Kapitán futuristickej vesmírnej lode, ktorého hrá charizmatický Adam Driver, stroskotá na neznámej planéte a s ním aj malé dievča (Ariana Greenblatt). Keď však začnú pozorne skúmať okolitý terén čaká ich prekvapenie. Miesto stroskotania nie je žiadna vzdialená cudzia planéta, ale Zem... pred  65 miliónmi rokov. Je to vražedné miesto a navyše sa na ňu rúti obrovský asteroid. Musia za každú cenu uniknúť katastrofe, ktorá sa neustále a  diabolsky rýchlo približuje. (Itafilm)

Borec_z_Ovy

Podle traileru jsem čekal nic moc...spíš nic. Ale.....přece jen něco málo jsem dostal. Dobře, tak nejprve co je na tomhle filmu fajn, je především A.Driver, který mě stále víc a víc baví a na to, jaký je to nee moc vzhledný herec, ale o to je víc talentovaný a charismatický. Jeho dětská sekundatka taky nebyla hejhorší a podle mého má v budoucnu velký herecký potenciál (dost mi připomínala Zendayu). Scénář nebyl bůhví co, ale těch 93 minut rozhodně zabaví. No a teď ty mínusy. Kdo by čekal stajl Jurský Prak, tak bude zklamán, protože až na pár záběrů nějakých těch dinosaurů a prehistorického hmyzu je to jen o nejrychlejší cestě z bodu A do bodu B kvůli řítícímu se asteroidu na matičku zemi (všichni víme co se pak stalo...), kde to sem tam při téhle tůře podklouzne, zlomí se pod někým větev, uvízne v bahně nebo křupne v rameni. Takže jo, já s tím neměl problém. ()

LEFTFLANK

Mne len vŕta v hlave; ako to, že v dnešnej dobe, keď sa robia poriadky nielen vo filmových štúdiách ale aj na streamovacích službách niekto dá peniaze a odsúhlasí projekt akým je 65. Vyslovene to nie je sračka, ale bieda nevídaná určite. Ten scenár aj niekto čítal? Navyše upodozrievam Drivera, že si ide na pol plynu, lebo výkon to bol hrozný. Niečo v štýle Jared Leto is free. Už pred premiérou a po traileroch boli ohlasy, že toto v kinách bude fail a zjavne nebolo treba vešteckej gule. Kto vôbec očakával nadšenie? po roku nie zrovna vydarenom završení trilógie Jurského sveta a šablonovitej vykrádačky kde-čoho (úvod havárie taký mix Pitch Black a Passengers) čo by som chcel vidieť skôr ako toto. Ísť na to do kina? radšej peniaze pošlite hospicu apod. a ušetríte chvalabohu za stopáž len 1 a pol hoďky. 3/10. ()

Argocz

Jako upřímně z těch recenzí jsem si myslel že to bude mnohem horší. Určitě to má svoje chyby ale pro mě to bylo okay. Pokud máte rádi dinosaury a scifi tak bych to zkusil ale neočekávejte něco úplně úžasného a originálního. ()

bycer

Musím dát místnímu hodnocení za pravdu. Tenhle film měl potenciál a úplně to produkce pohnojila. Celé mi to přišlo jako náhodný generátor scén z filmů Lost in space (1998) a Jurské parky XYZ. Mnoho nelogičností. Smutná kamera, zoufalý střih a mnoho mnoho wtf. ()

momomoo22

Ako škoda, ale ten popisok k filmu prezrádza to najzaujímavejšie z celého  filmu....Nečítala som, tak to bolo aspoň  prekvapenie. Hlavný hrdina havaruje s loďou a s ním prežije jedno malé dievča,ktoré nevie jeho jazyk. Tak si viete predstaviť aké zábavné to je na plátne, kde sú len dve postavy...Zo začiatku  sa nič  moc nedeje a až  na konci sa niečoho  dočkáme. Na to aky to mohlo mať potenciál,  tak je to slabý odvar. Efekty sa daju. Ale nakoniec film pôsobí ako televízny. Mladá herečka fajn aj Driver v pohode, ale scenar nebol dobrý. ()

