Štúdio Marvel predstavuje seriál Echo, zameraný na Mayu Lopezovú, ktorú prenasleduje kriminálne impérium Wilsona Fiska. Keď ju jej cesta privedie domov, musí čeliť svojej rodine a koreňom. (Disney+)

MERKATtv

Tak som si pozrel Echo a je to ďalšie sklamanie. Prvá epizóda začína dobre, ukazuje nám udalosti z Hawkaye seriálu z jej perspektívy. Sú tam dlhé zábery bez strihu, Daredevil a celkovo prvá epizóda je fajn štart a pôsobí až tak Rodriguezovsky. Bohužiaľ ale Echo nie je zaujímavá postava a o to menej sú zaujímavý jej príbuzní, ktorí hrajú veľkú rolu v tomto seriáli. Celé to je o indiánskej kultúre (a miestami to je dosť cringe, hrá tam stále indiánska hudba skoro v každej scéne) a z nejakého dôvodu je do toho zapletený kingpin.Ten mi tam príde úplne na silu a je vidno, že nevedeli čo s touto postavou robiť. Predsalen toto je viac seriál o Kingpinovi než o Echo... Toto je úplne zbytočný seriál ktorý má pár dobrých nápadov ale nepridáva opäť do MCU nič nové iba nesympatické zbytočné postavy. (Doteraz inak nerozumiem ako mohol Kingpin prežiť udalosti z Hawkeye. Príde mi to strašne stupídne a dôvod, že ti prežil preto lebo je silný neberiem vážne.) ()

oldy

Rozhodně potěšilo,že je to misty dost drsné a občas poteče i krev. 5dílu uteče jako voda. Hlavní hrdinka mě bavila rozhodně vic jak She-hulk :D Od Marvelu je to lepší průměr 6/10 ()

Loksian

Při oznámení seriálu byla očekávání na stejné úrovni jako u Agathy, tedy absolutně žádné. Po prvním traileru a zjištění, že půjde o první MCU projekt, který bude mít TV-MA rating najednou působil mnohem slibněji. I přes produkční problémy, přetáčky a na marvel překvapivý krok vydání všech epizod (pouze 5) naráz, se z mého pohledu dokázalo vykřesat nemožné. Je to skvělé? Ne...Je to naprostá katastrofa jako She-Hulk? Ne....Sice bychom aktuálně o nic z "většího multivesmírného" dění MCU nepřišli, kdyby tento projekt nikdy nevznikl, ale doufám, že minimálně každý krok dopředu s Kingpinem (Vincent D'Onofrio) je krok správným směrem. Po Infinity sáze a hromadě planet-ničících postav, je příjemné připomenout si i ty, které nemají všemožné super schopnosti a jsou tzv. Street-level hrdinové. (byť Maya je zde spíše anti-hrdina) K takovým postavám Kingpin naprosto sedí a je zde docela cítit snaha o přiblížení se seriálům, které kdysi zaštítil Netflix. Dá se tedy předpokládat, že tvrzení o tom, že Wilson Fisk bude v budoucnu dělat problémy i dalším postavám vypadá více reálně. Teď tedy pryč od omáčky kolem k tomu co jsme reálně dostali. Daredevil zde je pouze jako atrakce, která má (asi) nalákat pouze na první epizodu. Epizody docela utíkají, na malou zápletku - adekvátní časový rozměr. Hlavní postavy jsou zahrané pěkně (překvapivě Alaqua Cox a přesně podle očekávání již zmiňovaný Vincent). Je vidět, že na choreografii si dali záležet, příjemná změna. Nicméně mám malý problém se střihem a návazností scén, nevím jestli důvodem jsou přetáčky a následné plácání materiálu přes sebe, tak aby alespoň něco vzniklo, ale často jsem se zamýšlel nad tím, jestli daná postava náhodou neměla stát před 2 vteřinami na druhé straně místnosti. Hudebně to je krásně ruku v ruce se zvučením a tématem neslyšících. Spousta scén dostává unikátní tón jen tím, že slyšíme to co hlavní postava...nic. Když už jsem zmínil ty postavy bez super schopností, ani tady se bohužel nepovedlo udělat finále bez zbytečných a nesmyslných vylepšování postav, tak jako v Secret Invasion. Není přímo problém s tím, že zde nějaká další (zatím) neznámá forma magie existuje, ale že ubírá na té přízemnosti a smrtelnosti postav. Ze zbytečného seriálu, je nakonec jedno odpočinkové odpoledne. 5/10 ()

