Marty McFly (Michael J. Fox) odcestuje s Dr. Emmettom Brownom (Christopher Lloyd) do roku 2015, aby v ňom zachránil svojho syna od pobytu vo väzení. Po úspešne vykonanej akcii sa obaja cestovatelia vrátia do roku 1985, aby pokračovali v predpísanom behu života. Avšak svet, do ktorého dorazia, sa ani náhodou nepodobá idyle, ktorú opustili. Martyho otec je vyše desať rokov po smrti, keď ho zastrelelili. Najväčší nepriateľ McFlyovcov, Biff Tannen (Thomas F. Wilson), sa oženil s Lorraine McFlyovou (Lea Thompsonová) a teraz žije ako Martyho nevlastný otec. Prečo sa prítomnosť vybrala inou časovou vetvou? Je možné, že Biff tiež dokáže cestovať časom? (TV JOJ)

S.t.e.v.e

Dvojka pro mě asi nejsrdcovější z celé serie, vize budoucnosti naprosto dokonalá.. Žádné přehnané efekty, přesto dokonalé a uvěřitelné! ()

Sengee

Druhý díl je snad ještě lepší, než první. Robert Zemeckis opět nezklamal. Podle mě velmi nadčasový film. Geniální námět a na tehdejší dobu skvělé efekty. Všechno do sebe logicky zapadá a člověk se na celý film dívá s netrpělivostí, jak to nakonec dopadne a co všechno dvojku Marthyho s Dr.Brownem ještě potká. Do ted´ mě překvapuje, že se skoro trefili do opravdového roku 2015 – móda, auta, reklamy, dotykové počítače. Opravdu velké plus za kostýmy. Michael s Christopherem skvěle zahráli dvojrole. Nechybí akce, vtip, komplikace, dobrodružství a trocha scifi. Je to nejlepší film, který je spojen s cestováním v čase. Tento film si mohu pouštět neustále dokola a nikdy mne nepřestane bavit. ()

montel

Marty McFly (Michael J.Fox) odlétá se svým přítelem Dr. Brownem (Christopher Lloyd) do budoucnosti, aby zabránil velké katastrofě, která se má stát v jeho rodině. Jeho děti mají být na dlouhou dobu uvězněny a Marty musí této šlamstice zabránit, dříve než osud navždy zničí jeho rodinu...Volné pokračování výborné fantasy komedie s ještě více zamotanějším dějem, za to s pořádnou dávkou nápadů a vtipu. Málokterá trilogie má takové grády. 70% ()

chicotomas

Nevěřím moc tomu, že tvůrci při tvorbě jedničky nepočítali s dvojkou a trojkou. Ale pokud vážně ne, pak klobouk dolů. Opět skvěle promyšlený scénář, který se proplétá mezi dávno dokončenou jedničkou (tedy minulostí) a vzdálenou budoucností. Osobně mě víc nadchla jednička, i když dvojka je daleko dějově zajímavější (neustálé dějové zvraty a změny). Krásná sci-fi pohádka. ()

jerrik7

První díl filmu Návrat do budoucnosti (111 min) byl fajn i když české filmy „Zítra vstanu a opařím se čajem“ (93 min) Jindřicha Poláka z roku 1977 (Petr Kostka, Jiří Sovák, Vladimír Menšík, Vlastimil Brodský, Marie Rosůlková) a „Zabil jsem Einsteina, pánové...“ (95 min) Oldřicha Lipského z roku 1969 (Jiří Sovák, Jana Brejchová, Lubomír Lipský st., Iva Janžurová, Petr Čepek, Radoslav Brzobohatý, Svatopluk Beneš, Jan Libíček, Viktor Maurer, Miloš Kopecký, Stella Zázvorková, Oldřich Musil, Josef Hlinomaz, Karel Effa, Josef Bláha, Josef Kemr) jsou pro nějakého Američana Roberta Zemeckise pouze nedostižnými vzory, podle kterých ostatně svůj film z roku 1985 jenom okopíroval. Opakovaný vtip přestává být vtipem a tak druhý díl, jak už to tak bývá, byl křečovitý a poněkud překombinovaný. Váhám, zda si zkazit dojem třetím dílem. ()

