nadávajícím dědou nikdy nezapomenu!! PECKA :D ()

Brooks

Tarantinovsky odľahčená, čiernohumorná thrillerová bomba. Na Wirkolu prekvapivo umiernená aj v gore, aj v krutosti, formálne jednoduchšia, zábavná skôr nepredvídateľnosťou scenára a šialenou gradáciou. Typologicky skvelý casting, opäť ma potešila moja obľúbená Noomi Rapace, tentokrát s blond prelivom, ale jasne najlepší je tu otec hlavného hrdinu, ktorý má na svedomí najvtipnejšiu (útek z domova), najbrutálnejšiu (kosačka) i najdojemnejšiu (húpačka) scénu. ()

RAFT

Režisér natáčí takové ujeté filmy .Manželská krize trochu jinak.Nechybí zde černý humor.Víkend na chatě si parádně užili . Za mě 75% ()

ŠpetaMarek

Krystalicky cisty scenar, na jehoz realizaci je radost pohledet. Nic neprebyva, vse ma sve misto a smysl. Mela by to byt samozrejmost, ale bohuzel neni, proto tomu dam hvezdu vic nez si aai zaslouzi. ()

Najt

Celkem slušný masakr, který je parádně natočený. Nechybí krev a efekty jsou právě o krvi, občas se zasmějete. Ono to je trosku komedie, ale u některých scén tuhne krev v žilách a nechybí napětí. Ty vtipné momenty a scény ničemu nevadí, je to takový odlehčení. Ale takovýto film funguje mnohem více když se z humoru upustí a buduje se čistokrevné napětí při kterém se nedýchá. To je mnohem lepší. Říkám, vtipné scény neuškodí ale pokud se ve filmu zahraje na celkem brutální dramatickou linku a pak se poleví a děj se začne ubírat komediálním směrem, tak to vůbec není pěkný, protože to zničí to budované napětí a pak jak když si tvůrci dělají z herců sami sebe i diváka prdel. Ptž to vypak vypadá jak když jsou aktéři vypatlaní a prostě to nedává smysl. Tady se to ještě dalo, ale v podstatě opravdu komedie to byla az na konci, tam by právě toho napětí mělo být nejvíc. To mi vadilo, jinak parádní filmek, kdy jsem misty ani nedutal a někdy se zasmál, ale bohužel i někdy nereálně kroutil hlavou. ()

Maniik88

OMG! Brutalita a la Tarantino, no nie iba v závere filmu, avšak bez nejakých hlbších rozhovorov.. až na pár spytovaní svedomia. Zase sa to ťažko hodnotí. Proste seversky uletené. Dokáže to byť miestami vtipné, je to herecky brilantné, ako čo zahrali Noomi a Aksel.. Noomi je už dlhšie medzi mojimi top10 herečkami. No je to až zbytočne dlhé, záver zbytočne krvavý a rozťahaný.. ako tie rany by nerozchodil ani robokop. No malo to nejaké svoje záhadné genius loci. Najlepšie hláškoval otec od Axela a keď šiel na tom elektroaute, to som sa narehotal, jaaj. Nóri sa vedia na chate zabaviť, heh. ()

Ex_Machina

„ Žena chce ísť na víkend na chatu do hôr a tam sa porozprávať“. Riešenie manželskej krízy po „seversku“. Nič tak nezlepí nezachrániteľný vzťah muža a ženy, ako boj o život mimo civilizácie s partiou sadistických väzňov na úteku. Mimoriadne zábavná čierna komédia plná zvratov a bolesti. A pokiaľ vás neodradí tvrdenie najväčšieho záporáka, že v deväťdesiatomdruhom odrezal jednému hlavu vývrtkou na víno, tak tento film chcete vidieť. ()

papadoce

Nóri vo forme, Tomášovic Wirkola vo výbornej forme a niečo ako Vojna Roseovcov na severský spôsob. Tak by sa dala opísať Cesta za zmierením. Čo môže viac rozpadajúci sa pár zoceliť, než boj o holý život. Nie každý má to šťastie a musí tak použiť konvenčné spôsoby ako sú láska, neha a pokora. Tommyno našťastie ponúkol svojim postavám dostatočne presvedčivé nástroje na dosiahnutie mieru a dodal im aj niekoľkých špičkových terapeutov z miestnej väznice. Tie slovné dvojzmysly pri rozhovoroch boli neskutočné. Inteligentné, nápadité, ale pritom brutal zo života. Málo vídaným javom je teda skvelý scenár. Aj na ňom spolupracoval tiež Tommyno. Bolo to všetko tak trpko vtipné, až to hrialo. K dobrému výsledku prispeli svojou troškou všetci herci. Pochopili, čo po nich Wirkola chce a bez ohľadu na to, či sa kecalo alebo akčnilo, išli parádne bomby. Samozrejme úplne iné grády to chytilo po tom, čo vstúpili na scénu Dave, Petter a tomu tretiemu si meno nepamätám 😁. Tam sa pre mňa už niektoré scény stali klasikou a repliky z nich zaradím do života. Možno zľudovejú. Síce potom okrem vtipu a sarkazmov prišlo na scénu aj hnusné maximálne eRkové násilie, no práve to je rozdielovým faktorom medzi Európou a Hollywoodom. Film som si užil od prvej po poslednú klapku a rád sa k nemu znova vrátim. Severania to na plátne a za ním proste vedia, keď sa im práve chce. Až po tomto filme Tommáš stratil gule. Snáď ich znova nájde. Krásna pätorka. Roy, je to Roy 😁😁😁. ()

Hemlock

Cesta za smířením je naprosto libová záležitost a já musím konstatovat, že film s hrdostí zařazuji do mé top 10. Tady není co řešit, dávám bůra a určitě se k filmu ještě několikrát a velice rád vrátím - přesně takové úchylárny mě totiž vždy pohladí na duši… ()

Mamlas

Jeden z hrstky severských filmů, u kterých jsem neumíral nudou. Dobré, nápadité, svěží, neokoukané. Zdaleka ne dokonalé či super, ale bizarně zábavné, aspoň místy, spíše v druhé polovině, a v pohodě dívatelné. (56%) ()