Čarodějův učeň

• Západné Nemecko Krabat (viac)
TV spot 2

Kouzelný příběh o Krabatovi, pocházející původně z Indie a objevující se později v různých obměnách souboje čarodějova učně a mistra v mnoha zemích světa, je příběhem chlapce, který se na prahu dospělosti přiblížil temným silám a je jimi fascinován, dokud nepozná, že jej mohou zahubit. Převyprávění lužickosrbské legendy o Krabatovi (Krawatovi, Chorvatovi) z přelomu 17. a 18. století ze slezské Horní Lužice, již nám svým nenapodobitelným způsobem předkládá mistr českého filmu Karel Zeman na motivy knihy liberečáka Otfrieda Preusslera. Čarodějův učeň je o silách srdce, jež nelze změnit a jež ovládají naše city a jednání a mohou být zdrojem nenávisti i lásky, zloby, závisti či radosti. Je možné je využívat k dobrému či zlému (neboli k bílé i černé magii, jak se kdysi říkávalo). V tomto věčném souboji vede k osvobození z osidel zla jen cesta pevné vůle a víry v lásku. (oficiálny text distribútora)

akcul

Kdysi jsem viděla jednu "pohádku", ze které jsem měla jako malá trauma. Nevěděla jsem, jak se jmenuje, ale byl tam bakaný pán, co pohání koně ostruhami až do krve, a pak jsem se ještě děsila jeho prstů vystupujících ze zdi. Pod dvou desetiletích jsem to zjistila, že?:-) Jak nadhodil Galadriel: Ne, děti by na to neměly koukat! U nás vznikají díla výborná hororová díla tehdy, když jimi prvoplánově netouží být, ať je to Čarodějův učeň nebo prostě Erbenova Kytice. Když se spojí síla legendy s motivem vítězící lásky a za vším tím stojí Zeman, nebudete zklamaní. Já jen dumám, proč jsem v noci nejančila z toho příšerného oka. ()

Pavlin

Těžko se hledají slova na zhodnocení dokonalého díla,čímž tato temná pohádka je.Příběh je krásný,nejsou zde žádná zbytečná slova,přesto se i v této pohádce najde místo pro humor.Je to jako v životě,za vše se musí zaplatit a nic není zadarmo,ale nakonec přece jen láska zvítězí a tak to má v pohádkách být.Krása.A ta kouzelná hudba. ()

natalanka

Hororová pohádka s nezapomenutelným vyobrazením čaroděje. Brrr. Nahánělo mi to husí kůži. Prostě se s náma dětma nebabrali. To je tak temná pohádka, že si ji budu pamatovat navždy. Scéna, kdy si učeň jde sám vykopat hrob......tak to je psychický terror horror.Ale na druhou stranu je dokonalá a nádherná. Stojí za to ji vidět a pak oceníme Zemana. :-)) ()

route60

Krásný animovaný pohádkový horor na který nelze zapomenout už jen pro zlověstný hlas čaroděje v podáni Jaroslava Moučky, Karle Zemane moc vám děkuji za tento skvost.100% ()

maldoror16

Naprosto geniální dílo, jemuž v žánru řekněme hororových pohádek není rovno. Děsivé a sladké, brutální a romantické, poetické až na doraz, výtečná animace, veleúžasný příběh. Dokonalost sama a pro mě vrchol Zemanovy tvorby. Naprostá povinnost!! 100% ()

Lukinek.cz

Takovou temnou a drsnou atmosféru jsem v pohádce viděl poprvé,ale musím řici ,že mi to sedělo. Ve filmu nalezneme i romantiku ,lásku :) Pro mě jedna z nejlepších animovaných pohádek. Když ještě uvážím v jakým roce to bylo natočeno. No, prostě skvělý , i když pro malé děti až dost silné kafe. 90% ()

kobras5

Jako malý jsem teda na toto dílo nenarazil, což je možná škoda, protože ve svém věku již nemohu posoudit kvalitu tak, jak bych mohl dřív. Když to vezmu jako pohádku, tak to je fajn, ale prosím, s hororem tohle, podle mě, nemá nic společného. Když vidím, na čem dnešní děcka vyrůstají, tak tohle je fakt pouhopouhá pohádka pro ně a že by to zapůsobilo nějak více, to teda určitě ne. Pro mě to byla spíše úsměvná záležitost, bez strachu a jakéhokoliv napětí. 65% (viděno na DVD česky). ()

George.Camel

Technika, poetika a představivost tohoto mistra filmového umění prozatím nenašla pokračovatele a tak i po mnoha letech musíme konstatovat, že s technickými prostředky své doby dokázal vytvořit nejen příběh, ponurou atmosféru, ale i úchvatnou hru barev a efektů, kterou nikdo ze současných filmařů nedokázal zopakovat, natož se mu vyrovnat. Jsem rád, že tento filmový klenot z dílny Karla Zemana konečně vyšel na DVD a můžeme si jej v klidu pustit ve svém domácím kině. Takže "Krá, krá, Krabate ... " Mistr může být jenom jeden. ()

AndyDarcia

Možná jsem měl přílišná očekávání, ale film mě zklamal. Příběh je pomalý a zdlouhavý a velmi jednoduchý. Přemýšel jsem na 2 hvězdami, nakonec jsem za hudbu 1 hvězdu přidal. ()

jungewolf

Klasika českého animovaného filmu : 5 * a 92 % . Děj se odehrává za 30-leté války(1618-1648) . Hraný německý film Krabat:Čarodějův učeň(2008) je taky velice dobrý. P.S. : nahoře v Obsahu je CHYBA : Horní Lužice neleží ve Slezsku ..... . ()

Phex

Neskutečná atmosféra a skvělý "iniciační" příběh. Po zhlédnutí (někdy v mých sedmi osmi letech) jsme šli na procházku do lesa a vybavuji si jak jsem pořád sledoval větve nad pěšinou jestli na nich nepřistane havran. Pravidelně ordinuji dětem na tři krále. ()

Zemřel herec Luděk Munzar

Zemřel herec Luděk Munzar

26.01.2019

Ve věku 85 let zemřel legendární český herec Luděk Munzar. Toho dlouhodobě trápily zdravotní problémy, v minulosti například prodělal rakovinu ledvin a prostaty. Diváci si herce mohou pamatovat… (viac)

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011