Kde raky spievajú

• Česko Kde zpívají raci (viac)

Tajomná dráma natočená podľa celosvetovo úspešného knižného bestselleru „Kde raky spievajú“ z pera spisovateľky Delie Owens, rozpráva príbeh o mladej žene Kyi, ktorú v detstve opustila celá jej rodina a až do dospelosti vyrastala sama v nebezpečných močiaroch Severnej Karoliny. Celé roky sa šírili v pokojnom mestečku Barkley Cove strašidelné historky o „Dievčati z močiara“, ktoré izolovali Kyu od miestnej komunity. Keď sa v Kyinom živote objavia dvaja mladí muži z mesta, začne sa postupne otvárať novému, neznámemu svetu. Lenže vo chvíli, keď v mestečku dôjde k vražde jedného z nich, miestna komunita ju bezdôvodne označí za hlavnú podozrivú... (Itafilm)

Ex_Machina

“Vždy mi stačilo byť súčasťou nemenného kolobehu prírody. Ako príliv a odliv”. Melancholický príbeh o jednej citlivej ženskej duši, ktorej život nebol prechádzkou ružovou záhradou. Jediné čo chcela, bola láska a slušný život. No pre všetkých bola len to podivné dievča z bažín… Vždy sa poteším, keď natrafím na kvalitný film s dobrými hercami, ktorý má dušu. ()

koty2201

Tento film ma veľmi milo prekvapil a nečakal som od toho až také dobré krimi. Dokonca to konečne bola trochu originálnejšia zápletka, postavy aj prostredie. Musím uznať že záverečná pointa ma prekvapila a nečakal som ju. Takže tým, že sa nejedná až o také klišé je plusový bod. Herečka v hlavnej úlohe podáva výkon, za ktorý by sa nehanbili ani skúsenejšie kolegyne. Film dobre kombinuje krimi, romantiku ale aj neľahký ľudský osud. A taktiež výstižne upozorňuje na odveký problém spoločnosti - predsudky. ()

Arkagas1989

V knižní komunitě dlouhou dobu probíraná kniha, která se stala bestsellerem, ale i přesto má samozřejmě dva typy táborů čtenářů - ty uchvácené a odpůrce. Původně jsem na knihu měla zálusk taky, ale když jsem včera zjistila, že raci přistáli na HBOmax, pustila jsem si prostě film. A ten mě utvrdil v tom, že knihu už rozhodně číst nebudu.  Výpravou a hereckým obsazením je to skvost. Ostatně příběh o tom, jak jedna dívka vyrůstala sama v bažině a jak byla odsuzovaná společností jen proto, že je "jiná" asi nenechá chladného nikoho, i když je to příběh strašně předvídatelný, má spoustu ale v ději a mnohdy jsou tam vážně nesmysly, ale budiž.  Vizuálnost filmu je ale to, co mu dodává úplně jiný rozměr - herecky je Kaya naprosto skvělá, ta holka prostě umí hrát a příroda močálů to už jen celé dotváří. I tak to ale není film, který by mi v hlavě utkvěl nějak víc a měla jsem nutkání pustit si ho znovu. Možná za xy let, pokud na něj nezapomenu. Takže ve finále je to takové neurazilo, nenadchlo. Vidět to v kině bych opravdu k životu nepotřebovala, narozdíl od jiných filmů :) Moje hodnocení: 7/10 ()

kubas369

5/10. Chtěl jsem vystoupit ze své komfortní zóny a podívat se na něco, kde nejsem rozhodně cílovka a podle toho píšu svůj názor, brát proto s rezervou. Kde zpívají raci je zdlouhavá a hlavně uprostřed nudná romanťarna s troškou dramatu o holce z bažiny, kde ta bažina a hlavně vztah hlavní hrdinky k ní je jediná věc, která je zajímavá a vybočuje z řady. Jinak vše ostatní je na úrovni průměrného televizního filmu. ()

RafaKrakal

Obvykle mě filmy s takto rozvláčným tempem nudí, ale Kde zpívají raci byla výjimka. Nádherně vykreslené prostředí drsné Severní Karolíny, na pozadí toho soudní proces, který do poslední chvíle není jasné jak dopadne a překvapivý závěr, který dodává filmu ono pověstné "koření". Vše navíc okořeněno dobrým hereckým výkonem Daisy Edgar Jones. Za mě až na drobné logické nesrovnalosti povedená podívaná a určitě doporučuji. ()

Tominni

Příběh opuštěné dívky, která sama vyrůstala v mokřinách Severní Karolíny. Její srážky s ostatními lidmi, nepochopení, ale i láska a nakonec i solidní krimi. Za mě velmi povedený snímek, který ještě umocní samotný závěr, po kterém je o čem přemýšlet. ()

mata77

Je to jedna z tých oddychových drám, ktoré neurazia. Námet obsahuje rôzne spoločenské klišé a postavy sú až nadmieru zromantizované. Hlavná hrdinka žije a čerpá obživu z bažín, obklopená samotou, jej osobnosť je definovaná zákonmi prírody, ktoré v tomto magickom svete spoznala. Táto snová časť príbehu predstavuje jeho mysterióznosť, pretože v reálnom svete by takto neprežila. ()

natalie15

Páčilo sa mi to. Malo to zaujímavý a napínavý príbeh, ale najmä nádherný vizuál. Nazvala by som tento film slovom krásny. Krásna príroda, skvelo nasnímaná, zaujímavé lokácie a pekní herci. Samozrejme, všetko to pôsobí potom mierne rozprávkovým dojmom, ale mne to nevadilo. Hlavná hrdinka mi bola sympatická, pretože navzdory všetkým krivdám dokázala prežiť tam a tak, akoby väčšina ľudí neprežila. Musím pochváliť aj soundtrack, ktorý mimoriadne zapasoval do celkovej atmosféry filmu a pochváliť predstaviteľku, ktorá stvárnila Kyu, Diasy Edgar Jones, pretože z nej vyžarovala krehkosť, jemnosť a plachosť, ale zároveň aj vnútorná sila. Posledné rozuzlenie prináša otázky, ktoré si divák kladie, o vine a nevine, o spravodlivosti, o tom, či je vôbec možné ospravedlniť vraždu. Veta, ktorá ma najviac zaujala bola Každá bytosť spraví všetko pre to, aby prežila. 80%.  ()

Elessar.

Knižka sa čítala velice dobre, malo to svoju močiarsku atmošku, niečo ako zabiť vtáčka ale trochu inak. Film je proste film, plus za pekne spravenú krajinku a domeček. Vykuchaná predloha no. PS: tá holka je na dievča ktorému všetci hovoria aké je škaredé a zdivené je moc pekná a čistá ()

blondboss

Knižná predloha pretavená do umne a atmosfericky bezchybne spracovaného snímku, ktorý mnohých prekvapí v pozitívnom slova zmysle. Prekvapí ich hlavne už spomínanou mysterióznou atmosférou, ktorá tomuto filmu dáva istý punc výnimočnosti a ktorá zároveň krásne ukazuje stret divočiny s potupenou a predsudkami skazenou civilizáciou. Daisy Edgar-Jones zaujímavou voľbou. Celkovo u mňa prekvapenie roka, ktorému musím pridať aj tú štvrtú hviezdičku, aj keď žánrovo to nie je veľmi pre mňa. 70 % ()

xxmurphyxx

Spokojnosť. Knihu som nečítal, tak porovnávanie si odpustím. A na to, že drvivá väčšina romantických filmov ide mimo mňa som bol naozaj veľmi príjemne prekvapený. Veľmi tomu pomáha mimo pekného príbehu perfektne zvolený výber hercov, kde by som nemenil asi ani jedného. Dlho som nevidel film s tak dobre zvoleným obsadením. Navyše tam nebol žiaden slabší článok a každý hral, čo mal. Atmosféra bola po celú dobu zvláštne melancholická a hrejivá zároveň, škoda, že sa nedá hodnotiť aj polovičnými hviezdami, toto je niekde medzi tri a štyri, tri a pol. ()

Iktus

Je to furt na stejný brdo tyhle filmy. Ať je to ze střední nebo z močálu. Zlomené srdce si zahojim s kokotem a domrdam si život. Nicméně to prostředí baziny a fajn herečka udělaly své. A do toho dávka zmrdství od fotra až po toho vyjebance kterému škoda že nedali prostor ve scéně kde ho na sračky rve aligator nám to ostře okořenili. ()

Lewaso

Škoda, že nejsem verbal. Asi bych ten film popsal mnoha zajímavými a neznámými slovy. Navíc bych určitě sepsul ty ploché a woodyallenovsky teoretické pseudokavárenské rozbory s nekonečnými vývody. Nicméně ten film je o tom, že někdo žije jinak, než společnost žádá. A problém je nasnadě – ať jde o USA, Čínu, Rusko, případně naši rodnou vlast. Ten film je o svobodě a o tom, jak je kruté si ji udržet. Navzdory estabilishmentu. ()

Drozdo57

Dobre natočená romantická dráma zo zaujímavého prostredia. Tak ako to bolo postupne vystavané do seba do konca pekne zapadne ako skladačka. Je to lepší film, keď sa nad ním trochu zamyslím. Daisy je výborná. Rolu utrápenej samotárky zvládla skvele a ja sa teším na nejakú jej ďalšiu rolu. Filmy ako je tento mi dávajú nádej, že aj v dnešnej dobe sa dajú točiť dobré jednoduché filmy. ()

Lina

Zvláštní. Dívenka, co sama vyrůstá v bažině, přežije, a přitom z ní není úplný asociál. Dokonce se s pomocí jednoho přítele dokáže vzdělat tak, že se stane kvalifikovanou přírodovědkyní. Bažiny nasnímané tak nádherně, že vypadají jako zahrada, nikde žádný komár, špína jen občas. Chvíli to vypadalo na konec jako z pohádky (naštěstí nebyl). Herečka ovšem skvělá, věřila jsem jí vlastně všechno. Krásné kresby, doplňující na závěr i titulky. Rozhodně nejde o průměrný snímek. Má neobvyklou atmosféru, proto by bylo hodně nespravedlivé házet ho do obyčejné tříhvězdičkové kategorie, ty čtyři si zaslouží. ()

Facerr

Dlouho jsem okolo toho obšlapoval, než jsem se do toho pustil a .... milé překvápko. Doslova srdcovka, která dokáže dojmout a nadchnout. Na to, že romantiku a dojáky nemusím, tak tohle super. Výborně vystavený příběh je mixovaný se soudním dramatem a pecka koncem. ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů