Nocebo

Thriller / Psychologický
Írsko / Filipíny, 2022, 96 min

Módní návrhářka trpí záhadnou nemocí, která mate její lékaře a frustruje jejího manžela. Vše se změní s příchodem filipínské pečovatelky, která bude využívat tradiční léčebné metody odhalující děsivou realitu. (TommyZR)

Skeksis

Zopár vtákov v sebe znesiem, ale odtiaľ potiaľ. Pošramotená Evka, ježibaba, dve deti, Archy z RocknRolly. škaredý slepý pes, mrte nacicaný kliešť, a škaredý vták, ktorý sa posúva z útrob do útrob. A vlastne všetko bolo škaredé, aj Evka bola škaredá, no najškaredšie boli tie detské pyžamá, ktoré navrhovala. Škaredšie ako vo výpredaji v Tescu. Škaredšie ako zadarmo. Nebyť tých pyžám a škaredých detí, tak by sa to u mňa vyšplhalo aj vyššie. ()

EvilPhoEniX

Dohnal jsem si z nudy tenhle né úplně známý psychologický Revenge Thriller z Irska, který má nečekaně slušný cast. Mark Strong i Eva Green ( která tu však vypadá nečekaně až odpudivě). Ve filmu je módní návrhářkou, která trpí záhadnou nemocí a na pomoc k ní do domu příjde filipínská léčitelka, která používá své tradiční léčitelské metody, jenže se to celé jaksi zvrtne. Líbil se mi ten nádech filipínské kultury, Eva Green hraje tradičně dobře a v závěru dojde na celkem zajímavý zvrat, který celou situaci hezky vyhrotí a zaujmou i halucinace s klíštaťy či zohaveným psem. Žádná velká pecka, ale na jedno podívání v pohodě. 6/10. ()

darkrobyk

Filipínská léčitelka využije svých schopností, aby sadisticky ztrestala zlou kapitalistku. Nejdřív jsem měl pocit, že s ní mohla zúčtovat rychleji, ale na co by se pak divák díval, že. Na druhou stranu si to milá návrhářka do určité míry zasloužila, a tak oko za oko bylo pochopitelné. Ostatně leckterý kapitalista by si něco podobného zasloužil. Metafora s klíštětem je přesná, byť nijak nová, protože ve spojení s buržousty se objevovala už dávno. Tempo je zpočátku mírnější, v podstatě vztahové drama matka-otec-dcera do něhož vstupuje Filipínka, která vše totálně rozvrátí. Poslední čtvrtina je výživná a drsná. A je třeba předat dar... Eva Greenová zde bliká jako semafor: pohledná - krásná - ztrhaná a rozpadající se několikrát do kola. A musím říci, že konečně film, kde naplno mohla projevit své herecké schopnosti. Ten její rozpad byl uvěřitelný... Z původní politické agitky, jak jsem film po nějakou dobu vnímal, se nakonec vyklubal slušný horor. ()

pornogrind

Měl jsem tušení, že tohle bude něco pro mě a měl jsem pravdu. Parádní psychojízda podle mýho gusta. Líbil se mi příběh(ikdyž jsem měl tušení kam to bude směřovat). Chválím i herecký výkony. Popravdě s Evou Green ani její filmovou tvorbou jsem se ještě nesetkal takže jsem nevěděl co od ní čekat. Myslím si ale, že se své role zhostila obstojně a ty její psycho výjevy byly uvěřitelný. Skvěle sedl i hudební doprovod. Kaňkou na kráse je snad jen ptáček(kdo viděl pochopí kdo neviděl pochopí až uvidí) kterej působil trošku trapně. Tohle mi fakt sedlo a 100krát radši si dám takovej psycho film než nějakej mainstream. Silný 4 hvězdy. ()

Omnibus

Lepropes se oklepe, na dvéře kdos zaklepe. Ochočené klíště, rafne tě do hýždě.“ Pozor, očkování proti klíšťové encefalitidě a SPOILERŮM vám může zachránit život! Zatímco láska hory přenáší, nenávist přenáší nemoci i celé psy. Klidně i přes půl zeměkoule, pouhým mrknutím uslzeného oka. A věřte mi, raději byste potkali na blatech psa baskervillského, než na přehlídkovém molu toho vypelichaného Šaryka. KVÍZ(L)OVÉ OKÉNKO: [][] Musel-li bych si někoho vybrat, koho bych políbil radši? A) Opuchlou a zpocenou Evu Green. B) Mumlající vykuřovačku Chai Fonacier. C) Dutolebného manžílka Marka Stronga. D) Lepropsa, toho z Filipín až do Irska smrdícího raťafáka se zakaleným okem a srstí pokrytou boláky. [][] Hodně těžká volba. Ale asi D). Tolik k castingu. Vše ostatní v cajku. Klíště mazlivé (výklad v mém snáři chybí), atmosféra v rodině tísnivá a léčitelka vtíravá jak Pitralon. Viz příchod s kufrem („Ale ano, pozvala jste mě, jen si vzpomeňte.“), přeháněná úslužnost, nevyžádané snídaně do postele a málem i podávání toaleťáku. V závěru pěkně vypečená karmická kremace bez legrace. Ostatně ani chudé švadlenky třetího světa se moc nesmály, při tom zvyšování normy na 30 pyžámek/hod. Na kapitalistické klíště pinzetu! A zakápnout woodoo olejíčkem. Čtyřmi kapkami. ()

