Čierny telefón

• Česko Černý telefon (viac)

Finney Shaw je trinásťročný chlapec, ktorému zmení život sadistický vrah. Ten ho unesie a uväzní vo zvukotesnej pivnici, kde nemá zmysel volať o pomoc. V miestnosti z ktorej zdanlivo niet úniku, sa nachádza telefón, aký by ste už len ťažko našli. Finneyho spoločníkmi sa na druhej strane linky stanú predchádzajúce únoscove obete. Tie majú jeden spoločný cieľ – postarať sa o to, aby Finneyho príbeh neskončil tak tragicky ako ten ich. (Cinemart SK)

borohub

Na mě tenhle film působí tak nějak odfláknutě. Celou dobu jsem čekal, že bude trošku rozvinut příběh toho úchyláka, ale to se za celou dobu nestalo, za tak plochého záporáka by se nemusely stydět ani céčkové akčnáky. Ale je to prostě škoda, kdyby si s jeho postavou tvůrci trošku pohráli, tak by to mohl být hodně dobrý film. Na filmu se mi líbila ta atmosféra, oceňuji i to, že film uměl překvapit (co se týče lekaček), nejednalo se o standardní horor, ale spíše takovou duchařinu. Konečná akční scéna sice krátká, ale divák měl docela příjemný pocit zadostiučinění. Taková průměrná záležitost. 60% ()

AlexUnited

Originálny nápad, výborné spracovanie, napínavé od začiatku až do konca... k tomu ako čerešnička na torte aj najlepšia pesnička od skupiny Sweet : Fox On The Run. ()

siver

Docela dobré, ale štvalo mě, že nejsou schopni utéct oknem, zvlášť když tam bylo mraky koberců :-D Aspon konec to zachránil. ()

koty2201

Musím sa priznať, že nemám v láske horory. A tento film je označený ako horor. Avšak vôbec nezodpovedá tomu, čo ja považujem za horor. Báť som sa nebál vôbec a ani tu nie sú žiadne gore brutality. Každopádne, je to tak lepšie, lebo som si dokázal film užiť. Síce príbeh nie je vôbec ničím výnimočný vo svojom jadre, ale spracovaný je veľmi dobre. Naozaj ma bavilo to napätie a celkovo atmosféra filmu. To mystyčno a zároveň spirituálnosť ma potešila. Aspoň to nebol úplne klasický triler a bol trochu ozvláštnený. A síce ten koniec už nebol spracovaný dobre, keďže niečo také by sa nikdy nestalo, ale aj tak sa to oplatí vidieť. ()

LdaVinci

Parádní, parádní a parádní! Musí to být hrozné, když vás někdo v tak mladém věku unese a vy jste odkázaní jen na své dovednosti proti únosci. V tomto filmu samozřejmě hraje roli ještě něco jiného, než jen sám chlapec a je to moc fajn myšlenka a nápad. Strašně moc mě potěšily všechny herecké výkony dětských protagonistů, obzvlášť náš hlavní hrdina s jeho úžasnou sestrou. Obecně mě baví pohledy do dětských a školních míst, takže opravdu potěšilo. Finální scéna je příjemná a skoro až epická. ()

Blenny

Trochu násilnej crossover thrilleru (únos dětí) a duchařského hororu (variace Šestého smyslu, řekněme). Společně to úplně nefungovalo, ale dám za slabší tři. Kdybych dal za dvě, tak by to znamenalo, že to bylo blbé, což úplně nebylo. Akorát ten kluk měl nervy ze železa a trumfnul by lecjakýho dospěláka. Já bych se posral :-D ()

