Super Mario Bros. vo filme

• Česko Super Mario Bros. ve filmu (viac)

Súrodenci Mario a Luigi snívajú o tom, že sa im podarí viesť najlepšiu inštalatérsku firmu v New Yorku, čo sa im zatiaľ celkom nedarí. Možno práve preto sú ochotní vrhnúť sa do úloh, ktoré sú zjavne nad ich sily. Ich ochota ísť do toho po hlave sa im nevyplatí v momente, keď vlezú do podozrivo vyzerajúcej obrovskej zelenej rúry a o pár sekúnd neskôr sa už nekontrolovateľne rútia “niekam”. Na druhom konci rúry ich čaká fantastický svet, ktorého obyvatelia práve riešia existenčný problém. Odporný jašter Bowser, kráľ jedného z kráľovstiev, sa rozhodol násilím ovládnuť všetky ostatné kráľovstvá. Konkrétne si vyhliadol Hubové kráľovstvo, ktorého vládkyňu, princeznú Peach, by si rád vzal za ženu.
Večný smoliar Luigi sa po bláznivej jazde ocitne v Bowserovej spálenej krajine, kde ho okamžite zajmú prisluhovači miestneho kráľa. Mario má oveľa väčšie šťastie, pretože kráľovstvo princeznej Peach, v ktorom skončí, vyzerá ako raj nielen pre hubárov.  Peach je navyše milé dievča bez princeznovských manierov, takže keď sa Mario dozvie, aké nebezpečenstvo hrozí jej kráľovstvu, okamžite sa jej rozhodne pomôcť. Najmä ak sa mu pritom podarí zachrániť svojho milovaného brata Luigiho. Zabúda však, že nie je žiadny hrdina a že najodvážnejšia vec, akú kedy urobil, bolo pritiahnutie vodovodnej batérie. Ale keď ste Super Mario, nebojíte sa žiadnych prekážok. (Cinemart SK)

Stoctyrec124

Je to úplně geniálně zpracovaný animák, přestože jsem nikdy nehrál žádnou Mario hru. Ten film mě neskutečně bavil, byl svižný, příjemný, vtipný a měl absolutně dokonalý soundtrack, tolik známých písniček v jednom filmu to mě tak laskalo po srdíčku. Je to fakt krásný film. ()

HellsAngel

V podstate jeden veľký trailer, v ktorom sa neustále niečo deje a divák nemá šancu si ani na chvíľu vydýchnuť – a to je v tomto prípade rovnakou mierou kompliment ako aj výčitka. Úroveň animácie je bez debaty prvotriedna, tony easter eggov potešili moje hráčske srdce a niektoré sekvencie s hopsajúcim Mariom patria k najlepším prácam štúdia Illumination, no napriek tomu je Super Mario Bros. Movie vo výsledku len jednoduchou – a v jadre plytkou – zábavnou atrakciou. Čo je škoda, pretože úvod v New Yorku naznačoval, že by mohlo ísť o čosi viac. ()

Tomas_PO

Filmové spracovanie obľúbenej Nintendo hry rokov 90tych, určené skôr pre deti ako dospelých. Snáď okrem tých, ktorí na danej hre kedysi 'fachčili'. Fajnšmekri určite nájdu množstvo skrytých druho až treťoplánových detailov, no na prvé pozretie treba mať skutočne dobré oko. Aj z týchto dôvodov sa tvorcom výrazne nad priemer dostať nepodarilo. ()

BrusVejn

Pre dieťa to musí byť skvelé, je to farebné, postavičky majú srandovné hlasy a je ich tam veľa. Pre dospeláka je to už trošku tažšie stráviteľné. Festival infantilnosti a jednoduchosti. ()

Milo384

Dnes jsem byl na filmu v kině s dětmi. Musím říct, že Maria jsem hrál a i teď někdy s děckama hraji některé díly. Takže se mně film líbil. Pěkně to vypadá, rychle vše utíká. Příběh ukazuje spoustu postav a věcí z her. Já bych dal 4*, ale děti byly opravdu nadšené. Musel jsem dát 5*, jinak by se mnou nemluvily. ()