Nellaron

Štvrtú hviezdu dávam na truc, lebo film nie je zďaleka prepadákom na 50%. Ide o solídny akčný počin, ktorého úvod sa podobá na Votrelčiu sériu. Niečo sa poserie na vesmírnej lodi, John Wick (pardon, Adam Driver) pristáva na “neznámej” planéte. Tam môže čakať hocičo, v tomto prípade to sú obrie jaštery. Dobrý námet, ktorý poteší každého nadšenca Jurských parkov. Veď kde inde možno vidieť dinosaurov v kvalitnom prevedení okrem značky Jurassic, alebo v Jacksonovom King Kingovi? Veľmi potešila dusná, až hororová atmosféra v jaskynnom komplexe a pekne nadávkované komediálne prvky. Problémom je priamočiary a jednoduchý scenár, ktorý ničím neprekvapí. Ide sa z miesta A do miesta B, pričom na tejto ceste hlavných hrdinov postretne zopár problémov. No a vadil mi zbrklý koniec. Kľudne mohli natiahnuť stopáž o 15 minút a s koncom sa vyhrať viac. Takto bol záver odfláknutý a dosť pokazil dojem z celého filmu. ()

LordDarkstar

Dobrý námět ale děj filmu je předvídatelný. Ovšem vizuál je pěkně zpracovaný, kosmická loď a Millsovo vybavení je asi jediné co drží film alespoň v průměrném hodnocení. Mimochodem celé mi to trochu připomíná film "Po zániku Země" tím dějem. 55% ()

Hexx

A to jsem se tak těšil! Z traileru sálala silná podívaná a místo toho jsme dostali co? Vesměs nudu, vyčpělost. Chybělo tomu totálně všechno, aby to bylo super a šmakulózní. Velká škoda, není všechno zlato, co se třpytí. ()

griso

Film o jednom mužovi, jednom dievčati a pár nasratých dinosaurov. Od prvej minúty príjemné sci-fi s prechodom do temnej atmosféry, zábavne a plynulo odsýpa. Svojou atmosférou pripomína pokus o priblíženie sa niektorým kultovým sci-fi jednotkám, ale to by tam nesmeli byť krátke "cukríkové" vsuvky. Celkovo + * za gejzíry, scénu v jaskyni a vynechanie dnes tak preferovaného "digitálneho mrdníku". - * za  trápne vylovenie z bahna a absenciu aspoň dvoch záberov na nejaké to masívne stádo dlhokrkých bylinožravých napr. Argentinosaurov v rovnako zvládnutom prevedení, ako u nasratých mäsožravých kolegov. Inak na parádu, mňam do p...... ()

Caesarion

Už z Traileru jasná malina. Jisté napětí tu nechybí. Dlouhé to bylo tak akorát aby to příliš nebolelo, ale od kandidáta na průser roku se tomu tohle dílo nevyhne. Řidič to nezachránil. ()

Raid91

V první hodině jsem tomu chtěl dát 6,5/10 (celkem pěkný visuál, dobrý nápad a ok akce) a říkal jsem si, co zase dělají ti lidé na čsfd, že to má 50% ale tvl to má tak děravý scénář a trpí to nulovým worldbuildingem a zkratkovitostí, že to není možné!!! Velká škoda, ambice to mělo a bohužel to nezachránil ani skvělý Adam. 5/10 ()

Adrer

No když se přenese to přes to, že si každých deset minut říkáte: "Je to sci -fi, logiku tam nehledej." (tou se tu totiž hodně šetří) nebo "Co je to sakra za dinosaura." ( protože se zdá jako by existovala, nějaká licence na vzhled dinosaurů, kterou se filmařům nechtělo platit), tak je to celkem solidní akční film, s velice dobře zpracovanými "ehm dinosaury". ()