koty2201

Nemyslím si, že bol tento seriál v rámci Marvel Cinematic Universe nejakým slabým článkom, ako tomu nasvedčujú niektoré recenzie a celkové hodnotenie. Samozrejme, že sa to nechytá na masterpiece v podobe druhej série Lokiho, ale mali sme tu už aj väčšie tragédie. Áno, pozerám sa na teba Ms. Marvel, She-Hulk alebo štvrtý Thor. Každopádne, to čo mi najviac vadilo sú asi 4 veci, aj keď viem nad tým mávnuť rukou. Málo epizód a až príliš krátke. Ide o ďalší seriál, ktorý sa zrejme dosť upravoval a strihal. Nemusel sa, len by mohol byť dej záživnejší a tým sa dostávam k druhému problému. Príbeh je vo všeobecnosti dosť nuda, lebo sa nič extra nestane a seriál nestojí na vlastných nohách. Priamo nadväzuje na seriál Hawkeye, len s tým, že polovicu prvej epizódy zabrala len akási rozšírená rekapitulácia práve tohto seriálu o pár nových momentov. S tým súvisí môj tretí problém, pretože ak označenie Marvel Spotlight znamená takéto rekapitulácie, tak to nemajú dobre vymyslené. Má ísť o projekty, ktoré si divák užije bez znalosti predošlých MCU projektov. To by bolo fajn, ale aj tak zrekapitulovali predošlý seriál, aby to každý pochopil a teda to nie je až tak bez nutnosti vedieť čo bolo predtým. Štvrtý problém vidím v tom, že nechápem tej hlavnej superschopnosti Echo. Ona by mala byť schopná kopírovať pohyby súpera. Tu to však nie je a skôr má akúsi silu predkov, ktorou môže zlomiť psychiku svojho nepriateľa. Neviem, či také niečo vie aj v komiksoch, ale asi zase zmenili schopnosti ďalšej postavy a netuším prečo. A vďaka tomu pôsobil záver tak čudne, až komicky.  Príbeh je teda, ako som povedal, skôr takým rozšírením pre seriál Hawkeye, kde Maya uniká a bojuje proti Kingpinovi a jeho ľuďom a zároveň sa vracia do rodného mesta. S tým, že hľadá samu seba a musí čeliť nevyriešeným rodinným záležitostiam z minulosti. Plus sa venuje aj pôvodu jej schopností, ktoré zdedila po jej ženských predkoch. Na to, že je to R-ko, tak až na pár tržných rán a sem tam vystreknutú krv pri bitkách, to bolo slabé. Daredevil od Netflixu bol oveľa drsnejší, keď to s ním porovnám.  Konečne je v tomto prípade samotná Maya Lopez (Alaqua Cox) sympatickejšia a zaujímavejšia postava, keďže doteraz sme toho o nej príliš veľa nevedeli a naplno nám ju predstavili. Aspoň mne herecký výkon tejto herečky prišiel príjemný. Predstaviteľov jej starých rodičov netreba dvakrát predstavovať (Graham Greene a Tantoo Cardinal) a dostal som od nich to, čo sa aj dalo očakávať. Kingpin (Vincent D'Onofrio) bol stvárnený tak dobre a drsne ako aj predtým v Daredevilovi, čiže som maximálne spokojný. S výnimkou poslednej scény v piatej epizóde. Samotný Matt Murdock (Charlie Cox) tu je len ako cameo (rovnako ako v No Way Home), ale predpokladám, že si ho šetria na svoj vlastný seriál a konečne to bol ten klasický DD z Netflixu v normálnom obleku a nie komediant v horčicovo-červenom kostýme zo She-Hulk.  Po technickej stránke to môžem určite pochváliť, pretože tú indiánsku náturu akcentovali dosť výrazne. Hudba mi pripomenula Killers of the Flower Moon a teda som si ju užil. Konečne niečo zaujímavejšie ako klasické marvelovské epické melódie. Kostýmy musím oceniť tiež, zasadenie deja však nevynikalo. Ale naopak, chválim prácu s maskami. Vizuálne efekty tu prakticky riešiť nemusím, lebo keďže sa jednalo o pouličnú gangsterskú akciu, tak neboli až tak potrebné. Keď už k nejakým došlo, tak vyzerali dobre a prirodzene. Práca s kamerou sa mi páčila a celkovo sa na seriál dobre pozeralo. Potešili ma rôzne filtre a estetika, reprezentujúce jednotlivé generácie Mayiných predkov. Choreografie bitiek boli pekné, len občas pôsobili umelo v zmysle, že akoby sa aktéri len zaháňali po sebe, ale reálne sa nedotkli a udierali vzduch. Čo už. Stretnutie Echo s DD bolo síce pekne nasnímané na jeden záber bez strihu (teda s maskovaným strihom), len práve tu mi to prišlo najviac ako vzdušný súboj. Nehovoriac o tom, že sa aktivoval môj zmysel pre čierny humor. Sorry, ale keď sa bijú nevidiaci a nepočujúca s protézou nohy, tak som sa musel pousmiať :D Takže keď to nakoniec celé zhrniem, tak ja som relatívne spokojný a neviem byť k tomu kritický viac ako rozhodovanie sa medzi 6 a 7/10. Ale priklonil som sa k vyššiemu číslu, lebo to malo viac tých pozitívnejších momentov. Viem, že teraz je v móde nadávať na MCU, len aby som nadával na ten zlý, zlý, Marvel, ale ja sa snažím byť úprimný. Áno, už to nie je také ako kedysi, ale ešte to nemám chuť vypnúť a ani vynechať. () (menej) (viac)

