The Feast

Zámožná rodina si připravila večeři pro své drahocenné hosty z lepší společnosti, ale to všichni ještě netuší, že s nimi má mladá servírka své plány a že dnes to může být jejich poslední večeře. (TheEvilTwin)

oveckaoa

Ženská nastupuje jako služka do domu kde chystá hostinu pro rodinu co zve sousedy, aby jí prodaly pozemky. Všichni jsou zde divný nic zde nedává smysl (ženská je od krve vedle ní leží borec bez nohy a oni tam v pohodě souloží jako by se nic nedělo, ta co to organizuje pořád říká jak tam musí být celá rodina přičemž jednoho syna pošlou do háje po 5 minutách druhý si odejde ven zapíchat s služebnou a postupně jí ti lidé mizí, ale jí to nevadí ženská vidí svého syna bez nohy a místo, aby s tím něco dělala tak se namaluje?)  a rozjede se to až zhruba 20 minut před koncem. Za ten konec 1 hvězdu více si to nezaslouží ztráta času a pokud se na to vyloženě chcete podívat pusťte si to rovnou od zhruba 70 minuty. 20 procent ()

darkrobyk

Glenda chystá pro svého muže, dva syny a hosty večeři o třech chodech, a tak si místo služebné, která si vzala nucené volno, pozve na její doporučení dívku Cadi. Ta toho příliš nenamluví, vypadá, jako by žila ve svém světě, ale o co je požádána, to udělá. Mezi tím sledujeme vztahy mezi jednotlivými členy rodiny, k nimž se navečer připojí i hosté. Atmosféra začne pomalu houstnout, na přetřes přijdou místní legendy a pověry a psychologické drama se pomalu přehoupne do pagan hororu, kdy smrt nabrousí kosu a začne se jí mohutně rozhánět. Problém je, že než dojde na bizarnosti, krev, červy a smrt, tak film se táhne pomalu jak nejhustší med. Kamera dobrá, hudba místy slušná, ale zlověstná mohla být od začátku, Annes Elwyová (Cadi) je velmi zvláštní a na podivnou roli se hodí a krvavé obrazy rovněž ujdou. Neřekl bych, že se jedná o artový film, ale má k němu velmi blízko. Rozhodně však je pro okrajové publikum, běžný divák by se mu měl vyhnout. Namluvený je ve velštině. ()

pornogrind

Chápu, že se to někomu může zdát nudný, pomalý a unylý. Je pravda, že tempo je takový vlažnější. Mě to i přesto neskutečně bavilo a film měl v sobě něco co mě neskutečně přitahovalo. Plusem je určitě i nepředvídatelnost děje. Pornogrind má prostě tyhle psycho poloartovky rád. Tuze rád. A tak v tomhle případě nemůžu jinak než hodnotit plným počtem hvězd. O tom, že je to film jen pro okrajový diváky snad ani nemusím psát. ()

TheEvilTwin

MOŽNÉ SPOILERY! Když bych do filmu šel takhle naslepo, po zhlédnutí bych řekl, že jde o neskutečnou blbost, ve které se všichni chovají absurdně až komicky, reší se neskutečně stupidní dialogy a celý film je víceméně kupa random scén. Když jdu do filmu s tím, že vím, že půjde o určitou alegorii na vztah lidstvo a Země a na nekončící těžbu, ničení planety a až parazitický vztah člověka ke světu, tak se mi na film dívá už trochu líp a všechny výše zmíněné nesmysly dávají trochu logiku. Bohužel pro film je to i tak nepřesvědčivé, neúderné a alegoricky velmi slabé (když porovnvám s Aronofského matka! a Villeneuveho Nepřítel). Z filmového hlediska stejně tak není o co stát, herci jsou průměrní, o ději se nedá mluvit a do hororu film zabruslí až posledních 15 minut, jinak je to víceméně hloupá konverzačka, která měla stavět na úderné myšlence skryté "pod povrchem", ale ta se ve filmu ztratila, respektive ve filmu vlastně ani moc není... ()

Necrotongue

Hmmm, jak na to? Zvláštní film plný hlasitých zvuků přírody (jak já nesnáším hmyz...), velštiny a kvalitní atmosféry. Divákovi je od samého začátku jasné, že v průběhu děje vletí hovno do větráku, ale čekání na jakoukoli událost tu bylo až děsivě dlouhé. Tvrdit, že měl snímek pomalé tempo, je asi takový eufemismus, jako tvrdit o Edu Kemperovi, že tak úplně nemiloval svou matku. Vážně, několikrát jsem měl pocit, že se mi seklo DVD, celá záležitost se brutálně táhla, ale občasné zvrácenosti a samotný závěr byly odměnou za mou neskonalou trpělivost. 3*+ ()

JASON_X

Tak takovýhle menšinový pseudoartový psychárny já můžu! Úžasná záležitost - pomalé až meditativní tempo s klidnou pečlivou kamerou, výrazní a zajímaví herci (z toho dvě pěkné herečky), krásná výprava (interiér domu), moje oblíbená Vivaldiho árie (Cum Dederit), podivnosti, tajemnosti, nechutnosti, zlověstnosti, vztahové dramatičnosti, pohanské metafyzičnosti, ke konci něco málo krvavosti a v neposlední řadě libozvučná velština jako třešnička na dortu (můj teprve druhý, maximálně třetí film ve velštině). ()

