Čierny telefón

• Česko Černý telefon (viac)

Finney Shaw je trinásťročný chlapec, ktorému zmení život sadistický vrah. Ten ho unesie a uväzní vo zvukotesnej pivnici, kde nemá zmysel volať o pomoc. V miestnosti z ktorej zdanlivo niet úniku, sa nachádza telefón, aký by ste už len ťažko našli. Finneyho spoločníkmi sa na druhej strane linky stanú predchádzajúce únoscove obete. Tie majú jeden spoločný cieľ – postarať sa o to, aby Finneyho príbeh neskončil tak tragicky ako ten ich. (Cinemart SK)

DonBraso

Tohle, že měl být horor roku? Nebo jak to mělo být? Asi jsem se koukal na úplně jiný film. Pravda je, že dětské role v tomhle podání mě moc neba, ale pro kristova noho kdo tohle napsal? To je taková slátatina v duchářském krimi zabalená v jednom hororovém aspektu, že jedině snad kromě vcelku dobré atmošky, kvalitní kamery a i zdařilém hereckém přednesu klučiny, to má docela sílu udržet, ale konec si můžete jít rovnou zaběhat třeba do křoví a ještě se tam můžete jít rovnou vychcat a dopadne to stejně jako tenhle telefon. Nejsmutnější na tom je, že je to takový dětský sen, což nám ještě režisér potrvdí poslední scénou do školy. Já nevím jestli ty macho seance můžu, ale tak debilně podaný proboha proč. Opět snímek, který chce být malinko jiný, ale v čem ? Logický kokotiny hned z kraje. Děti se pohřešují a tak děcka chodí do školy jakoby nic. Policii si sem tam projde revír, ale že by do školy nebo okolo aspoň postavila jedno hovado policejní to ne. Jéžiši..To je tak těžký to udělat aspoň věrohodný, když to zabere dva záběry na kameru?No asi jo. Takže nám Hawke předvede masku a toť vše. Musím říct, že nějaký herectví velký nemůže být řeč. Nemá na to ani pořádně prostor a už vůbec nemá vlastně o čem mluvit. Tak špatně napsaný scénář pro záporáka neměl snad ani ten Leatherface. Takže vlastně to hlavní je fuč a jediný na co čekáte asi jako každý divák kam to zapadne a jak se z toho sklepa dostane. Je to někdy jak pro pátou třídu. Banální duchařina, která napovídá jak by se měl kluk zachovat. Nějaké pojítko proč nebo smysl nehledejte. Ten konec zhořkne neskutečně. ()

Taron

Rozjezd pomalej, extrémně neoriginální a o ničem, jediný co, tak ten bond mezi ségrou a bratrem byl fakt pěknej. Od únosu se to přece jen chytne a vlastně až dokonce mě to bavilo. Navíc přišel i důstojnej konec, což v poslední době u hororů jaksi často nefunguje. ()

J.Mayen

No asi bych tu musel hodně spojlerovat, ale nechci nikomu kazit zábavu. Jinak co měl být zač ten otec dětí? Vždyť neuměl absolutně hrát!! Proč sou ty fakatni tak strašně agresivní? Bylo to v té době tak? Kdo psal proboha scénář? Nečekal sem moc, ale dvě stovky za kino bylo vážně zbytečných! Tady se dřela bída s nouzí. Prý očekávání roku, pche… ()

tsatsiki

Mě se tento film líbil.Hlavně se mi líbil příběh a sympatické herecké obsazení.Cely film, odsýpal, držel si svou rovinu a nebyl překombinovaný.Dále se mi líbilo, že to bylo komornější, a že to tvůrci nechodili monstrozností.Za mě to byl dobře strávený čas, jen moc strašidelné to nebylo, lekl jsem možná dvakrát, třikrát, ale za mě 75%. ()

blondboss

Konečne hororový snímok, ktorý nekopíruje obohrané platne, ale prináša nový, svieži nádych do tohto žánru. Skvelo vystupňovaný horor, ktorý síce postráda nejaké výrazné ľakačky alebo niečo podobné, ale za to prinesie slušne pochmúrnu a nepríjemnú atmosféru. V zásade niečo medzi slasherom a ducharinou, a práve preto musím pridať jednu hviezdu. Navyše Ethan Hawke si strihol rolu, v ktorej ho nevidíme často, tak si to patrične užite. 75 % ()

