Pyšná princezná Krasomila (Alena Vránová) sa odmietne vydať za kráľa Miroslava (Vladimír Ráž), a tak sa on vydá do jej rodného Polnočného kráľovstva - v prestrojení za záhradníka! Princezná sa doňho zaľúbi a vďaka jeho vplyvu sa postupne zbavuje všetkej svojej pýchy a rozmarnosti. Nanešťastie však táto jej premena vôbec nevyhovuje kráľovým skorumpovaným radcom, a tak sa obaja zaľúbenci musia zakrátko vydať na útek... (TV Markíza)

Zdeňka

Klasika mezi pohádkami, každé Vánoce nechybí na televizních obrazovkách a naše rodina samozřejmě po každé v tu dobu právě večeří. Ještě štěstí, že je DVD:-) Nechybí tady nic - šťastný konec, potrestané zlo, krásná princezna, moudrý král, veselý a pracovití lidé. Ševče, kam bys utíkal. Kdo by se tu zpívat bál. Dneska už si jen málokdo zpívá u práce a možná je to škoda, určitě by bylo na světě veseleji. ()

noriaki

K téhle pohádce jsem si nikdy nenašel cestu. Přitom má jen málo opravdových záporů. Angažovanost opomíjím. Jako dítě jsem ji nevnímal vůbec a jako dospělý kvituji, že neruší a nekazí kouzelnou atmosféru. Možná mi chybí kouzelné motivy. Když pominu monarchistické státní zřízení, což de facto ani pohádkový motiv není, tak zůstává jen zpívající květina. I když Šíleně smutná princezna nemá ani ji a jak se mi líbila. ()

elanius

(170/2017) / No snažil som sa na túto klasickú vianočnú záležitosť naladiť ale nepodarilo sa. Strašne ma odradil ten ideologický podtón. (5/10) ()

sahe

Moje nejoblíbenější pohádka :-) vždy když jí dávají tak si i přivstanu a nebo nechám věci být a jdu se dívat... Sice jsou tam scény, které by se v dnešní době natočily jinak, ale to právě vůbec nevadí... A černobílost k tomu pasuje :-) ()

Natabar

Klasika neklasika. Chuť mi dost zásadně kazí do očí bijící bolševická propaganda. (Už jako dítě - tehdy ještě ničemu z velkého světa nerozumějící - jsem neměl v této pohádce rád části přiblblých tanečků v závěru s odporným požíráním společného - a tím pádem patrně dosti oslintaného - koláče.) ()

zdenny

Dle mého soudu nejkrásnější česká pohádka. A protože nás jí komunisti krmili každoročně na Vánoce, nenechávám si tu zavedenou tradici ujít. (Týká se všech našich starých pohádek). Samozřejmě se v pohádce objevuje srovnávání Západu s Východem. Ale dnes už je to opravdu k smíchu. Jako celá pohádka a výkony herců, které jsou naprosto nezapomenutelné. ()

lucascus

Klasika. Nádherná pohádka, možná hodně agitující a podporující již nevládnoucí režim, ale pokud přivřeme oči a budeme dělat, že to tam nevidíme, dostane krásný filmový zážitek. Alena Vránová se své role zhostila stejně dobře jako princ Vladimír Ráž, ovšem i Stanislav Neumann nezůstal pozadu, celé obsazení je výtečné, rovněž tak i hudba a kostýmy, proto je tato pohádka nesmrtelná. ()

Eleanor05

Nesnáším tuhle pohádku. Nejen, že je plná komunistické propagandy, ale nefunguje ani sama o sobě. A vždycky, když někdo zacituje 'hlášku' "Našli moji rádcové? Našli?" mám chuť dotyčnému urvat hlavu... :P ()

LEGACY

"Nad nikým se nepovyšuj a před nikým se neponižuj" Pohádka, která mě na Štědrý den dokázala dostat z postele už před sedmou ranní. K této pohádce jsem se musel prokousávat a trvalo mi dlouho než jsem zjistil, že je to asi moje nejoblíbenější česká pohádka. Miluji pokoru a smělost Miroslav, kontrast dvou království, pletichaření rádců, dobrotu slabého krále, ale zejména přeměnu panovačné princezny v pracovitou a poctivou dívku. Miroslavovo království je odrazem svého vladaře a já bych rád, aby se smělo zpívat, tančit a ukusovat z velkého koláče všude po světě. ()

EvaM

Tak jako je Libuška Šafránková nejhezčí princeznou, tak je Vladimír Ráž nejkrásnějším princem. Tahle klasická česká pohádka ani po letech neztratila lesk a je oblíbenou nejen u dětí , ale i u dospělých. To, že má trochu socialistický podtón , jí velmi ráda odpustím. ()

Filmový workshop Telč 11. - 13. 6. 2015

Filmový workshop Telč 11. - 13. 6. 2015

26.05.2015

Chcete se zúčastnit natáčení filmu? Poznat osobnosti z oblasti filmového průmyslu ? Chcete strávit tři dny ve „filmovém městě"? Filmový workshop v Telči je tu právě pro vás. Už za pár dní! Máme zde… (viac)