Chudiatko film od oceňovaného režiséra Yorgose Lanthimose a producentky Emmy Stone prináša neuveriteľný príbeh o fantastickom vývoji Belly Baxter, mladej ženy, ktorú k životu vrátil geniálny a nekonvenčný vedec Dr. Godwin Baxter. Pod Baxterovou ochranou Bella túži po poznaní sveta a ľudí. Hladná po skúsenostiach ktoré jej chýbajú, utečie s Duncanem Wedderburnem, prefíkaným a zhýralým právnikom, do víru dobrodružstiev naprieč kontinentmi. Bella nepodlieha predsudkom doby a zasadzuje sa za rovnoprávnosť a slobodu. (Cinemart SK)

Estadra

Tak tohle byl úlet :)))) ... Než jsem šla do kina neviděla jsem ukázku. Četla jsem jen tři řádky obsahu... Takže jsem opravdu nevěděla co mě čeká... Když to začalo říkala jsem si tohle bude minulost a pak bude přitomnost... Tak asi ne... Příběh není špatný.. nejlepší na něm asi opravdu je mark rufallo.. jeho herectví je úžasné ...:))) jak z vysoce postaveného muže se může stát bezdomovec a to díky ženě ... :)))) film bych určitě zkrátila .. bylo to příliš dlouhé a chvílema jsem se nudila. 3* ()

mrtoncek

Jakože Ártově Cool Porno pro feministky, které si rády smaží ob-řízky zlých heterosexuálních heterosexuálů. Já vážně nevím proč ? Zvrácenost. Je jedno kritérum jak ji poznat. Šel bych na to do kina se svojí rodinou ? Ne. ()

TOMjohanik

Lanthimos patří mezi mé oblíbené režiséry už od uvedení Humra. Nejzajímavější na jeho tvorbě je podle mě jeho schopnost se postupně film od filmu více a více etablovat do mainstreamu, zavděčit se širokému diváckému spektru a zároveň si udržet tvůrčí styl nezaměnitelný s jakýmkoli jiným současným režisérem. Poor things je obsahově rozsáhlé dílo plné tvůrčí hravosti,  inovativnosti a vizuální kreativity. Velmi novátorsky představuje pribeh o hledani mista v životě jedné ženy/dítěte se spoustou humoru,  dekadence,  infantilnosti i hloubky. Celé to pak stojí na Emmě Stone,  která je v top herecké formě a role Belly byla neopakovatelná příležitost prodrat se mezi nejlepší herce milénia což se také povedlo.  Její výkon je podle mě nesrovnatelný se všemi jejími předešlými filmy. Ve spojení s perfektní řemeslným zpracováním od scénáře až po výpravu vzniká jeden z nejnápaditejsich snímku minimálně za posledních deset let. PS. Neví nekdo kdo jsou to ti v názvu zminovani chudáčci? ()

Klimetka

Freak porno, ale božský. Emma šla očividně a na jistotu pro Oscara - neměla konkurenci.  Mám jí ráda od prvního filmu, v kterým jsem ji viděla (Zombieland).  Po La la landu, je to druhej zaslouženej plešoun a to mohla mít už tři doma, za Favoritku to dostat měla taky. To víme všichni. Yorgos asi bude její osudovej spolupachatel. ()

prokop04

Tohle mi opravdu nesedlo! Co to jako bylo?! Cítím tam nějaké to smysluplné pojetí, ale je tak vzadu, že do popředí mi byla vražena jenom provokace. Jestli tohle má být film roku, tak to jsem zvědavý, kam dál se americká scéna bude posouvat. Provokace, sexualita, brutalita, prasárny, úchylnost a to vše akorát jen okecáváno tím, že je to emancipace ženy a že je to sci-fi, tudíž to lze. Opravdu nevím co si o tom myslet, asi jsem prostě ten tým diváků, které to popudilo. Totální punkový výplod, který prostě zásadním způsobem ukazuje kultuře jak ji narušit, což se opravdu povedlo. ()

Schkeble

Emma Stone dostane dětský mozek, má hodně sexu, Mark Ruffalo hraje malého smraďocha a má to BioShock Infinite aesthetic?!?!?! to by šlo ()

Ondrakuna12.

Film který mě překvapil úplně ve všem. Myslel jsem si že to bude jen něco feministického, ale překvapilo mě to až takovou podivností. Ten konec musím uznat bylo to nejlepší a proto dávám 8/10. ()

Orbeek

... že se budu vícekrát nahlas smát jsem nečekal (ale opravdu nečekal). Napadal mě u toho Karel Zeman, Švankmajer  a Krvavý (mrdavý) román ... Ruffalo a interiér design rulez, v těsném závěsu Stone, Dafoe. Nebýt celkové přepálenosti, Yorgos by měl pěticípou. (2024_04 TR2427 Disney+ Bravia) ()

one2

Absolútne nekompromisný artový vizuál.Taký ten druh filmu čo sa na nič nehrá,ale sám tvorí.Alebo ešte inak povedané...Softové Art-porno s Emmou Stone,prečo nie? :) ()

lineker

Řek si mne o "pět" omotal kolem prstu. Velkým příběhem, který je na své dřeni ošoupaným tristním dramatem, prachem obdařené knihy ze druhé řady knihovny nejedné znuděné paničky. To vše je však povýšeno takovým způsobem, ze kterého se tají dech. Těch 141 minut prolítnete rychleji něž Carlos Sainz zatáčku ve svých nejlepších letech. Artové a přece jdoucí divákovi v ústrety podbízivou chůzi skrz skoro až Zemanovský vizuál, kamerové hrátky, sarkasmus ze kterého by se jeden sesypal a především do morku kostí se vryvající herectví Emmy Stone. " Je to všechno moc zajímavé". "To co se děje". Emoce na desítce. ()

teekanee

Moje první setkání s Lanthimosem dopadlo nad míru dobře. Film i přes svojí poměrně dlouhou stopáž nestíhá nudit. Trailer jsem neviděl, ale trochu jsem se bál, že se bude jednat o nějakou artovou, surrealistickou nesmyslnou blbost, ale opak je pravdou. Forma je určitě velmi neobvyklá, hýřící barvami a hravostí, ale samotný děj a obsah se dá velice dobře pochopit a strávit. Celému filmu určitě vévodí Bella Baxter v podání Emmy Stone, které ale značně sekunduje skvělý Ruffalo. Naopak postava, která mě vyloženě štvala byl ten studentík medicíny. Viděno ve skvělé společnosti. 86% ()

