Kapitán futuristickej vesmírnej lode, ktorého hrá charizmatický Adam Driver, stroskotá na neznámej planéte a s ním aj malé dievča (Ariana Greenblatt). Keď však začnú pozorne skúmať okolitý terén čaká ich prekvapenie. Miesto stroskotania nie je žiadna vzdialená cudzia planéta, ale Zem... pred  65 miliónmi rokov. Je to vražedné miesto a navyše sa na ňu rúti obrovský asteroid. Musia za každú cenu uniknúť katastrofe, ktorá sa neustále a  diabolsky rýchlo približuje. (Itafilm)

exe.

Ono by to vlastne ani nemusel byť zlý film, ale základné faktory, ktoré by mal obsahovať, zlyhávajú na plnej čiare a nevie sa odraziť a nájsť tú správnu koľaj, aby obsahoval aspoň nejaký náznak aspoň niečoho zaujímavého a nie hodinu a pol nudy, pretože mám taký pocit, že 65 vsadilo na náhodu, obsahuje dej, ktorý nemá ničím zaujať, slabé vyvíjanie celého filmu a aj postáv si len kope vlastný hrob ešte hlbšie pod zem a tým pádom mu dáva vyniknúť ešte menej, ako pôvodne chcelo. Nemá to nič, celému filmu chýba gradácia, napätie, vývoj, charizma,... no je toho veľa, na čom by museli ešte dosť zapracovať a 65 je dokonalým príkladom, že aj z dobrého nápadu môže vzniknúť nezaujímavý príbeh. Opäť, koncept myšlienky zaujímavý a vidieť človeka bojujúceho proti dinosaurom znie celkom fajn, až trochu bizarne, ale aspoň som čakal nejakú akciu, nejaký prekvapivý moment, ale celých 90 minút tam nie je dohromady nič, čo by dokázalo zaujať (aspoň minimálne), chýba tam dejová línia, celý film je prázdny ako toto prasiatko na peniaze a postavy sú napísané nudne a nezaujímavo, ku ktorím vôbec nič necítite a sú vám úplne ukradnuté. A jak je vôbec možné, že takýto céčkový film vôbec pustili do kín? Viem si predstaviť, že jedna polovica bola celý čas na mobile a druhá zaspala. Z celkom dobrého a zaujímavého nápadu vznikla nudná a zdĺhavá atrapa, ktorá sa vlečie a nejak sa jej nechce skončiť a viem si predstaviť, že fanúšikovia sci - fi očakávali toto a dostali veľkú... no veď viete čo. ()

Scaevola

Celou dobu jsem přemýšlel nad jediným: Proč že jsou tam ti dinosauři? Aby se snímek mohl jmenovat "65" a aby (pozor spoiler) mohl na konci spadnout opravdu velký meteorit? Nebo snad proto, aby se poměrně intimní příběh dvou ztracených duší dobře prodával? Tvůrci si možná měli odpustit zbytečné sci-fi pozlátko s nezajímavou a nepropracovanou dějovou berličkou o pravěké cizí civilizaci, a raději se zaměřit na působivé budování vztahu mezi otcem, který ztratil dceru, a dívkou, která pro změnu ztratila rodiče. O tom totiž snímek byl a veškeří dinosauři, navíc v očekávatelných scénaristických schématech, výsledek pouze rušili. ()

brasek

Podradná sci-fi zmiešaná s Jurským svetom. Tragikomédia! Atmosféra a napätie sú niekde mimo, nič v príbehu nefunguje. Zbytočný film. ()

bonovox

Podpriemerne sci-fi, po trikovej stránke ešte fajn ale čo sa týka scenára a hlavne hrozného herectva Adama Drivera…to bolo dosť utrpenie dopozerať. ()

tchempi

Je dobré vědět, že se před dávnými časy v předaleké galaxii vyvinula vyspělá civilizace, v níž se pářili bílí mimozemšťané s černými. A používali metrický systém. Zatímco Země před 65 miliony let byla děsně zoufalá a nudná, tady se pářili jen raptoři s raptory. ()