adamix

Podklady k seriálu mali tvorcovia dobré, keby vedeli ako narábať s hlavnou postavou a jej vývojom. Maya Lopez nie je síce známa hrdinka naprieč širokým komiksovým spektrom, ale keby sa tvorcom chcelo, mohol vzniknúť skvostný orogin, ale chcelo by to viacej fantázie, menej stupidných prázdnych dialógov, prehrávajúcich hercov a lepšiu, bombastickejšiu akciu, keď už sa chceli opičiť po DaredeviloviKingpin je tu sentimentálny vôl, z ktorého na konci urobia umrnčaného slabocha a ako teaser na ďalší seriál/sériu je to, že sa samovoľne rozhodne ísť kandidovať za starostu New Yorku. Nehovoriac o tom, že cesta Mayi, ako aj celkový vývoj jej postavy, je chabá, ako všetko v tomto seriály. Skrz to všetko zlé sa mi aspoň páčili songy (pravdepodobne v domorodom indiánskom jazyku) a pekné bondovské intro. O tom, že sa Marvel opäť prekopáva k stále hlbšiemu dnu, ani netreba písať. ()

Skokan

jediná věc, která je na tomhle seriálu opravdu dobrá, je Vincent D'Onofrio a že teda je! Jinak je to další strašné zklamání. Bylo asi bláhové si myslet, že by Marvel dokázal udělat něco více přízemního a naturalistického. Ale kdyby se půlka z toho smazala a celé se to přestříhalo, mohl by z toho být docela fajn film. Ne super, ale fajn, ()

Isag1

Tento seriál nemá žiadny súvis s Marvelom, iba to, že tam bol v jednej scéne Daredevil a Kingpin. Akože totálne nudný a nepodstatný seriál, ktorý srší priemernosťou a tuposťou, že sa to nedá pozerať vážne. Hlavná hrdinka na konci seriálu nadobudne nadprirodzené superschopnosti a už ich vie instantne ovládať bez toho, aby sa to nejakým spôsobom naučila? WTF??? Taktiež podotýkam na to divné striedanie kamier v rôznych epizódach. Napríklad, aký mali dôvod natáčať 2. epizódu na iPhone širokouhlý objektív? Divné... Akože 1/5 hviezd, tento seriál nemá žiadny dôvod vôbec existovať. ()

