Odseděla si svoje, ale lidi jí minulost neodpustí. Teď chce napravit svoje chyby, a tak se pustí do pátrání po sestře, kterou opustila. (Netflix)

Stillborn83

Veľmi milé prekvapenie. Pozoruhodný príbeh, parádne flashbacky. A výborná Sandra Bullock. Síce nepatrí medzi moje obľúbenkyne, ale táto civilná poloha jej nesmierne svedčí. Maličká škoda záveru, ktorý je až priveľmi typický pre Američanov, ale aj tak sa Netflix (dokonca pri filme) blysol. Určite jeden z top filmov roka. ()

Milda003

Celkem dobré, ale nic novýho.. v podstatě hned ze začátku jsem věděl jak to všechno bylo. A už jsem jen hádal mezi několika důsledky.. ()

winstonik

Variácia na Kieślowskeho tému o zločine a treste (Krátky film o zabíjaní) síce neprináša nič nového a dôveryhodnosť rozuzlenia v nej trochu trpí, tiež zápletka vzťahu dvoch bratov bola pre dejovú líniu celkom zbytočná. Okrem toho však v príbehu nič zásadné nevyruší, Sandra hrá vynikajúco a film patrí na Netflixe k tomu jednoznačne lepšiemu. ()

Ex_Machina

„Sedela som polovicu života, takže som za to už zaplatila“. Ale nie je to tak. Bush Slaterová odsúdená za vraždu šerifa zo zapadákova neďaleko Seattlu chce po 20 tich rokoch nájsť cestu za tým jediným, čo ešte v jej živote má zmysel. Nájsť svoju sestru, ktorú nedobrovoľne musela opustiť keď mala 5 rokov a opätovne sa s ňou zblížiť. Ale nebola by to najvyspelejšia krajina na zemi, keby jej to samozrejme nesťažila najviac ako sa dá. No pobyt v jednohviezdičkovom hoteli po tak dlhú dobu z človeka vymodeluje jedinca, ktorý dokáže toľkokrát vstať, koľkokrát ho zrazia na zem, len aby nakoniec dostal možnosť dosiahnuť na svoj cieľ aj napriek nepriazni osudu. ()

Dominik 261

Veľmi dobrá napínavá dráma. Príbeh zaujímavý a postupným odkrývaním minulosti sa divákovi odhaľuje pravda. Napätie sa stupňuje až do konca. Kvalitný soundtrack tomu dodáva atmosféru, ktorú dokresľuje pekná kamera. Herecké obsadenie je fajn. Nečakal som od toho filmu veľa ale nakoniec ma milo prekvapil. Jemne lepšie 4*. ()

Maniik88

Pokľudný film, ktorý postupne vyjresluje postavy, poodhaľuje minulosť a emočne graduje až k samotnému koncu. Sandra zahrala skvelo. Ale ťahá jej už na 60 a stále sa snaží hrať mladšie ročníky. A začína trochu vyzerať ako Jackson. Nuž škoda, jedna z tých, čo nezvláda stárnutie s gráciou. Dráma ako sa patrí. Film by bol super aj bez toho závera, ktorý mi prišiel trochu zbytočne vyhranený. Každopádne skvelá dráma a hlavné posolstvo filmu, "nesúď, lebo sám budeš súdený". ()

Najt

Naprosto nehorázný, drsný a silný film. Výborné postavy, skvělý scénář, paradne natočené a neskutečná Sandra Bullock, která tomu nasadila korunku. Dramatická linka je zkrátka vynikající a i když jsem měl menší obavy, tenhle film mě chytnul po 10 minutách a pustil až když se objevily závěrečné titulky. Čistokrevné drama je někdy nevyzpytatelné, ale tohle díky prvotřídnímu provedení fakt povedlo. ()

Toshio

Sandra má v obličeji ještě o něco víc botoxu než Putin, takže nehraje a ani hrát nemůže. Otázka je, proč ji do tohoto filmu obsadili. ()