moriero

Tak jasně, že to byla levná béčková blbost. Kdo by si přečetl anotaci, pustil si to a čekal by něco jiného? Gradací děje mi to trochu připomnělo syrové finské Sisu. Tam jste taky čuměli na něco, o čem jste věděli, že je blbost, ale jak se hrdina dostával z čím dál větších sraček, tak vám zvědavost prostě nedala. A tady to bylo podobné. Mám holt rád, když se hrdinům lepí každých 5 minut smůla na paty. Ale pustil jsem si to ještě z jednoho důvodu. Osobního. Už když jsem si jako malý smrad představoval, jak nám emzáci staví pyramidy, tak jsem si říkal: ty vole, kdyby u nás přistáli v pravěku, tak by zírali, jak jsou pozemšťané velcí, šupinatí a smrtelně nebezpeční, haha. ()

Mrsina

No ty krávo. Takový masakr jsem teda nečekal. Ano, příběh je zde zcela jednoduchý, ale to zase naproti tomu vyvažují úžasné efekty (zejména to zpracování dinosaurů bylo naprosto nádherné), výrazný hudební podkres a hlavně neskutečná atmosféra, která mi místy připadala strašidelnější, než ve většině hororových filmech. Bavil jsem se u toho víc než jsem sám čekal a rozhodně tenhle film neshledávám tak špatným, jak jej zdejší procenta představují. ()

vaclav.g.kar

Adam Driver je prostě borec, každým kouskem potvrzuje že je všestranně nadaný a zvládne zahrát cokoli. Proto doufám že kariéru nezaplácá nějakým superhrdinou. Film 65 si na nic nehraje a servíruje přesně to co od něj člověk může čekat. Tj. Poctivé akční, sci-fi, lehce hororové survivor béčko s dinosaury. A ve všech aspektech film jede na jedničku. Pár lekaček střídá povedené CGI a i celkem povedené dojemné scény. Všechno v krásných lokacích prehistorické Země. Film má příjemnou hodinku a půl takže se na nic nečeká a od začátku do konce jedeme na plné otáčky. Krásných 8/10 a moc nechápu tak nízké známky ()

Pavlo

Nechápem, prečo sa viac nevyhrali s biodiverzitou. Potom by bolo aspoň na čo hovoriť UAU, bo na efektoch sa nešetrilo. Šetrilo sa na deji - jednoduchý škôlkarsky, šetrilo sa na akčných scénach, šetrilo sa na výprave,.... Je to veľká škoda, mohlo ísť o dobrý počin aspoň vizuálne a akčne, keby to spolu všetko ladilo. Takto sa to dostalo len do šedých vôd, na ktoré sa pomerne rýchlo zabúda. ()

Slepejsek odpad!

Jasně a stručně: slátanina. Naivně vyfabulovaný příběh. Mizerní herci (Driver jakoby si hrál na Keenu Reevese). Rány se hojí jako by se nechumelilo. Věci se ztrácí a zase vyskytují. Všechny cesty vedou do Říma. Kdybych si měl tipnout, řekl bych, že autoři jsou dva školáci z prvního stupně ZŠ... ()

gogo77

6,5/10 ... autenticky     ... zvlastny namet a celkom dobre prevedenie ... 65 je dobrodruzne sci-fi z tyzdna kedy Zem zasiahol meteorit a vyhladil vsetky dinosaury .... tesne predtym vsak na nasej planete stroskotala lod a v nej pilot a prezivsie dievcatko z inej neznamej planety ... pilot vie perfektne po anglicky      dievca ovlada iny jazyk ... zo stroskotanej lode sa potrebuju dostat na zachranny modul ... medzi tymito dvoma bodmi je vsak vela krvilacnych jasterov ... boj sa moze zacat ()

