S Forrestom Gumpom (Tom Hanks) prežijeme tri vzrušujúce desiatky rokov - od prostého detstva, kedy malého Forresta (Michael Conner Humphreys) nechcú kvôli nízkemu IQ prijať do školy, až po absolvovanie univerzity, od telesného postihnutia až k hviezdnej kariére hráča amerického futbalu, od hrdinu z Vietnamu až po krevetového magnáta. Svoj neustálymi premenami nabitý život spojí s niekoľkými ľuďmi: s kamarátkou zo školy Jenny Curranovou (Hanna R. Hall), ktorá preňho zostala celoživotnou láskou (Robin Wright Penn). Potom s priateľom z vojny Benjaminom Bufordom „Bubbom" Blueom (Mykelti Williamson), ktorý dáva smer jeho úvahám o love kreviet, a tiež s poručíkom Danom Taylorom (Gary Sinise), ktorému zachránil život vo Vietname. Dlhá Forrestova púť je rozprávaná nefalšovaným pohľadom hlavného hrdinu, ktorý sa stretáva so slávnymi ľuďmi - J.F. Kennedym i Johnom Lennonom - ale sám zostáva nedotknutý slávou. Forrest Gump je stelesnením éry a nevinnosti v krajine, ktorá svoju nevinnosť stráca. Svojim srdcom vycíti to, na čo jeho obmedzené IQ nestačí... (oficiálny text distribútora)

Mirah81

Co k tomuto filmu říct? Nádherná podívaná s hereckým koncertem Toma Hankse na kterou se dá dívat nesčetněkrát a pořád se člověk bude stejně dobře bavit. ()

.baris.

Forrest Gump je vyprávěním o životě jednoho člověka, kterému říkali Forrest Gump. Forrest měl kamarádku Jenny a kamaráda Bubbu, to byli jeho nejvíc nejlepší přátelé. A taky znal poručíka Dana, co se smířil s Bohem, i když to nikdy neřekl nahlas. Forrest Gump měl sice IQ pod průměrem, ale měl i obrovský srdce a nakonec byl vlastně chytřejší než génius. Ne, marně hledám slova, není co říct k tomuhle snímku, všechno už bylo řečeno. "Našels už Ježíše, Forreste? - Já nevěděl, že ho mám hledat, pane." ()

Jespi

Film, který viděl, nebo o něm alespoň slyšel, snad každý. Tom Hanks v životní roli hraje věrně hlupáka, který měl víc štěstí a lepší, hezčí život, než ten nejchytřejší a "nejnormálnější" z nás. Krásnou formou natočený příběh, který musí oslovit snad každého. Právem má tento film tak vysoké hodnocení a rozhodně mi přijde lepší než přeceňovaný konkurent Shawshank. Nevinnost Forresta je tak hezká, že by mu ji člověk snad i věřil a tento, svým způsobem, americký Jára Cimrman je uvěřitelnější než kde jaká historická osoba. Musím pochválit i český dabing, který je (byl) výborný a přijde mi i lepší než originál. Zároveň chválím neskutečně moc soundtrack, vzhledem k tomu, že jej z větší části tvoří písničky, které běžné poslouchám. Má být natočená dvojka, no nebude to taková pecka to je jasné, ale rád se na ni přijdu podívat do kina a už se těším, jak si týden před ní pustím, už po sto milionté, jedničku. 97% ()

mclenin

Kto by ho už dnes nepoznal ? Film, ktorý sa právom zaradil medzi legendy s podtitulom "kultové". Skvele napísaný, nádherne natočený, brilantne zahraný, fenomenálne ozvučený, pohrávajúci sa s emóciami diváka opäť a opäť aj po rokoch a vlastne pri ktoromkoľvek zhliadnutí. Že používam samé superlatívy ? Tento si to definitívne zaslúži. Nadčasová "podívaná" a pre mňa No. 1 v svetovej kinematografii. ()

Patrik256

Rozpočet_ $55,000,000 // Tržby_ $678,226,133 // 1. víkend v USA_ $24,450,602 // Tržby v USA_ $330,455,270 // Tržby v ČR_ Kč 17 685 600 // Diváci v ČR_ 694 765 // Tržby v SR_ $348,363 ()

cmenda

Tenhle film má úžasně zpracovaný celý příběh , a i po opakovaném koukání nepřestává být zajímavý a zábavný navíc z něj některé hlášky už zlidověli ,a Tom Hanks byl skvělí a neopakovatelný. ()

Darth Maul

Film o Forrestovi Gumpovi funguje ako dokonalá metafora na život. Podchvíľou rozosmeje, niekedy inšpiruje, občas nahnevá, inokedy rozcíti alebo vyvolá súcit a pod rúškom krásnej naivity ukrýva hlboké pravdy. Presne ako život. ()

Rozjimatel

"You call this a storm? Come on, you son of a bitch!"     Bol som prirodzene zvedavý, ako tento slávny film u mňa ustojí skúšku časom (po takmer 30 rokoch od doby vzniku). A ustál to s obrovskou cťou. Je to v podstate satirická dramédia, ktorá zaslúžene získala kultový status a bola zaradená do zoznamu 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. Je vtipne zasadená do rámca amerických dejín 2. polovice 20. storočia (vlastne je to taká história USA v kocke), pričom vypichuje hlavne udalosti, ktoré na USA vrhajú tieň hanby (vojna vo Vietname, atentáty na významné osobnosti, aféra Watergate, atď.). Ide o trefnú satiru americkej spoločnosti, ktorej ostrie je namierené proti praktikám, ako sú vojnové štváčstvo, špinavá politika, náboženstvo, kadejaké hnutia, ktoré masy tupo nasledujú, užívanie drog a pod. (film si napr. krásne strieľa i z amerického futbalu). Čo je na tomto filme také úžasné je to, že napriek všetkému uvedenému, silne negatívnemu ten film nie je vôbec temný, keďže je odľahčený skvelým humorom, ktorému nič nie je sväté a vyžaruje z neho ohromne podmanivé rozprávkové čaro. No a ja rozprávky milujem, teda predovšetkým tie, v ktorých sa zrkadlí bohatá fantázia tvorcov. Forresta treba vlastne vnímať ako rozprávkovú postavu, ktorá má isté nadľudské schopnosti a dokáže občas pohnúť dejinami. Skvelé sú i tá romantická linka a dojímavé hranie na rodinné nôty, takže sa mi stávalo, že som sa musel smiať so slzami v očiach (najmä v závere filmu). Vypísať všetky prednosti filmu by bolo na dlho, tak sa posnažím spomenúť aspoň to hlavné: výborné herecké výkony na čele so skvelým Tomom Hanksom (výborní sú i detskí herci), čarokrásna hudba Alana Silvestriho a krásna kamera Dona Burgessa (ohromne sa mi po vizuálnej stránke páčila tá pasáž z Vietnamu, či beh americkou krajinou). Film sa síce nevyhne pár hluchým miestam, ale to je pri toľkých superlatívoch úplne zanedbateľné.     "Quiet. Quiet. He's going to say something." "I'm pretty tired. Think I'll go home now." ()

Skalda

Mohl by to někdo zahrát líp? Mohl by to někdo líp natočit? Dejte mi odpověd a ještě jednu hvězdičku abych mohl konečně napsat hodnocení. ()

Spectre

Krásny film s tradične výborným Hanksom. Filmy tohoto druhu majú výhodu v tom, že sú v podstate nadžánrové a páčia sa snáď kažnému.... ()

spiritus

Famozní herecký koncert Toma Hankse zasazený do úžasného příběhu, který vám nedovolí odtrhnout oči.. Dál není třeba co dodávat 95% ()

kymberelyJ

Jeden z nejúžasnějších filmů všech dob. Skvělé herecké obsazení, úžasný příběh, výborná hudba.Kdo neviděl Forresta Gumpa jako by neviděl svět. A ať se podívá...určitě to stojí za to. ()

ekomo

Téměř není co dodat k hodnocení ostatních uživatelů, snad jen, že nedat tomuto filmu 5 hvězdiček, by bylo urážkou pro tento výborně režírovaný, zahraný a hudebně zformovaný film. ()

1945

Život je jako bonboniéra - nikdy nevíš co ochutnáš. Obohatil jsem svou filmovou znalost o tento skvělý snímek až nyní a musím říci, že chutnal opravdu dobře a dokonce mě i dojal, což se často nestává. ()

Matros

Pro mě je to film číslo 1. Nejlepší film Roberta Zemeckise a nejlepší herecký výkon Toma Hankse se spolu sešel a vytvořil nejlepší film. Geniální scény, hlášky a humor. Kdo neviděl Forresta Gumpa by se nad sebou měl zamyslet a honem to napravit ! ()

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

25.11.2018

Známý pro svoji kariéru profesionálního kouzelníka a herce z filmů a seriálů jako např. Hříšné noci nebo Deadwood, muž mnoha talentů Ricky Jay zemřel ve věku 70 let. Detaily úmrtí zatím nebyly… (viac)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

Mluví se o ní už téměř dva roky. Nové, údajně mnohem realističtější zpracování životopisu poslední egyptské vládkyně je od začátku připravováno pro Angelinu Jolie. Velkorysý projekt Cleopatra: A Life… (viac)