V nitru norské hory procitl prastarý troll a nesourodá parta hrdinů musí spojit síly a zastavit ho dřív, než stačí zpustošit všechno kolem. (Netflix)

Marze

Vizuální efekty nejsou dost velká náplast za předvídatelný příběh, dialogy šustící papírem a nepřesvědčivé herecké výkony. Film má nízkou nutriční hodnotu, protože v mytologii nepřináší nic nového.Téma hříchy při christianizaci Norska. Ale je to účinná rodinná podívaná  s několika lekačkama. ()

korbitch22

Těžko uvěřit, že tohle natočil režisér Roar Uthaug, který má za sebou úžasnou Vlnu a ve státech nabral zkušenosti s úžasným Tomb Raiderem. Člověk by myslel, že se naučí hlavně vychytat technické dovednosti, ale on se vrátil z USA dokonale vymletý a bez jediné tvůrčí osobitosti. Je pravda, že už Vlna měla spíš hodně k Hollywoodským klišé, než k severské komorní tvorbě a v Trolovi je všechno špatně, ale úplně. Uthaug vrší jedno příšerné Hollywoodské klišé za druhým, v každé scéně vidíte King Konga, Godzillu nebo Jurský park, ale v těch nejhorších možných fázích. Karikaturní postavy, příšerné a přeafektované herectví, debilní vtipy a stupidní chování všech postav které chrlí primitivní dialogy. Ocenit lze opravdu jen námět a mytologii Trolů, scénu ze zábavního parku a povedené efekty. Jinak je Trol k uzoufání nudný a vykradený žvást, bez jediné špetky osobitosti. Uthaug mě teda nehorázně zklamal, ale nejen on, mám teď za sebou několik Norských filmů a jako měli chvilku Španělé fazónu a chrlili jeden dobrý horor či thriller za druhým aby nakonec zmizeli v propadliští neoriginálních dějin, to samé se teď děje s většími projekty Norům a je to zatracená škoda. 40%. ()

marhoul

"Žere hlavně Pražaky, jmenuje se Jóžin..." Tady žere katolíky, což je zábavné. Pokud by se to obešlo bez tolika přilblých keců tatínka s dcerkou, zvedla bych hodnocení, protože jinak fajn odpočinkový počin. ()

heyda

Pro upřesnění, dal bych normálně 3 hvězdy, ale těch 53% mi prostě přijde málo. První půlka filmu je skvělá, krásná příroda, atmosféra, sympatické osazení, famózní efekty, bohužel druhá půlka (ve městě) se snažila napodobit Godzillu, přitom je znát, že tam byl slabší rozpočet a na pořádné finále tam nebyl prostor. Bohužel film se velmi ochotně vzdává jakékoli mystiky a budování atmosféry úvodu a divákovi postupně servíruje povrchní občas vtipný blockbuster, který ale nemá pořádný koule. Takže za mě škoda, mělo to zůstat mystičtější, severštější, ponurejší a na trapně americký styl se úplně vykašlat. 60% ()

rollman1

Norská Godzilla z Wishe. Filmu se nedá upřít jedna věc a to je prostředí. Panorama severských krajin a hor snímku dodává nádech něčeho krásného a samotné lokality dokazují, že Norsko je opravdu hezká země. Netflix snímek samotný nepřipravil, ale odkoupil a tak jde jasně vidět, že se nenatáčelo někde u režiséra ve sklepě, což je pro mě osobně veliké plus. (Většina filmů od Netflixu je totiž škaredá jak noc). Příběhem provází i sympatické postavy. Mariňák, vědkyně, nerd, se kterými strávíte většinu času. Nesmíme zapomenout na nutné zlé generály a ministry, kteří jsou v každém takovém filmu akorát proto, aby si dupli pro puštění atomovek a dělali hloupá rozhodnutí.  Největším plusem považuji u snímku, že obsahuje nádech něčeho mystického. Nejedná se  totiž jen o monstrum film, kde velká příšera ničí domy, žere lidi a neplatí daně. To vše tu samozřejmě je, ale v mnohem menším měřítku. Příběhy o trolech jsou zajímavé a samotný obr vypadá vizuálně obstojně. Filmu nechybí ani takové to pohádkové srdíčko a nabízí tak aspoň něco trošku odlišného.  Problém vidím akorát v tom, že se jede podle zajeté šablony od startu do konce a krom právě těch mystických věcí, tady není nic, co už bychom neviděli jinde a třeba i lépe. Neříkám, že to je špatný film, ale v rámci žánru celkem zapadne. Občas trošku drhne tempo a divák jednou za čas mrkne na hodinky, zda už se blíží konec. Ve výsledku se tak jedná o klasickou spotřební podívanou na Netflixu, která nenadchne ani neurazí. Potěší vizuál, sympatické postavy a až pohádkový nádech. Zamrzí šablonovitost a v některých chvílích nástup nudy. Na jeden večer je to ale dostačující a patří to do té lepší části toho, co streamovací gigant za poslední dobu vypustil. ()

