Tri oriešky pre Popolušku

• Česko Tři přání pro Popelku (viac)

Popoluška po smrti svojho otca žije s krutou macochou a rozmaznanou nevlastnou sestrou Dorou, ktoré sa k nej správajú ako k slúžke. Pri jednej zo svojich každodenných prechádzok po lese narazí na skupinu lovcov a odplaší im zvieratá, na ktoré poľujú. Je medzi nimi aj mladý princ, od ktorého sa očakáva, že si na najbližšom kráľovskom bále vyberie nevestu. Popoluška nie je medzi pozvanými, ale keďže sa jej princ páči, rozhodne sa zobrať osud do svojich rúk a zabojovať oňho. Podarí sa jej s pomocou troch zázračných orieškov nájsť šťastie a pravú lásku? (Forum Film SK)

BullittSF

Skoro 4 hvězdy.Nechápu hate na hezky natočenou pohádku. Výborný Vorlíčkův příběh Norové nezkazili ničím. Naopak obohatili technicky možnostmi kinematografie o 50 let po originálu. Krásné exteriéry, solidní kamera, velmi sympatická Popelka. Macecha asi vědomě stylizovaná jak Dracula od Copolly. Dora mohla být využita trochu víc,mohl se víc akcentovat její vnitřní boj mezi podřízeností matce a asi hodnou povahou. Chyběla Droběna, nemastný neslaný preceptor, takže zmizely milé vtípky. Největší zklamání byl turecký princ bez charismatu.Naopak proti originálu byli noblesnější královna a král(ten mohl z fleku hrát prince). ()

petra8619

Pár plusových bodů. Nádherná norská krajina, krásná herečka, která hraje Popelku. Dost záporů, především nudná hudba. Další zápory neprozrazuji kvůli spoilerům. Ale bylo jich hodně. Podle traileru pohádka měla velký potenciál. Nakonec z toho je jen podprůměrná pohádka. Velké zklamání, která původní verzi nešahá ani po kotníky. Myslela jsem, že z úcty k ní udělají úctyhodný remake. ()

amazonica

Tato pohádka určitě není nějaké mistrovské dílo, ale 40% si rozhodně nezaslouží. Je to hezky natočené, dává to smysl a aspoň dle mého názoru to hezky ukazuje norský "venkov". Herci udělali dobrý kus práce a lehké výchylky od klasického příběhu dělají film poutavý a koukatelný. Nebudu teda lhát, pořád dám asi určitě přednost původnímu filmu, ale tahle verze je taky fajn a vlastně by mě ani neurazilo se na ní podívat znova. Normální Tři oříšky pro Popelku jsou sice krásný film, ale myslím si, že Češi si ho až moc přehnaně chrání, a tím pádem se na tento film nedokážou podívat konstruktivnějším pohledem. To značí i fakt, že na IMDb Tři přání pro Popelku májí 6,4/10... ()

lapatata

Nádherný film! Pohádkový žánr je vyčerpaný, takže než vymýšlet stále nové a poněkud krkolomné pohádky, je asi na čase oprášit staré dobré scénáře a hodit je do současného kabátu. V Hollywoodu už na to přišli dávno. ()

Muffino

Celé hodnocení této pohádky by se asi vešlo do jediné věty: Tři žaludy pro Popelku, kde jeden je rozbitý. Pokud věta působí dvojsmyslně, tak bohužel platí v obou případech. Pozitivem je úsměv na milé tváři Popelky, představitelka macechy a sova. Naprosto nepovedené je obsazení většiny ostatních rolí (ten princ je fakt bída), výprava (v Norsku se nesmí natáčet v lese nebo proč to bylo pořád na téměř úplných holinách?), jen asi čtyři použité lokace a průměrná hudba. Královskou korunu tomu nasadil největší scénaristický střevíček, pardon bota, kdy Popelka zastřelí holoubka, přičemž za odměnu jí pak jeho kamarádi přijdou pomoci. A to se ještě zmiňovala, že zastřelit něco živého jen tak se nemá. Jenže i ten její vztah ke zvířátkům je stejně budován tak nějak uměle. Každopádně kdo se těšil na Droběnu, musí se spokojit s Popelkou. Fakt někdo z diváků uvěřil, že macatější Popelka má nejmenší střevíček? ()

