V nitru norské hory procitl prastarý troll a nesourodá parta hrdinů musí spojit síly a zastavit ho dřív, než stačí zpustošit všechno kolem. (Netflix)

Thalin

Myšlenka jako taková se mi zamlouvala, ale chyběl mi tam nějaký děj. Jasně, od podobného filmu člověk neočekává spletivý děj, plot twist jako kráva a epický konec. Ale vlastně jsme jen sledovali, jak obří monstrum chodí po zemi, rozšlape pár baráků, sežere pár vojáků a pak pojde na slunci. Člověk to nesleduje v očekávání něčeho velikého, není jako na trní, jen teda čeká co se ještě řekne o mytologii a pak na konec. Prostředí Norska super, trol vypadal docela věrně, ale byla to prostě nuda. Už jsme viděli lepší hony na obří monstrum. ()

Laajaa

Začátek filmu, až do střetnutí s Trolem, mě velice zaujal, ale následné chování většiny postav naprosto hloupé a předvídatelné. Za mě film který měl daleko větší potenciál, než to nakonec dopadlo. Škoda ()

yano

Pre mňa absolútne nezaujimavá Nórska “Godzilla.” Príbeh slabý, dialógy slabé, hudba slabá, efekty slabé a logika postáv úplne hrozná. Určite by som si to nepozrel znova.  ****SPOJLER, NEČÍTAŤ ĎALEJ TÍ, ČO TO NEVIDELi*** Najviac ma dorazila logika vojakov na konci, keď im bolo povedané, že majú 10 minút a podľa kapitána ešte neboli pripravení aby to stihli. Najviac cringe scéna, keď napriek tomu, že boli takto obmedzení časom a neboli nachystaní, nechal si zavolať všetkých vojakov a mal k ním najhorší príhovor v histórií kinematografie a tým ich ešte aj obral o čas. ()

MoziMedve

Trailer vypadal slibně, ale bohužel provedení je slabší. Koukněte raději na lovce trolů, což je mnohem lepší film. Výprava a efekty jsou fajn. Samotný troll je nejlepší částí filmu. Herecké výkony budí dojem fanouškovské fikce a děj je velké špatné. Jednak je to vykrádačka lepších filmů, a celkově tón je zcela mimo. Film se silou mocí snaží vzbudit sympatie vůči trolovi ale třetí dějství se pak točí kolem toho, že pojďme trolla zabít jedním způsobem místo způsobu druhého. Je to promarněná šance. Film není moc dobrý, ale není ani dost špatný aby byl "dobrý" ironicky. Je to tedy pouze zapomenutelná ztráta času. Škoda.... ()

soukyd33

I když mě tam ty politici už silně (sprosté slovo), nakonec mě závěr překvapil. Budeme mít i pokračování? Film je napínavý, a také akční. Prostorový zvuk výborný. Herecké obsazení dobré. Efekty super. Hvězdiček 4 ()

flyer.nick

Stokrát opakovaný příběh o Godzille, tentokrát jen našroubovaný na norské báje a pověsti. Režisér je asi milovník helikoptér, protože ta měla ve filmu víc prostoru než samotný trol. A to se jim trol vizuálně dost povedl. Aspoň to proti všem americkým bijákům nemělo tu otravnou zamilovanou linku kde od začátku víš kdo se s kým vyspí. ()

Skylwalker42

Hmm..evropská godzilla? Nuda, šeď a zase nuda. Jako Trol je hezky udělaný a norská příroda je nádherná. Ale udělat z tohoto námětu lacinou parodii na hollywoodské blbiny s monstry. Na nich alespoň Amíci nešetří. Ale tady.. fraška. Trol by si zasloužil lepší film. ()

JB001

Nic moc jsem od toho nečekal, ale Norové mne mile překvapili. Do kina bych na to nešel, ale v teple domova, když je na MS v Kataru volný den, mi to sedlo a hezky se mi po tom spalo. Možná i proto, že už dávno nejsem osmiletý kluk ()

