Beštia

Doktor Nate Daniels (Idris Elba) zobral svoje dve dospievajúce dcéry na výlet do Južnej Afriky, kde sa zoznámil s ich matkou, ktorá nedávno zomrela. Dúfa, že výlet do divočiny im pomôže aspoň čiastočne zahojiť túto čerstvú ranu. Na výlet do buše si vyberú najlepšieho sprievodcu, rodinného priateľa a zoológa, ktorý pozná každú skalu v tejto oblasti. Spočiatku sa cesta javí ako sen každého milovníka divokej prírody. Nálada sa zmení, keď v domorodej dedine uvidia čerstvé následky besnenia dravca s hrivou. Po bolestivom stretnutí s pytliakmi si mohutný lev vzal do hlavy, že človek je jeho najväčší nepriateľ, a Nate s jeho dcérami to čoskoro zistia na vlastnej koži. V snahe ochrániť svoje územie a udržať si pozíciu pána tvorstva urobí táto šelma všetko, aby votrelcov zo svojho sveta vyhnala. Civilizovaný lekár s dvoma dospievajúcimi dievčatami proti nemu nemá šancu. (Cinemart SK)

Mamlas

Atraktivní prostředí, slušná kamera, dobře zvládnuté CGI. Scénář velmi hloupý. Kdyby za celou dobu nikdo nepromluvil, bylo by to lepší. Napětí, které tam vzniká, je jen díky tomu, že se postavy chovají prakticky vždy jako úplní idioti. Zvláště tatínek, ten vždy udělá něco, co je v rozporu s rozumem a efektivitou. Bohužel ten nasraný lev je také mdlého rozumu, tak se tam hašteří hodinu a půl. Celkově smíšené pocity. Šlo to udělat mohutně lépe a bez dětí. (43%) ()

Solverino

Prakticky nekoukatelné. Banda chaotů ječí a běhá kolem auta, honí je digitální lev. Chvílemi k smíchu, ale velmi rychle omrzí. Nedokoukal jsem, nedalo se. Jedna hvězda za Idrise, můj oblíbenec. ()

hrumsrt

V roce 2015 představil isladský tvůrce světu snímek Everest, jenž mi přivodil jeden z nejlepších kinozážitků minimálně toho roku.. On té doby se mi ale Kormákur ztratil z dohledu, když tu se překvapivě zase letos objevil s dalším survivor snímkem - Bestie. Chtěl jsem tomu věrit, fandil jsem cenově vyhlížejícímu obsazení (thx AA kvóty!) a přikivoval nad střízlivou stopáží. Vážně všechno vypadalo, že by mohlo zaklapnout a Kormámur dokáže naservírovat další zajímovou podívanou.. Jenže jak se přiřítily první střípky z již vzniklého filmu, bylo čím dál jasnější, že vrcholu se dvakrát nedosáhne. Everest měl šikovnější scénář a asi milionkrát lepší kameru, plus teda lepší herce a příběh, ale to je vedlejší.. Idris Elba je docela okey herec, jen přes řadu pokusů jsem si po tomhle už jistý, že on sám v hlavní roli není schopen utáhnout žádný snímek a téměř automaticky z něj dělá béčkovou podívanou.. Bestie začíná hodně pozvolna a nejprve se snaží vybudovat sympatie k postavám a představit jejich rodině-vztahové nastavení. Což je při takovém snímku první rána do slabin, jenž navíc zabíjí tolik stopáže.. Vrchol filmu je logicky střetnutí se lvem, jenže on to není ve svém smyslu vrchol, nýbrž opravdu konečně to, proč si ten film pouštím. Celý ten koncept filmu je prostě špatný, není možný budovat nějaký napětí u náhodného útoku lva... Jedinou cestou by bylo natáhnout ten samotný střet se lvem na celý 2/3 filmu, že zkrátka úvod osekat nejde. A já se ptám, zda takový snímek bude mít nějakou atraktivitu už jen z principu? Hodně těžký úkol... Není to dobré, a jak to bobtná, mám na ty dvě dívčice čím dál větší averzi. Nemá smysl nic zastírat, fandím tomu lvovi! Nebýt hororových prvků, pořád ale mizerně využívaných, bude to peklo.. Nepřekvapilo to v ničem a od začáku do konce jede na přímočaré očekávatelné vlně, která je ale hodně tuctová na to, abych se po ní chtěl sjet.. Na návrat dobrodružného žánru si tak pořád ještě musíme počkat, ale ten Kormákur to v sobě má, jen mu spíš svědčí sníh a zima, než-li savany.. 35% ()

adakraj

Netuším co k tomuto filmu napsat. Nechápu za prvé proč je veden v sekci horor, ale o tom se dá ještě diskutovat, jestli tam patří či nikoliv. Film na začátku perfektní, kdyby se vydal ve stylu, že otec chce zachránit jeho vztah s dcerami, se kterými by prouzdal v divočině a tím pádem spolu poznávali přírodu atd. Zařadil by se do rodinného žánru, tak bych neřekl ani slovo. Oni tam však musí nasadit digitálně směšného lva, který dává filmu béčkový nádech. Nelogické kroky aktérů z toho ještě dělají horší podívanou. Za divočinu dávám 1 hvězdu. Nic jiného mne na filmu nezaujalo. ()

johnsnow

Na pohodu film s pekne nasratým a dobre vyzerajúcim levom. V podstate to tu leží na pleciach idrisa Elbu, keďže Copley je väčšinou v limbe a jeho dcéry väčšinou kričia a plačú (ale to nie je výtka, šak si ich chce koštnúť poriadne hovädo). Síce úplne záverečný súboj mohol mať viac k realite ale inak viac než na pohodu film. ()

jprmusic

Zoufale otravná a šablonovitá záležitost. Nechápu proč se k takovým stupiditám Idris uchyluje. Tolik debilních rozhodnutí jeden film ani neunese. Mimochodem, ty dvě holčičky jsou tak na ránu, že bych je šoupnul tomu lvovi do tlamy jako první. ()

