Tri oriešky pre Popolušku

• Česko Tři přání pro Popelku (viac)

Popoluška po smrti svojho otca žije s krutou macochou a rozmaznanou nevlastnou sestrou Dorou, ktoré sa k nej správajú ako k slúžke. Pri jednej zo svojich každodenných prechádzok po lese narazí na skupinu lovcov a odplaší im zvieratá, na ktoré poľujú. Je medzi nimi aj mladý princ, od ktorého sa očakáva, že si na najbližšom kráľovskom bále vyberie nevestu. Popoluška nie je medzi pozvanými, ale keďže sa jej princ páči, rozhodne sa zobrať osud do svojich rúk a zabojovať oňho. Podarí sa jej s pomocou troch zázračných orieškov nájsť šťastie a pravú lásku? (Forum Film SK)

Prager_Boy

Jsem pohádkový typ a k pohádce jsem přistupoval nezaujatě. Nejdříve zhodnocení toho co bylo lepší než originál a to jednoznačně kulisy takové hezčí a uvěřitelnější. A kostýmy byly přirozenější. Co mi hodně vadilo byli výkony herců. V norské verzi byly výkony takové ploché, nevím jak to popsat lépe. Naše Libuška měla takovou jiskru a nadšení v očích a i Trávníček byl takový uvěřitelný popleta. Nejvic mi vadila hudba. Ta Svobodova byla taková hravá, optimistická, v této verzi hudba jako by chyběla. A stále jsem čekal kdepak ty ptáčku hnízdo máš. Jo a ten medializovaný polibek. Takové nic moc co by snad nevadilo anu pred 30ti lety. ()

yarca

Takhle nějak to asi vypadalo, když se lidi v roce 1970 dohadovali, jestli bylo opravdu nutné točit novou Babičku, když tu přeciž máme Čápovu verzi z roku 1940! A Kurandova přeciž není Brzková.  Nová Popelka mi přijde malinko syrovější verzí té naší. Jo, okopírovali to téměř sakumprásk. Nicméně, čekala jsem děs a hrůzu - a ono to bylo hezký. Navíc mi přišel princ do toho vztahu nějaký takový víc angažovaný než Trávníček. Ten byl takový toporný. A Popelka sice není Šafránková, ale je hezoučká a hodně uvěřitelná.  Upřímně řečeno se mi hodně líbil konec - o dost dramatičtější a dobrodružnější než v originále.  A bod navíc to má za malou roličku Kristofera Hivju (pro kterého mám slabost už od filmu „Věc: Počátek"). ()

pujec

Pohádka mě celkem mile překvapila, klidně bych se časem podívala znovu. Moc se mi líbila nádherná krajina a polární záře. A koně! Macecha byla opravdu čůza, závěr mi byl sympatický. Princ vcelku fešák (to je pro mě prostě důležité, jakkoli povrchně to může znít), Popelka taky ušla.  Trochu mi chyběla lepší hudba a krapet humoru, nicméně i tak hodnotím kladně. Jiný pohled na vánoční klasiku je prima. ()

gapa466

Hlavní představitelka se mi moc líbila a tím 1*. Příběh hodně podobný "našemu" - tím 2.*. Bylo by jich více, ale proč se "nutíme" do koreknosti? Takto to vyzní jak agitka. Škoda, jinak vážně hezká pohádka. ()

Zeman007

Moc hezká pohádka,která k Vánocům patří a divák by ji měl odpustit,černé herce a líbání kluka s klukem,vždyť je to jen poplatné dnešní době,která za pár desetiletí zmizí a nikdo si na ni nevzpomene ale příběh popelky tu bude navždy a věčný. ()

Ziral odpad!

Bože můj, co je ta za paskvil, kde jsou naše autorská práva, že může kdokoliv takto zprznit jednu z nejkrásnějších pohádek. Už nikdo a nikdy nenatočí takové pohádky, jak točil pan Vorlíčeek a jiní, protže se ze světa vytratily duše !!! VRCHOLEM HNUSU v této Norské "pohádce" je chvíle, kdy pohunek před Popelkou močí u stromu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Není už co dodat ! ()

IGATY odpad!

Co na to říct... Marná a vzhledově i hnusná napodobenina naší krásné popelky. Vůbec nevím, proč bychom se měli dívat na ošklivé až hororoidní kostýmy, černochy ve dvoře a účesy typu Harry Potter nebo Pán prstenů. ()

muflonus odpad!

Další z mnoha woke slátanin kde kromě hezkých záběrů přírody není nic zajímavého. Dětem bych toto "dílo" určitě nepustil, nemusej koukat na dva houmouše v akci .. Počkáme si na tu původní hezkou a slušnou verzi popelky . ()

MTB odpad!

Velké zklamání!!! Film je přesvědčivým důkazem, že překonat Václava Vorlíčka a Libušku Šafránkovou je zhola nemožné, ani naděje, že se jim někdo alespoň přiblíží není příliš pravděpodobná. Když to stručně porovnám, tak představitelka popelky nepůsobila jako mladičká křehká dívka, která se při tanci lehounce vznáší jako obláček, ale vypadala spíš jako statná vikingská žena v plném květu, princ byl od pohledu velký jouda bez charizma, dialogy byly hloupé, celý film (včetně dialogových scén) byl podbarven hudební kulisou, která ve výsledku působila velmi rušivě a ačkoliv se scénář dost striktně držel české předlohy, konec byl zcela překvapivý ve stylu amerického kýče. Možná lidé v ostatních částech světa českou popelku nechápou, ale mě se prostě líbí a žádné jiné zpracování ji nemůže překonat. Už se těším, až si o Vánocích spravím chuť po tomto moderním kýčovitém hnusu, který už nikdy nebudu opakovat. ()

jerzy1976

Ale jo, dalo se. Nečekal jsem zázraky, ale je to v pohodě kouzelné a zmodernizované pro současnou mladou generaci. (čímž nemyslím ten propíraný polibek) Při srovnání s naší verzí si člověk ale zase uvědomí, jak byla Libuška krásná. A mě čistě osobně se nelíbí ta severská krajina, kde každou chvíli čekám, že vyskočí nějaký troll. :-) A hudba..., ta je v naší pohádce prostě top. ()

angelle

Ako fanúšička starých dobrých Troch orieškov nie som nadšená, pretože jednak sa nedostali k staršej predlohe ani po špičky, to trápne kopírovanie dialógov a žiadna snaha o aspoň trošku originálny scenár, katastrofa. Mužský bozk ani nekomentujem, LGBT+I ozaj nepatrí do rozprávky a už vôbec nie do takejto klasiky. Avšak, keď sa pokúsim zabudnúť na klasiku, je to celkom príjemné spríjemnenie pokojného večera. Na zasnežené Nórsko je vždy pekný pohľad. ()

seed8038 odpad!

Chvíľu som si myslel, že je to len taká biedna kópia fantastickej českej klasiky. Ale na konci museli natlačiť do tohto priemerom sršiaceho výplodu nejakú tú "politicky korektnú vložku"... A myslím, že nie každý dokáže bez problému spracovať bozkávajúcich sa panošov v rozprávke! Keď táto blbosť zmizne zo sveta nič sa nestane, stačí zabudnúť a bude to fajn. ()

Andoria

Prekrásna zasnežená severská krajina a polárna žiara - na to sa proste príjemne pozerá a vytvára to jedinečnú atmosféru filmu. Herecké obsadenie veľmi pestré, a to doslova.  Páčilo sa mi stvárnenie macochy - vykreslená dostatočne chladne a prísne, celý dojem podčiarkoval jej okázalý účes. Dora nevystupovala ako zákerná dcéra macochy,  zanikala mi tam motivácia o princa, bola príliš zmanipulovaná matkou. Od Popolušky som čakala viac, a to výraznejší prerod z bojazlivej ufúľanej dievčiny na dámu hodnú princa. Stále pôsobila naivne. Samozrejme, originál je len jeden a lieskové oriešky budú vždy lieskové oriešky, nie ako žalude, ktoré boli v tomto príbehu. No a farebné flitre ktoré triedia holuby? To sa mi tam nehodilo. Čakáte, že na konci nastane bozk Popolušky s princom, ktorý v origináli chýbal? Pozrite sa, ako sa s touto výzvou popasovali chladní Nóri. ()

Tucne.prasa

Niečo medzi "Šíleně tlustá princezna" a "Jak car Petr ženil mouřenína". Nuda, na ktorú bez výčitiek zabudneme. Pritom pôvodnú českú Popolušku si s radosťou vychutnávame každé Vianoce. ()

Daky

Jenom remake na naší českou Popelku. Nic víc. Líbí se mi, že se Norové nechali inspirovat, ale je to kulturní směs dnešní doby. Ale jinak fajn pohádka. Jediné co mi chybělo, byla Droběna na plese. ()

elma odpad!

Otřesné obsazení, proč měla ten čumák pořád špinavý, to jsem opravdu nepochopila. A kdy přišla scéna kdy měla se změnit v překrásnou princeznu, ta asi byla vystřižena, jelikož tohle jestli mají Norové za princeznu, tak se nedivím, že naše verze je u Norů tak oblíbená.  Fakt hnus, tu macechu se sestrou nemuseli dělat tak hnusnou, to byly i bez toho. Princ tragédie celé to asi Norové nemysleli vážně....smutné ()