Stanislaus

Kdysi dávno jsem viděl Lovce trolů, který mě zaujal svým vizuálem i samotným nápadem, takže jsem se na další norské trolí dobrodružství celkem těšil. U Trola je cítit všudypřítomná inspirace kaiju filmy s Godzillou a King Kongem, zároveň si ale film, alespoň tedy v první polovině, zachovává onen mytologický, folklórní nádech. Je škoda, že (jak zmínili už jiní uživatelé) nenechali Trola spíše v horském prostředí, a že ho museli táhnout do Osla, čímž se film přiblížil hollywoodským blockbusterům a zanevřel tak na přírodní krásy Norska. Vykreslení postav bylo v rámci žánru nepřekvapivě ploché a klišovité, přičemž v závěru už to trochu bilo do očí - ale budiž. Slabší tři hvězdičky! ()

BMW12

Za mě celkem fajn akční norský film. Samozřejmě jisté rezervy to mělo a třeba šéf vojáků mi nepřišel úplně drsný, vybral bych jiného herce, ale příběh měl hlavu a patu a nenudilo to. ()

TheEvilTwin

Klasická trollí fantasy blbina. Příběh je typicky šablonovitý - objeví se troll, povolají se experti, útočí se, znova se útočí, opět se útočí a nějakým způsobem se dojede do finále. Ze scénaristického hlediska tedy rozhodně nenadchne, herecky je film nezajímavý a vizuál trolla je taky poměrně obyčejný. Armáda se chová jako klasicky banda kreténů s dvouciferným IQ a mytologie okolo stvoření filmu nikterak výrazněji nepřidává, ačkoliv pár zábavných prvků by se v ní jistě našlo, ať jen nehejtím. Severské prostředí vídáme často, a tak ani tento prvek filmu bohužel nevysloužil body navíc a suma sumárum je to nudná a nezáživná generická hovadina, o kterou jsem od půlky ztrácel zájem a sám se divím, že jsem ji statečně zvládl až do konce. Obdiv by měl tedy patřit nikoliv tvůrcům, ale mě samému, že jsem byl dostatečně mentálně silný, abych do závěrečných titulek neusnul. ()

HellFire

Typické béčko se vším všudy, které se na jednu stranu snaží tvářit jako epický monster flick, ale na druhou stranu je dost hloupé na to, abych ho bral seriózně. Podívat se a zapomenout. Tuhle tematiku Norové prozkoumali podstatně lépe v Lovci trolů. Nevím, jestli to byl záměr tvůrců, ale při sledování jsem se v myšlenkách hodně vracel ke Dnu nezávislosti. Kde Emmerichovo dílko fungovalo na výbornou, tak tady stejná snaha o osudovost a epičnost ale selhává na plné čáře. Na konci nesmí chybět dnes již tradiční teaser na další díl, který tutově vznikne, protože na Netflixu je každý nový film hitovkou. ()

ARI50

Hodně zajímavý příběh do kterého se vložilo srdce, příběh dobře natočený, efekty skvěle a Norsko prostě nádherné. Film působí skvěle a nese skvělou podívanou, konec je hodně povedený. Za mě velká spokojenost, čekal jsem krvavy děsivý horor ale překvapení mě uspokojilo. ()

luka4615

Zajímavě znějící filmová látka odehrávající se v nádherných norských reáliích, kterou ale trápí až moc zjevná inspirace hollywoodskými snímky podobného ražení. Je to vážně veliká škoda, jelikož film a celá tvůrčí vize pak ztrácí svou jedinečnou severskou identitu, takže ve finále bohužel dostaneme jen lacině podbízivou jednohubku, na níž si za pár měsíců vzpomene jen málokdo. (Netflix) ()

Morholt

Člověk nemusí míty ani moc nakoukáno a celkem brzy mu dojde, že Troll je místy doslovná kopírka všech těch Godzill a dalších probuzených monster, které se prohánějí moderním světem. A tak tu máme paleontoložku s pomateným tatíkem, který měl pochopitelně pravdu, nedůvěřivé vládní kruhy, jež nejsou ochotné věřit vlastním očím, statečného leč chápavého důstojníka, lehce potrhlého asistenta premiérky a tak podobně. Jenže i když je to několikrát převařená voda, tak to prostě baví, protože samotný troll udělá strašně moc. Kdejaká zubatá mrcha už tu byla x krát, ale horský trol městskou infrastrukturu ještě nedemoloval. Navíc takhle povedený, K tomu je nutno připočítat i fakt, že film šlape a v neposlední řadě se povedl casting se strašně sympatickou Ine Marií Wilmann na čele. Není to taková pecka, jak se asi čekalo, ale já se bavil hodně. 80% ()