Petaz

Prakticky od začátku jsem si skrytě přál aby ten Lev sežral ty uječený holky - hlavně tu starší . A to se mně nevyplnilo takže musím s hodnocením dolů . No a teď "vážně" , tolik brutálních kokotin co dokázal udělat profík na lvi Sharlto a pak jedno kolo bez rukavic mezi Idrisem a lvíkem mě sundalo úplně. S tímhle se film Lovci lvů (Val Kilmer a Michael Douglas) fáákt nedají srovnat. Vlastně ani nevím proč 2* asi možná jen proto že jsem asi viděl už větší kokotiny se zvířátkama.  Takže shit. ()

xxmurphyxx

Pohoda jahoda lesná zmes. Čakal som väčší shitstorm, ale na moje počudovanie film sa vyvaruje jeblých kecov na adresu bielych kolonizátorov Afriky, nepchá sem žiadne svoje drbnuté agitky a sústredí sa hlavne digitálne leva, hlavné postavy a všetko okolo toho. To znamená naháňačky okolo auta, pod autom, za autom, po lúke, po dome a finálnu fackovačku, ktorá už bola over the top. Ale inak celkom fajn jednohubka na nenáročný večer. Samozrejme netreba čakať žiaden Oscarový materiál ale Idris aj Sharlto sú sympaťáci a dokonca aj ten digi lev stál za to. Niekde medzi dva a tri. ()

Facerr

Klidně bych se bych se obešel bez rodinného dramatu. Kdyby tu byla mamka navíc nevadilo by, i když by se možná tak dobře neposkládali do auta:). Jinak ale výborně odsýpající dílko, který nenechává nic náhodě. V tomhle případě nenechává dramatický děj jenom na lvovi. Lví čtyři hvězdy úplně v klidu. ()

AndrewNewman

Klasický survival v džungli, okorenený charizmatickým frajerom Idrisom Elbom, ktorý vie oživiť v podstate všetko, kde hrá. No a taktiež musím pochváliť skvelú kameru v štýle The Revenant. Tvorcom chýba väčší rozpočet a lepšie vedľajšie postavy. Od začiatku filmu totiž viete, že tým dcérkam sa nič vážne nestane. ()

blondboss

Keďže sa jedná o vcelku výživný a napätím vyšpičkovaný dobrodružný survival snímok, za normálnych okolností by som tomu napálil minimálne štyri hviezdičky. Je tu však jedno veľké ale. Tým je osoba režiséra Kormákura, od ktorého by som neočakával toľko klišé a stupídneho konania postáv v niektorých momentoch. U tohto režiséra som proste zvyknutý na trošku hlbšie snímky s precízne vypracovanými detailami. Toto bol čisto mainstreamový film, ktorý stavil na neokukanú tému besniaceho leva, avšak nevyhol sa klasickým neduhom priemerných snímkov. 65 % ()

JenYu

Rozhodně lepší než Deep Fear, který jsem viděla před pár dny. Zde napětí fungovalo, vztahy mezi postavami také. Logiku to rovněž mělo (samozřejmě až na pár momentů). Co mi ale vadilo, byl nekvalitní vizuál, což ve filmu odehrávajícím se v krásné přírodě je opravdu na škodu. Navíc v závěrečné bitce byla digitální animace natolik vidět, že mi to vážně zkazilo celý zážitek. Bohužel. ()

zuzza11 odpad!

Nerozumím jak tato sračka může mít 52%. Nestojí mi to ani za rozsáhlou recenzi. Kdyby to byl němý film, dala bych o hvězdu i víc, ale to se prostě nedalo 🤣🙈 Prostě toto neeeeee, ani jako komedie. Upřímně jsem to vypnula lehce za půlkou, doufám, že ty mladé čubky nakrmily místní supáky... ()

JohnCoffe

Uff. Lev má v tomto případě víc životů, než kdejaká běžná kočka. Ani africké scenérie se nekonaly a film se odehrává asi zčásti kvůli digi lvovi hlavně v noci, takže jde vidět hovno. 45%. ()

david141474

Hned na začátek musím uznat že to mělo skvělý CGI (počítačový efekty) na který byla radost pohledět! Tohle je naposled co jsem byl v kině bez popcornu. Děj byl velmi zajímavej a napínavej celej film, ať už to se lvem nebo rodinný vztahy mezi zúčastněnými. Prostě zajímavá podívaná. Akorát mi ten film přišel hrozně krátkej i když měl 93 minut, což je 1 hodina a 33 minut. Klidně bych ocenil kdyby to bylo o něco delší, ale už to je tak jak to je. Moc hudby tam nezaznělo jen na konci hlavně kvůli atmosféře. Hororovej prvek tam byl cítit díky pár lekačkám, který navíc nebyly moc děsivý, ale ta atmosféra byla skvělá a já nevím co bych k tomu dál řekl. Je to prostě a jednoduše skvělá podívaná, která stojí za vaše zhlédnutí! 9,5/10 skvělá podívaná! (Olympia - 14.8.2022) ()

Kushina

Řekl bych, že to byla taková klasická hunting "hororovka". Lev je nasranej a jde po všem, co se hýbe. Samotný escape a survivor byl fajn. Konec byl takový... No jako by lev bojoval spíše se lvem, než s člověkem. Co v samotné bitce Elba vydržel bylo až neskutečný, lev by ho zabil 10x rychleji. každopádně film jako takový zanechal dobrý dojeb, během filmu jsem se nenudil, ale dalo se to natočil lépe. 55% ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér