Parapsychológovia Peter Venkman (Bill Murray), Ray Stantz (Dan Aykroyd) a Egon Spengler (Harold Ramis) sa po prvý raz vo svojich životoch ocitli tvárou v tvár duchovi - a nepodarí sa im ho chytiť. Keďže vďaka tomuto neúspechu prídu o svoje miesta (vyučovali na katedre parapsychológie miestnej univerzity), rozhodnú sa skúsiť šťastie ako „krotitelia duchov na voľnej nohe"! Netrvá dlho a zavalia ich prvé nástojčivé žiadosti o pomoc: V chladničke hudobníčky Dany Barrettovej (Sigourney Weaver) sa dejú čudesné veci, z jedného z najluxusnejších hotelov mesta vyháňa hostí nenažrané slizké zelené monštrum... Paranormálne javy neustále pribúdajú! Zakrátko vedci zistia, že mocnejúca nadprirodzená energia sa zhromažďuje nad vežiakom, v ktorom býva krásna Dana - práve odtiaľ sa totiž krutý sumerský démon Zuul chystá prevziať moc nad naším svetom! (TV Dajto)

Lewaso

Tento kousek mě uvedl do filmů Ivana Reitmana - od těch chvil jsem mu věrný. Moc pěkná nadsázka promíchaná lekačkama. Humor a vtip taky nechybí a když vpochoduje na scénu Marshmellowman, není co řešit. Super. ()

Miloško

Na tú dobu neskutočný hit,ktorý som si rád pozrel aj o 24 rokov neskor.Pametám si ,vtedy som bol na tom v kine ako malý chlapec, a bol som očarený.Dnes už to nadšenie je iné.Je to klasika.S.Weaver bola neskutočne nádherná. ()

DooFooS

Jako malý jsem se u toho náramně bavil a bavím se i dnes, jen se směji na trochu jiných místech. Inteligentní komedie, kde si každý, kdo se chce zasmát, najde to své. ()

Seuata

Na svůj věk je to velice vydařené. Chtěla bych to vidět s dnešními efekty... To by bylo něco!!! Ale i tak je film něco nového, vtipného. Bylo to natočené určitě s nadsázkou a odvahou. Chvílemi mi to příjde jako parodie na filmy s duchy. Dávám 3* ()

moviepill

Ako decko som to miloval a bál som sa, ako dospelý to stále milujem...a stále sa bojím. Asi nepoznám lepšiu duchársku komédiu. :-D PLUS brilantný český dabing. "To je ten co mě voslizl..." ()

Toumyk

No tak tohle snad ani nepotřebuje komentář. Je to tak velmi dobře nejlíp podařená komedie, že zkrátka jen samotný film mluví za vše. ()

Idril

Tři hvězdičky dávám jako kompromis. Jako malé se mi film líbil, bavil mě a dost jsem se u něho nasmála. Bohužel jsem si ho nedávno pustila a už mi tak vtipný nepřipadal. ()

Rill

Já žánr "Fantasy" moc nemusím. Některé jsou dobré a zajímavé, ale tady mě to ani neohromilo, ani neoslovilo. Někdy se zasměju , a proto dávám 3 hvězdy! ()

kraeos

První díl jsem viděl naposled asi před 12 lety a myslel jsem si, že si z něj už skoro nic nepamatuju. Při sledování se mi ovšem velmi rychle vracely vzpomínky, které mi tento legendární a svérázným humorem Billa Murraye oslizlý film vryl do paměti. ()

djbarrel

Dnes už kultovní fantasy komedie, která dokáže skvěle pobavit i 27 let po svém vzniku. Animace duchů resp. monster je naprosto úžasná a vůbec nestárne. 85 % ()

krvinka56

Tak tohle je moje nejoblíbenější duchařská Sci-Fi komedie.Plusem je, že se u tohoto filmu opravdu od srdce zasmějete .Je to dobrá komedie na to, že je Americká.Je vidět že i herci si své role a hraní v tomto filmu skutečně užívají.Na dobu vzniku má film opravdu perfektní efekty.Rozumný humor plus herci tvoří dokonalou souhru a jedná se tudíž o velmi kvalitní film. ()

Hruskovice

Bill Murray byl stvořen pro komedie a v tomto filmu se to potvrzuje. Vynikající filmek a TA PÍSNIČKA pořád vám bude znít v uších :D 5/5 ()

Meow86

Naprostá smršť hlášek a vtipných dialogů: Peter Venkman: "Když se tě někdo zeptá, jestli jsi BŮH, řekni, že jo!" Nelze také opomenout chytlavý a stále populární Ghost busters theme song. ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Nálož filmových novinek a trailerů ze Super Bowlu narušila v noci z neděle na pondělí smutná zpráva. Zemřel totiž legendární režisér Ivan Reitman. Autorovi filmů jako Krotitelé duchů, Policajt ze… (viac)

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (viac)

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Když bych ohlášen reboot Krotitelů duchů s ženským obsazením, spousta fanoušků to nenesla moc dobře. Režie nového filmu se sice ujal Paul Feig, který sklízel ovace za Ženy sobě nebo loňského Špióna,… (viac)