Marty McFly (Michael J. Fox) odcestuje s Dr. Emmettom Brownom (Christopher Lloyd) do roku 2015, aby v ňom zachránil svojho syna od pobytu vo väzení. Po úspešne vykonanej akcii sa obaja cestovatelia vrátia do roku 1985, aby pokračovali v predpísanom behu života. Avšak svet, do ktorého dorazia, sa ani náhodou nepodobá idyle, ktorú opustili. Martyho otec je vyše desať rokov po smrti, keď ho zastrelelili. Najväčší nepriateľ McFlyovcov, Biff Tannen (Thomas F. Wilson), sa oženil s Lorraine McFlyovou (Lea Thompsonová) a teraz žije ako Martyho nevlastný otec. Prečo sa prítomnosť vybrala inou časovou vetvou? Je možné, že Biff tiež dokáže cestovať časom? (TV JOJ)

elanista1

Casopriestorove filmy maju jednu vyhodu, reziser moze plne vyuzit svoju predstavivost a hrat sa ako len chce s casom, Zemeckis ma bujnu fantaziu.. Navrat do buducnosti 2 nie je len pouhym pokracovatelom svojej prvej casti, v mnohych castiach ho aj predcila, ale hlavne je to krasne premyslena hracka, ktore sa vezie na rovine prveho pribehu a velmi dobre ho doplna. ()

spacemaster

Nejlepší je část v budoucnosti kdy jsem se fakt bavil, ale jinak mi přijde podprůměrný až hanba. Jedničku mám celkem rád i když ani na tu bych se asi sám od sebe víckrát nepodíval. Pokud jste ale viděli jedničku a zaujala vás, nemáte co ztratit když se podíváte i na dvojku. ()

Dextwer

Povedené pokračování jedničky s cestou do minulosti a do budoucnosti a rozebráním alternativních rovin přitomnosti. Opět dobrá práce. Zajímavosti: * Film se točil zároveň s třetím pokračováním * Martyho bunda z prvního filmu je možno vidět ve starožitnostech v roce 2015 * Režisér Robert Zemeckis ve své době rozšířil fámu, že létající skateboardy opravdu existují a že fungují na magnetický pohon. V příštích týdnech skejťáci z celé Ameriky zavařili telefoní linky firma Mattel, jejíž logo bylo v rámci producent placementu na skateboardech. V Mattelu záhy vzdali snahu vysvětlovat pravdu a volajícím tvrdili, že kvůli žalobě smějí rozjet produkci až roku 2015. Moje hodnocení: 75 % ()

nikkittka

Tak trochu můj nejoblíbenější Návrat do budoucnosti.Nejvíce si pohrává s časovými paradoxy,má krásnou zpětnou vazbu k prvnímu dílu,je rozmanitější co do stylu a zároveň nepůsobí překombinovaně,ale po celou svou stopáž prostě a jednoduše baví.Těžko někdy vznikne lepší časoprostorová sci-fi,která je natolik zábavná,hravá a neomrzí se ani po několikátém zhlédnutí.A není se co divit,že po tomhle majstrštyku lze jen těžko docenit třetí díl. ()

simoneo

Klasický 2.diel, scenár len jemne prepísaný, no koncept ten istý. Aj napriek tomu, to hodnotím pozitivne. Platí pre to v podstate to, čo som napísal aj k 1.časti. ()

x_ander

Ulítlejší pokračování prvního dílu, ve kterém musí ocenit zejména geniální scénář. Je neuvěřitelné, jak do sebe všechny ty časové paradoxy zapadají, drží si zábavu a hlavně to dává smysl. ()

Hruskovice

Mě přijde 2 část ještě lepší než první, i když to lze jen těžko hodnotit, protože je to tak těsně vše provázané, že když hodnotím 2 hodnotím tím také 1, takže zatím oba dva díly za 5/5 uvidíme jaká bude třetí část :) Nejvýstižnější pasáž, která dokonale charakterizuje tyto filmy, se mi zdá tato (přepsáno mými slovy): Jsme v alternativní realitě (1985A, pro mě by bylo pochopitelnější kdyby ta kde jsou bylo Béčko, protože to není ta jejich původní realita, ale to je detail :D ), která vznikla určitou změnou, kterou způsobil Biff tak, že se přenesl pomocí stroje času z budoucnosti do minulosti ještě před rok 1985 a změnil tak úplně přítomnost. A teď cituji přesně z filmu, jak to vyřešit :D: Marty: "Tak půjdeme zpátky do budoucnosti a zabráníme Biffovi aby ukradl časový přístroj... Doktor: To nejde, to nemůžem, když se přesuneme zpátky do budoucnosti v tento okamžik bude to nepochybně budoucnost. skutečnosti, ve které je Biff, zkorumpovaný a mocný......... NE jediná možnost jak opravit skutečnost spočívá v MINULOSTI, v tom bodě kdy se časová línie odklonila tímto směrem... atd. No prostě pecka :) ()

