Kapitán futuristickej vesmírnej lode, ktorého hrá charizmatický Adam Driver, stroskotá na neznámej planéte a s ním aj malé dievča (Ariana Greenblatt). Keď však začnú pozorne skúmať okolitý terén čaká ich prekvapenie. Miesto stroskotania nie je žiadna vzdialená cudzia planéta, ale Zem... pred  65 miliónmi rokov. Je to vražedné miesto a navyše sa na ňu rúti obrovský asteroid. Musia za každú cenu uniknúť katastrofe, ktorá sa neustále a  diabolsky rýchlo približuje. (Itafilm)

tkey

Na nizkonakladovku dobrý, finále si opravdu nechali na finále, vizuály dobrý, priseraci taky, kdyby trochu ubrali na teen nesmyslech, tak by to bylo i na vyšší hodnocení, takhle na 3 hvězdy, ale vzhledem k tomu, že tomu tady dávají 50 procent, tak dám 4, páč 50 si to nezaslouží. ()

DoubleJack

Film, který přinesl dva zásadní postřehy: Adam Driver fakt neumí hrát a i po 25 letech (!) meteorit z Armageddonu vypadá mnohem víc cool než zde. 65 příliš neřeší začátek filmu, rychle odbyde seznámení s postavou a její (asi) motivaci a než se nadějete, už pobíhá mezi dinosaury. S přibývajícím časem začíná děj představovat generické nápady, které ve výsledku ale jen brzdí hlavní postavu od cíle, aniž by představovaly skutečnou výzvu nebo překážku. Tím pádem o postavy nemáte nikdy strach a větší napětí prožijete při čekání na autobus dle jízdního řádu. Film trestuhodně promrhává příležitosti budování vztahu mezi hlavními postavami a vše se zdá tím pádem povrchové a dějově odfláknuté. O kvalitě kulis a CGI raději pomlčím, nechci znovu brečet. Dvě hvězdičky jen kvůli nápadu a že jsem fanoušek žánru. ()

TR4XY_CZ

Pozor, pozor! Zdejší milovník dinosaurů opět zasahuje a všechny vás nasere svým pozitivním názorem! Scénáristé Tichého Místa si totiž připravili další skvělou jednohubku a díky produkci Sam Raimiho dokázali skvěle zrežírovat tento pořádný dino-nářez. Sice se jim tentokrát nepovedlo napsat něco tak originálního jako tenkrát s panem Krasinskim a místo toho vytvořili dost jednoduchý a prostý příběh s dost předvídatelným koncem. To jim ale nezabránilo to téměř perfektně natočit se skvělou, dynamicky dravou kamerou a krásným nasvícením a vizuálem. Povedlo se jim také vytvořit pořádně temnou a místy i trochu hororovou atmosféru s pár jump-scarama doprovázenou dobře zvládnutou akcí. Hlavní postavy mají dostatečně fungující emoční jádro a Adam Driver opět válí. Co mě ale potěšilo asi nejvíc je, že se ten člověk, co stál za designem dinosaurů, chytl za hlavu a řekl si: "srát na T-Rexe a Velociraptory!", a ve filmu díky tomu uvidíte dinouše, se kterými jste se ještě nejspíš nikde nesetkali, neboť možná ani takový nikdy neexistovali. Taky tady čtu, že je film absolutně bez nápadů, ale co jste sakra u filmu jako je tenhleten čekali? Že se Adam začne houpat po stromech jako Tarzan a bude zabíjet dinosaury holýma rukama? Pár nápadů se tu přece jen najde, např. Millsovo vybavení obsahovalo zajímavé pomůcky, a to úplně stačí. Hodnocení 8/10 PS: Ještě musím vypíchnout to nádherně zpracované pozadí na konci filmu během titulků. ()

Kebabkony

Po jurském parku a světě jsem ani nedoufal, že přijde film, kde budou dinosauři. Ovšem jsem se spletl a je tady sci-fi s Adamem Driverem v hlavní roli. Asi největší problém je, že film je strašně moc předvídatelný, ale občasné jumpscary umí překvapit. Na rozdíl od třetího Jurského světa tu dinosauři působí jako přemýšlející tvorové u kterých nestačí zvednout ruku a čekat, že je ochočíte. A fakt působí jako hrozba, která vás chce jednoduše spapkat. Kdyby to mělo o nějakých 20 minut déle, tak si myslím, že to filmu jenom prospěje a nebude to působit tak uspěchaně jako to, co jsme dostali. Jako jednohubka to funguje dobře. 5,5/10 ()