Scanerior

Echo skvěle zvládá rozjezd seriálu, kdy člověku výborně pomohou vcítit se do Mayi a ukázat její postup životem. Seriál to navíc dobře skloubí s Hawkeyem a člověk se v ději neztratí. Některé akční scény jsou fajn a zjevení Daredevila bylo super, hlavně to vypadalo, že tam není nuceně a seriál si pak šel jiným směrem. Mít hluchoněmou hlavní postavu bylo působivé zpestření, Fiskova role byla vcelku zajímavá, ačkoliv bylo téměř jasné, že ho v takovémto seriálu neodstraní ze scény. Samotný děj ví, jak začít, ovšem už méně kam má dospět, finále je pak tedy takové nedopečené. Toto bylo ovšem snad poprvé, kdy jsem si v MCU připadal, že nesleduji superhrdinský film a to po celou dobu, byla tu opravdu "přízemní", ale dobrá akce a superschopností tu bylo minimum - není to ani plus ani mínus seriálu, jen je to zajímavé v MCU. Na to, že od Echo snad nikdo nic nečekal, tak se seriál z mého pohledu vcelku podařil a ačkoliv to nikam moc nedospělo, tak průběh seriálu jsem si užil a vlastně to asi bude jeden z těch lepších MCU seriálů, tudíž 4*. ()

blondboss

Echo je asi prvým seriálom v rámci MCU univerza, ktorému som prakticky vôbec neprišiel na chuť. Nezaujímavý dej, ešte nezaujímavejšia hlavná postava a celkovo minimum slušnej akcie, na akú sme v Marvele zvyknutí. Je to len dôsledok úpadku tohto univerza. Žiaľ. Tri hviezdy dávam za pár dobrých elementov, poctu indiánskej kultúre a neopakovateľného Kingpina. Inak ale bieda. 50 % ()

Bestfan112

Echo byl v nějakých stránkách dobrý, ale mě to moc nebavilo, co se týče Daredevila, tak na toho jsem se těšil nejvíc ( takže za něj jednu hvězdu ), Echo byla taky skvělá, co se týče nevhodnosti pro děti a mladistvé, tak udělali dobře, když to bylo krvavý co se prostě týče seriálu tak je docela dost nezajímavý, tohle už Marvel docela přehnal, protože vždycky ( ne úplně vždycky ) musí udělat nějakou volovinu, stačilo to už předloni jak dávali She Hulk, ty vole to byla taková kravina ta She Hulk, ale stejně další kraviny musí dávat, Strážci galaxie volume 3 byly jakžtakž, ale bylo to už trochu na hraně s druhou polovinou filmu, která mě už moc nebavila ( za to že se tady bavíme o předešlých Marvelácích, tak dávám jednu hvězdu ), Marvels jsem zatím neviděl, ale tuším, že mně to bude bavit i ne, What If? 2 sérii jsem viděl tu první epizodu, a líbilo se mi to, Tajnou invazi jsem aspoň nedokoukal, ale byla to poměrně blbost, Ant-Man a Wasp Quantumania, jsem sice psal hodně trapnou recenzi, ale tohle se mi líbilo, na Black Pantherovi jsem byl v kině a líbilo se mi to, Thor Láska jako hrom jsem viděl, bylo to sice dobrý ale taky na hraně s trapností, Moon Knighta jsem sice nedokoukal celý, ale bylo to zajímavé, Doctor Strange byl druhý nejlepší Marvel film roku 2022 hned po Black Pantherovi, Spider-Man Bez domova byl nejlepší film roku 2021, Eternals byli trochu nudní, Shang-Chi zase umí hezký okouzlit její krásou a Black Widow byla také skvělá, ale na nejlepší žebříček filmů roku 2021 bych jí asi nedal... Shrnutí: Viděl jsem první epizodu pak kus druhé a vypnul jsem to, proti Daredevilovi nic zlého samozřejmě nemám, protože Daredevil se strašně proslavil v seriálu od Netflix, byla to Pecka s velkým P. Seriál 2/10 ()

HrubyLada

Tento projekt mi dává naději v Marvel studios. Po několika neúspěšných dílech nám ukazuji v posledních 3 seriálech, že když se chce tak to jde. Jeden s těch seriálů je právě Echo, od kterého jsem popravdě nic nečekal, ale první pilotní díl a pak 3 a 4 díl mě odpálili ze sedačky a musím říct že je to pro mě příjemné prekvapení. Konečně nejde o velkolepou akci, konečně Marvel nesází na CGI bordel a to především výbuchy a podobně. Konečně se dostáváme do ulice, do života normálních lidí, i když to trochu podkopává poslední díl, se kterým mam skrz toto jako jediným velky problém, ale jinak je to konečně dílo, které sází na silné příběhy, silné myšlenky a především úžasnou atmosféru, která se buduje celým seriálem. ()