Stanmi

Druhý díl sci-fi trilogie Návrat do budoucnosti začíná přesně tam, kde končil jeho předchůdce, takže Dr. Brown (Chritopher Lloyd), Marty McFly (Michael J. Fox) a Martyho přítělkyně Jennifer (Elisabeth Shue) se vydávájí do budoucnosti roku 2015, aby zachránily syna Martyho a Jennifer. Během jejich chvilkové nepozornosti však starý Biff (Thomas F. Wilson) zneužije stroj času pro své vlastní obohacení a trojice se tak vrací do alternativního roku 1985, kde Biff je boháč a ovládá celé město a Marty s Doktorem tak budou mít spoustu práce, aby svět byl zase takový, jak si jej pamatují... Režisér Robert Zemeckis a scénárista Bob Gale se rozhodli děj tohoto poněkud více zamotat, takže nás čeká nejenom výchozí rok 1985, ale také budoucnost roku 2015 (a je celkem zajímavé sledovat, co všechno už vlastně mělo existovat), alternativní rok 1985 (kde je Martyho město plné hazardu, korupce a zločinu) a v druhé polovině se dostane také na rok 1955, který figuroval už v předchozím díle. Takže je pravda, že místy je děj snímku poněkud zmatený a ne zcela jasný, ale pokud člověk dává průběžně pozor, tak se dá v příběh celkem dobře orientovat. Michael J. Fox a Christopher Lloyd opět podávají velice kvalitní herecké výkony, prakticky totožné jako v prvním díle, což platí také pro Thomase F. Wilsona a Leu Thompson. Opět se také dočkáme několika narážek, vtípků a odkazů (např. na producenta Stevena Spielberga nebo na předchozí díl). Takže ačkoliv se Návrat do budoucnosti II Robertu Zemeckisovi opět povedl, tak mně (v rámci trilogie) nepřišel zase tak vtipný, přece jenom mě jednička nebo i westernová trojka pobavila ještě o něco více. ()

Uroboros

Áá, moje láska, část 2. - lehce překombinované, ale pořád drží pohromadě. Je fakt, že po logické úvaze některé věci v tomto filmu nedávají smysl, ale vem to čert! Miluji to stejně jako jedničku. Stále to naprosto ční nad ostatní filmovou tvorbou nejen osmdesátých let. :) ()

AndrewNewman

Udržalo si to svoju vysoko nastavenú laťku a k tomu sa ešte viac vypiplal scenár avšak treba podotknúť,že návrať z minulosti do budúcnosti je oveľa záživnejší ako návrat z budúcnosti do minulosti kedže v spomínanej minulosti sa môžete oprieť o známe postavy,prostredie,staré vecičky ako auta a pod.,ktoré sú pre každého fascinujúce. Kdežto nepredstaviteľná budúcnosť nás ako divákov veľmi nezaujíma. Zemeckis to ale so Steven poopravili a v trojke to zatiahli do hlboko-hlbokej minulosti :) ()

dudo24

Prišlo mi to ako vykradnutý prvý diel. Veľa scén sme videli buď úplne rovnakých alebo prerobených s moderným filtrom. Tie isté postavy. V podstate ten istý príbeh, len z iného uhlu a novou zápletkou. Minimum inovácií. Miestami som sa dokonca nudil. ()

Českem pojede legendární DeLorean

Českem pojede legendární DeLorean

18.10.2015

Když se řekne cestování v čase, vybaví se spoustě lidí auto z filmů Návrat do budoucnosti. DeLorean je ocelově šedý kovový stroj, kterého se vyrobilo jen přibližně 8,5 tisíce kusů, a z toho jeden… (viac)