Morholt

Já tyhle podivnosti zrovna moc nemusím, ale tohle se mi docela líbilo. Předně si nepamatuji, že bych kdy vůbec viděl film, kde je velština primárním jazykem. Fajnbyla i výprava, dá-li se tomu tak říkat. Na to, že se film odehrává vlastně jen v interiéru, se s tím tvůrci popasovali náramně. A konečně mě bavili i herci, kteří ztvárnili postavy trpící větší či menší formou nějaké odchylky či úchylky. Samotný koncept odkazující na lokální mytologický prvek byl z mého pohledu také naprosto v pořádku, včetně lehce krvelačného konce. Na druhou stranu bych uvítal trochu víc doslovnosti, morbidnosti a z mého pohledu se tu našla řada zbytečných scén, kdy jednotliví aktéři prostě jen blbě čumí. Ale to k artovkám asi neodmyslitelně patří. 60% ()

Astaroth12

Mám  rad pomalé filmy, ktoré si idu svojou cestou. Hlavná ženská postava je strašne nepríjemná i keď zahraná je famózne, mal som z nej divne pocity. Ako aj z celého filmu. Film, neukazuje toho až tak veľa, okrem nezaujímavých dialogov , ale keď už niečo ukáže stojí to za to. Určite tento film má nejaké environmentálne posolstvo, ktoré som, ale ja celkom nepobral. Nerozumiem sa tomu a tak výklad filmu nechám pre schopnejších. Ale čo viem, že tento film nie je pre každého a nie každému tento štýl i forma sadnú. Mne to do cela sadlo, takže aspoň silne 3* mú dať môžem. ()

maddy

Welšský nezávislý, takmer až artový psycho horor o perzonifikovanej matke prírode, ktorá sa príde pomstiť jednej zvrátenej bohatej famílii. Nedoslovné, iba v náznakoch, poväčšinou v jednom dome a jeho okolí, plynúce vo veľmi pomalej atmosfére. Podobné indie podivnosti môžem, akurát pri The Feast by som uvítal ak by sa režisér viac otrhol z reťaze. Miestami totiž pripomenie lacnejšiu verziu Antichrista od Triera, ale končí niekde na pol cesty. Nikdy neskĺzne k úplnej artovej podivnosti pre náročnejšieho diváka, ale ani k vyslovenému hororu, ktorý by mohol potešiť bežných divákoch. Vo výsledku tak iba jednohubka, ktorej ponúkané metafory si v hlave nebudete nijako vykladať, aj keď sa ten film tak väčšinu času tvári. Samozrejme v prípade, že viete do čoho idete. Pokiaľ nie (fanúšikovia klasických hororov "amerického strihu"), tak vás to nudou zabije niekde v polovici. CELKOVO: 5/10 ()

dubinak

The Feast je celkem stylová jednohubková poloartovka, která zaujme už jen faktem, že se celý scénář odříkává ve velštině, jež je vskutku velmi zajímavý jazyk, který sdílí s angličtinou pouze pár slovíček. Všechny postavy jsou tu přinejmenším prapodivné, děje se tu hodně zvláštních věcí a divák je docela napnutý při čekání na rozuzlení. Svým hlubším poselstvím a kritikou společnosti mi to v jádru připomnělo nedávné filmy jako In the Earth a Gaia. V tomto případě jde sice spíš jen o takové eko náznaky a scénář se spíš soustředí na bizarnost jednotlivých výjevů než na nějaký jasně vytyčený koncept. Za mě to ale v rámci možností fungovalo a přesto, že je to téma pojato spíše povrchně bez větších okázalostí, ničím mě to neurazilo a byla jsem celou stopáž tak nějak zvědavá, co se z toho vyklube. ()

SAINTS

Tento film je nadprirodzeným komentárom o vztahu ludstva k rastlinám a zvieratám na zemi a hrozným následkom,ked príroda povstane,aby sa vysporiadala s tými,ktorí jej krivdili.Film skúma problemy suvisiace s triedným rozdielom,klimatickými zmenami,majetkovou nerovnostou,sexizmom a mnohými dalšími s lahodne zlomyselnou pestrostou.Jones tiež nešetrí krvou,výsledná zmes socialných komentárov a strašidelného mystického teroru je na prvotnej úrovni.Krásne znepokujujúce. ()

Pitryx odpad!

Pokus o umění? Možná. Já z těch náznaků sice něco pobral, ale celkově to bylo unavené a nudné. Snad jen závěr přinesl oživení na hřiště, ale na to, aby to bylo bodově zohledněno, tak toho bylo příliš málo. S bídou bych dal dohromady tak deset bodů. ()

Milo384

Pomalé tempo filmu je zde zajímavé, nenudí a stále jsem si říkal, co přijde dál. Rozdělení do kapitol se opravdu hodí. Vše postupně směřuje do trpkého finále. ()

Miroslav.Zac

Už po prvních minutách tušíte, že tohle nebude jen tak obyčejný horor pro masy, že je to takový ten vkusný, uhlazený, poklidně plynoucí snímek, který vás ukolébá zdánlivou normálností, aby pak na konci vybuchl jako sopka a spálil naše oči vjemy, které nám zkratují mozek a donutí některé z nás si ho znovu pustit, aby našli kousky do skládačky, potřebné k pochopení děje, které jim při prvním shlédnutí unikly, ()