Ondak

Pro fanoušky her s Mariem jasná volba. Ve filmu se objevuje dost z her. Od Mario Kart až po zvětšovací houby. Pro znalé se zde vyskytují známé postavy jako Browser, princezna Peach,  Donkey Kong a samozřejmě Mario a Luigi a další. Animace krásná a pro mě jako fanouška za plný počet. Možná trochu škoda zbytečného úvodu. Dovedu si představit, že neznalý divák se moc bavit nebude, protože není téměř nic vysvětleno a vše se bere jako samozřejmost. ()

ABC1

Pro mě 3 a půl, ale důležitější je pro hodnocení to, že můj vnouçek šel poprvé do kina a byl okouzlen až do konce...takže nejspíš další člen do klubu csfd. ()

Jirka.Arbter

Filmy od Illumination a celkově novodobé animované pohádky fakt nemusím, ale když přehlédnu ten občasný trapný vtip a vskutku předvídatelný a konvence nebořící příběh, tak byl film podle mě vydařený, dokonce bych i řekl, že lepší než Sonic 1 a 2. Makeover, který dostala Peach byl podle mě DOBRÝ - s tímto názorem si připadám být v menšině, ale opravdu nemám potřebu na tenhle dětský animovaný film hateovat a bojkotovat ho jen proto, že je 'moc woke', protože v něm Peach konečně už není jen ubrečená a otravná princezna, která pořádně ani není postavou ale spíše jen předmětem, kvůli kterému musí Mario porazit Bowsera. Jediná věc, která mi na předělání její povahy vadí je to, že se v podstatě chová jako Daisy, takže mohli raději rovnou do hlavní role dát ji, ale co se dá dělat, Peach a Mushroom Kingdom jsou přeci jen větší a prodejnější jména než Daisy a její Sarasaland. Také oceňuji snahu do soundtracku obsáhnout co možná nejvíce klasických skladeb z celé série, i když ty klišovité licensované písně typu Holding Out For A Hero si fakt mohli odpustit. 4* ()

DIATOR05

No já vlastně k tomu nemám co říct. Bylo to super. Nikdy jsem nehrál žádného Maria, tudíž neznám vůbec žádné narážky v tomto filmu, ale vím, že jich tam bylo nespočet.  Příběh byl skvělý, postavy taky, záporák byl úžasnej a hudba byla excelentní. Hudba absolutně vynikala, úžasnost. Je to prostě zábava od začátku až do konce a jestliže jste fanoušci Mario her, tak to platí trojnásob. Je to velká pocta hře ze strany Illumination. Už asi nic jiného nemám co dodat, nebyl jsem cílovka, ale bavil jsem se od začátku až do konce. 7,5/10 ()

Marcecek

No, je to kvalitný animák, nedosahuje kvalít Kocúra v botách, ale tam bola laťka nasadená veľmi vysoko. Pre rodiny s deťmi, ktoré holdujú kinám by som povedal povinnosť. Zábavné milé, nemusíte ani poznať hry nato, aby ste si snímok užili, ale odkazov je tu prehršel, a tí, ktorí sa v nich orientujú je to plus a užijú si to o čosi viac. Nieje to taká jazda, ani to nemá takú hĺbku ako Kocúr, je to viac orientované na deti, ale snímok si môže užiť aj dospelý, za mňa 4*. ()

Idenatoys

Opět komentáře z 58% zamindrákovaných rádoby lidí, s nudným životem, s nudnou prací a totálně bez peněz postrádající jakýkoliv smysl života. Pokud jsem schopen na tomhle filmu najit podstatné negativum, jsem tupé debilní hovado a jsem na tomhle světě zbytečný...a že vás tu je. Podejte si ruce a běžte skočit ze skály, svět o nic nepřijde. Za 1.je to pohádka! Pohádka! skvělé natočený příběh který dle předlohy hry kterou většina "i těch dementů zde" zná nebylo lehké zfilmovat. Za 2. skvělý příběh, nádherná animace, humor pro dospělé 👌85%+ ()

