Enola Holmesová (Millie Bobby Brown) vyšetřuje svůj první opravdový případ. Rozlousknout záhadu zmizelé dívky jí ale budou muset pomoct kamarádi a taky brácha Sherlock (Henry Cavill). (Netflix)

eLeR

Skoro také isté ako jednotka, takže žiadne prekvapenie sa nekoná. Malé plus, že hlavná dejová linka je inšpirovaná skutočnou udalosťou. 3,5* ()

Arsenal83

Millie je o dva roky staršia, ale stále vyzerá ako malé dievčatko. Feministický pohľad, „girl power“ a údery mladej dievčine rovno do ksichtu, to musí byť, veď ona je silná. Netflix v tomto nepoľavil, dokonca pritvrdil a repliky o útlaku a diskriminácii žien sú tu počuť každých pár minút. Vlastne aj tá záporáčka mala svoje dôvody a aj kecy vo fabrike sú len feministickou úderkou. Oproti jednotke sa trochu znížila frekvencia patetického pozerania sa hlavnej predstaviteľky do kamery, ale ostala ukrutná stopáž. ()

Chrustyn

Až překvapivě funkční i když řádně naivní a spíše možná dětská zábava o sestře Sherlocka Holmese a jejím dalším zapeklitým případu. Svižně natočené dobrodružství které neurazí, ale snaží se odvyprávět až moc příběhů a témat, které jinak odsýpající děj zbytečně brzdí. Osekat to o půl hodiny, přidat na akci a skoro se to mohlo přiblížit Richiemu. Takhle jen slušná, generická zábava. A to, že je Moriarty černoška mi bylo úplně jedno. ()

Marze

Detsky film o divce, ktera resi kriminalni pripad. Film sleduje original a bavi. Navrat oblibenych postav z 1. dilu, na nemz stavi a pridava vzrusujici akci, puvab a trochu romance. Potreboval by seskrtat na tretinu. ()

Jirka_Šč

Slabší, méně nápaditý a méně svěží, než první film. Závěr mi přišel přehnaný a o to překvapivější je, že byl postaven na skutečné události. Jen 3 hvězdy i proto, protože mě už irituje povinná rasová různorodost. K Londýnu Sherlocka Holmese nepasuje (přestože vtípek s Watsonem je fajn). ()

Stanislaus

Druhé dobrodružství Enoly Holmesové jde tařka přesně ve šlépějích svého dva roky starého předchůdce - film se snad jen snaží být ještě více feministicky laděný, což mně osobně ale nijak nevadilo. Divák se na dvě hodiny (bohatě by ale stačilo sto minut) ponoří do světa detektivů, zápalek a lekcí tance a sebeobrany - do světa mužů, v němž chtějí býti slyšet i ženy. Kriminální zápletka se mi líbila, stejně tak i účast "Moriartyho" - byť jeho vstup na scénu jistě ponechá nejednomu divákovi hořkou pachuť v ústech. Závěr filmu jen vybízel k dalšímu pokračování, které by za mě mohlo být klidně o něco temnější. ()

BMW12

Na jedničce se mi líbilo to pojetí, že to není klasická detektivka, ale že je to takové pohodové s nádechem komedie a romantična a že divák je zapojen do děje, že Enola k divákovi promlouvá. A to vše tvůrci splnili i v tomto pokračování, takže já jsem byl spokojen. Děj filmu mě bavil, zapojení Sherlocka bylo také fajn. První díl byl možná o chloupek lepší, ale i zde se jedná o kvalitní zpracování. Snad se dočkáme i trojky. :-) ()

rikitiki

Enola přemáchla svoje modré punčošky a zase se vrhla do luštění detektivky a obrany ženských práv. Tahle holka, která skrz zbořenou čtvrtou stěnu mluví s divákem, mě baví víc než v prvním díle. Příběh je sevřenější a uvěřitelnější. Enola je dospělejší a tím pádem se mírně zklidnila. Ne natolik, aby nudila, a zbylo jí dostatečně střelenosti, aby bavila. Film nijak nezastírá, že je především určený dospívajícím dívkám, jako podpora a do jisté míry i jako vzor. A proč by ne? Klučičích rošťáků jsou hromady, holky zas tolik hrdinek rošťaček, se kterými by se mohly ztotožnit, nemají. SHRNUTÍ: Škrtnutím sirkou někdy můžeš zapálit požár, který neuhasíná. ()

Ištván87

Na jednu stranu je to asi ta největší feministická agitka co jsem kdy viděl, na druhou stranu je tu ovšem jedna z nejsympatičtějších silných ženských hrdinek, co je v posledních letech k vidění. Není ze všech nejsilnější, má emoce, nedělá z mužských postav neschopné imbecily (vždyť tu jsou minimálně dvě opravdu sympatické mužské postavy, což je o dvě víc než je v těchhle filmech zvykem. Není to nic převratného, ale rozhodně to neurazí. ()

ScarPoul

Oproti prvému filmu je to zlepšenie. Ale myslím si, že je to hlavne tým, že sa postavy so svojimi charaktermi viac zžili a dovolili si byť viacej hravý aj v iných polohách. Nielenže to rozvíja pôvodné vzťahy a aj charaktery, ale je to aj milé a náznakovo vtipné. Čo poteší. Inak to nesie všetky chyby svojho predchodcu. Možno ale vyzdvihnúť fakt, že to nenudí, že to využíva dostatočne rôzne prostredia starého Anglicka (aj tie spoločenské) a postavy aj z predchádzajúcich častí spolu krásne kooperujú. V zásade ma potešil Watson, sklamal Thewlis a znechutil Moriarty. Génius zločinu nemá vôbec šmrnc, ako jeho iné filmové a seriálové zobrazenia. Ďalej mi vadilo niekoľko minút pred finále, kedy sa náznakový a druhoplánový aspekt filmu dostal do popredia a skôr ako o sofistikovaný prednes sa jednalo o vyobrazenú päsť na oko. Nemám to veľmi rád, pretože to postavy odrazu dá do naivnej roviny a ich sofistikovanosť a nadhľad z predchádzajúcej hodiny a pol sa vytráca. To zase odkazuje na lenivosť tvorcov pohrať sa s tým motívom trošku viac. Takto to pôsobí dojmom, že to tam museli dať, pretože zabudli tejto dejovej línií dať náležité zakončenie, alebo pripraviť lepšiu pôdu v priebehu celého filmu.  A nakoniec mali odrazu vyhradených len päť minút na to, aby to uzatvorili. Takže ako vravím rovnaké chyby, ako v prípade prvej časti. Ako séria to ale vôbec neurazí a niektoré zaužívané stereotypy sú pekne nahradené a zmotivované. Bohužiaľ nie všetky. A už vôbec nie tie, ktoré by si to naozaj zaslúžili. Patel bude mať v trojke ťažkú úlohu, ale tých pár sekúnd čo tu bol, som bol náramne spokojný. Každopádne mu držím palce a som zvedavý na pokračovanie. ()

MoiJe

Má to akciu i viacmenej prekvapivé zvraty, no ako celok je to veľmi... no vlastne to nie je veľmi nič. Ledva ledva dopozerané. ()

corpsy

Aj napriek rušivým momentom ( v podobe dnes už až násilne pôsobiacej politickej korektnosti ), ide o pútavé, modernistické dobrodružstvo, ktoré prvý diel nielen zdoláva, ale aj prekonáva. A to vo všetkých smeroch ( dokonca aj v tej spomínanej korektnosti ). Takže sa neduhy dali prekuknúť a prehltnúť. Aklimatizácia diváka je tu potrebná. ()

Lama.Lama

Na dvojku jsem se hodně těšila a nemůžu říct, že bych byla zklamaná, ale.. Něco nefunguje. Millie i Henry skvělí, bylo zajímavé a zábavné sledovat je v akci spolu, ale je to nějaké roztříštěné a za mě už i dost přitažené za vlasy v některých ohledech. 2,5* ()

ArsenalEagle

Průměr, těžkej průměr, ale nějak se mi nechtějí dávat jen 2 hvězdičky. Charisma Cavilla a Thewlise sice nemá šanci zachránit nudu, která pohlcuje film skrz na skrz, ale nějaká ta akce, aby mě vyvedla z dřímoty, se objeví. Ve výsledku je to víceméně stejné jako jednička, s tím rozdílem, že Holmes numero uno dostal více prostoru a tím vyvažuje nedostatky filmu jinde. Tím, kam Enola Holmes (1 i 2) záměrně směřuje, se divím, že Dr. Watson není žena. ()