Anianna

Tu německou režisérku si musím zapamatovat. Už její prvotina Narušitel systému mě zasáhla. Film V nemilosti se zaobírá jako film předešlý ztrátou rodiny. Opět ženská hrdinka, opět s přetrhanými rodinnými vazbami. Sandra Bullock zde pro ni v netypické roli propuštěné vězeňkyně hledá sestru. Jednoduchá dějová linka dává prostor psychologické stránce filmu. Role herečce vysloveně sluší, potlačuje její půvab, ale dává jí vnitřní sílu, urputnost. Jasně ji směřuje k cíli. A vy to na tváři Sandry vidíte. Hlavní hrdinka se neusmívá, v jejích očích čtete spíše tvrdost, nikoli vstřícnost nebo dokonce laskavost. Odtažitě působí o to víc, když se ztratí pod objemnou zimní bundou. Přesto s ní cítíte, fandíte jí. Exteriéry prakticky bez slunce, interiéry bez plného světla dávají vyniknout chmurné atmosféře filmu a pomáhají podtrhnout psychologii hrdinky. Výborně zahrané. A dobře vypointované! 4* ()

SAINTS

V tomto filme sa Sandra Bullock neustále mračí,vdaka tomu divák vie,že jej postava je zlý človek,ktorý urobil niečo velmi zlé.Tá zlá vec sa stala pred 20 rokmi ked zabila policajta,20 rokov  strávila vo väzení.Film sa začína prepustením Ruth z väzenia.Snaží sa pozbierať kúsky svôjho života a poskladať ích spät.V zavere dôjde na citový doják za ktorý by sa nehanbil ani Vilo Rozboril z Modreho neba. ()

Mamlas odpad!

Jako flus se unyle táhnoucí nezáživné drámíčko o ženské, co opustila vězení a hledá svou sestru. Nuda od začátku do konce. (6%) ()

frxXx

Začne sa to ako solídna sociálna dráma so zaujímavou zápletkou. Škoda, že  sa začne chovať nelogicky a vyústi do predramatizovanej blbiny. Záverečne odhalenie nebolo na škodu, ale línia dvoch bratov úplne silená. Prinajmenšom aspoň herci sa mohli prehodiť. No Netflix, nechýbalo veľa a už to skoro bolo za 4*! Aj keď sa  už obávam, že väčšie ambície tam ani nie sú... ()

Agáta

Už od poloviny mi začala vadit předvídatelnost a hlavně zavlasypřitaženost v chování hlavní i vedlejších postav… škoda ()

Sharleen

Zaujalo ma, že pôvodná anglická mini séria Unforgiven (seriál) (2009), podľa ktorej bol film natočený, má veľmi slušné recenzie, tak som si pozrela aj tú. Výsledok je, že tá americká sa mi ako celok páčila viac. Na druhej strane, v tej seriálovej Ruth veľmi presvedčivo stvárnila Suranne Jones a tiež vekovo lepšie zapadala do postavy (v tom čase cca 31-32r. Suranne), ako Sandra Bullock vo veku 50+ a povedzme si otvorene, že ani tie nepodarené plastiky jej veľmi nepomohli. Ale zas herecky to aj Sandra celkom slušne vyvážila.. kto by to povedal podľa toho, čo hrala tak zhruba 20r. dozadu, že. ()

unrocker

Člověk furt čeká kdy se to rozjede... co se začne dít... a ono to tak pomalu a pokojne plyne až člověk zjistí že mu to tempo vyhovuje a je vlastně napínavé až do konce! ()

Ctihodný občan se vrátí

Ctihodný občan se vrátí

22.05.2022

Thriller Ctihodný občan z roku 2009 se loni v prosinci stal třetím nejsledovanějším filmem na Netflixu za čerstvě vydaným blockbusterem Red Notice a dramatem se Sandrou Bullock (Nebezpečná rychlost)… (viac)