Arsenal83

Eva Green si zvykne vyberať alternatívy, ale asi už nevie rozlíšiť medzi kvalitou, asi už len smrad bankoviek je rozhodujúci. Nocebo je zaujímavý názov už od minulého roka kedy sa zvýšila, početnosť srdcových ochorení, naozaj veľmi záhadne, ale denník nenávisti okamžite prišiel na to, že to určite nemá nič s včeličkami. Že je za tým nocebo, že si to namýšľame. 👀😂Pri tomto filme som si chcel aspoň na chvíľu namýšľať, že ide o dobrý snímok. Videl som však len dobrý herecký výkon kvalitnej herečky a potom pár začmudených Aziatov. Niektoré scénky stáli za zapamätanie, napríklad ten 30 kilový pavúčik v posteli. Zápletka však taká bez korenia a nevyzula by ani Filipínčana. Aj tak sú väčšinou bosí. ()

Chrustyn

Irsko/filipínská psychárna, kde se z nějakého důvodu objevují Eva Green a Mark Strong. Film s tuhou vizuální stránkou a celkově po vzoru produkce A24 jen bez šikovných tvůrců, kteří by si s žánrem vyhráli. Takhle po celou dobu na nudný neutrál s lacinou gradací. ()

JASON_X

Jestli máte (tak jako já) Evu Green zafixovanou jako krásnou vampku, která pány (a jistě i mnohé dámy) oslnila svými nahatými cecíky (a jistě i svým xichtíkem) už v několika filmech, možná budete (tak jako já) docela překvapeni. Tahle utahaná, zmačkaná, nezdravě vyhlížející osoba že je opravdu TA Eva Green? Bravo maskérům. I Evě, za odvahu ukázat se takhle před lidmi. A dokonce je to i hodně dobrý thriller, mj. o jakémsi filipínském vúdú či černé magii (který ovšem rozhodně nedoporučuju divákům s fóbií na klíšťata). Sice mě chvíli před koncem tak trochu otrávila jeho banální levičácká zápletka o vykořisťovatelích a vykořisťovaných, ale poslední záběry zase všechno napravily. Ale to nejlepší přišlo stejně až při titulcích. Pokud se vám bude (tak jako mně) líbit závěrečný titulkový song, ušetřím vám námahu s hledáním. Jmenují se The General Strike, jsou z Quezon City a hrajou i jiný skvělý bluesový pecky, jako třeba tuhle. ()

Morholt

Vlastně je to jen takový klasický revenge thriller, který dějově nepřináší žádnou novinku, pokud nepočítám levičácký přesah, který spíš leze na nervy. Nicméně se filmu upsala Eva Green, které hraje fantasticky a s přehledem střídá chvíle, ve kterých by s ní člověk skočil do postele s těmi, ve který by jí hodil pětník a bez povšimnutí kráčel dál. Něco do sebe měly i halucinace, ve kterých hrají hlavní roli klíšťata. Z těch sice fobii nemám, protože když se řekne klíště, tak mi okamžitě naskočí Kaiser, ale ani tak mi nebylo dobře po těle. Ale i když toho tenhle vampohmyzí tandem utáhl celkem dost, na celý film to nestačilo ani náhodou a bohužel všechno ostatní za moc nestálo. 50% s přivřenýma očima. ()

Martrix

Opět se vyplatilo sednout k filmu a vědět jen, že jde o Thriller / Psychologický, ve kterém hrají Eva Green a Mark Strong. Pokud se dokážete vhodně zpomalit a soustředit bez odbíhání, nebo vyrušování kolemů, tak ten potenciál vás drapnout a vmáčknout vám do hrudi tíživou atmosféru, tak to v sobě Nocebo má. A to je pro tento film, společně s výkony herců klíčové. Obsahově nejde o nic moc originálního a důvtipnější člověk vcelku brzy rozklíčuje oč jde. Přesto si dlouho nebude jistý záměrem jedné z postav, resp. invencí scénáristů, protože od první minuty je zřejmé, že tvůrci vědí co a proč dělají. Všechno funguje moc dobře, žádný nesmyslný, nebo rušivý moment jsem nezaznamenal. Ale možná bych si ho ani nevšiml, protože Eva Green. Nejde o to, že je to krásná ženská...tady je to vedlejší, protože na roli Christine bylo potřeba hlavně špičková herečka. Což Eva rozhodně je, jak už v mnoha rolích potvrdila. A když píšu A, musím zmínit i B, což je Chai Fonacier. Když vedle sebe stály malinká podsaditější Filipínka a relativně vysoká, štíhlá Evropanka, mohlo by to zvlášť na muže působit jen jako velký kontrast, ale díky tvůrcům jste vnímali spíš sílu, která z nich vyzařovala a také moc a bezmoc, která je obklopovala. Ta byla kontrastní hlavně vůči scéně, která ukáže jak to bylo "předtím". Nízké hodnocení považuji za selhání diváků, kteří se nejspíš pod vlivem trailerů navnadili na horor...přestože tvůrci nic takového nenabízí. Jde o thriller s velmi slušnou atmosférou, který staví především na hereckých výkonech a precizní filmařině. Ne na tricích, ne na twistech, lekačkách, gore výjevech. Samozřejmě má také přesah, který nejspíš pár diváků, vlastníků textilu z Filipín nenadchl. Ale i kdyby tento film vznikl právě proto, aby konzumenty ze západu upozornil na fakt, že za jejich pohodlí a blahobyt teče pot a krev jinde...je to podle mě v pořádku. Suma sumárum, velká spokojenost, vlastně nemám co vytknout-nenudil jsem se ani minutu. Je to u mě tak na 90%, ale když vidím to podhodnocení...vyšroubuji to na full. ()