JosefTomas

Jsem z toho trochu rozčarován, protože jsme čekal víc... od všeho. Na tom filmu nejvíc mrzí to, že je tam toho málo. Respektive tam toho je hodně, ale málo se to využije. V prvé řadě skvělý Ethan Hawke, který zahraje cokoliv, se tady skoro vůbec do ničeho nepouští a z jeho postavy jsem měl všechno, jen ne strach. Druhý problém jsou vedlejší postavy, které jsou po chvíli člověku skutečně vedlejší, a přestože nejedna z nich má základ pro pořádný charakter, film je vůbec nevyužije, odklidí je nebo je udělá bezvýznamnými (což zrovna u talentované Madeleine McGraw mrzí dvojnásob, ale ta je ke konci vážně zbytečně zbytečná). Derrickson ale umí a možná proto je výsledek ucházející, i když je příběhově někde na půli cesty. Zřejmě za to může tenká předloha Joa Hilla, kterou ale Derrickson s Cargillem nabobtnali tak, že filmu by slušela minimálně 3 hodinová délka. Dejte mi Extended Cut a poté se můžeme v klidu bavit. Takhle jen za pětašede, víc ze mě filme nedostaneš. ()

Blazkowicz

To je zajímavé. Ve městě se ztrácejí děti jak na běžícím páse, ale nikomu nepřijde divné, že se samy potulují po venku. A boreček vůbec nemá za takové situace strach z divného chlapa. Jinak poměrně nudné. Filmy o unesených ve sklepení vůbec nemusím. 3-* ()

hematop92

Když to vezmu okolo, tak film je řemeslně zvládnuty dobře. Dětské herecké výkony jsou více než obstojné a hlavní záporák v roli Ethana Hawka je správný úchyl, co rád zavírá děti jako Fritzl, je na ně hodný jako Fritzl, nese jim papání a pitíčko jako Fritzl, ale neprzní je jako Fritzl. Než se film nějak rozeběhne do správných kolejí, tak uteče cca 40 minut stopáže a píši to záměrně! Proč sakra Derrickson nevyužil tuto stopáž k něčemu zajímavějšímu než je šikana na škole atd. Chápu, že v dnešní době je strašně cool zasazovat filmy do 70tek, ukazovat jak se Amíci v této době měli, ale upřímně v tomto filmu mi je to totálně buřt. Uvedenou stopáž měl režisér využít na spoustu nedořešených otázek. Proč zavražděná děcka dokázali komunikovat s unešeným hrdinou? Proč nám režisér nevysvětlil celý záměr našeho úchyla? Proč si věčně sjetý detektivní bratr nevšiml, že ve stejné cimře jeho bratr chodí polonahý v masce a unáší děti? Proč sestra našeho malého hrdiny má živé sny a dokáže efektivně spolupracovat s policií? Film měl super možnost se vyvrbit v něco jedinečného, ale opravdu to, co vidíte v traileru Vám bohatě stačí. Ano, je to řemeslně opakuji dobře zvládnuté, ale v hodně směrech tento film pokulhává. Určitě od Derricksona nejslabší film. ()

gabrina

Líbil se mi, ale čekala jsem hutnější a napínavější atmosféru. Dětští herci byli výborní. Za mě slušný nadprůměr 6/10.. ()

Hyssi

Musím říct, že jsem dlouho neviděl takhle kurva vydařený horůrek. U filmu jsem se nenudil ani jedinou vteřinku, celý film jsem byl napjatý jak kšandy. Celé to bylo zaobalené v krásné atmosféře pozdních 70tých let a navíc mě ani nesrali herci ba naopak jsem byl mile překvapen dětským hercem. [100%] ()