Dixieboy

Zajímavý nápad, u kterého to taky skončilo. Velmi strohý příběh, hezká příroda (občas s pocitem, že se to natáčelo na Jesenicku s lesy zdecimovanými kůrovcem) a naprosto zcestní dinosauři, kteří snad byli vytvořeni na tripu. Jedna hvězda za výpravu. Zbytek nestojí ani za řeč. ()

DonBraso

Začátek začne, že se zřítí vesmírná loď a říkáte si to bude jak Predátor. Bohužel film si nedokáže tristně držet tempo, ač o tom rozhodně ví. Zbytečně nechává Adama "Ovladače" hnít v jeho minulosti o jeho dcerce, kde ty flashbacky se rvou celým filmem. Nevím proč by pilot co potká jednu holku co přežila si měl najít vztah tímto způsobem jak se nám tvůci snaží naznačit. Ale dejme tomu, scénář je tuctovej a tak čekáte hlavně akci a pár těch dinosaurů. Přesně dostáváte to co čekáte. Nejdřív náznaky a pak to pořádný na konec. Jasně, triky možná nejsou z best, ale bohatě stačí a Mills s jednou zbraní a granáty to občas vystřílí,aby se mohl z té prdele dostat pryč a pokud možno i s Koa, která ztratila taky rodiče. Dávkování akce rozhodně není špatné, jen by jí člověk čekal více velkolepěji. Hlavně si to říkáte na samotným konci. Co se musí nechat, že lekačky fungují skvěle. Nejspíš producent Sam Raimi si řekl svoje:) Velký potenciál, který bohužel natočil něco s ještěrama a nejspíš to vědělo i studio Universal. Samozřejmě blbost když jste někde v éře dinosaurů s pulsní puškou a hromadou udělátek, ale je to zase sci-fi. Stopáž udělala hodně, protože i v těch momentech sbližování dvou postav je i mírná zívačka a jediný co mě vzbudilo v prázdném sále kina byla zima. Kurva proč tam je vždycky taková zima :) ()

cerdax2

Pohadkovy pribeh o tom jak Adam k magickemu udelatku prisel. Udelatku, co umi zjistit polohu ve vesmiru, vzdalenost k viditelnemu i neviditelnemu objektu a podobne. Jinak je to nuda o "uteku" ze Zeme plne -sauru plna nelogicnosti, usita horkou jehlou s ridkymi stehy. 35% ()

mata77

Tento príbeh je určitým spôsobom originálne neoriginálny ale aj tak prináša trochu iný pohľad na udalosti, ktoré sa odohrali na Zemi a jej históriu. V konečnom dôsledku bol ale tento zaujímavý potenciál filmu premrhaný hneď na začiatku, kedy tvorcovia hlavnú zápletku stručne vysvetlili v úvodných titulkoch. Povedala som si, ok, toto predsa nebude tak jednoduché a moje očakávania sa ešte zvýšili. To, čo nasledovalo sa nedá opísať inak, ako sklamanie z nepríjemného prekvapenia. Dej ponúkol jednoduchú priamočiaru linku, bez akýchkoľvek zvratov alebo gradácie napätia. Práve naopak, čím bližšie bol koniec, tým viac mi bolo jasné, že scenár im to tam celé kazí a už sa s tým nedá nič robiť. Charizmatický Adam Driver je fajn herec a svoju postavu doplnil aj o očividné armádne zručnosti. Na jeho pohyb v teréne bola radosť pozerať. Príjemným doplnením a určite lákadlom na film, boli aj lokácie, na ktorých sa natáčalo. Práve tie asi najviac predviedli film v lepšom svetle a zavše zachraňovali od obrazu lacného béčka. Je dosť ťažké opísať viac dojmov bez toho, aby som neprezradila dej, preto nakoniec dodám toľko, že aj napriek slabému scenáru, to čo mi vo filme chýbalo najviac, boli nakoniec hlbšie emócie postáv, ktoré by síce do filmu vniesli prvky drámy, to by ale nemuselo byť na škodu. Pozn.: Popis obsahu filmu hore je zavádzajúci. ()

smarkus

Je to čisté béčko a zaslúži si o pár percent viac. Inak je to veľmi predvídateľné a sledovaní vás napadne, že to premhalo potenciál. Zaujímavý nápad ostal nevyužitý,je to vlastne len pobehovanie po lese s dinosaurami. ()