NikiVai

Čekala jsem napínavý film plný záhad a objevených tajemství, plný akce a dobrodružství. A dočkala jsem se norského King Konga. Trolla bylo ve filmu asi tolik minut kolik je prstů na jedné ruce. Zbytek byla lehká akce s vrtulníky a zbraněmi a pak minuty a minuty přemýšlení a žvanění. Nic moc no, taková pohádka a ještě poměrně nudná. ()

Mukade

Je to miestami detinské, no ale tak film o kamennej ozrute neni určený starešinom ako cieľovému publiku, takže kôli tomu nebudem znižovať hodnotenie. ()

Dave_Novic

Zdá se mi že Norská mytologie a jejich forma vyprávění příběhu filmu je zcela chaotická v tom mišmašu jsem pomalu nepochopil motivy postav nebo vypovědi jednotlivých postav, odkazy na příběhy a mytologii fajn, ale přístup k dialogům a vedení postav je dle mého největší problém. To co režisér nevyjádřil obrazem tak se snažil dohnat v interakci mezi postavami. Ať přílišné reakce přijde mi až přehnané postupy postav v situacích a docela dost okatě postaveno na tom "CO TO JE?!" přes "Troll o tom mi táta vypravěl" až po "Budu zabíjet Trolly na zakázku protože očividně mě to baví i když jsem toho trolla nechtěla zabít"  Zcela nelogické jednání postav a žádné změny vůči začátku chladné reakce, bez emocí bez nějakých dej bůh logických důvodu. Děj bych mohl tudíž přeskočit a dělat si screeny z každého záběru protože co záběr to fakt dobré zpracování. Kamera/svícení/ vyběr lokací.. fakt bomba.. ale nemůžu dostat z hlavy to debilní jednání postav vůči sobě, že vlastně mi přijde každý si mele svoje a neintereguje s ostatními fakty či postavami. Od půli filmu jsem si už říkal už konec?! Stále čekáte něco víc, dojemné chvilky se vždycky v tom filmu tak podělaj že vlastně nepochopíte proč tam ta postava vlastně byla.. proč?!  Netflix vždycky dává možnost takovým těm potrhlým rejžum, kteří nezvládnou pořádně postavit ani postavu natož interakci postav či nějaký postupný vyvoj.. slabých 3/5 a toto dávám za kameru a efekty.. jinak Slabota ()

Holly_Molly

Takovej potenciál, takovej spektákl, takovej krásnej Trol, taková překrásná Skandinávská krajina a taková neskutečně klišovitá, šablonovitá nuda...Norové měli možnost udělat něco zajímavýho, ale místo toho vzali jen random film s Godzilou a místo ní tam vrazili Tro(t)la, kterej má reálně ze všech postav ve filmu nejzajímavější charakter...Stonks! ()

Sopholojong

V akcnych scenach solidne zabavny, v dialogovych sterilny (nenapinavy), norsky blockbusterovy "mix up". Nechyba uvodne "bayovske" vzlietnutie stihaciek, "emmerichovske" military a heroicke prvky, vibracie v salke kavy z "Jurassicu", king-kongovsky sa spravajuci a pohybujuci troll (je to rovnaky dobrak), ci priama "uthaugovska" vysoko-profesionalna remeselna praca so "zivlami" (resp. tu s jednym obrovskym, kamennym...). Prve prebudenie trolla na obrazovke v konferencnej miestnosti, zrovnanie farmarskeho sidla, druhe prebudenie (vizualne kulervouci) pri helikoptere, prva konfrontacia s armadou (k tej dojde az po dlhych 45 minutach!), zvony v lunaparku, trollska krypta, zaverecna konfrontacia v Osle - su zaujimave sceny, ale chcelo to niekoho atmosferickejsieho a dynamickejsieho na "reziserskej zidli" typu Baltasara Kormakura, alebo Alexandra Aju... tiez k prefackaniu hercov, aby nehrali ako lepsie zaplateny komparz.  Btw, vynikajuci zvuk! PS: Norska priroda je unikat, ktory chcem vidiet na vlastne oci. ()