goauld

Já Vám teda nevím, kde ti amíci berou tu utkvělou představu, že VŠICHNI umí anglicky. Jako chápu... amíci mají pocit, že všichni (a to včetně emzáků) plynně "spík ingliš" a to minimálně na úrovni rodilého mluvčího... Jinak nelze pochopit toho Millese, který do dívky husí neustále angličtinu bezohledu na to, jestli mu rozumí... Tak asi takhle... Mám jednu satelitní stanici, kde se vysílají různý festivalový koncerty (především z UK). Občas tam vídám nějakou zpěvačku, která tam strašně emotivně zpívá, div-se jí nelynou slzyčky z kukadel a pak je záběr do publika, jak "fanoušci" (či kdo tam je) s touhle zpěvačkou zpívají... a také jim se div-ne linou slzyčky z kukadel.... a mě??? mě to nechává zcela, čárka, ale zcela chladným.... protože JÍ NEROZUMÍM CO ZPÍVÁ. Takže - zpévačka si tam může kvávat srdceryvné songy, ale pokud posluchač NEVÍ o čem ta skladba je, tak je mu to celkem u zadnice. NO a totéž asi tak nějak zažívala ta holka. Ta tomu panácovi hwno rozuměla, ale jemu to evidentně nevadilo ;-) A takhle fungují amíci. A co se týče filmu.... bylo to hezké pokoukání ;-) nepřátelská planeta země před 65mio lety byla věrohodně ztvárněná. Asi bych tam v té době nechtěl žít ;-) Ale.... pak přišla "událost" a byla "změna"... (to víme všichni JAKÁ to asi tak byla událost ;-)). Nicméně... trochu ... no ...dost mě to připomínalo jiný, celkem podobný snímek Willa Snipese a jeho "synáčka", který hledal taky jako nějakou pomoc... ALE - protože je doba zlá a produceři v poslední době spíše dělají seriály, místo filmů, tak chtíc nechtíc MUSÍM být rád, že vůbec tento film vznikl... Nicméně... pokud bude tento trend takto pokračovat, tak mě asi nikdo jen tak v kině neuvidí... Protože zas tak skvostné dílko toto nebylo, abych musel za TO dávat předražené vlezné do kina. Sláva torrentu a titulkovačům ;-) ()

holtis

Ač jsem to nečekal, tak mne tohle sci-fi pobavilo. Celkem mne chytl nápad s nouzovou návštěvou jiné civilizace 65 mil zpět. Adam Driver mne tady bavil víc než jako Kylo Ren, je pravda že občas to bylo trochu zatažené za uši a nelogické....ale co by kdo chtěl ve sci-fi s dinosaury. Za mne tak 60 %. ()

BStone

Vesmířané na Zemi za dob dinosaurů. Zajímavý námět se solidním vizuálem. Jen ten scénář je tak blboučký. Ach jo, přitom začátek byl nadějný, pak to tak nějak utopili. Ale o nějaký velký průser se nejedná, jen zamrzí, že to mohlo být fakt moc dobré. 50% ()

lukas.pukas.

po dolouhe době film na ktery se dalo divat , a že to jde i  bez milionu a nemusí to byt buchví jaky  dějový zázrak. Ovšem nečekejte jursky park , na druhou stranu tohle bych si klidne pustil ještě jednou narozdíl od star wars ()

Dalajlada

Očekávání velká a zklámání úplně stejné. Tenhle film kromě bezduché honičky plné klišé nenabízí prakticky nic. Snad jen ponaučení, že si musíme pomáhat, ikdyž si nerozumíme. Jinak je to naprosto prázdné a především nudné. ()