Slepejsek

Pompéznější (statek, zámek, nekonečné pláně bez lidské šlápoty), chladnější, bez humoru a laskavosti (porovnejte si "libíčkovské" scény obšlehnuté v japonském stylu = forma přesná, ale obsah/humor se nepochopen vytratil), s méně čitelným příběhem a méně pohádkovou atmosférou (ples s tajemnou kráskou, kterou by přes její závoj nepoznal jen dementní slepec), bez hudební podpory (kdepak ty, ptáčku, hnízdo máš?), dávající na odiv sepětí s přírodou (ale při tom paradoxně přírodě odcizenější - a to stačilo ponechat zvířatům jména!), s podivně zvrtlými postavami (Popelka jako reklamní plakát na emancipaci, až do pokusu o záměnu zbytečná Dora, macecha jako Královna Zla, princ, který má pro každou scénu jinou tvář, královna, která vypadá spíš jako princova mladší sestra...). Jinak řečeno: mladší a ošklivější (módními trendy postižená) instantní náhražka klopotně klopýtající ve stopách nedostižné české klasiky. PS: nejvíc mne pobavil dabing starého svůdníka Alfréda - ve světle svých posledních afér tam Pavel Trávníček sedí jak hrnec na prdeli. I když méně bulvární a s větším nadhledem by bylo, kdyby Trávníček daboval krále a královnu Šafránková... ()

PISTA226

5/10 Tak čekal jsem hodně, ale tohle jsem nečekal. Má to být předělávka tří oříšků pro popelku až na to že vůbec. Film je odlišný téměř ve všem, včem to jenom jde. Celá krajina je sice pěkně zasněžená, ale tím jak je to v Norsku a jsou tam jen nekonečné prázné zasněžené kopce bez stromů, tak to působí hodně ale hodně divně. Jsou tu pouze dvě místa s lidmi a to vesnička a království a ani jedno z toho není nijak popsáno a vůbec ukázáno. Z celého zámku jsme viděli 3 místnosti a z vesnice taktéž. Popelka je tu sice zahraná moc příjemnou herečkou, která nezklamala a do role také padne, ale toť vše. Je tu pár postav hlavních a pár vedlejších. Z těch hlavních jsou tu celkem dobře představeny, kromě teda sestry, u které jsem čekal něco trochu víc. A z vedlejších tu jsou skoro náhodní lidé, kteří mají za celý film dva žertíky a vlastně je člověk ani nepozná. Aby se neřeklo, tak tu jsou zvířátka, které pomáhají Popelce. Může mi někdo prosím vysvětlit jak je možné, že je to tý Popelce ale totálně ukradené, že se zvířata chovají jak lidi a všude jsou kouzla a létající šaty?! Ale opravdu za celý film neprojevila ani špetku překvapení z toho, že jsou kouzla. Divné pohledy na sovu s překrásnýma očima jsem si kupodivu z úhlu humoru užil. Přání Popelky tady nějak ani nejsou řečeny, prostě hodí ořech na zem a něco se samo vykouzlí a divák ani neví co. Nějaká víla, či vůz atd... tady rozhodně nenajdete. A už vůbec ne nejdůležitější časové omezení přání. Princ mi sice nijak nevadil, ale vlastně sem si ho ani neoblíbil. Krom Popelky a matky tu téměř žádná postava nedostala prostor a charakter. Některé efekty byly opravdu humorné. Napětí nulové. Myslím, že kdyby nepromarnili většinu filmu na začátku s dlouhými dialogy a následně dali více prostoru postavám a výsvětlili všechnu magii a trochu poupravily kouzla, tak by to mohl být aspoň průměr, ale bohůžel cokoli se ve filmu dělo bylo nudné, nevýrazné, nelogické, až debilně vtipné a nebo promarněný potenciál. Rád bych také zmíňil dva homosexuály, ti byli v tomto filmu opravdu nutní že? Protože v dnešní době nesmí existovat film, kde by nebyl aspoň jeden gay a je úplně jedno jestli je to film o úplně něčem jiném ve středověku, kde se za to vraždili...... (ironie) Opravdu pochálit mohu jenom jednu věc a to matku. V žádné verzi jsem neviděl tak dobře nalíčenou a zahranou matku, ze které šel opravdu strach a respekt, což je jediný plus. Samozdřejmě o nelogičnosti v běžných věcech tu ani nebudu mluvit, protože by to bylo moc dlouhé. Na jednu stranu je to opravdu neskutečně špatná parodie téměř v každém ohledu a ani cameo Kristofera Hivju to nezachránilo, ale na druhou je to dokonalý film na průběžné vtipné kritické komentování během každý chvilky, kdy je něco totálně debilní a člověk se u toho i nakonec zasměje a čistě pocitově to není až tak velký průšvih jak to zní. ()

Standey

Kdybych neznal předlohu, tak bych dal možná dvě až tři hvězdy. Takto jsem bohužel nebyl schopný tuhle napodobeninu ani dokoukat a v půlce jsem to vzdal.  Popelka (Libuška) je prostě jen jedna. ()

jarynzlesa

Zajímavá ukázka norské zimní krajiny s příjemnou hudbou. Tyto krásná místa nejsou dostatečně popsána a záběry zbytečně kazí pohybující se lidé v záběru. ()

