Štvorica podnikavých „Krotiteľov" - Dr. Peter Venkman (Bill Murray), Dr. Raymond Stantz (Dan Aykroyd), Dr. Egon Spengler (Harold Ramis) a Winston Zeddemore (Ernie Hudson) - je s odstupom času užitočná azda už len pre deti predškolského veku, ktorým rozprávajú strašidelné historky o chytaní duchov a spievajú im svoje pesničky. Pred totálnym bankrotom môže priateľov zachrániť iba nová zákazka. Lenže nikto ich už nepotrebuje a nikto ich neberie vážne. To všetko však iba do chvíle, kým sa v meste opäť objaví čudesný sliz, živiaci sa zlou náladou! Majú zlikvidovať jednu z najnebezpečnejších nadprirodzených bytostí - karpatského ducha - a zároveň zbaviť mesto odporného ružového slizu, šíriaceho sa kanalizáciou, a ohrozujúceho newyorské domácnosti. Len oni, ako naslovovzatí odborníci na dolapenie duchov a vecí nadprirodzených, sa mu totiž dokážu postaviť... (TV Dajto)

draxxi

Jsem bohuzel ve veku, kdy jsem zazil ve svych osmnacti premieru, a byl jsem samozrejme nadseny. Jen malinko min nez pri jednicce, ale porad super bijak. Ted o tricet let pozdeji jsem na to koukal s dcerou a musim rict, ze jsme se skvele bavili oba. 18/3/2020 85% ()

FauSSt

Komickejsi, strasidelnejsi ako jednotka a zato treba podakovavat postrachu Karpatska a metle Moldavie....Obraz Viga Karpatskeho zdobi moju obyvacku🖤....este jedna vec ktora urobila tuto komediu dokonalu v mojich ociach a to je povodny cesky kino dabing....je dokonaly!!! ()

Metuje

První polovinu filmu jsem byl "nadšenej", že pokračování je opravdu lepší a zaslouží si alespoň 3 hvězdičky, ale ve druhé polovině mě už film začal dost nudit. Efekty byly o poznání lepší, stále ale z dnešního pohledu velmi zastaralé a spíše už směšné. Možná by mi vyhovovala forma filmu, která naplňovala první polovinu, kde nebyly téměř žádné efekty a jelo se spíš na příběh. Příběh je tady určitě lepší než v 1. díle, to samé vtipy, ty jsou taky vtipnější. Celkově ale stále nemohu dát více, než 2*. ()

Bragi66

Vývar z vývaru. Velkým handycapem je tady herecké přehrávání Sigourney Weaver, kterou neuchladí ani stoický humor, jak ho umí zahrát Bill Murray. To raději doporučím třeba vynikající film s ním: Na Hromnice o den více (1993). ()

Thalin

I když mě jednička baví, tak dvojku jsem měla vždy o fous raději. Přijde mi o trošku zábavnější a akčnější. Je to taková hravá duchařina, která zkrátka pořád i po letech dost dobře pobaví. ()

Destoroyah

Druhé pokračovanie tejto kultovej klasiky určite neurobilo hanbu originálu no bohužiaľ jeho kvalít nedosahuje. Svižné, humorné a čo sa týka hororovej atmosféry tak musím povedať že tej je tu oveľa viacej ako v jednotke. Humor taktiež neomrzí no je vidieť menší úpadok. Chémia medzi hlavnými postavami stále funguje a vidím že herci si svoje role užívali. Musím pochváliť takisto aj prepracovaný a zaujímavý príbeh ktorý ma nenudil ani jedinú sekundu. Atmosféra geniálna, humor podarený a hlavne je tu viacej duchov. HODNOTENIE: 7/10 ()

Jrk

Stejne jako u jedničky jsem se velmi dobře bavil. Navíc tím že přibraly do party dalšího to má zase štávu a pochodující socha svobody mi utkvěla v paměti dodnes. Velmi povedený film, zvlášt na svou dobu. ()

PRASÁK

Po pěti letech se opět sešli a určitě ne naposled. Konkrétně Dr. Peter Venkman (Bill Murray), Dr. Raymond Stantz (Dan Aykroyd), Dr. Egon Spengler (Harold Ramis) a Dana Barrett (Sigourney Weaver) s miminkem, aby znovu vyrazili do útoku proti strašidlům v New Yorku, proti zlu, které se skrývá v perleťově růžovém slizu, jenž v kanalizaci protéká pod městem. Jejich boj, který dostal název "Krotitelé duchů II", řídil z režisérské stoličky Ivan Reitman a opět prokázal svou zručnost v tom, jak diváka pobavit i malinko postrašit. Myslím si, že "dvojka" je stejně tak dobře udělaná jako "jednička". Jde o to, že u tohoto filmu se dá příjemně relaxovat a nechat se bavit událostmi, jenž se nám odehrávají před očima. Pro ústřední melodii na singl nebyla z této komedie tentokrát vybrána "Ghostbusters", se kterou v létě 1984 celosvětově zabodoval Ray Parker Jr., ale píseň "On Our Own", s níž se v létě 1989 v hitparádách blýsknul americký zpěvák Bobby Brown. Ten je známý hlavně díky svým dávným "houstonským" zvykům. ()

Muad

Oba díly mám rád nejenom proto, že jsem to v dětství na VHSkách sjížděl snad každý týden, ale protože když se na to podívám teď, tak mě to baví úplně stějně, jako za mlada a to už je teda co říct. Pochybuju, že tohle bude moct říct někdo za dvacet let o dnešním mainstreamu. ()

Breeg

Stejně, jako jednička se mi také dvojka líbila. Nevidím žádný úpadek. Pro mě zde vše funguje, jako v prvním díle. ()