V nitru norské hory procitl prastarý troll a nesourodá parta hrdinů musí spojit síly a zastavit ho dřív, než stačí zpustošit všechno kolem. (Netflix)

Pythonator

Norský pokus o Emmericha. Takový severský klon King Konga, který přímo vykrádá scény z původního veledíla třicátých let. Taktéž máte pocit, že jste už něco z toho viděli i v Emmerichově skvělé Godzille. Totožná je i snaha o žertovné hlášky, které jsou fakt povedené. Celkově je Troll docela vydařenou zábavou, ale nohy mu podráží ta nedotaženost ohledně snahy monstrum zachránit. Vizuélně perfektní. Norové zjevně umí a i když to prostě není hollywoodský blockbuster jako od Emmericha, tak se o takové filmařině může Čechům v domácích luzích leda tak nechat zdát. ()

vinducha

Rodinný film ve stylu Kingkonga a Godzily . Nenudil sem se , ale ta soudružka paleontoložka je přesně ten typ moderní ženy , co to vždycky pohnojej , když je to nejmíň potřeba. ()

jeany23

Ničím objevné dílko, kde se toho zas tak moc nestane, ale vizuál je fajn. Toho trola mi bylo na konci fakt líto, byla to to totiž asi jediná sympatická postava. ()

gatuso

Vsechno spatne. Napad, dialogy, suzet, charakteristika postav,logika deje. Slatanina vsech HW filmu na toto tema, ktera do toho zamotala i multikulti odkaz na uspesnou integraci imigrantu do rad norskeho lidu… ()

futislav

Tolik promrhaného potenciálu se často nevidí. Dal se z toho udělat super temný a mystický film. Vznikla vykrádačka King Konga, Godzilly a Jurského parku á la Hollywood. Neznáme nějakou bytost či stvoření ? Honem to musíme rozstřílet ! Chodí to po dvou, vypadá to humanoidně, ale rozšláplo to jeden domek i s králikárnou, tak pošleme armádu, aby to zničila. Až na dva momenty se v tom filmu nikdo nezamyslel nad možností, že by ten tvor mohl zcela rozumně komunikovat. To bylo tak americké, až se na to nedalo dívat, včetně konce. Logických i faktických chyb jako máku. Jak se dá takový materiál ke zpracování stlačit na nějakých 40% je dechberoucí. Čekal jsem od Norů mnohem víc. ()

Narg79 odpad!

Nuda, blbost, norská pohádka o trollovi. Kdo to ještě neviděl, ani se na to nekoukejte. Nic horšího jsem ještě neviděl. Jak může někdo v roce 2022 natočit takový brak, to nechápu. ()

