Beštia

Doktor Nate Daniels (Idris Elba) zobral svoje dve dospievajúce dcéry na výlet do Južnej Afriky, kde sa zoznámil s ich matkou, ktorá nedávno zomrela. Dúfa, že výlet do divočiny im pomôže aspoň čiastočne zahojiť túto čerstvú ranu. Na výlet do buše si vyberú najlepšieho sprievodcu, rodinného priateľa a zoológa, ktorý pozná každú skalu v tejto oblasti. Spočiatku sa cesta javí ako sen každého milovníka divokej prírody. Nálada sa zmení, keď v domorodej dedine uvidia čerstvé následky besnenia dravca s hrivou. Po bolestivom stretnutí s pytliakmi si mohutný lev vzal do hlavy, že človek je jeho najväčší nepriateľ, a Nate s jeho dcérami to čoskoro zistia na vlastnej koži. V snahe ochrániť svoje územie a udržať si pozíciu pána tvorstva urobí táto šelma všetko, aby votrelcov zo svojho sveta vyhnala. Civilizovaný lekár s dvoma dospievajúcimi dievčatami proti nemu nemá šancu. (CinemArt SK)

veverysiak

Idrisovi asi došli toliare a potreboval vystierkovať chyžu, a tak sa upísal tejto stupidite, až na pár poloakčných scén je tu všetko zle, polo kvôli tomu, že keď už by aj mohli chlapi pritvrdiť, odvrátia kameru na neuveriteľne toporných aktérov alebo bezobsažné rekvizity, takže 20%. ()

Ondrew

V tomto pripade sa u mna velke ocakavanie = velke sklamanie. Film, z ktoreho sa dalo vytlct ovela viac, skoncil ako podpriemerne becko. Nebyt relativne slusnej kamery by to bolo snad este horsie. Idris Elba mi prakticky cely cas neuveritelne pripominal Dwayna Johnsona. Cudujem sa preco ako herca nevybrali prave jeho (honorar?). Mno... a dcery boli permanentne take otravne, az mi prislo luto, ze si minimalne jednu z nich nedal mily lev na veceru. Celkovo vzate, obrovske sklamanie. 40%. ()

Grázl83

Už od první minuty bylo jasné, že tento film je na hranici odpadu. Scénář nesmyslně debilni bez špetky napětí a chování některých postav je utrpení sledovat. Dcery jsou tak otravné a hloupé, že je škoda, že neskončily jako potrava. Film ma sice jenom 90 minut, ale je to nekonečné jak 3 dily Pána prstenu. Jednu hvězdu dávám za krásný vizuál přírody i lvů. ()

TesterX

Jak jednoduchý příběh, tak jednoduché zhodnocení. Solidně odsýpající jednohubka, která bohužel nevytáhne jediné eso, či zvrat z rukávu, aby to mělo alespoň nějakou přidanou hodnotu. Má to napínavé momenty, nuda se nedostaví, bohužel je to protkáno pár očekávanými nesmysly a jednáním postav a drží se to striktně nastavené tovární šablony. ()

bonovox

Priemerný survival thriller, kde mnohé scény sú dosť pritiahnuté za vlasy (hlavne záverečný súboj), digitálny lev taktiež nebudú príliš hrôzu a ani tá akcia nie je až tak dobre natočená. Plusom je krásna africká príroda a krátka stopáž. 50% ()

Ace.A.T.L.

Tohle bylo hodně příjemný. Hodně fajnově nasadili ten pocit čehosi za krkem a drží to pořád. Napětí, akce, nejistota, to je tu všude a na každým kousku. Nemá to moc originální myšlenku, ani zápletku a proto to neni na extra vysoký hodnocení, ale i tak jsou to hooodně silný 3* a DOPORUČUJU ()

swenyx

Popravdě jsem si film pouštěl s pocitem toho že to bude survival s badass borcem v hlavní roli, místo toho jsem dostal dvě ubrečený pizdy co ani na vteřinu nezavřeli hubu a jejich fotra. Ano vím je to béčkový film, ale je tu až moc nelogičností a ani příběh nebyl dobrej. Lev byl ale celkem cool a většina fight scén vypadala i celkem dobře. ()

HNTR

V podstatě jednohubka s hodně jednoduchou zápletkou. Film neurazí ani zásadně nenadchne. Má to tempo, odsýpá to, občas se objeví nějaké to napětí. ()

vaclav.g.kar

Podobných trháků člověk vs. zvíře je v poslední době po hříchu málo. Naposledy si snad vybavím Kořist. Právě takové filmy v kinech chybí, protože podobně laděná béčka konci většinou v rukou Netflixu apod. Takže vidět na velkém plátně mého oblíbeného herce v krásně natočené a napínavé blbině. Myšleno v tom nejlepším slova smyslu. Je vlastně malý zázrak. Super letní jednohubka. 70% ()

matous20063

Od shlédnutí traileru, jsem věděl že shlédnutí tohoto filmu bude zabitím volného času o prázdninách. Nečekal jsem nic extra, čekal jsem klasický supa animal survival mrdku, ale šeredně jsem se spletl. Film s tím co má funguje dobře, délka filmu je absolutně vyhovovující. Myslím si že kdyby byl film delší tak by to udělalo horší dojem. Líbilo se mi atmosféra, kdy i bez haldy jumpscaru, bylo možné vyvolat v divákovi obavy o hlavní postavy. Kamera se mi ze začátku hodně líbíla, pak už se bohužel v průběhu filmu vytratila. Nejvíce bych na filmu ocenil realistický pohled na věc, nebylo to takové klišé kdyby v závěru šel Elba namlátit mohutnýmu zvířeti holýma rukama. Pro mě byl film velkým překvapením. 75% ()