Alex_01

Z poklidného malého města začínají jedno po druhém mizet děti a rozsáhlá pátrání jsou marná. Stejný osud potká i skvěle zahraného hlavního hrdinu Finneyho, který svému osudu vzdoruje pomocí černého telefonu. Film mi nepřišel tolik napínavý a strašidelný jak bych chtěl. Lame horory se poznají tak, že se vás snaží spíš vylekat skrze jump scary, než strašit, což je trochu tenhle případ. Byl jsem bohužel dlouho v klidu, protože jsem věděl, že dokud má kluk černý telefon, příjde další nápověda, která ho posune dál a předejde potížím. Finále filmu má pak velký potenciál napínat, ale Finney záporáka porazí celkem hladce. Líbilo by se mi třeba, kdyby klaunův bratr byl ve skutečnoti klaun jako rozdvojená osobnost - získal by si tak Finneyho důvěru a ten by nevěděl, že je v nebezpečí - to je teprve napínavé. Přesto mě ale nadpřirozený příběh bavil, byl skvěle zahraný, scénář byl na tak malé děti možná až moc dospělý, kamera a strřih good. ()

xxmurphyxx

Absolútne nechápem ten hype okolo. Akože ok, beriem, niektorí jedinci striekajú, lebo mladá behá v gay pride bunde po vonku a všetky dôležitejšie funkcie ako riaditeľka školy, či detektív hrajú čierni herci, lebo však v 70 rokoch to bolo úplne bežné ( nechápem akurát potom, čo furt negri pičujú o nejakom rasizme, keď sa už 40 rokov dozadu mali dobre ). Mimo to film ponúka ešte celkom haluznú masku záporáka a ......a to je asi tak všetko. Akože, zavrieť fagana do pivnice, nechať ho sa vykecávať cez čierny telefón s mŕtvymi a sem tam na neho urobiť bububu je podľa vás dosť na ten hype okolo? Nech vám nejebe. Nemá to žiadne napätie, emócie akurát tak na začiatku, keď sa krpatá háda s opitým fotrom, čo je asi highlight filmu, debilné  chovanie niektorých postáv, nulovú absenciu krvy. Za mňa teda riadna bieda. Jediné, čo ma zaujalo, že sa tam decká medzi sebou vkusu mastia po škole v škole, za školou, v družine, na karnevale....asi bežné vyrastanie parchantov v Amerike v 70kách. Pozrieť sa to dá, lebo človek stále čaká ako jebo, kedy sa to rozbehne, čo sa zomelie, ako ten fagan vyjebe s Ethanom a on ho nakoniec len ujebe čarovných sluchátkom. Nasrať. Ak telefón tak radšej od Macha a Šebestovej. ()

Bobbyk69

No.... Čekala jsem od toho víc, už kvůli těm všem článkům a kvůli tomu jaký byl kolem toho filmu poplach a mnozí měli za to, že to bude jedna z největších pecek za několik let. To se teda zrovna nekonalo. Film je i tak celkem solidní, ale jako horor mi teda moc nepřipadal, scénky které měly působit děsivě ve mně spíše vyvolávaly smích než strach, podobá se to spíše thilleru než hororu. Nevím, co je na tomto filmu od patnácti, úplně v klidu bych to mohla pustit dnešním šesťákům bez toho, aby z toho měli nějakou újmu. 70% ()

waltosin

Černý telefon je dobře natočený a je i napínavý, je tam vidět práce Scotta Derricksona. Škoda že tam není více do hloubky rozebrán  příběh toho vraha, protože fakt šel z něj strach a Ethan ho zahrál skvěle. Ještě mi tam chyběl nějaký šokující nebo překvapující moment na závěr,ten tam nebyl a skončilo to rychle a tak jak všichni asi čekali. 65% ()

a0001 odpad!

Spoiler! Množina puberťákov a sem tam dáky zmizne, len tak.. Žiadne haló, len tak jednoducho ho niekto akože uniesol, potom príde na scénu telefón na stene, ktorý sem tam zazvoní, sem tam ho niekto zodvihne.. Prosím pekne.. Toto je tento film.. Kvalita kulís fajn.. Inak totálna shitosračka... ()

Elessar.

Ten klučina je úplnej MacGyver :) niet sa čo diviť knižku napísal synátor Stephena Kinga a docela sa to vezie na vlne moderných Kingoviek. Teraz je to v kurzu :) tak som zasa IN PS: musim prečítať knihu ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (viac)