Šťastně až do smrti

• Dánsko Kærlighed for voksne (viac)
všetky plagáty

Tenká hranice mezi láskou a nenávistí se prolomí, když žena odhalí manželovu nevěru. Oba pak podniknou extrémní kroky, aby získali, co chtějí. (Netflix)

Padme_Anakin

Příběh dlouholetého manželského páru mě vtáhnul a nepustil, tentokrát se o to postarala Sonja Richterová, hrála jak o život.. Byla jsem nesmírně zvědavá, jak se vyřeší situace kolem milenky a vraždy na silnici.. Líbil se mi také Mikael Birkkjær a to zejména v roli otce, který vede svou dceru k oltáři a snaží se jí předat něco ze svých životních zkušeností.. S přimhouřením oka dávám čtyři hvězdy, bavilo mě to.. ()

verbal

Když se z mámy časem stane stará, škaredá, studená, zapšklá a frigidní mužena, nemá holt obvykle táta jinou možnost, než si uhnat tenisový loket nebo řešit přetlaky v chámovodech nějakou tou mladou, píchatelnou, vřelou, zábavnou a lačnou stážistkou. Avšak pokud se táta, samozřejmě jak jinak než nesprávně, rozhodne vycákávat se, namísto daleko bezpečnějším orthopatologickým způsobem, cestou nežluklých vagín, přináší tato volba mnohdy celou řadu marginálních úskalí. Zejména, je-li táta plešatý, krpatý slizák v krizi středního věku, může snadno podlehnout sebeklamu, že ta čerstvá lascivní barakunda nejmíň o dvě ligy nad tou jeho miluje jeho postavení (občasné seksuální), zatímco ona ve skutečnosti miluje jeho postavení (permanentní pracovní)! Načež jí zcela propadne v domnění, že se jej snaží samou láskou k němu vyšťavit (seksuálně), ačkoliv ona se jej ve skutečnosti snaží samou láskou k penězům vyšťavit (finančně), a fickaně přemotivováván tím, že nová figurantka vždycky zamkne kundu, pokud není po jejím, začne zaslepeně pálit mosty. Ovšem když na to přijde, i ta stará hydra, co ji má táta doma, jej stále ještě umí pořádně chytit za koule (aseksuálně), nepustit a dostat našeho Donchujána pěkně pod tlak … A jakmile k tomu v Dánsku někdo postaví kameru, je z toho taková docela originální, svižná, zábavná, řádně vychlazená a vcelku napínavá Válka Kopenhágenových. ()

Fr

„LÁSKA ZABÍJÍ…“   Příběh z manželskýho života… Je parádní, jak si s náma tvůrci hrajou. Dělaj jakože je všechno jasný… a pak hoděj zvrat a všechno chytá jinej level. A kecal bych, kdybych napsal, že nejsem napnutej a zvědavej, jak tohle všechno dopadne. Na závěr jen konstatování – aby na Netflix přibylo něco pořádnýho, musí to udělat Dánové.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2017 napsala Anna Ekberg, neznám.  2.) Přemejšlím, jak stmelit manželství.  ///  Thx za titule „Veronika Šnyrychová“.                PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  ** ()

EvilPhoEniX

Netflix překvapil slušným Dánským Thrillerem o nevěře. Film začíná jako klasický Drama/Thriller o manželském páru, kde vše zdá se být v pořádku, dokud manželka nezačne manžela podezírat z nevěry a samozřejmě manžel milenku má. Líbí se mi, že se to nechová jako klasický Thriller o nevěře, ale rozplétá daleko větší a zajímavější mysterium, díky kterému je film patřičně dost nepředvídatelný. Je zajímavé jakým směrem se film nakonec začne ubírat a ten vyloženě první zvrat dokáže správně šokovat ( ty nadcházející potěší taktéž). Dá se říct, že funguje i atmosféra a napětí, dojde i na menší krimi vyšetřování a docela inteligentní rozhodnutí manželky. Díky hravému scénaři, slušným hercům a fajn atmosféře je z toho poctivá žánrovka, která by neměla nikoho urazit, naopak většinu dokáže potěšit. I přes pomalejší tempo mě to velmi bavilo. 7/10. ()

Pethushka

Nejsem úplně spokojená s nadmírou nepřirozené dramatičnosti v některých scénách a konec mi nepřišel příliš uvěřitelný, ale rozhodně jsem se nenudila a příběh mě kompletně vtáhl. Atmosféra stejně tak. ()

Sarkastic

„Zamilujeme se. Vezmeme se…ale nic o tom druhém nevíme. Když jsem se rozváděla, dostala jsem dobrou radu. Rozvod je obchodní transakce. Peníze, dům, děti. A na druhé straně dohody výhrůžky, odhalení. Kdo co řekne dětem? Čí je to vina? Je dobré mít s čím vyjednávat.“ Už úvodní scéna divákovi jasně naznačí, že mezi Leonorou a jejím manželem to nebude zrovna růžové. O jak nezdravé soužití jde se dozví záhy…V první řadě chválím casting. Dar Salim a Sonja Richter jsou výborní, zvlášť v případě herečky to byl skvělý výběr a její stylizované herectví jsem si užíval. Jinak je film o budování zdařilé atmosféry plné dusna, nedůvěry, napětí. Postupně se v něm přiostřuje, přibývají docela promyšlené „habaďůry“, tvůrci si hrají zábavnou hru s diváckým očekáváním a pak je tu zneklidňující konec. Ať žije manželství? Amen. Filmu bych vytkl jen některá nepříliš uvěřitelná místa, která byla snad až moc na efekt, ale jinak velká spokojenost a solidní 4* navrch. „Zvířata jsou stejná. Když není jiná možnost, když jsou zahnaná do kouta…zaútočí.“ ()

Gilmour93

Ona je všehoschopná, on je neschopný podobně jako vyšetřovatelé-vypravěči na stopě. Jediný schopný je tu policejní pes, ale bohužel ho nepřihlásili do kurzu plavání.. Variace na Chabrolovy důsledky nevěry tu už byly s Gerem i Affleckem, tak proč ne i tuhle dánskou konstrukci, která jen obtížně přenáší do filmové řeči přednosti psaného slova. Často je to nelogické, občas nechtěně směšné (manželka v křoví u útesu), ale cynismu sklonků partnerských vztahů se to nebojí, o tom žádná.. ()

Eliott

Mimořádně natočený thriller o milostném trojúhelníku. Způsob vyprávění ihned vtáhne do děje a množství zvratů diváka zaručeně a nejednou šokuje. Na podobný typ filmů příliš často nekoukám, ale nyní jsem byl skutečně ohromen. Celkové znění navíc velice připomíná slavné dílo z roku 2014 (Zmizelá), ale tato Dánska verze se mi líbila snad ještě více. 89% PS: Doporučuji se obloukem vyhnout Netflixovské dabované verzi, neboť takto monotónní až strojově vykládaná čeština, ale i angličtina kazí dojem ze skvělých hereckých výkonů. ()

castor

Na severský thriller to je místy zatraceně (nechtěně) úsměvné. Dar Salim (hrál třeba v druhé sérii výtečného Mostu) má úspěšnou stavební firmu, luxusní dům uprostřed přírody a s manželkou se mu podařilo zvládnout vážné zdravotní trable dospívajícího syna. Ovšem manželce táhne na padesát, zatímco okolo něj se motá mladá atraktivní kolegyně. Jeho drahá je nicméně zatvrzelý beran a nehodlá přihlížet tomu, jak se jí rodinný život sype pod rukama. „Přežije“ tragédii při svém každodenním běžeckém rituálu a jakmile je svědkem radovánek svého muže (při firemním večírku – jako vážně?), začne vytahovat kostlivce ze společné minulosti. Žádná mrazivost nebo propracovanost scénáře jako u zmiňovaného Mostu či u případů kriminálního oddělení Q. Ačkoliv zejména v první polovině několik momentů opravdu hodně skřípe, s přibývajícími minutami diváka začne zajímat, co se stane v následující scéně. Ovšem jakmile se dostaneme na určitý vrchol napětí, přijde zase nějaký nepřirozený „úder“ a tvůrci znovu ztratí půdu pod nohama. Policie mimo. ()