HlySh1t

Bestie se zdá být filmem, který zaspal svou dobu - jde o jeden z těch béčkových filmů, který by se v minulém století promítali dva víkendy v místním kině - rozkošná kusovka, která jde jedním uchem dovnitř a druhým ven. Film tak nemá čím překvapit nebo nadchnout, a když se přece něco najde nejde se zbavit dojmu, že už jste to někde viděli. Charakteristika postav slouží jen jako výmluva pro to se o ně více zajímat když se je lev - hlavní atrakce filmu - snaží roztrhat na kusy. Natvrdlý a předvídatelný scénář však vyvažuje kreativní práce s kamerou a krátká stopáž, která nedává příležitost filmu zpomalit a tím ukázat jak plytký vlastně je, navíc nakolik jsou postavy jen loutkami jsou obstojně zahrané. Chcete-li vypnout mozek a zabít jeden večer, Bestie se jeví jako ideální film. Nic víc, nic míň. ()

Sopholojong

Tej starsej "pi..." by som jebol tranquilizer ako prvej. Ak sa prenesiete cez asi 20 az 25 minut uvodnej (prolog s pytliakmi bol poslabsi) hlusiny, tak je to celkom "survival-thrilling" zabavna "kormakurovina" (i ked je to viac o psychologii, rozpolozeni postav, nez o krvilacnych vyjavoch, alebo subojoch - tie vypuknu prakticky az v poslednej polhodine). Lev ale holt nie je zralok, alebo aligator, ktore su viacej nekompromisnymi, predatorskymi zivlami, nez "spomaleny" cicavec. Na druhu stranu Idris je charakterovejsi "drzak" a africke realie su omnoho pritazlivejsie ako kus modrej zatoky, alebo zatopeny "sklep" domu. 7/10 PS: Hlava mi nebere, kam sa to dostal hudobny mag Steven Price. Od Oscara za Gravitaciu az k stredo-rozpoctovym beckam? ()

Bogrant

V rámci možností vcelku prijateľný africký survival, v ktorom nemožno čakať žiadne nečakané odbočky ani zvraty. Scenár je jedna veľká predvídateľnosť, ale Kormákur je našťastie technicky zručný režisér a s využitím dobrej kamery a neprerušovaných záberov (aj dianie za noci je prehľadné) sa nám dostáva kvalitnejšieho béčka, ktoré CGI neprepáleným levom dvakrát nešetrí, iba uráža jeho čuchové a zrakové zmysly a z Idrisa robí supermanského doktora, z čoho vyplýva i ten nezmyselný fight na koniec. ()

Polux

5/10 | Kormákur má na kontě výborný Everest, takže šance na další povedený survival, tentokrát ze škatulky animal thrillerů, tady byla, navíc když měl k ruce osvědčeného Elbu. Bohužel to u šance i víceméně skončilo. | Samotný Elba v hlavní roli je, jak se dalo čekat, úplně v pohodě a snaží se táhnout film nahoru co to jde. Copley i obě děti taktéž hrají slušně (byť většinu času stráví v režimu "křik, slzy, strach a bezvědomí":-)), příroda je v těch pár záběrech prodávána také pěkně (naštěstí se točilo na reálných lokacích a nikoliv před green/bluescreenem) a průběžně zaujme zejména kamera, která se pokouší navodit naléhavost/nepřehlednost situace tradičním shaky cam prvkem a stísněný prostor tím, jak je na těsno "nalepená" na herce. | Tím ovšem dobré zprávy, bohužel, končí. Šablonovitý scénář, který dokola recykluje vzorec útok lva - pauza na oddech - útok lva - pauza na oddech, nelogické chování postav (tradiční hororové klišé "zůstaňte tady, já se jdu jen podívat, co se děje (přestože se ví, nebo alespoň tuší, co se děje)" pochopitelně nesmí chybět i zde), provařený motiv rodiny s dětmi (takže je jasné, že se nikomu z nich do konce filmu nic nestane i kdyby nevím co) v doprovodu otravných flashbacků, jejichž jediným účelem je zpomalovat děj a samozřejmě titulní zvířecí hrozba, u které můj "suspension of disbelief" přesáhl hraničních hodnot, počínaje chováním (Bruce z Jaws se má ještě co učit:-)) a konče prezentací na venek (s digitálními lvy je sice možné natočit scény, které s cvičenými zvířaty provést nelze, ale o to méně realisticky pak působí), přičemž celé to pak korunuje "vtipný" závěrečný souboj, ve kterém hlavní postava dostane blyštivý plot armor, bez něhož by v něm asi tak pětkrát, velice bolestivě, zemřela:-). | PeZet ()

GinaT

Takhle - v tydne na Nove kolem desaty to sedne. Haranti zas neskutecne otravny, uz dlouho nebylo ve filmu dite, ktery bych nechtela po 20 minutach obetovat. ()

yoryk

Tak toto bolo fakt velmi slabe. Skor som sa nudil akoby to malo byt o nejakom napati. Levik sa sem tam ukazal ale furt sa tam riesil vztah Idrisa so zenou a dcerami co bolo fakt ze nudne...a ten zaver skoda reci,,,,lev ho tam plieska jedna radost, kuse ho, pazurami ho tam dava dole a on sa uplne v pohode postavi...a aj ten zaver s tou smeckou...hrozne cajove...za mna jedna hviezda za pekneho leva a prirodu, inac film uplne zbytocny... ()

Machaut

Asi je něco špatně, když jsem fandil tomu lvovi a přál si, aby už je všechny konečně sežral. Některé scény byly nelogické a stupidní. Jako jednohubka k obědu budiž, ale jako celovečerák, určitě ne. ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér