Pri predchádzajúcej záchrannej akcii blesk zasiahol stroj času, Marty McFly (Michael J. Fox) uviazol v roku 1955 a vynálezcu „Doca“ Emmetta Browna (Christopher Lloyd) zase vrhlo so strojom času do roku 1885. Marty sa tento fakt dozvie z listu, ktorý mu priateľ z onej doby pošle. Zároveň v ňom priateľ presne popíše spôsob, ako by ho mohol dostať späť do budúcnosti. Stroj času v podobe moderného automobilu totiž Doc ukryl v opustenej banskej štôlni, dokonale zakonzervovaný, aby vydržal sedem desiatok rokov, kým ho Marty a on sám, pôvodný Doc Brown z roku 1955, nevyhrabú. Dostať sa o sedemdesiat rokov do minulosti je pre Martyho hračkou. A podobne jednoduchý by bol aj let v dvojici opačným smerom o sto rokov, do roku 1985, keby... Keby sa nevyskytlo toľko faktorov, ktoré môžu úmysel oboch dobrodruhov prekaziť. Predovšetkým Marty na úteku pred Indiánmi nešťastnou náhodou prerazil nádrž so vzácnym palivom a kde na Divokom západe zohnať čisté plutónium? Na scéne sa navyše objaví prapredok Biffa Tannena, Buford Mad Dog Tannen (Thomas F. Wilson), rovnako tupý, hlúpy a namyslený ako jeho prapotomok. A pod jeho vedením Hill Valley, ktoré je v týchto divokých časoch iba drevenou osadou, vyčíňa banda zločincov. To nie je všetko. Doc, ktorý je v roku 1885 kováčom, sa totiž zaľúbil do učiteľky Clary Claytonovej (Mary Steenburgenová), ona jeho lásku opätovala, a tak sa svojskému vynálezcovi akosi nechce letieť naspäť. Buford prenasleduje Doca a Martyho, ktorého vyzve na súboj. Marty ho prežije, pretože mal pod vestou kus plechu a s Docom na im nakoniec podarí ujsť do budúcnosti, kam so sebou vezmú aj Claru... (TV JOJ)

dracekt

Starý dobrý návrat do budoucnosti, nejraděj mám sice jedničku, ale jde fakt i tahle trojka. Opravdu doporučuji, máte-li rádi sci fi a dobrej humor. Výborná zápletka. ()

anillvap

Jako třetí díl trilogie je film rozhodně velmi důstojným zakončením. Možná se trošku zamotává víc než ostatní a má poněkud zvláštní konec, i tak ale baví stejně jako oba dva díly předchozí. Je to už míň sci-fi a víc komedie míšená s "westernem" s narážkami na High Noon a Clinta Eastwooda. Ale ty scény, kde Ch. Lloyd s vzezřením potrhlého vědce-génia ovládá bravurně střelbu, na koni brázdí Divoký západ, tancuje na místní "party" a nakonec upadne do bezvědomí po jednom panáku whiskey, ty jsou prostě krásně absurdní. K nezaplacení. ()

chicotomas

Opět vynikající scénář a skvěle zahrané. Westernový svět tomuto tématu docela svědčí, i když spousta motivů je již z předchozích dílů (vč. dvojky, která se natáčela prakticky současně s trojkou). Líbí se mi závěr celé trilogie - když jsem ho viděl poprvé, myslel jsem, že to je odkaz na to, že třeba někdy bude díl číslo čtyři. Dnes už tomu nevěřím, ale přesto... Díky tvůrcům za krásně odvedenou práci a hezkou sci-fi pohádka pro malé i velké. ()

tinss_18

Posledná časť, ktorá je tiež veľmi dobre vymyslená. Je tam zaujímavé poprapájanie s minulými časťami. Škoda, že táto trilogia nemá viac častí. ()

P@\/EL

A do třetice tady máme cestu až na divoký západ do roku 1885. Rád bych podoktnul jen to, že film se nese stále ve stéjném duchu jako jeho přechůdci (nebo snad následovníci?), tedy je plný humoru, bláznivých nápadů ústřední dvojice a neotřelého dobrodružství. Celkově si myslím, že se jedná o velmi povedené završení celé trilogie. ()

Robino15996

Asi najslabší diel celej série...ale treba povedať, že aj tak veľmi kvalitný. Obzvlášť CH. Lloyd bol v tejto sérii neskutočne výborný. 75% ()

jan.moravec.

Pro mě lepší než druhý díl. Divoký západ jsem vždy miloval a tato parodie na něj je naprosto perfektní. Velmi dobré zakončení skvělé sci-fi série. 79% ()

mcamino

I do třetice skvělý počin, nemužu nic vytknout stále, je to parádní trilogie na kterou se mužu dívat uplně kdykoliv, až mě mrzí že nejsou další díly, ale co e dá dělat, pak by to zas nebylo tak kvalitní, takto je to perfektní-5*. ()

andr525

Škoda že na tento magický dátum je tretí film tejto trilógie trošku prehliadaný , pretože si podľa mňa zaslúži takú istú pozornosť ako prvé 2 časti . Navyše 3.časť si stále zachováva kvalitu , ktorú mali prvé 2 filmy. ()

KraLuban

Marty McFly forever...aneb slovy jeho matky Lorraine "když on je tak božskej". Návrat do budoucnosti se dá vlastně hodnotit jedině jako trilogie - nádherně propojená, s mnoha přesahy, chytrými odkazy a problémy, které se prolínají historií městečka Hill Valley s osudy rodu McFlyů. I po těch všech letech je Návrat absolutní pecka, vtipná a svěží podívaná, při které srdce fanouška zaplesá. Kultovní hlášky, chytře napsaný příběh, tempo které nedá člověku vydechnout. Klasika, která se neomrzí. ()

sk.Martin

Není lehké srovnat všechny tři díly. Ale kdybych musel, tak asi "nejslabší" pro mě byla dvojka. Třetí díl je jen těšně za jedničkou, ovšem patá hvězdička zde působí jako takové shrnutí celé této výborné trilogie. Poslední díl navíc dává vzpomenout na mé oblíbené Leoneho westerny s Eastwoodem :) ()

the_weaver

Prebudenie v správnej posteli v nesprávnom čase, príjemná muzika, prísny pán Strickland, doktorov hrubý model, Biffovo hrubé správanie, incident pri bare i koniec v hnoji - to všetko je aj v treťom dieli. O trochu menej je tu ale vtipov a paradoxov viažucich sa k cestovaniu v čase, kompenzáciou je westernová tematika, "rodinná" zábava a obdivuhodne napísaná romantická linka, v ktorej sa autorom podarilo úplne uveriteľne vtesnať do pár dní zaľúbenie, rozchod i comeback ozaj netypického páru. ()

KuceraJohny

Další skvělý díl trilogie Návratu do budoucnosti. Suprové téma a hlavní dvojice opět funguje perfektně. Rok 1885 je hezky vyobrazen. Třetí díl je díl ve kterým se mi nejvíc líbí postava doktora. V tomto filmu je opravdu skvělý. ()

tata22

K mému velkému překvapení mně snad trojka pobavila nejvíc. Možná jsem si už zvykl anebo mně humor přišel méně násilný než v předchozích dílech. V každém případě velmi milé překvapení. Zejména s ohledem na skutečnost, že většina pokračování úspěšných filmů se propadá stále hlouběji. A najednou pravý opak. Oba hlavní představitelé jsou jakoby vyzrálejší a jejich hraní přirozenější, méně crazy a více uvěřitelné. Klobouk dolů, pánové, tohle se Vám vážně povedlo, a to jsem film uviděl poprvé až letos, 27 let po jeho vzniku. I to je důkazem, že se podařilo opravdu dobré dílo, když po takových letech dokáže zaujmout i tak náročného diváka a rozhodně spíše milovníka uměleckých filmů než bláznivých komedií.... ()

Tezuka

Parádní zakončení této pozoruhodné trilogie. Po poněkud chaotické dvojce nám III. díl nabídl cestu do roku 1885 do dob divokého západu, který neměl vůbec chybu a nebojím se tvrdit, že tohle byl pro mě nejsilnější díl celé série. Tím ale určitě nechci shazovat kvalitu jedničky, která byla neméně skvělá. Zkrátka každý si najde podle chuti svého favorita a myslím, že si nakonec vybere každý. ()