sedm.1

Vzhledem k jménu pana režiséra jsem od Noceba příliš běžnou podívanou skutečně neočekával, na to byl totiž jeho předchozí počin Vivárium skutečně velký bizár, ve výsledku ovšem nakonec v případě tohoto snímku k zas až tak netradičnímu zážitku nedošlo, i když to ale určitě nelze zároveň považovat ani za nějakou dvakrát tuctovou věc, na to se tu těch pár podivností totiž objeví, nicméně opakuji, pořád je to v rámci takového nějakého normálu a ne totálního úletu. Každopádně ústřední zápletka je překvapivě poměrně jednoduchá a přímočará, a určitě by se jí dalo vytknout, že je dost předvídatelná, a to včetně závěrečné pointy, na druhou stranu má ale spád, je nápaditá, dokáže nabídnout několik vážně napínavých a v závěru i emočně silných scén, jinak za povedené bych rád označil ještě i tajuplnou atmosféru a velmi podmanivý styl zpracování celého filmu, ovšem tím nejzásadnějším pozitivem tu jsou veškeré postavy, mezi kterými to skutečně přesvědčivě jiskří a vře, a kdy mě nejvíce bavili jejich vzájemné konfrontace a dialogy, které měli skutečně šťávu a drive. Opomenout ale samozřejmě nemohu ani výborné obsazení, na čele s Evou Green, nádhernou a božsky hrající to herečkou, pro níž mám neuvěřitelnou slabost a i zde si mě dokonale omotala kolem prstu. Co vytknout Nocebu mě jinak příliš nenapadá, mě to zaujalo a bavilo po celou dobu, nicméně samozřejmě musím určitě dodat, že se rozhodně nejedná o thriller pro každého, jelikož do mainstreamové podívané to má skutečně zatraceně daleko a spíš se jedná o filmový zážitek pro fajnšmekry, než klasické popcornožrouty. ()

warrenur

Dalsi nenapadny film, kedy si Evicka opat zahrala nejaku tu dusevnu vyhranenu poruchu. Par z tych poloh mala vynikajuco v Penny Dreadful. Filipinci neostali nic dlzni spracovaniam svojich mysterii. Slabsi priemer, ale pribeh a creepy drobna filipinka, Chai Fonacier, celkom fungovali. Nechutnosti z uvodu som nemusel. 48% ()

BOURQUE

Psychothriller, mapujúci premyslenú a postupne uskutočnenú pomstu jednoduchej a hudobnej matky voči človekovi, ktorý so svojím správaním a rozhodnutím spôsobil nenapraviteľné škody. Eva Green v roli módnej návrhárky a človeka, trpiaci (nielen) psychickými problémami, je v poriadku. Mark Strong vo vedľajšej roli asistuje len trochu, škoda, že jeho herecké schopnosti neboli lepšie využité.  Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Daiker

Jeden z těch lepších psycho filmů, žádná art divnost typu MEN a RESURRECTION. Eva opět vypadá, že jí něco bolí a na tuto roli se hodila dobře. Příběh a ozvučení filmu je dobré. Samotná chůva a její čáry měly smysl, pes a klíště byli odporní.... Celkové zpracování psycho teroru se mi líbilo..... ()

Kingjiri

Pointa ani finále nebyly špatný (ačkoliv se sklouzlo do klišoidního černobílýho světa kapitalisti vs. vykořisťovaný jedinci), jenže cesta k nim byla na muj vkus až příliš zdlouhavá. Tempo vyprávění bylo totiž dost pomalý a děj se dobrou hodinu nikam pořádně neposouval. Nudu se sem tam povedlo rozčeřit nějakym tim bizarnějšim výjevem, nicméně nějaký spíš skončily ve škatulce "WTF". Chyběla mi taky nějaká sympatičtější postava, jelikož takhle jsem ani neměl komu pořádně fandit. Za filmařinu a místama fakt funkční tísnivou psycho atmosféru druhá hodně silná hvězda. ()

gemi

Záměrně je to vystavěné tak, aby člověk až skoro do konce tápal, ale v závěru se to spojí a dá to dokonalý smysl. Je to komorní psycho-thriller, se kterým člověk stráví fajn hoďku a půl, ale neuchvátí. ()