P@\/EL

Druhé pokračování kultovní trilogie o cestování v čase nepostrádá kvalit prvního filmu a prakticky se nese v duchu svého předchůdce. Děj je zde pravda trochu více zamotaný a neodpustí si několik větších či zanedbatelně malých logických chyb. Což ale o to, když film nabídne parádní zápletku a stále skvěle baví. Moc se mi líbi, jak se děje obou dílů navzájem prolínají a perfektně do sebe zapadají. ()

Robino15996

Možno to nebolo po zábavnej stránke až tak dokonalé ako prvý diel, ale čo sa týka prepracovania príbehu je to fakt úžasné. Jediná škoda, že humor z prvej časti nieje spojený z prepracovaným scenárom z druhej...to by bol dokonalý film. Takto len ako pri prvej časti 85%. ()

Mrsina

Jak Marty a doktor přistáli v roce 2015 a Marty se díval, co je tam nového, podíval jsem se já z okna a řekl jsem si: "hm, tak nic". ()

Tishe

Komentář ze dne 25. října 2015, ač jsme prostřednictvím televize dostali velmi spolehlivé instrukce, doktor, Marty, lítající auta a dálnice bez výmolů už mají čtyři dny spoždění, aspoň, že ta znovupremiéra vyšla do puntíku přesně :D (viz. "zajímavosti"). Na pokračování jsem se hrozně těšila,a protože jedničku jsem viděla teprve před šesti dny, netrvalo to věčné čekání na další díl zas tak úmornou dobu. Oproti prvímu dílu byl počáteční vývoj dvojky trochu zarážející, ale konec byl tak famózní, že na pozici pětihvězdičkového filmu mého repertoáru to nebude mít, zas tak velký dopad. Opětovný návrat z budoucnosti do minulosti, která byla minulostí i v Martyho přítomnosti, čili do roku 1955, mi nepřišlo jako zas až tak dobrý nápad, prostě to působilo jako snadná odpověď pro vyždímaný mozek scénáristův na otázku "co si sakra počnu s druhou půlkou filmu?!",ale jak píši, na konci to do sebe skvěle zapadá, jen ten počáteční dojem když nevíte, vám do zážitků z filmu přináší nádech lacinosti. Asi budu opakovat už tolikrát omletou komentářovou frázi, ale "tohle už se dneska netočí". Je přímo cítit ten pocit nadšených diváků vzdálené minulosti (:D) když film museli vidět poprvé. ()

KraLuban

Marty McFly forever...aneb slovy jeho matky Lorraine "když on je tak božskej". Návrat do budoucnosti se dá vlastně hodnotit jedině jako trilogie - nádherně propojená, s mnoha přesahy, chytrými odkazy a problémy, které se prolínají historií městečka Hill Valley s osudy rodu McFlyů. I po těch všech letech je Návrat absolutní pecka, vtipná a svěží podívaná, při které srdce fanouška zaplesá. Kultovní hlášky, chytře napsaný příběh, tempo které nedá člověku vydechnout. Klasika, která se neomrzí. ()

the_weaver

Trochu bláznivejšie pokračovanie v šľapajách prvého dielu. Stávka na návrat k deju prvého dielu sa vyplatila, pretože táto pasáž filmu bola najzábavnejšia.↵  Dvojka má v porovnaní s jedničkou viac akcie a menej humoru. Až mi trošku vadilo, že z Martyho sa tu stáva temer superman, aspoň podľa toho, koľko úderov rochodil a z koľkých nebezpečných situácii šťastne vyviazol. Diváka sa film snaží ohromiť skôr vizuálnou stránkou než konverzačnou. Aj tak je to ale dôstojné pokračovanie (tak na 4,5 hviezdičky), a divák sa nemôže dočkať tretieho dielu. ()

Moredogs

Ked som tento film videl prvy raz tak som bol fascinovany a som vlastne stale. Vyborny scenar putavy dej a skvele vykony hercov. Podla mna lepšie ako jednotka. ()

Českem pojede legendární DeLorean

Českem pojede legendární DeLorean

18.10.2015

Když se řekne cestování v čase, vybaví se spoustě lidí auto z filmů Návrat do budoucnosti. DeLorean je ocelově šedý kovový stroj, kterého se vyrobilo jen přibližně 8,5 tisíce kusů, a z toho jeden… (viac)