gogo76

"Človek je ako zviera. Keď je zahnaný do kúta a nemá kam ujsť, zaútočí..." Konečne prišiel na netflix film, ktorý sa oplatí pozrieť a Dáni opäť potvrdili svoju povesť kvalitných filmárov. Iba nedávno ma potešili veľmi dobrým filmom Bombardovanie a už je tu veľmi vydarený psycho thriller. Atmosféra je úžasná, film vás v pohode vtiahne, pretože herecké výkony sú výborné. Napätie je v niektorých momentoch až neznesiteľné, nestáva sa mi často, aby som hltal každú scénu a nedočkavo čakal čo bude nasledovať. Možno to s blížiacim sa záverom trošku prekombinovali, ale pri pomyslení, koľko často nelogických zvratov ponúka bežná holywoodska produkcia musím uznať, že je tento dánsky thriller veľmi vydarený a skvelá voľba na večer vo dvojici.  Hlavný herecký predstaviteľ mi rozhodne nepripadal ako rodený Dán, ale do role skvele zapadol a rodenému Iráčanovi i režisérke skláňam poklonu. 80%. ()

Xmilden

Šťastně až do smrti ...,ale rozhodně ne v Dánsku. Kde policisté nedokáží vyšetřit ani takto zjevné kriminální zločiny a na konci jen prostě pokrčí rameny, že si prostě neví rady a hotovo. Musím filmu přiznat hodně solidní první polovinu, kterou ovšem naprosto zlikviduje nelogická druhá. Ten chlap snad ani neměl nikoho rád a už vůbec neměl po ruce žádný plán. Ještě že měl k ruce tak šikovnou žena, která to vše vymyslela za něj. Klidně se film mohl jmenovat "Mouchy snězte si mě." 55% ()

Pilda17

Dobrý krimi film, jenže nemůžu se zbavit pocitu, že to mohlo dopadnout ještě lépe. První vražda se prakticky moc neřešila a nějak nechápu proč. Zbytečně zrychlené, mohlo se všemu více pověnovat. Na druhou stranu svižné, dějové vyvážené a herecky zvládnuté výborně. Celkový pocit je nakonec kladný .. 7/10 = 75% ()

pornogrind

Budu ti věrným manželem/manželkou po všechen čas, v dobrém i ve zlém, ve zdraví i nemoci, v bohatství i chudobě, dokud nás smrt nerozdělí...Pro tenhle film zcela výstižný. Seveřani tohle prostě umí. Kærlighed for voksne je dánskej parádní drama/thriller. Má to atmosféru a je to napínavý až do samotnýho konce. Čemuž samozřejmě dopomohlo pár vydařených zvratů. Za mě se povedlo i herecký obsazení. Nemám problém s udělením 4 hvězd. ()

mzss1

[55%] Zvláštní počin při kterém byla snaha o jistou originalitu, ale bylo to pojato docela nudným způsobem. Ještě tak ta první půle filmu, kdy se řešila dramatická linie rozpadajícího vztahu mě celkem bavila, jenže pak někde uprostřed nastane šokující zvrat, který bych docela i ocenil, jenže to pak začalo upadat jednak do nudných chvil a jednak to bylo celé takové nereálně včetně sice napínavého, ale divného finále. Ve výsledku jsem rozpolcen a ani nevím jak to mám zhodnotit. Jistá snaha tu byla, ale mě to až tak nechytlo. Ženská ústřední postava mě bavila, ale ta mužská už moc ne. Takže obyčejný průměr. ()

kingik

Až bude chtít paní režisérka zase točit nějaký film, tak ať povolá nějaké herce. A také ať potlačí svoje nemalé úsilí po vyumělkovaném až pseudo-artovém průběhu děje, který šel značně na úkor dramatičnosti filmu. No, co k tomuto filmu napsat. Prostě thriller z Dánska na televizní úrovni a se zaostalými a pramálo sympatickými herci. Nepěkný chlap (Dar Salim) má milenku (Sus Wilkins) a manželka (Sonja Richter) na to přijde. Co na něm obě tyto ženy viděly, zůstává hlavní nevyřešenou záhadou. Nebyly to sice žádné krasavice, ale usilovat o plešatěho chlapa jak z tureckého stanového tábora, to fakt bylo přehnané. Chlap se své manželky rozhodne zbavit a jednoho deštivého večera ji převálcuje na silnici svojí dodávkou. Ukáže se, že pod koly auta nezemřela jeho žena, ale jakási jiná žena v totožné teplákové soupravě. Větší hovadinu už asi vymyslet nešlo. Sice jsem potenciální diváky připravil o tento dějový zvrat, ovšem musel jsem poukázat, na jaké imbecilní náhodě je další dějství vystavěno. Manžel se pak ocitá bez pořádného alibi, když se vyšetřující policie přijde vyptávat, ale jeho žena dostane spásný nápad. Mužíček se musí zbavit milenky. Dejme tomu, že s lepšími herci a výraznější režií by mohl tenhle thriller nabídnout něco více napínavého, ale za daného hereckého obsazení a režijního vedení film padá do průměru. A další aspekt, který film má, je ten, že policejní detektiv o tomto případu vypráví své dceři. Takže se několikrát během filmu vracíme k jejich stolu, kde naproti sobě řeší vyšetřovací postupy. Tohle fakt ne. Navíc následné policejní vyšetřování bylo zcela k smíchu. Přišlo mně, že režisérka Barbara Topsøe-Rothenborg tápala, jak film ideálně pojmout. Objevily se tedy pokusy o erotické scény a taktéž se objevil i nějaký ten obrazový nápad pro oživení pomalého tempa. Většina filmu ovšem nedisponovala napětím, herecky mě nikdo nestrhl a žádná část filmu nebyla tak dobrá, aby byla nadprůměrná. Kdo má rád obyčejně zrežírované thrillery s pár dobrými momenty, tak ten si bude lebedit. 5/10 ()

Snorlax

Tohle chtělo trošku nápaditější režii, mohl z toho být klasicky šmrncovní dánský thriller. Škoda tak dobrých herců pro něco ve výsledku tak průměrného. ()

Omnibus

Hodnou, milou ženu mám, až ji srazím, zacouvám!“ Tak tady se někdo zbláznil, říkal jsem si hned v úvodu, při naprosto prasáckém spoileru scenáristů. A pak jsem byl půl filmu na ně nasraný, než jsem zjistil, že je všechno jinak a spoiler vlastně nic moc neprozrazoval, jen chytal dvoupatrovou rybu na háček. Povedlo se a mně pak  v čase 50:59 tím překvapením, ba přímo šokem, vypadla sklenice z ruky. Parádní whiskey twist! OKÉNKO BÍLÉ DODÁVKY: [][] Je něco shnilého v thrilleru dánském? ## Nic. Vše je čerstvé a lahodné. ## No co asi, když to pes, cvičený na vyhledávání mrtvol, vyštěkává přes půl jezera. Ale marně. ##  Mozek kriminalisty, líného (včas!) začít myslet. ## Fakt, že dánské holky znají české filmy. Viz letecký den Leonory před 20 lety a její alibi aka Dalibor Vrána „cvičí“ na housle. [][] Šťastně až do smrti, ale do čí? Doporučení všem vdavekchtivým holkám a jejich partnerům. Věnovat pozornost štěkání psa, nechodit kouřit na kraj útesu a neplést si manželčin příkaz:  „Oddělej ji!“ s „Udělej ji.“ A budete dlouho a šťastně žít. ()