cxxj

Chápu že v době, kdy byl film natočen na každé téme z každého úhlu je těžké něco udělat jinak.  Každopádně Trol je film poskládaný z typických katastroficko/sci-fi filmů: - úvod, kde se náhodou něco někde stane a nikdo nechce věřit tomu co vidí až na jednu postavu - hlavní postava/y jsou nejlepší ve svém oboru natolik, že mají problém ufinancovat své projekty, jelikož nemají dostatečně dobré výsledky. Plus to musí být aspoň trochu blázni. - ve vládě/vedení musí být nějaký záporák, který je pořád v opozici k hlavní postavě - katastrofa se blíží k hlavnímu městu (popř NY či LA když jde o film z USA) - celou situaci zachrání opět jedna až dvě postavy, které typicky vláda zbaví pravomocí a k vyřešení jim pomůže buď nějaká vedlejší postava z armády nebo jiný random známý - je potřeba si kopnout do společnosti a vytáhnout ochranu klimatu, životního prostředí, jak je zlé hloubit tunely a vážit si civilizace (hlavně že bez osobního automobilu by trol asi těžko hlavní postavu následoval) - ... Toto vše jsem ochoten tolerovat, když to tak nějak nechává dobrý dojem. Tady bylo od první minuty jasné, o co jde, jak to dopadne... Opět, není to špatně obecně, ale tady tímto filmem jsem se v poslední třetině jen proklikával, protože to nebavilo.  Filmu také ublížila obrovská logická díra - doba, do jaké je zasazený. Dovedu si představit že 30 a více let dozadu, by bylo uvěřitelnější, že by se takový trol ztratil a chvíli by trvalo, jej najít. V době satelitních snímků mi neříkejte, že by nikoho nenapadlo porovnat záběry na dané místo se satelitním snímkem daného místa. (skutečnost, že jej hledaly min dvě stíhačky (které také mají nonstop záznam z mise) raději nebudu komentovat.  Film také otevíral spoustu mechinismů a směrů (krev křesťanů, zvony, palác,...) ale na každému směru bylo věnováno 5m a pak najednou tento mechanismus přestal fungovat. Například silně pochybuju, že se v celém okolí trola nacházel jediný křesťan. Co ale musím uznat, je krásný vizuál a relativně ok audio. Sever Evropy je krásný a záběry jsem se kochal. CGI také nebylo vůbec špatné.  Znovu na negativní notu... Jedinou postavu, kterou si budu nějak pamatovat je otec od hlavní postavy a stejně už teď (10m po konci filmu) nemám tušení jak se jmenoval (Tobias?). Všechno ostatní jsou instantně zapomenutelné postavy, které naštěstí nejsou vyloženě otravné nebo nucené. Není to odpad. Dvě hvězdičky za vizuální a audio stránku věci. 35% ()

CreepyJoe

Akční 70 % | Dobrodružný 20 % | Fantasy 100 % | Trolling 100 % | Japonci mají svou Godzzilu, severské země Troly, bylo to fajn, rozhodně lepší než všechny trapné godzzily dohromady, je fajn, že někdo opráší staré pohádky, legendy a pověsti a zkusí je přiblížit širšímu publiku a ujme to za ten správný konec(což se nedá říct o ubohých chčijoládách od marvelu, který páchá jeden kulturní zločin za druhým), nebo prostě totálně vytrolit Godzzilu, za mě to prostě funguje dokonale a symbolický trolling byl dokonán tím, že to skutečně naprosto totálně drtí všechny trapné "godzzila movies" na plné čáře. Po Lovec trolů (2010) tady máme opět pořádnou a velmi zdařilou lehčí zábavu. ()

uabakii

Velice stupidní. Herci v možnostech, které měli, odvedli dobrou práci. Scénář slabší, ale nebylo to úplné dno. A po vizuální stránce tomu se svým rozpočtem nic nechybí. Nicméně postavy, vedle hlavních dvou, byli jak z pohádky pro 10leté děti. Jak se takhle dementní lidi vůbec mohli dostat do postu, ze kterého rozhodují o dění v celém Norsku a o lidských životech v něm. Nicméně, možná je to naopak geniální a zcela přesný odraz skutečnosti. Lidi ve vládě jsou zjevně absolutně vymleté a zabednění opice. ()

vladosvk86

Trailer vyzeral super,no film za mna sklamanie. Troll vyzeral pomerne dobre ,pocitacove efekty ho spravili super,,ale inak nic moc. Herecke postavy posobili nezazivne ,aj humor ktory tam bol v podstate nebol. Film mal potencial no Troll ho znicil. ()