wowylgu313

65% líbilo se mi to! Narovinu kdyby do toho nebylo natlačený to duchovno a zůstalo to jen u čistokrevného únosu psychopatem bez nějakých hlasů mrtvých bylo by to na víc jak čtyři hvězdy. Nestalo se tak ale nevadí. Celá ta atmosféra, hudba, zvuky, styl kamery, herci se víceméně povedlo. Vůbec by neuškodilo ještě prodloužit stopáž a celé to víc rozvinout. Jak příběh postav tak celý ten útěk. Nedal bych tomu kolonku horor , doslova spíš jen drama/thiller. ;) ()

Plaque

Ako horror to síce moc neúčinkovalo, ale stále som sa super bavil, aby som ocenil nadpriemerným hodnotením. A pritom to bolo miestami aj celkom priehľadné a aj celkom predvídateľné... no hlavne a to príliš nebralo vazne a vďaka tomu to bolo veľmi hutné, napínavé a zábavné. ()

honzic

Docela zajímavý thriller, jako horor mi to úplně nepřišlo. Trochu nadpřirozena úplně horor neudělá. Každopádně to mělo zajímavý náboj až na ten nepovedený závěr a plno nelogičností. Hodnocení: 65 % ()

Kebabkony

Konečně film, který nehraje na přehnané jumpscary, ale na atmosféru. Spíše než horor to bylo krimi, které nebylo špatné, ale nějak se nedozvíte motiv hlavního záporáka a hodně dalších věcí zde není zodpovězeno. Na jedno zkouknutí si myslím, že je to docela dost dobré. 6/10 ()

elanista1

Chvíľu trvá, kým si človek uvedomí čo sa vlastne deje (aspoň ten, kto si o filme dopredu nič neprečíta), ale akonáhle človek vie, tak si film užíva. ()

Nikolas__

Mega haluz film v tom ohledu, že i když tak úplně nemusím ,když se do hororoů s realistickou zápletkou plete paranormální linka, dokázal jsem si tenhle film užívat (a že jsem na něj koukal snad v nejhorší dva dny za dlouhou dobu kurva). Postavy mi přišli fajn, jen vrah nebyl skoro vůbec charismatický, ta maska tam taky byla jen tak na oko, jeho motivace diskutabilní (?), nadmíru potěšující pak bylo takové příjemné neakční finále, doplňenné skvělou hudbou. Je to rozhodně jeden z těch lepších hororů z áčkové produkce roku 2021, ale žádnej velehit to tedy není, podle mě je to zhruba srovnatelné (i když podle mě s více kvalitním) parožím. Ale tak co, je to temné, nadprůměrně zahrané, skvěle koukatelné a zábavné. 7/10 ()

fandimir

Tak na tenhle film mě kina vábily už od konce minulýho roku, ukázku na něj jsem viděl tolikrát, že jsem se na něj začal dost těšit, a upřímně jsem nebyl vůbec zklamán, dostal jsem to co jsem očekával. Jak už tady spoustu uživatelů napsalo, je to spíš thriller než horor, není to nijak extra strašidelné, a jumpscary tu jsou jenom tři, i když musím uznat že to v těchto tří případech byla teda pořádná lekačka. Zápletka s ostatními mrtvými dětmi z města a sny Gwen byly fajn, a hororových klišé jsem tu taky moc nenapočítal. Z kina jsem odcházel spokojen. /75%/ ()

Proso

Překvapivě poměrně zdařilý počin, který se sice neobešel bez logických mezer a žánrových klišé, ale působil pěkně celistvě díky svědomitému vyprávění plném symbolismu, dobrým hereckých výkonům a velmi opatrnému tlačení na pilu. ()

Tomko87

Ale tak toto je vydarená adaptácia poviedky od Joe Hilla. Výborne dopĺňa a rozširuje krátku, a pomerne stručnú rovnommenú poviedku. Film je správne temný, drsný a krvavý. Ethan Hawke mocne zahral seriového vraha. Doslova mi z neho husia koža naskakovala. ()

PanPyzamo

Nakonec jsem zklamán. Začalo to fajn, ale zůstalo to fajn i po zbytek filmu a zkrátka čekal jsem něco víc než jenom fajn. Čekal jsem na zodpovězení nějakych otázek, na nějaké odhalení, vysvětlení. Nejvíc mě zarazil konec, který mi přišel příliš rychlý, až ustřižený. Abych jenom nekritizoval, tak časové zasazení se mi líbilo. Dodalo to tomu trochu kouzla. Alespoň pro mě. Shrnuto. Podtrženo. Bylo to v pohodě, ale očekával jsem trochu víc. Trošku větší hloubku příběhu. Chybělo mi nějaké odhalení nebo vysvětlení. Za mě nadprůměrný horor, který bych doporučil jen fandům žánru. 6,5/10 ()

uhlerado

Atmosfericky mi to pripominalo Stranger things. Pointa/klepec v ducharine a potemny pribeh s celkom dobrym obsadenim a hudbou sa moze konat. Nie je to horror, ale skor temny thriller o unosoch deti. ()

Lendak

Nie až tak horor, ale skôr extrémne napínavý psycho triler ktorý sa do veľkej miery inšpiroval hororovým Kingom. Film dáva dosť priestoru hlavným postavám, takže na oný únos si treba počkať asi polhodiny. Mne to rozhodne nevadí, práve naopak lebo aspoň máme čas si ku tým postavám vytvoriť nejaký ten vzťah. Hlavná postava Finney je neskutočný sympaťák a kvôli tomu že je šikanovaný sa s ním dá zžiť. Mimo toho tu predvádza úžasný výkon. Ale aj tak neprekonal Ethana Hawka, ktorý je pre takéto role ako stvorený a aj keď tu nemá veľa priestoru tak si každú tú scénu kradne pre seba, lebo dokáže diváka znepokojiť iba svojimi očami, rečou tela a jeho neskutočne desivým hlasom. Tí ktorým to vadí že tam veľa není tak asi nevideli Votrelca alebo Čeľuste, kde ich je ešte menej. Ale najväčším prekvapením bola mladučká Madeleine McGraw. Táto iba 13 ročná dievčina predviedla úžasný výkon ktorý dokázal poraziť aj samotného Ethana. Toto všetko je síce super ale mám voči nej jedno negatívum. To, že má jasnovidecké schopnosti je pre túto zápletku zaujímavé, a dalo by sa s tým pracovať. Ale tvorcom to veľmi nevyšlo a celá jej linka bola nakoniec úplne zbytočná. Síce dokázala nájsť dom, kde pochovával svoje obete, ale nenašla dom kde vlastne tie svoje obete zabíjal. A aj keď celý dej závisí od toho čierneho telefónu, tak sa nakonci ani nedozvieme že ako cez neho dokázali tie duše komunikovať a prečo vlastne iba s Finnom a nie aj s predošlými obeťami. Ale inak to je zaujímavý "horor" s perfektnou atmosférou a brilantnými hercami. ()

SpicyNugget

V Denveru někdo unáší děti. Na místě se vždy najde jen pár černých balonků. Policie je bezradná a Finney Shaw se svou malou sestrou se bojí. Jednoho dne je unesen i Finney. Sadistický peďák v masce ho uvězní do svého sklepa, ve kterém je jen postel a černý telefon na zdi. Úchyl tvrdí, že nefunguje. Jenže on fungovat začne. Finneymu se dovolají úchylovy oběti, které chtějí pomstu… Relativně dobře natočený horor, fajn zápletka, herci super, mladí to zvládli na výbornou. Postava Finneyho byla na svůj věk velice vyspělá a chytrá, já bych nezachovala takový klid, jako on, kdyby mě unesl ouchyl, a to jsem o dost starší. Ethan Hawke je mistr, už v Sinisteru jsem si ho oblíbila. Povedený film. ()

KolarikKing

Výborný thriller, do kterého byly zakomponovány prvky hororu. Má to parádní retro atmosféru a napětí, které během filmu pomalu stoupá. Jediné, co mě mrzí je Ethan Hawke, kterého tam bylo málo. Tu svoji postavu totiž zahrál výborně. To samé můžu říci i o dětských hercích, kteří podali také solidní výkon. The Black Phone nebude patřit mezi nejlepší snímky ve svém žánru, ale pořád je to nadprůměrný thriller, který si rád někdy pustím znovu. Derrickson tohle prostě umí. 7,5/10 ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (viac)