mm13

Dopozeral som to bez bolestí. Trol bol parádny, obsadenie na najpodstatnejších miestach sympatické a malo to celkom slušný spád. Ale absolútne nič z toho nevyťažili. Režisér sa ničím neblysol, nijak extra nevtiahol do deja, zvládol vlastne akurát to tempo rozprávania. Scenárista sa už vôbec s ničím nepáral, a ak si pomáhal scenáristickým softvérom (fakt to z odstupu presne takto pôsobí), potom je dupľovaný lenivec, že sa nepohral s dialógmi, pretože tie sú fádne... no, tiež ako zo stroja. A o pokusoch o "vtip" sa ani nebavme (narážka na Grétu, napríklad... ale to nie je jediný moment, kedy som nechápavo zvraštil obočie). Záver to potom ťahá ešte nižšie, je z kategórie "tak to spravme takto a môžeme baliť"... a že to veľký zmysel nedáva, sa pokúsili zamaskovať tým najväčším klišé v poslednej scéne (to už, predpokladám, mali pobalené a tú scénu si režisér dotvoril sám na domácom PC). Skrátka odvar, našťastie neškodný. ()

BrooksW.Here

Troll (inými slovami "nórska Godzilla") ma celkom sklamal, podľa traileru som si sľuboval oddychovku v podobe nadupanej jazdy s množstvom vtipných a trefných hlášok, no to, čo som videl bolo niečo úplne iné (a nie v dobrom slova zmysle). Vizuál tohto filmu je skvelý, trol vyzerá, ako keby bol naozaj vytvorený z kameňa a jeho pohyby sú pekne dotiahnuté a k tomu ešte majestátna a krásna nórska krajina všade naokolo, ale úprimne, na jej záberoch sa nedá prakticky nič pokaziť, tie vždy hovoria samé za seba... Takže, ako som už viac-menej povedal, celková podoba a vizuálne efekty sú tým jediným, čo si v tomto filme zaslúži pochvalu, prejdem k tomu ostatnému. Scenár je neskutočne deravý, človek sa po pätnástich minútach pozerania veľmi ľahko stratí, celý čas je to ako na hojdačke (dianie preskakuje z jedného miesta na druhé), koniec je predvídateľný (no to zase tak veľmi nevadí), ale najhoršie na to je to, že jediná reálne sympatická postava v celom filme je samotný trol (to už je fakt bieda 😬) – nikto iný mi nerezal, dokonca tu je aj niekoľko postáv, ktoré za celý film neprerieknu ani jedno slovo a pôsobia tak, že sú vo filme iba na okrasu (a to ani nepočítam premiérku, ktorá sa ani raz k ničomu nevyjadrila sama za seba a stále sa iba na niečo vypytovala)... No a to by bolo asi všetko, už k tomu naozaj nemám, čo dodať... V konečnom dôsledku Troll ani neurazil, ale ani neohúril a preto dávam 5 kamenných ksichtov z 10, čo sú vlastne nejaké lepšie dve hviezdy... ()

BoPo

Nórsko doháňa svet. Mešká len desaťročia. Lepšie neskoro, než vôbec, že? No...ani moc nie. Vizuálne samozrejme nikto nečakal Marvel a v tomto smere si ani nie je na čo sťažovať. Inak ide o blbinu, ktorá v ničom nezaostáva za podobnými hollywoodskými blbinami. Nemastné neslané postavy, hlavne že to občas urobí bum, jednoduchá mytológia tváriaca sa ako zápletka z Lovci pokladů a bez emočný zážitok, vedľa ktorého Godzilla (1998) vyzerá zasa o kus lepšie. ()

Hismael

Norská Godzilla ničím nepřekvapí. Jede přesně podle šablony mnohokrát viděných motivů. Nápad, že se skála promění v obřího Trola je sice vizuálně pěkné, stejně jako některé navazující události které to vyvolá, ale jinak nemá moc co nabídnout a pouze kopíruje ostatní podobné filmy. ()

corpsy

Všetky tie scény plné záberov a hlášok ako z JURSKÉHO PARKU, GODZILLY ( 98´ ) či KING KONGA, som sa snažil nevnímať ako vykrádačky, ale ako nejakú poctu, či popkultúrny odkaz. Iba tak sa mi podarilo tento tuctovo pôsobiaci monster movie vnímať, ako non brain zábavu. Verte, naozaj to pomáha. ()

PauloZ

Pro mĕ solidní překvápko. Celé to vypadá parádnĕ, hollywoodská produlce jak sviňa a i když to vykrádá Emerichovu Godzillu, take je to prostĕ dobré. Bavilo mĕ to! ()