Dennysak

POZOR, SPOILERY - Když Norové chtějí natočit film o monstru zhruba tak, jak to dělají Američané. Děj je poměrně přímočary - v hoře je probuzen trol a ten se vydá do Osla. Příroda je v Norsku pěkná a hezky se na ni dívá, trol je digitálně udělaný taky pěkně a to je tak nějak všechno pozitivní, co se dá o filmu říct. První wtf moment na sebe nedá dlouho čekat - „Máme seismickou událost,“ vyhlásí kdosi na jakémsi akčním velitelství poplach, načež je aktivována armáda (asi 30 vojáků, dva tanky a pár cool čtyřkolek), svolána vládní krizová rada a odstartují dvě stíhačky. Katastrofa národního významu. Pak je na videozáznamu VIDĚT trol, v krajině jsou jasné jeho obří stopy v pravidelných vzdálenostech, ale na krizvé radě se stále snaží vymyslet, co by to sakra jenom mohlo být. Pak je tu samozřejmě originální a nikdy ještě ve filmu  nepoužitá postava mladé profesorky paleontologie, která má shodou okolností otce folkloristu a ten jí od malička vyprávěl o trolech, jenže mu pak hráblo. Ta je povolána do krizového štábu, aby se tam dozvěděla, že jí nikdo nic nevěří. A pak už to jede. Tajemství z minulosti, rebelsklý velitel, který udělá správnoui věc, než aby poslouchal rozkazy (s čímž má celkově problém), pěsťovka do tváře nesympatického papaláše od mladé, obrýlemné hackerky, která hackuje stíhačky, nějaké to poselství na konec a malý háček do příště, kdyby se filmu s tržbami třeba dařilo.  Celé je to sbírka trapných, stokrát viděných klišé, nelogických rozhodnutí a šustění papírem. Mimochodem, když víte, že čase X bude svítat a trola to nejspíš zabije, musíte nutně na čas X mínus dvě minuty složitě připravovat komplikovanou a nelegální akci na jeho zastavení, to dá rozum. Stejně jako fakt, že když trola ani neškrábně RPG, dál do něj při každé příležitosti střílejte ze samopalu, to pomůže. ()

Hansolo35 odpad!

Mnooo... unášet děti Barnevertem není to samý jako točit filmy. Člověk neví, zda tohle je myšleno jako vtip, nebo parodie sama na sebe. Tajemno - nula, akce - jedna, feminismus - deset, vtip - jedna mínus. V tomhle filmu je zřejmé, že západní civilizace jde do kopru. Ženy nejsou schopné uvěřit ani tomu, co vidí na vlastní oči a muži jsou z 90% imbecilové, nebo komické figurky. Už v prvních minutách mají video záznam trolla, jeho stopy...ale nikdo ničemu nevěří. Nudně se pořád dokola přesvědčují o zřejmém na první pohled, diví se tomu dokola jak porota v "Norsko má talent". Je to dost nuda, kterou nezachrání ani ten chlapík se srdcem z ledu. Nooo...tak od půlky už je jasný o co tu jde. Křesťanství je to špatný a na pomoc přichází hodní muslimové. Při "salám alejkum, bratře!" se mi zježila srst. Dobrá nalejvárna. ()

g.i.orge

Všěobecné hodnocení zde je ostudné. Všech kteří, nedali této úžasné pohádce pět nebo alespoň čtyři hvězdy je mi líto, protože to děcko v sobě a schopnost věřit v neuvěřitelné už úplně zabili a svou nadmutost zde dávají plně najevo. Vaše chyba... ()

Hugho

Not great, not terrible.    Točené podľa šablóny a vopred značne predvídateľné, čo však v tejto kategórii asi nie je na závadu. Potešila snáď len nádherná príroda, pár vtipných odkazov na iné filmy a všimnite si málokedy videný náhľad na armádu ako kladný element.  Veľmi slušne natočený godziloidný film v modernom Ntflx duchu vhodný pre milovníkov tohto subžánru. ()

Zaks

Úvod ešte fajn, ale od tretiny filmu som videl nudnú a nezáživnú troliu naháňačku bez nápadu, s príšernými postavami (nemyslím trola, ten síce s kamenným ksichtom, ale vcelku fajn). Godzíl, King-Kongov a podobných somarín tu už máme spústu, od Nórov som čakal rozhodne viac. Ani po päty to nesiaha filmu Trolljegeren - kto ho nevidel, nech si ho pozrie miesto tohto nepodarku. ()

karl173

Pokus o Hollywood bohužel nese všechna hloupá klišé, které se v tomto filmu ještě hrdě vynáší do nebes. Jakoby chtěli autoři říct světu, koukejte my Norové to umíme taky.  Jenže ten hloupý holywoodský blockbuster má aspoň pořádnou akci. ()