Lukango

Poor Things je intelektuální ošklivé káčátko, které dokáže zaujmout na všech frontách. Yorgos Lanhimos pro mě není zrovna známý režisér. O jeho tvorbě vím, že existuje, ale to je celé a zbytek jeho tvorby mi je nezmámí. Teď si však Lanthimos připravil něco, co už nějaký ten rozruch vyvolalo. Přece jen 4 Oscary a 11 nominací není zrovna zanedbatelné číslo a jedná se jednoznačně o největší dosavadní Lanhimosův úspěch, který mu vystřelil kariéru a plně otevřel dveře do Hollywoodu. Poor Things je zvrácený film, který přichází se zajímavým konceptem. Jaké by to bylo, kdyby byl dětský mozek uvnitř dospělé ženy. I když to je jedna z mnoha variací na různé filmy s experimenty na lidech, tak tento je jeden z mála, který tuto myšlenku chce opravdu prozkoumat a nemávnout jen tak nad tím rukou. Sledujeme tu Belly Baxter, kterou díky transplantaci mozku jejího nenarozeného dítěte vrátí k životu Godwin Baxter, pak už jen sledujeme příběh tohoto dítěte uvnitř své matky. Na počátku vidíme naprosté nemehlo, které neumí ani chodit, následně jsme však svědky poměrně rychlé proměny do vysoce inteligentního jedince, s trochou nadsázky tedy, který se na svět dívá jinak a je velmi zajímavé sledovat jak. Celkový koncept je velmi zajímavý a celá tato pouť poznáním a vývojem Belly, je zábavná, přesto velmi zajímavá. Když už jsem u té zábavy, tak podotknu humor. Humor tu je brán velice zvráceně, černě a většina zábavných scén se skládá z wtf momentů. Přesunu se k nějakým negativům filmu. Asi ten největší problém jsem měl s tím, co dělá film tak jedinečným. film je totiž až příliš teatrální a někdy jsem si říkal, že by to už mohlo skončit. Dále na mě ne vždy humor fungoval, ale to opět brousíme od té teatrálnosti, která je filmem propletená. Celkově je však scénář velmi povedený, dokáže se snížit na úroveň dítěte, ale také naopak dokáže šťouchat intelektuálností a hloubkou. Z hereckých výkonů se tu jedná o elitu a každý z účastníků odvádí výjimečný výkon. Začněme s Emmou Stone, která tu vyjádřila snad veškeré emoce, které její postava mohla ukázat. Baví tu na 100 %, a i když mě mrzí, že Oscara nezískala špičková Gladstone, tak to na druhou stranu chápu. Další z herců tu je např. William Dafoe v roli Goldwina Baxtera aka Frankensteina. Roli toho znetvořeného experimentálně vychovaného doktora zvládl Dafoe na jedničku, a i když to byl film Stone, tak Dafoe bavil nejvíce. Dalšího tu máme Ruffala, jenž v roli mazaného a vychytralého právníka lehce zazářil a odvedl slušný výkon, i když si myslím, že ta nominace byla možná až příliš. Nemění to však nic na tom, že hrál dobře. A posledním dílkem tu je Rami Yoissef v roli skromňoučkého, neškodného a křehkého intelektuála Maxe. Ani tady nic tady nebudu k jeho výkonu namítat. Přesunu se k technické stránce. Co jednoznačně zaujme, tak je vizuál. Futuristický svět z 18. století tu je úžasný, plus si ještě tvůrci vyhráli s barvami, takže tu máme praštěný, ale nápaditý svět. Přidáme k tomu i experimentální kameru, která je dalším bodem, který zaujme. Upřímně, nechápal jsem, proč použili ty bublinové objektivy, ale byly cool. Dále třeba jednotlivé značení kapitol vypadalo jako z nějakého obrazu Salvadora Dalího, což opět, nechápu, ale je to cool. Dalším jsou také výstřední kostýmy, masky, výprava a jako celek vytvářejí uhozený, přesto uspořádaný a poutavý svět. Dále také zmíním hudbu, která svojí úmyslně nepříjemnou skřípavou a pištivou tóninou dokáže vyvodit z míry. Celkově se jedná o opravdu vydařený kousek, který dominuje na poli výstřednosti. Film však bohužel nedokážu napoprvé plně ocenit, takže mu dám nižší známku, než která mu náleží. Lantimos vytvořil frankensteinovu variaci a povedlo se mu to na jedničku. Filmu nechybí propracovaná technická stránky, ani ta příběhová. Známka: 7-7,5/10 () (menej) (viac)

Válka Roseových dostane novou verzi

Válka Roseových dostane novou verzi

02.04.2024

Připravte se na notnou dávku vyhrocených manželských hádek na velkém plátně, u studia Searchlight Pictures je totiž v přípravách nová adaptace knihy amerického spisovatele Warrena Adlera pod názvem… (viac)

96. Ceny Akademie - výsledky

96. Ceny Akademie - výsledky