Chcete-li poznat jednu rozmazlenou princeznu, jste tu dobře. Princezna Kamila v této pohádce urazí svého nápadníka a brzy pozná, jak velkou chybu udělala. Za trest musí po boku chudého a přísného muže pobývat v prosté chalupě a pracovat. Jak se ale ukáže, bylo jí to ku prospěchu. V hlavních rolích pohádky uvidíte V. Křížovou (princezna Kamila), P. Šimáka (princ), T. Töpfera (král) a J. Kepku (komoří). (Česká televize)

Jezinka.Jezinka

Z Krasomily je Kamila, z krále Miroslava princ Kristián a celé to, bez čertíka Bertíka, uvádí Štěpánka Haničincová. Jako u krále Drozdí brady se pozastavuju jen nad tím, kde se princ naučil takové věci jako točit na hrnčířském kruhu a péct koláče, a že mohl vypadnout od svých povinností na tak dlouho do chalupy za humny cizího paláce, aby tam napravoval svou příští královnu. Na to, že to je půlhodinová kulisovka je to skvost a to neříkám proto, že mám tyhle kulisové záležitosti ráda. Proti té německé, mnohem výpravnější a košatější splácanině na stejné téma, je tohle skutečný filmařský mastrštyk. ()

Karlos80

Pokus o napravení královské dcerušky..Známé to téma tak osvědčené především v pohádkách..Jak to dopadne? Sami uvidíte. Jen ten začátek se povedl, tak pět minut vůbec netušíte s kým si tam tak mile ta Štěpánka povídá:-) Slušná, příjemná ale i vtipná (především král Töpfer a rádce Kepka) televizní pohádka se sympatickým miloučkým výkonem v hlavní roli. Kepka k nepoznání namaskovaný nebyl rovněž špatný, chvílemi jsem si myslel že jde snad o Františka Filipovského. Ta podoba, ale když jsem se podíval na rok výroby tak jsem zjistil že byl bohužel už rok po smrti:-( ()

honajz

Naštěstí je to krátké. Na stejné téma vzniklo několik TV pohádek, třeba Princezna za dukát. Vendulka tady přehrává, co to jde, a princ s předkusem má sice moc hezké převleky, ale stejně mi to přijde poněkud nekonzistentně a zmateně podané - třeba scéna s rozbíjením hrnců nějakým jako kapitánem mi nedává doteď smysl. A ve chvíli prozrazení být princeznou, majznu nejdřív princovi něco na hlavu, a ne s k němu hned lísá. Hovory Haničincové s čoklem mi rovněž přišly zbytečně dlouhé a mimo téma. ()

mira007

Pohádka o tom, jak z princezny udělat tvrdou prací správnou ženu... inspirace u jiných pohádek je zřejmá, ale nějak mi přišlo, že scénář je napsaný v padesátých letech, viz. hláška: " Když nic neprodáš, nedostaneš večer najíst " Tomu říkám předmanželský přístup! Dvě hvězdy dávám jen za šmrncovní hlavní představitelku Vendulku Křížovou, u které je škoda, že nedostala větší příležitosti u filmu. ()

topi

Pan Hubert je asi nejlepší herec z této velmi slabé pohádky a to je ještě ke všemu pes. Zbytek to nemá šanci utáhnout a nejhorší je Pavel Šimák, který hraje prince Bezvousáka, kominíka, hrnčíře a vojenského důstojníka. Tragédie ho sledovat. Vendula Křížová v roli princezny přehrává a tváří se jak kurva. Král Tomáš Topfer se zase pitvoří v každém záběru. Psímu herci se mohou jakž takž vyrovnat jen Jaroslav Kepka jako rádce a kuchařka Štěpánka Haničincová. I pohádka by měla mít nějakou přijatelnou logiku, tady se jí však nedočkáme. ()