CZRohlik

Už na první pohled Béčkovej film s celkem velkým potenciálem, kterej ale ani z dálky nenaplnil. Odmítám uznat, že by se ve filmu objevili nějací dinosauři, protože to ani za hovno žádnýho nepřipomínalo (jako sorry, ale proč T-Rex běhá po čtyřech? už i Jurskej Park to má přesnější). Taky bych tomu ani neříkal thriller, spíš to jen sází na debilní lekačky a to je tak nějak všechno. Příběh je primitivní a předvídatelnej, ale co musím uznat je, že se napříč filmem objevili i nějaký emoce, který docela dobře fungovali a dokonce jsem si i 2x pousmál. Abych tomu nekřivdil tak ještě vyzdvihnu efekty a hudbu, který na poměry samotnýho filmu ještě ušli... Doporučil bych u filmu vypnout mozek, ale nevím jestli to pomůže... 4,5/10 ()

Facerr

Velká pecka a skvělé, byť minimalistické obsazení. Děj se nikde nezasekává a milovníci pravěkých potvor si užijí (i když v menší míře) slušných scének. ()

wallax

Film o 4 hercoch(!), 1 kaskadérovi a 1 koordinátorovi kaskadérov...a asi 300 animátoroch. Adam Driver si môže s kľudom podať ruku s Willom Smithom...obaja hrali v podobne nudnej pitchovine. Premýšľam čo viac napísať...ale skutočne mi nič nenapadá...snáď len, že som radšej mohol spať a nie pozerať tento prázdny výplach. A este teda toto: ten pokafraný After Earth bol nie len krajšie natočený ale bol aj pútavejší. ()

xxmurphyxx

Milujem dinosaury, ale toto fúúúúúúúúúúúúúúúúú. Tu sa muselo strihať o stošesť. Neskutočne rozbité tempo so scénami pozliepanými do seba halabala. Nič moc sa tu ani nedeje, všade samá vata, sem tam sa mihne nejaký mlok alebo jašterica a na konci si dá Adam do huby s mega jaštericou, dvomi vlastne a celé to ukončí meteorit. ()

wowylgu313

V roce 2000 by jsem napsal .. Juuu moc pěkný film! To se opravdu povedlo. Jenže tento rok už je dávno pryč... Za obsazení dávám bod nahoru. Hodnotím 45-50% , ono by to nebylo vůbec tak zlé. Jen to prostě bohužel je až moc jednotvárný a místy nudný. Dinosauři se pohybovali i vypadali lépe i v prvním původním Jurském Parku. Citově proložený prolog zde neměl absolutně žádný význam v probíhajícím příběhu. Bylo fajn vidět obří meteorit a vyhubení "dinosaurů" i když v takové "money easy version" Herecký výkony u obou dvou postav dostatečný, jako celek se na to i docela fajn koukalo ale chyběla tomu šťáva. ()

j.sorensen

Vsadim se, že kdyby to hrál opravdovej Keanu a ne jen jeho dvojník, mělo by to krásných 75%, který si to zaslouží. Jenže jste tlupa pokryteckých kreténů, tak ne... ()

Mamutol

Není to sci-fi thriller, ale sci-fi dobrodružný film pro děti 10+ a mládež. Pro dospěláky je to spíše nudná okoukaná záležitost nevalné kvality. Holt málo peněz, ale spíš si myslím, že se režie měl chopit někdo schopnější, než-li ti dva scénáristé. Pobíhání po lese mezi dinosaury v tomhle provedení už nikoho nezajímá. ()

Unterschleif

Film pre 12 ročných na sobotňajšie dopoludnie. To, že je film na Netflixe 6 mesiacov po premiére hovorí za všetko. Pekné kulisy a príšerky, ale inak hlúpe a predvídateľné. ()

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Scenáristům Scottu Beckovi a Bryanu Woodsovi se v roce 2018 podařilo výrazně prorazit díky úspěšnému a chválenému Tichému místu a letos poslali do kin nejen svůj společný režijní počin pod názvem 65,… (viac)