prochyn

Dokumentární film o jemné práci v masokombinátu. Podrobný popis lidských orgánů a jak je naporcovat. Dokument o nefalšované lásce. ()

xxmurphyxx

Nech sa páči! Takto to dopadne, keď sa neriešia kvóty a podobné kokotiny a herci sa vyberajú na základe talentu a nie farby pleti či orientácie. Nadupaná vzťahová komédia s kopou čierneho a nekorektného humoru, drsnej akcie, parádnej muzičky, originálneho a hravého scenára s absolútne vynikajúcim výberom hercov medzi ktorými chémia pracuje na plných 100%, kde nie je miesto pre žiadne hluché miesto alebo zbytočnú vatu. Tu sa naozaj môžu hľadať chyby len pod lupou. A to nie som nejako extra vysadený na komédie. Ale toto je fakt bomba, ktorú by si nemal nikto nechať ujsť. Príbeh baví, vyvíja sa šialeným tempom, kde človek nevie čo očakávať a tým pádom nenudí a drží pozornosť. Dialógy bavia, chémia hlavne medzi hlavnými postavami tu strieka viac ako Rocco Siffredi a ku koncu sa to zvrhne na neskutočnú over the top akciu, kde sa už človek pozerá s otvorenou hubou. A ten koniec. Zlatý klinec mejdanu, ja len dúfam, že sa aj reálne nestane lebo osobne si nedokážem predstaviť remake, ktorý by toto delo prekonal. Jedno si ešte nedopustím, aj keď musím pochváliť naozaj celé osadenstvo tak moje srdce a pozornosť si tu vzala neskutočná Noomi Rapace, ktorá tu je doslova k zožraniu a z jej sexi looku a charizmy musí aj buzerant zapochybovať o sebe. A scény kde si dáva s náckom do držky, tak to je highlight filmu. A ten jej smiech omg. To je ženská! Naozaj tu je vidno, že tento film si všetci neskutočne užívali. Oba place hore. ()

srolyma

Každá manželka po pár letech omrzí a tak nastává čas vzít ji na romantický výlet na opuštěnou chatu v lesích, tam ji majznout kladivem po hlavě, rozřezat pilou a hodit v pytli do vody. Potíž je v tom, že i každý manžel po pár letech omrzí a tak je třeba vytáhnout ze skříně brokovnici a nešťastnou náhodou mu rozmašírovat hlavu. A když se do této rodinné idylky přimotají ještě tři uprchlí vězni, tak je zaděláno na opravdu masakrózní, krvavou a celkem vtipnou podívanou. ()

muti

Stále mám pocit že sa pozerám na nejakú vykrádačku Tarantina. The Hateful Eight? Každopádne prednosti filmu sú určite autenticita a prekračovanie hraníc násilia. Za obe by sa nehanbil žiaden home invasion ani slasher film. Tu sa ide ozaj all in, a to nielen v brutalite ale aj v disovani ústrednej dvojice, kde vidíme že hate is real ()

mkee

Nórska "tarantinovka", ktorej premisa spočíva v "bežnej", víkendovej odreagovačke sympatického manželského páru na chalupe v lese... kde sa manželia plánujú pozabíjať :). Film so sympatickými hercami, uleteným humorom, ostrými vtipmi, bez hluchých či zbytočne poetických momentov. Žánrovo na pomedzí čiernej komédie a krvavého thrilleru. Severanská kvalitka s americkým nádychom. ()

AndrewNewman

Výborný akčný ale komorný triler, vo veľkom sa inšpirujúci tým najlepším od Tarantina. Nóri hlavne presne vychytávajú bizarnosť chovania sa postáv a to sa mi na tom veľmi páči. Ale najväčšia bomba, bol ten afroameričan v úlohe Larsa na konci....Súčasný Hollywood si tento joke určite zaslúžil! ()

wowylgu313

Takhle ... Takové tři a půl hvězdy to dá. Těch 65-70% no. Nápad to byl zajímavý, Vzhledem k tomu že čekáte válku manželů a nakonec se z toho stane úplně jiná válka. Svoje tempo to mělo, pozornost to rozhodně udrží. Co bylo nejvíc "ujetý" bylo že ti dva přežili tolik ran do obličeje že jsem si říkal zda jsou nesmrtelní nebo to byl jen účel pro podívanou. Závěr jsem čekal trochu jiný než se stal. Což bylo mírné zklamání po takové "show" ... Netuším zda se na to ještě někdy budu mít chuť podívat znova ale určitě to je zapamatovatelný filmek. ;-) rozhodně musím pochválit napsané herecké postavy, dobrý výběr, dobrý scénář. Všichni tam zapadli jak nejlépe to šlo. ()

MrFarmer

Naprostá pecka. Že Norové natočí luxusní celovečerák, kterej funguje po všech směrem a přitom si nehraje na nic víc než na kombinaci posledních 15 min z Tenkrát v Hollywoodu a reklamy na Hornbach? Paráda! ()

rigby

Film zajímavě balancuje na hranici thrilleru a parodie. Občas mi některé scény připomínaly známého ještěrkáře Klause. Nevěděl jsem, jestli mám křičet hrůzou nebo se smát. A právě tento rozpor se nakonec podepsal na mém výsledném dojmu z celého filmu, který je spíše rozpačitý. Podruhé bych se už nekoukl. ()

vandamator

Nečekal bych to, ale Netflix se pochlapil a po spoustě blamáži, vyrukoval se žhavým kandidátem na film roku. Typicky Norská depka s prvky brutální komedie, je trefa do černého a náramná zábava. ()

quido_zidle

Prvních 20 minut se to rozjíždí jen pomalu, ale pak skvělá severská jízda, bizár, masakr, vtipný!!! A u dědečkovi jízdy homomobilem jsem si smíchy málem uvcrnk...:-) ()

hony23

Lars a Lisa prožívají manželskou krizi a protože to jsou racionálně uvažující lidé, vyserou se na manželskou poradnu a odjedou spolu na chatu, každý s úmyslem zabít toho druhého. Tak jim ovšem cestu zkříží trojice mongoloidů, co utekli z lapáku a tak našemu milému páru nezbyde nic jiného, než zapomenout na staré sváry a utkat se nebezpečnými zabijáky. Tommy Wirkola už v minulosti nejednou prokázal, že dokáže zrežírovat nápaditou zabíjačku a ještě ji okořenit černočerným norským humorem. A tady mě několikrát rozesmál až k slzám svojí brutální taškařicí a kdyby z filmu vystříhal nudnější pasáže z úvodu, s čistým svědomím bych přidal i pátou hvězdu. ()