dominic_joel

…môj zápis č.19: Plusové body už len za to, že film krásne ukazuje, že ľudská rasa ani za 65 miliónov rokov neprešla inteligenčnou evolúciou - azda iba k osprosteniu… Úprimne nerozumiem tak vlažnému hodnoteniu. Film je jasné “béčko” a vie to o sebe a aj s tým vo výslednom strihu pracuje. Ale očividne dnešným kritikom sú prednejšie “céčka” čo sa tvária, že hrajú prvú ligu... Nakoľko som si pred zhliadnutím filmu nečítal ani len text na plagáte (so zlým slovosledom - čo sa lingvistické hovado s vysokoškolským titulom, avšak bez štipky kreativity to prekladalo?! To je tak ťažké to uviesť ako napr. “65 milionů let zpátky”?), tak ma dosť NESKORO uvedený názov filmu (aj s vysvetlivkou) celkom príjemne zaujal a objasnil záhadne komorný názov filmu. To, že časová lokácia nijak inak neobohacuje dej a ani nevytvára mysterióznosť je možno škoda, na druhú stranu - načo za všetkým hľadať čosi viac. Nápad je to fajn! A hoc útek na posledný okamih je obľúbené klišé, aspoň tu máme dramaturgický oblúk, kedy práve asteroid ničiaci zem spôsobil aj pád vesmírneho plavidla hlavnej postavy. A práve u hlavnej postavy začínajú problémy, ktorých má film ale oveľa viac. Nuž… opraviť ich a bol by to za mňa solídny nielen popkornový zážitok. Skúsim teda svoje pripomienky (vrátane návrhov) uviesť v rýchlejšom slede. Je hlavný hrdina aj vycvičený k boju? Alebo je len pilot a v boji o prežitie je stratený? Film nám túto otázk unezodpovie a na základe herectva ani okolností si to sami nemáme šancu vydedukovať. Nevravím, že sa po prvej tretine mal z vesmírneho kuriéra stať naložený akčný hrdina - ale prijal by som buď trochu iné poňatie, kedy je hlavná postava sama stratená (a vzchopí sa až kvôli ešte väčšmi stratenej spolupreživšej), alebo jednoducho stačilo naznačiť, že disponuje istým výcvikom - a teda nie je Van Damme, ale ani nedrží zbraň prvý raz. Hotovo. Citová linka s dcérkou (ktorá by lepšie fungovala, ak by bola trochu mladšia - áno, nič inovatívne… ale fungovalo by to lepšie, lebo by to bolo sladšie) má nápadovo fajn zvrat, avšak nevyužitý a dosť očakávaný. Keďže ju predchádza iba jediná odbočka, ktorá to jasne napovedala. Škoda, že tvorcovia trochu viac nedramatizovali práve túto časť filmu, rovnak ako sa mohli aj viac zamerať na komunikačnú bariéru. Spomeňme si na Piaty element alebo iné skvelé filmy, kde dáma v nesnázích a jej záchranca nenašli “spoločnú reč”... A ako dobré to bolo a ako ich to vlastne spojilo?! A tu? Dievčatko od začiatku opakuje relevantné slová a rozumie im, kreslíme si obrázky vlastne iba raz (hoc to je pekný nápad, z ktorého by sa dalo čosi emočne vydolovať - už len plytko “lebo deti kreslia radi”). Neraz sme svedkami, kedy sa ide Adam Driver obetovať (hoc čo by si na planéte plnej dinosaurov jeho malá kamoška samučká počala neviem, ale budiž - obkecajme si to, že to bol skrátka pud), akoby vlastne ani sám prežiť nepotreboval. Akože fajn, že hoc to ešte z počiatku nevieme (že dcéru už nemá), avšak čo manželka? Videli sme ju síce iba minútu, ale dosť idilicky na to, aby sme verili, že majú krásny vzťah (s veľkým bremenom) a buď to by som prijal väčšiu chuť sa vrátiť aspoň za ňou, alebo akúsi linku, kedy sa (po onom hroznom zážitku) rozhodla s hlavným hrdinom rozísť na diaľku… Respektívne v tom filme ani byť nemusela a aspoň by to bol trochu priznanejší Interstellar. Efekty vo filme sú často dosť zlé. Najmä v úvode, kedy boli tvorcovia príliš megalomanský, než aby zvolili komornejšia zábery a dali na plátno radšej atmosféru a možno štylizovanejšiu kameru, než zlé VFX. Netvrdím, že sú efekty záchodové vždy - ale minimálne úvodná pasáž s loďou je príšerná a je jednoduché pravidlo, že ak na efekty nie je dosť prachov, tak najviac treba vložiť do tých v úvode filmu a na jeho konci. Postavy občas konajú hlúpo (ozaj je lepšie vliezť do čerstvo odpálenej úzkej škáry, než si počkať a vrátiť sa k vchodu, kde asi len ťažko bude na nich čakať “hlúpe zviera” aj po hodinách čakania?) a na snímku je cítiť, že sa veľa striholo, čo dokazujú aj trailery a osobne mám pocit, že to mal byť trochu hĺbavejší a komornejší snímok s občasnom akciou… Ale keďže tvorcovia dozaista videli nezmazateľné chyby, tak radšej vsadili na kratší akčný thriller bez čohosi naviac. Napriek tomu ma to bavilo a bolo fajn vidieť, že sa ešte dá natočiť aj nový námet, hoc ovocie štúdiu asi nepriniesol… () (menej) (viac)

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Scenáristům Scottu Beckovi a Bryanu Woodsovi se v roce 2018 podařilo výrazně prorazit díky úspěšnému a chválenému Tichému místu a letos poslali do kin nejen svůj společný režijní počin pod názvem 65,… (viac)