Čarodějův učeň

• Západné Nemecko Krabat (viac)
TV spot 2

Kouzelný příběh o Krabatovi, pocházející původně z Indie a objevující se později v různých obměnách souboje čarodějova učně a mistra v mnoha zemích světa, je příběhem chlapce, který se na prahu dospělosti přiblížil temným silám a je jimi fascinován, dokud nepozná, že jej mohou zahubit. Převyprávění lužickosrbské legendy o Krabatovi (Krawatovi, Chorvatovi) z přelomu 17. a 18. století ze slezské Horní Lužice, již nám svým nenapodobitelným způsobem předkládá mistr českého filmu Karel Zeman na motivy knihy liberečáka Otfrieda Preusslera. Čarodějův učeň je o silách srdce, jež nelze změnit a jež ovládají naše city a jednání a mohou být zdrojem nenávisti i lásky, zloby, závisti či radosti. Je možné je využívat k dobrému či zlému (neboli k bílé i černé magii, jak se kdysi říkávalo). V tomto věčném souboji vede k osvobození z osidel zla jen cesta pevné vůle a víry v lásku. (oficiálny text distribútora)

doginko

Keď som túto rozprávku videl po prvýkrát ako malé dieťa, utiekol som s plačom preč. To isté sa mi takmer stalo aj teraz . Temná rozprávka pre deti do 6 rokov pred spaním...odporúča 9 z 10 psychiatrov. Vivat Karl Zeman. ()

elgato

už je to zas tady ... blíží se čas Vánoc, čas pohádek na televizní obrazovce a určitě i repríza Zemanova Čarodějova učně ...brrr... tohle dílko mě vždycky děsilo a zároveň přitahovalo. Pamatujete na tu atmosféru, na ty nervy když se zas rok sešel s rokem a nejstarší z žáků Černé školy musel na souboj s Mistrem ... doufám že i letos se budu moct na ni podívat. ()

baba-jaga

Viděla jsem Čarodějova učně snad po 20 letech a znovu jsme u nej zažívala stejnou úzkost a zároveň nadeji, že se Krabat azchrání ze spár mlynáře .... příběh, ale především jeho zpracování je velice silné. Nelze, než hodnotit plným počtem *. ()

Hansolo35

Naprostý souhlas s Limou. Jako dítě jsem u toho měl husí kůži jako pralinky. Krrabatte...to mi zní v uších ještě dneska! Tenhle horrůrek se opravdu povedl. Námět i zpracování za pět (hvězdiček). Natočit to tenkrát amící, tak to byl pěkný trhák...holt v našich poměrech to "jenom" děsí děti :-D ()

ToddB

Tahle "pohádka" mi utkvěla v hlavě, ačkoli jsem ji viděl jako dítě a to už je hezká řádka let. Budu to muset zkouknout znova. ()

Astu.

Čekal jsem víc. Od Zemana je rozhodně lepší např. Baron Prášil, u Čarodějova učně jsem čekal na tu hororovou atmosféru, která nakonec byla taková mdlá a bez zápachu. Je to dobrá pohádka, ale 102. místo v TOPce je poněkud nadsazené. 7/10 ()

Ludva

[2010-06-01] * Sirotek Krabat toulající se Lužicí se dostane do mlýna do učení k jednookému čarodějnickému mistrovi. Není to však snadné živobytí, utéct se nedá a závěrečná zkouška je smrtelná... * Parádně temná pohádka s vynikající výtvarnou stránkou (až na zvířata a hlavně lidi). ()

MrOgilwy

Když jsem byl malý, bál jsem se... Tento film byl jedním z mnoha druhů vánočního cukroví, které mě drželo dál od skutečně nepřátelského světa, kde není jasně rozpoznatelné zlo a dobro, tak jako tomu bylo v těchto pohádkách. ()

El_indiano

Pochmurná animovaná pohádka v níž vítězí láska nad všemi čarodějnými silami. Nejsem si už jistý, zda jsem ji viděl jako kluk, snad ano a řekl bych, že jsem se musel hrozně bát. Dneska by mě zajímalo, co je pravdy na tom převtělování čarodějů do zvířecích těl, protože je to u všech primitivních národů světa tak rozšířené... K. Zeman se při kreslení obrázků zřejmě vzhlédl ve středověkém malířství (je to vidět na proporci postav) a vlastně to k příběhu sedí. Délkou lehce přes hodinu to vypadá na celkem krátkou pohádku, ale to je klam. Dnes nevím, jestli bych to jako dítě ještě vydržel celé. Doporučuji všem rodičům zlobivých a "animáčema" zkažených dítek. ()

bratr_jezek

Krásný horor vyprávějící pohádkový příběh o síle lásky a o věčném souboji dobra a zla. Jako dítě jsem se strašně bál "Mistra", z rakví, které nešlo nijak zničit jsem lezl pod peřinu, přesto jsem se k této "krvavé" pohádce vracel znovu a znovu. ()

domchacha

Lepší, než kdejaká dnešní pohádka. Podle mých zkušeností se film málokdy vyrovná knižní předloze, v tomto případě se ale jedná o výjimku potvrzující pravidlo. Zkrátka a dobře, pan Zeman talent nezapře. Nebo že by kouzla...? ()

eba

Úžasná záležitost. Tahle hororová pohádka si zaslouží vyhnat všechny z domu, zhasnout světla a jen si užívat skvělý zážitek. Málokterý film má tak neskutečnou atmosféru. ()

Zemřel herec Luděk Munzar

Zemřel herec Luděk Munzar

26.01.2019

Ve věku 85 let zemřel legendární český herec Luděk Munzar. Toho dlouhodobě trápily zdravotní problémy, v minulosti například prodělal rakovinu ledvin a prostaty. Diváci si herce mohou pamatovat… (viac)

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011