Kecman

Král je nějaký neduživý Viking,královna Italka a princátko Ind nebo Tuurek nebo co. Chystal jsem se pochválit za originální výchovný závěr,když to přišlo. To jako fakt,to se na konec musely ty dvě buzny olíznout ?!?!?!?!?! ()

ssarka odpad!

pro všechny, co zde dali dvě a více hvězd - to už Vám vážně nevadí, že tyto moderní sterilní sr...y postrádají nejen atmosféru, vtip nebo jakoukoli snahu vytvořit něco opravdu pěkného, ale hlavně to popírá veškerou logiku - neee, černoch na severském dvoře fakt nééé, blondatý král má arabského syna, ti dva teplí bratři na konci, už dost těch posra.é korektnosti ve světě, černoch je černoch, cigán je cigán, chlap je chlap a ženská je ženská a nic se na tom nezmění, ani kdyby stávkovali všechny transky na světě..další krásná věc je prznění pohadky moderní mluvou- zde team, stylista, expert, subjekt, chlor!!!!!!!...je to otřesná parodie na Popelku a můžeme být klidní, už teď je to zapomenuto... ()

michalkop

Nechat hrát mladičká a krásnou Popelku pyzdu se silným makeupem, co už má na čele vrásky, je fakt úlet. Snaží se být originální i ve zbytku a bohužel to nefunguje taky. Jediný nápad, co hodnotím zajímavě, je, že Popelčina nevlastní sestra vlastně není zlá a sune ji k tomu macecha. ()

Kekik

Kultovní, fenomenální Tři oříšky pro Popelku to nepřekoná, ale třetí oříšek a konec udělaly z této pohádky poměrně hezkou podívanou. Se švagrovou jsme se shodly, že je zde nejlepší ztvárnění postavy Dory. Je lidská. Zato zjev macechy na konci nás bude strašit ještě dlouho. Obávaný polibek se ve všem to veselí úplně ztratil. Nelituji, že jsem se na Tři přání pro Popelku podívala. ()

a-ja odpad!

Tak jo, vydržela jsem to o patnáct minut dýl než u Lásky nebeský... Až ke KREATIVITĚ... I za těch 40 minut jsem ale slyšela (ahoj, stylista, kreativita, fajn, nás baví...) a viděla až dost, namátkou: Popelka s odrostlými melíry, co vypadá tak na čtyřicet. Princ Arabáč, kretén. Ceremoniář negr, kretén. Švadlen Pákistánec, kretén (eh... to byl ten kreativec). Preceptor buzerant, vypadá jako kretén. Macecha, co vypadá jak Dracula od Coppoly. Jediná sympatická postava (kromě sluhy Alfreda, ale to se rozumí tak jako samosebou) tak je ubohá dietářka Dora. Po tomhle remaku se musí stát homofob a rasista i z největšího ´uprchlícivítejteamámsedmdesátýosmýpohlaví´ libtarda. Chtěla jsem dát alespoň jednu hvězdu za auroru borealis, ale fakt nemůžu... :-( Jo a omlouvám se pohádce Slíbená princezna, to byla chvílema aspoň legračka. ()

Sa.sa odpad!

Nechápu jak může hrát taková stará ropucha krásnou éterickou Popelku 😢😢😢 Navíc ten děj je opravdu šílený a ten konec neuvěřitelný. .. Jediné co je dobré je, že se toho naše Libuška a pan Vorlíček nedožil... ()

orangee

Tak jak ...? Ani ne remake, jako totální vykrádačka, co zkazila vetšinu krásných okamžiků z naší původní verze. Najednu stranu krásná zimní příroda a polární záře. Na stranu druhou bude film každého Čecha svádět ke srovnávání, to je jasné. Jen jsem seděla a furt se ptala PROČ? ... Popelka jako blondýna? Filtry namísto hrachu a čočky? Hubeňouru namísto Růžičkové? To se fakt jako schovává za úplně průhledný závoj? Utíká z plesu a sluha už má za branou v ruce připravený její plášť? ... Ale jinak modernizace ala současnost samozřejmě nechyběla. Zastoupení herců více barev pleti, polibek gayů na konci, abstraktní make up, moderní pohyby při tanci. Jednou mi asi stačilo, zlatá Libuška Šafránková! ()

tata22

Tak tohle se fakt nepovedlo. Vůbec nechápu co to jako mělo být, Byla to prostá, bohužel ne moc dobře udělaná kopie. Naprosto se vytratil humor a laskavost. Pořád jsem čekal, že se trochu něco změní, že bude něco jinak a ono pořád nic. Proč se do toho pustili, nevím vážně ... ()