Trevor

Girl power??? No tak girl power je v dnešnej dobe taký, že sa potom ako sa presunieho z hokejového matchu v Liptovskej Osade do Popľadu na didžinu sa moji 23 ročný súputnici spoliehajú že útratu v bare zaplatím ja, že im požičiam peňažky na hranie na automate, dievčina je síce mladá emancipovaná silná žena aj s kilami navyše ale keď platí niekto iný hneď je život krajší...a že si môj priateľ pritiahne prvú okolidúcu slečne a prehovorí ju na lízing, prípadne si z nej spraví lolipop, to je tiež pre girl power akurátne. Nehovoriac o tom že sa pred diskotékou na parkovisku vyzlečie do slipov, aby očaril kamarátovu novú frajerku. Zrejme dúfal, že bude ďalší lolipop....toľko ku girl power, ale Enola rovnako ako v prvej časti povie chlapcovci že sa stane mužom aý ked to povie ona, a nakoľko už má cez osemnásť MBB môýeme kľudne pocvedať že svojim 45 metrovým klitorisom rozmetá všetkých zlých bububu ujov, pochopiteľne iba bielej farby pleti. A aby 120 minútový stereotyp o zlách bielych bububu ujoch policajtoch, zlých bububu korporáciach. zlých kresťanov a najsvätejšej trojici okorenený stereotypom neschopným mužov, chlapca v dievčenských šatôčkach (jedno z najobľúbenejších vyhľadávaní liberálnych úchylákov) a neskutočnej korupcie akože nebil tak strašne do očí v úplne záverečnom twiste dáme akože zlú ženu, dokonca afroameričanku. a Spraviť z nej Morioartyho, to by nikoho z liberálnych vypatlancov nenapadlo. Ale ženám či mužom ktorý v britských fabrikách v roku 1885 umierali kvôli pollibre na deň natočenie tohto dokumentu určite pomôže. Len škode že ste s Vašou vytretou ideológiou zaspali dobu o 150 rokov....Zbytočne dlhé, otravná MBB citujúca predpísaný repliku v akože turbo vtipných komentároch k aktuálnemu dianiu s niekoľko málo dobrými zábermi pri úteku z väznice či záverečnej javiskovej scéne. ()

applause

Na to, že mě první díl zklamal, o to víc mě druhý překvapil. Bylo to vtipné a hravé, herecké obsazení bylo dobré. Doporučuji. ()

M.i.k.e

jednička se mi dva roky zpátky nelíbila a od dvojky sem tudíž vůbec nic nečekal. K mému velkému překvapení sem ale dostal slušnou, lehce dospělejší oddechovku se zajímavějším případem a o poznání sympatičtější Millie Bobby Brown. Opět tu samozřejmě nechybí girl/woman power mesidž, ale není to tak extrémně na sílu a celkem to sem i sedí. Lehce do očí bijící a vodou na mlýn různých fobů bude ovšem násilná diverzita a tak dostaneme - spoiler - Moriartyho - ženu (což není žádná novinka) černošku (to už novinka je) a na konci jako bonus indického Watsona...70% ()

BarryLyndon

Popravdě, čekal jsem to o moc horší až odpadní. Ale celé to utíkalo tak nějak svižně a sympaticky. Hlavně to nemá žádný hlubší problém, který by stál na záchraně světa. Vlastně i docela cool vyřešili zaporáky. A Millie Bobby Brown je sice totální herecké dřevo, které absolutně nemá na scény s prolamováním 4. bariéry, ale celou dobu působí jako taková ťuňťa, že se těžko nenávidí.  Ale když si snaží o romantiku a přitažlivé scény, tak vypadá asi jako Schwarzenegger v Policajtovi ze školky.  Cavill to samozřejmě obrovský tahá a je tam asi 10x víc než v úvodním filmu. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že mu tam dospali screen time hodně pozdě, protože tam ve většině scén stojí a kouká do blba jak herní NPC. Taky si myslím, že strávil dost málo času na place, protože to tahá tak nějak podle sebe... Ale overall není za takového šášulu jako mužští hrdinové u Marvelu nebo např. Obi-Wan a vůbec ho netahá z brindy Enola, která má k Mary Sue hodně daleko a dělá chyb jak máku. Co mi ale vadilo hodně byl v podstatě neživý kulisní svět, kde se všechno točí okolo Enoly a nic si nežije vlastním životem.  Včera jsem na boxu asi dostal hodně do hlavy, ale přes nižší hodnocení bych si tady klidně dokázal představit universum a spin-offy. S Cavillem i Helenou Bonham Carter, které ta poloha sedla a byla excelentní. Hodně ambivalentních 5/10 Asi jako vypít Starobrno po kterém se člověk poblije míň než čekal a občas o ucítí chuť. ()

C0r0ner

Jednička ještě ušla, tohle už se na půl cesty přiblížilo odpadu. Zbytečně dlouhé, poselstvím otravné a samozřejmě nesmí chybět černá holka Moriarty - xblití. Nečekal jsem od toho moc, ale bylo to o dost horší, než jsem si představoval. 30% ()

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (viac)