Mikey_Silver

Tak je to tady, po dlouhé době jsme konečně dostali povedený film Super Maria. Jediné co mi na tom filmu vadilo bylo že film pořád jel a jel a divák tak nemá čas k postavám něco cítit a že tam bylo možná až moc moderních písniček, ale to už je Illumination. Taky mi tam trochu vadilo že má oblíbená postava (Luigi) měla málo prostoru, ale to jsem dokázal zkousnout (Navíc i on měl cool scény). Jinak jsem si film velmi užil a to i přesto že nejsem moc fanoušek Maria a jeho hry nehraju. Animace byla hezká, postavy dobré, záporák byl boží a hudba, která je podstatě remix písniček ze starých her byla úžasná. Taky musím pochválit dabing, sice jsem byl na českým, ale i ten byl povedený. Tenhle film bych spíš doporučil mladým a velkým fanouškům Maria, zkrátka to nebude pro každého. ()

Little_Sawy

Zažila jsem 90 minút svého šťěstí! Super Mário bros ve filmu bylo něco na co čekal správnej fanda a hráč Mária už od kdy bylo o něm slyšet poprvé! Ubehlo to rýchlo, to jo, ale akce tam bylo pořád, vtipné momenty bylo hněd několi, mého smíchu taky, a má polovička si to zřejmě užívala jako já. Dostala jsem přesně to, co jsem chtěla. Plusom bylo, že kino jsme měli téměř pro sebe. DK se ukázal taky v plné síle a já jsem čekala co předvede.. takže za mě to účel splnilo. ()

Polux

6/10 | Od Nintenda jsem nikdy nic nevlastnil a tudíž ani nehrál, jen kdysi dávno jsem měl tu čest vidět naprosto hrůzostrašnou adaptaci z 90s (zážitek vskutku na celý život, to zase ne že ne:-)) a čistě ze zvědavosti jsem v průběhu let strávil pár náhodných minut u několika gameplay videí v té době vycházejících her, které mě k přehodnocení dosavadního přístupu k téhle firmě nijak zvlášť nepřesvědčily. A možná podle toho také můj výsledný zážitek z aktuální adaptace dopadl. | Pro fanoušky (nepřekvapivě zejména v dětském věku) kníratého instalatéra a obecně všeho možného od Nintenda je tahle identická filmová kopie jejich videoher jistě (dlouholetý) splněný sen a velkolepá oslava celé herní značky, jejíž jedinou vadou na kráse je fakt, že se nedá ovládat. Pro nefanoušky výše uvedeného (alespoň v mém případě) jde o vcelku fajn animák s pěkným a - pokud mohu soudit - hrám věrným audiovizuálem (nicméně kvalitativní špička je přece jen o něco výše), svižným tempem, bezpočtem referencí a easter eggů (některé jsem kupodivu dokázal identifikovat i já jakožto téměř absolutní neznalec a jistě to byl jen nepatrný zlomek jejich skutečného počtu) a povedenými hereckými výkony jednotlivých dabérů (Pratt, Taylor-Joy, Black i Rogen si role viditelně slyšitelně užívají). | Bohužel také s extra přímočarým (zlí jazykové by možná uvedli naprosto banálním) a současně předvídatelným dějem (No, takže tady máme houby, strašidelný barák, překážkovou dráhu, motokáry a co dál? A dál nic, jo a z toho strašidelného baráku je ve filmu vidět asi sekunda:-).), bez jakéhokoliv originálního nápadu, který by nepocházel z předlohy (pokud ve filmu přece jen nějaký byl, tak v té záplavě copycat obsahu všude okolo jsem jej nezaznamenal) a na můj vkus s překvapivě skromným množstvím slovního i situačního humoru (na běžné poměry animáků) a nějakým způsobem zapamatování hodných scén (jednoznačně vede vtipná side-scrolling sekvence překonávání rozestavěné ulice, vzdávající hold všem Nintendo klasikám z žánru plošinovek). Příště by to chtělo navýšit ambice a invenci, ale dle tržeb je cílovka nadmíru spokojená a vítězná strategie se nemění, takže asi nelze doufat v lepší zítřky. | PeZet ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (viac)

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

20.06.2023

Tom Cruise loni vlastnoručně zachránil kina a jeho Top Gun: Maverick se po fenomenální jízdě napříč světem zastavil až těsně pod 1,5 miliardami dolarů. Letos se něco podobného, ačkoliv tam to člověk… (viac)

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria