Odseděla si svoje, ale lidi jí minulost neodpustí. Teď chce napravit svoje chyby, a tak se pustí do pátrání po sestře, kterou opustila. (Netflix)

rublik05

Řádně hutné a deprimující drama, až nepříjemně realistické, kterému vévodí fenomenální výkon Sandry Bullock, jejíž herecký projev je opravdu neskutečný. Emoce až na dřeň, atmosféra by se dala krájet, postupná gradace děje, zvraty, vše podpořeno vynikajícím soundtrackem, jo, tohle se Netflixu fakt povedlo. Jediné co mi vadilo, tak asi to nevyužití vedlejších postav, které jsou rovněž skvěle napsané a zahrané. Klobouk dolů, jestli lze za poslední dobu z Netflixu něco doporučit, tak jednoznačně tohle nadmíru povedené drama. Pokud mu dáte šanci, podle mě neprohloupíte a budete určitě spokojeni. 8/10. ()

samkko

Snažilo se to být temné, dramatické, nečekané a špinavé. No, od všeho se povedlo trochu. Sandra hraje moc dobře a přesvědčivě. V celku to jako drama ušlo, ale nic víc bych v tom nehledal. Máme tu pár momentů, které jsou až v thrillerové ráži, ale mohly by být vyhroceny o moc víc. O moc víc mohl být vyhrocený konec (jak jsem si přál), ale skončilo to až moc netflixovsky?? Fanda temných thrillerů ten konec asi moc neocení, takhle to řeknu. Ale jinak to mělo svůj styl, tempo a já se nenudil. Hodnocení: PROPERLY RATED, 7,4/10 ()

DarthFailord

Výborná Sandra Bulloc kráčící si pro Oscara, nebo jinou cenu za ženskou hlavní roli. Má to výborné momenty a několik zajímavých zvratů. Pro fajnšmejkry jsou ve filmu pak Kingpin a Punisher. 80% ()

mira.l

Ale jo, na jedno podívání může být. Sice se tam objevilo pár věcí, které jemně řečeno nejsou úplně reálně vypadající, ale viděl jsem už větší blbosti. Je teda pravda, že dívat se tu na Sandru Bullock není zrovna vrcholným estetickým zážitkem, no ale k její roli to celkem sedělo. Za několik nepravděpodobností to nakonec čtyři * nebudou, ale slušné, velmi slušné tři ... proč ne. ()

gemi

Silný příběh, který se postupně otevírá, jako když se odlupují jednotlivé vrstvy cibule. Současně je to těžké drama, na které člověk musí mít náladu. Jeden z těch filmů, kterým by bylo nespravedlivé dát tři, protože jsou skvěle natočené a zahrané, přitom je fakt s otazníkem, jestli je chce člověk vidět znovu, protože to není feel-good pohodovka k pivu po těžkém dni. ()

Likan7

Ke skvělýmu sociálnímu dramatu tu něco chybí. Všechno je tu potenciálně dobrý. Sandra je skvělá, vedlejší postavy v čele s D´Onofriem trefený, ale v posledních 20 minutách, kdy by to mělo gradovat, jsem dostal rádoby napínavý závěr, který mi byl upřímně úplně ukradený. Odhalený twist mě sice nenapadl, ale neměl na mě tak emocionální dopad, v jaký by Nora Fingscheidt doufala. I tak se jedná ale o zajímavou a talentovanou režisérku. ()

Rebeca

Ač s časovým odstupem snižuji hodnocení o * (předvídatelnost, přílišná snaha dojmout) , Sandra Bullock mě hodně (pozitivně) herecky překvapila... ()

celticek

Sandru nepovažuji za nějakou extra třídu, ale tady jí role sedla. Vlastně nemusela nic hrát, vypadala hrozně - což je paradoxně pro film dobře:) Správně hutná atmosféra, život se s hrdiny nijak nepáře, to vyhovuje mé nátuře. Líbily se mi flashbacky i konečné rozuzlení. Hlavně, že se ten konec nijak dramaticky neprotahoval. Za rok si budu složitě vzpomínat, jestli jsem to viděl. Ale mám to tak, že ocením, když ve mně vzbudí sledování emoce a to zde bylo. Příjemně nepříjemné překvapení. ()

papadoce

Áááá tak sa nám po rokoch snahy v Netflákove sfilmovatelo. Už som ani nedúfal. Niežeby to neobsahovalo nejaké tie “logické” chyby, ale oproti produkcii, ktorú pľuli doposiaľ, bola toto katedra filmariny. Slušná dráma, dosť dobre zahraná (a že to cez tú chémiu v tvári nemohlo byť jednoduché), celkom umne zrežírovaná. Mňa bavili aj herci vo vedľajších úlohách. Všetci. Mať to ostrejší koniec, nato to chcelo mať gule a tie Norika zrejme nemá, ak sa nestýka so sestrami Wachovskými samozrejme. Tak to proste skončilo tak na soplík. Viem to odpustiť. Nie je to vec pre opakovanú projekciu, ale ani stratený čas. Do toho Netflákovci, nevzdávať sa. 70 je spravodlivých. ()

BFG2000

Miluji tyhle "malé" filmy, které se nesnaží diváka obalamutit předraženými vizuálními efekty. Filmy, které jsou o ryzí filmařině. Silný příběh s perfektním scénářem, skvělé herecké výkony a dokonalá režie! To vše The Unforgivable má! Kromě perfektního vyprávění vám zůstane silný zážitek také z překvapivého a emocemi nabitého finále. Pravděpodobně nejlepší Bullock vůbec! Jestli dostala Oscara za Gravity, tak za tohle si jej zaslouží ještě mnohem více! ()

Stillborn83

Veľmi milé prekvapenie. Pozoruhodný príbeh, parádne flashbacky. A výborná Sandra Bullock. Síce nepatrí medzi moje obľúbenkyne, ale táto civilná poloha jej nesmierne svedčí. Maličká škoda záveru, ktorý je až priveľmi typický pre Američanov, ale aj tak sa Netflix (dokonca pri filme) blysol. Určite jeden z top filmov roka. ()

Ctihodný občan se vrátí

Ctihodný občan se vrátí

22.05.2022

Thriller Ctihodný občan z roku 2009 se loni v prosinci stal třetím nejsledovanějším filmem na Netflixu za čerstvě vydaným blockbusterem Red Notice a dramatem se Sandrou Bullock (Nebezpečná rychlost)… (viac)