Armat-M41A

Scénáristické duo Tichého místa nám letos ve svém režijním počinu naservírovalo survival sci-fi 65. Velkou škodou určitě je, že význam čísla 65 byl vyzrazen v trailerech a přišel jsem tak o moment překvapení při projekci, jelikož toto číslo udává, před kolika miliony let se film odehrává. Téma vypadalo lákavě a mělo dost propriet o které se mohlo opřít, ale v každém tomto prvku nějaká podstatná substance chybí. Survival je zde jen okrajově a čekal jsem více momentů ve kterých půjde o přežití v pravém slova smyslu, jako je například oheň, obstarávání potravy a tekutin. Na toto navazuje sci-fi téma, které zde prezentují hlavně techno vychytávky, o kterých se ale nedozvíme v podstatě nic detailnějšího, což je také velká škoda. Hlavní hrdina v podání Adama Drivera je bez zásadních připomínek. Je to druh herce bez výrazného projevu a drží si svůj herecký průměr. Nicméně věřím že potenciál do budoucna určitě má. To stejné ale neplatí o Arianě Greenblatt. Ta vyloženě nesedla, jejich vztah na mě nijak emočně nefungoval a pokus o vzájemné pouto se minul účinkem. 90 minutová stopáž je slabinou a zároveň výhodou. V tak krátkém čase nestihne vyloženě nudit ale není ani moc prostoru pro větší budování atmosféry. Vizuál prezentuje dnešní standard v tomto rozpočtu a dinosauří monstra vypadají obstojně. Nějaké zapamatovatelné epické scény jsem se ale nedočkal a po měsíci už si z filmu moc pamatovat nebudu. Ve výsledku by filmu asi prospělo zveřejnění na VOD, kde by "zaplácnul" jedno sychravé víkendové odpoledne ale platit za něj v multiplexu? Nevím, nevím. Celkově slabší průměr. ()

bigmatko

ako veľký fanúšik scifi nemôžem vysloviť sklamanie. nápad bol dobrý a mal potenciál na dynamiku akcie a to že sme dostali akýsi rodinný escape movie mi v konečnom dôsledku ani nevadil. koncept existencie civilizácie, ktorá sa presúva galaxiami by mohol byť podkladom na rozšírenie príbehu a možno by to bolo aj viac scifi. ()

Baru.Class

Celkem příjemný překvapení! Hodně zajímavej příběh, kterej se tváří jako sci-fi, nicméně nás zavede na zemi do doby dinosaurů, a to teda cca 65mil let zpátky. Efekty sou povedený, děj odsejpá a příjemně se na všechno kouká. Adam je cool, holka celkem taky (což je ode mě pochvala, jelikož mam většinou dost problém s dštskejma hercema). Co mi došlo až po dokoukání celýho filmu je, že se vlastně díváme jenom na dvě postavy, rep dva charaktery a naprosto to stačí. Netřeba dvě stovky komparzistů. Tahle celkem zajímavost dodává na intimitě a absolutně perfektně doplňuje myšlenku filmu. Takže za mě dobrý sci-fi, na který se klidně podívám ještě jednou. ()

Chicharron

Nemohu si pomoci, ale přišlo mi to jako epizodka vytržená z kontextu Star Treku nebo Star Wars...příliš zkratkovité, příliš nedotažené (při takové high-tech výbavě s sebou astronaut  nemá žádný průzkumný dron/robota???WTF??? Nebyly love na nákup drona z Aliexpresu???) než se člověk stačí rozkoukat je konec... Nicméně Adam Driver je tady dobrej, ale s tím T-Rexem už jděte do pr.... ()

nikhaj

Musim uznat akcia tam je, aj mzslienka, cestovanie vesmirom a casom nas moze akoze dostat do casu zeme  Big Bangu_ alebo to bola ina planeta s podobnym osudom...neviem ale dinosaury su tu tymi alienmi ale skor mi to prislo ze ich lod havarovala nahodne takze to uz by bolo nepravdepodobne na zem. Zbrane a vybavicka fajn trochu nepresvedcive tie boje a uteky. Idealna dlzka ze sa to da schrumknut na posed ()

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Scenáristům Scottu Beckovi a Bryanu Woodsovi se v roce 2018 podařilo výrazně prorazit díky úspěšnému a chválenému Tichému místu a letos poslali do kin nejen svůj společný režijní počin pod názvem 65,… (viac)