Predator77

40 Procent, jedna hvězda za daredevila který tu má jen hodně kratoučké kameo tak že je jen v jedné epizodě hned v té první a jo scéna s ním byla fajn, a druhá hvězda je za fiska který kupodivu dostal celkem dost prostoru a když je na scéně tak si jí krade vyloženě pro sebe a je zkrátka fajn ho vidět ale co už fajn není tak je naše hlavní postava a to maya která né že by byla vyloženě špatná ale pro mě byla během těch pěti dílu zcela nezajímavá a vůbec jsem si k ní nědokázal vybudovat žádný vztah, jinak co se týče akce tak jo místi je fajn a i pěkně natočená ale nedosahuje takových kvalit jako třeba u zmíněného seriálového daredevila, další věc co mě taky moc nebavila tak jsou vedlejší postavy kterým tady není věnováno dostatek prostoru tak že se o nich toho moc nedozvíme čemuž taky nepomáhá fakt že dílu je jenom pět a plus jsou navíc dost krátké tak že kdyby se natáhla stopáž a i počet dílu tak by to dost pomohlo takhle je jenom vidět že disney to chtěl mít hned za sebou a tak se s tím nějak vyloženě nepáral a tím pádem nám jenom naservíroval dost podprůměrnou podívanou u které navíc ještě budete muset zkouknout seriál Hawkeye na který tenhle seriál vyloženě navazuje a bez toho se tím pádem budete dost ztrácet v ději. ()

Jemes

nečekal jsem od toho moc a taky jsem to i dostal. Přitom to mělo i světlé chvilky, kdy hrdinka poznává své kořeny a urovnává vztahy, ale pak tam hodí nesmyslnou akci, která je i divně udělaná ve smyslu teď tu natrhneš prdel 10 chlapům, ale vlastně jich bude 20. Nejvíc jsem asi zklamaný z toho, jak moc promovali, že to bude brutálnější a nebude to vhodné pro děti a nakonec tam máte minimum takových věcí. No o těch jejich schopnostech ani nemluvím, kde z ničeho nic dokáže obdařit další nějakou tou silou a pak se dokáže nabourat do hlavy, jak sakra na tohle přišla, když ji to tam nikdo neukázal, že to dovede :D ()

HNTR

Echo je dalším pokusem Marvelu o vzkříšení upadajícího univerza... Bohužel ani tentokrát nepředvádí extra velké kvality. Palec nahoru, za to že Marvel využívá i handicapované hrdiny, tomu skláním poklonu. Pokud jde ale o seriál, ten vrcholí soubojem mezi Mayou a Daredevilem... Pak začne hodně upadat a vlastě se v něm nic extra neděje a není proč si seriál zapamatovat. Vincent D'Onofrio je pak jediným dalším plusem, který drží sérii nad vodou za poslední milimetry límce. ()

david141474

Marvel se konečně probral z těch paskvilů, který jsme dostali loni i předloni a nadělil nám pořádnej R-akčňák. Maya byla nadějná postava a tady ji naštěstí nepokurvili, jako se to stalo třeba s Furym. Ten seriál sám o sobě je dost zajímavej. Děj je hodně fajne. Postavy jsou zahraný perfektně. Herci hrají dobře, dokonce se tu objevil i Zack McClarnon a to je vždycky záruka kvality. Soundtrack je poslouchateknej. CGI je pěkný. Camea taky nejsou od věci a rodinný vztahy jsou napjatý jak kšandy a ta atmosféra je taky perfektní. Jen to finále je dost slabý, nechápu co se tam stalo, zřejmě hodně přetáček a následně to v postprodukci dost dojebali. Z toho finále jsem docela zklamanej, ale jinak je seriál napraskanej akcí a napjatými rodinnými vztahy. No a záporák Kingpin si krade každou scénu pro sebe, to se mu nemůže upřít. 9/10 Marvel se konečně probral! ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři

04.09.2023

Marvel bude testovat binge-watching

Marvel bude testovat binge-watching

17.05.2023

Šéfové studia Marvel a Disney Kevin Feige a Bob Iger sice utěšovali veřejnost, že hodlají se seriálovým obsahem na Disney+ maličko ubrat, zejména v oblasti komiksů, přesto nás už v létě čeká… (viac)

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)