Jirkacek

Norskou zimní pohádku Tři přání pro Popelku roku 2021 jsme si vybrali z nabídky společnosti NETFLIX pro jeden prosincový večer. Jako každý rok jsme v období vánočních svátků začali sledovat ve větším množství pohádky nebo právě filmy s vánoční tématikou. A snímek Tři přání pro Popelku sliboval zimní atmosféru jako hrom, neboť se jednalo o nové zpracování legendární pohádky scenáristy Františka Pavlíčka a režiséra Václava Vorlíčka Tři oříšky pro Popelku. V moderním obalu, zdobeném nádhernou zimní severskou přírodou, jsme tedy shlédli tuto variantu Popelky, která nikdy nepatřila mezi mé oblíbené postavy. Mně v ní prostě vždycky chyběly čerti, vodníci a jiná pohádková havěť, nicméně jsem byl zvědav, jak si norští filmaři poradí s legendární českou pohádkou. A nestačil jsem se divit, když se na začátku objevila blonďatá Popelka s modrýma očima v podání nádherné norské zpěvačky Astrid S, která se mi okamžitě zalíbila více, než Libuše Šafránková. Pardon, ale nemohl jsem si pomoci. A to se málem norská blondýnka v pohádce neobjevila, jelikož její manažeři byli proti její účasti, protože se obávali, že by to mohlo mít negativní vliv na její hudební kariéru. Dalším milým překvapením pro mne byly starodávné dřevěné chaloupky ve skanzenu Maihaugen u Lillehammeru, které představovaly majetek statkářky a Popelčiny macechy (Ellen Dorrit Petersen). Pohádka mne také okouzlila krásnou severskou přírodou, ale to byl jeden z mála rozdílů oproti české verzi, kterou viditelně kopírovala. Norská macecha také protěžovala vlastní dceru Doru (Ingrid Giæver) a tak to měla Popelka docela těžké. Nechyběl ani hodný muž (Bjørn Sundquist), který jednoho dne Popelce přivezl z města tři plody ořešáku, z nichž si později vyčarovala krásné šaty. Předtím se ovšem stačila seznámit s princem (Cengiz Al), který však nemohl konkurovat Pavlu Trávníčkovi, ale bylo vidět, že Popelce okamžitě padl do oka. Proto se vydala na ples, kde se okamžitě stala hvězdou a líbila se nejen princi, ale také králi (Thorbjørn Harr) a královně (Nasrin Khusrawi), kteří ovšem kromě úvodního příjezdu na statek macechy neměli v pohádce moc prostoru. Velmi málo se pak angažovali také princovi kamarádi, kteří se na konci pohádky políbili, což mi připadlo naprosto nechutné a hlavně zbytečné. Nechápu proč musí trpět tradiční díla kvůli nějaké rovnosti, když to třeba do Popelky vůbec nepatří. Nicméně jinak opět ztratila střevíček, díky němuž princ svou vyvolenou nakonec našel, čemuž předcházela dramatická scénka na mostě nad propastí, která nahradila český rybník. Celkově se mi tedy pohádky líbila, byl spokojen s přírodou, krásnou představitelkou hlavní role a nakonec jsem byl rád, že se od české verze příliš neodlišovala, čímž neztratila své kouzlo. Ale už pojďme na hodnocení Norsko – litevské verze Popelky. Suma sumárum, pohádky Tři přání pro Popelku ode mne získala stejný počet ořechových hvězdiček ***. ()

Inigo

Dosť dlho som sa odhodlával k zhliadnutiu tohto počinu, ale neľutujem. Je jasné že pozeranie tradičnej Popolušky po mnohé desaťročia na nás zanechalo nezmazateľnú stopu, preto je  porovnávanie na mieste. Pri hodnotení je však potrebné prihliadať k inej kultúre a pristupovať k hodnoteniu s nadhľadom. V niečom je tento remake lepší v niečom horší. Mne sa napríklad veľmi páčila digitalizácia „lúskania“ orieškov. A rozlúsknutie posledného je super nápad. Popoluška je fajn, skôr mi trochu vadil princ. Ale určite si Popolušku’21 pozriem ešte zopár krát, ale asi nikdy nedobehnem Popolušku’73. ()

Lubo.Ger

OTRAS. Táto  nórsko-litovská Popelka z r.  2021 a legendárna česká Popelka 1973   je ako legendárna trilógia Winnetou 1965 a seriál Winnetou 2016. Nedá sa to vôbec porovnať -  ani hercami, ani hudbou, ani fantáziou, ani dejom, ani vtipom, ani kostýmami, ani interiérmi, ani exteriérmi, ani ...  Podobne ako nový Winnetou tak aj nová severská Popoluška úplný nepodarok, paškvil, brak, otras.  Jediným malým plusom je celkom pohľadná predstaviteľka popelky a nezabitie dravého vtáka, ale to zďaleka nepostačovalo. A homosexuálny bozk princových poskokov v závere filmu bolo päsťou do oka, ktoré divák mal ako tak  pootvorené pri pozeraní tohto paškvilu. Aropó, nepostrehol som, žeby bol využitý aj tretí oriešok na tretie prianie si šiat ... ()